این روزها تیک آبی توییتر به یک معضل جدی تبدیل شده است. کاربرانی که قبلا تیک آبی داشته‌اند اما برای گرفتن این تیک هیچ هزینه‌ای پرداخت نکرده‌اند و صرفا بعد از نصب توییتر، احراز هویت شده‌اند، حالا تیک آبی توییتر خود را حذف‌شده می‌بینند. با ورود ایلان ماسک، اصلا معنا و کارکرد تیک آبی تغییر کرده است و حالا شما برای داشتن این تیک باید حتما اشتراک توییتر بلو را فعال کنید و هزینه بپردازید. در ادامه با توجه به توضیحات خود توییتر و به دقت هر سوالی که درباره تیک آبی دارید را مطرح کرده‌ایم و به آن‌ها جواب دقیق داده‌ایم.

تیک آبی توییتر چیست؟

تیک آبی توییتر چیست؟

توییتر، نسخه ایلان ماسک، تیک آبی توییتر را این‌طور می‌فهمد:

 •  علامت تیک آبی توییتر به این معنی است که حساب دارای اشتراک فعال در Twitter Blue است و شرایط واجد شرایط‌بودن توییتر را برآورده می کند.
 •  از اول آوریل، برنامه راستی‌آزمایی قدیمی خود را متوقف می‌کنیم و حساب‌هایی که تحت معیارهای قبلی (active, notable, and authentic) تأیید شده‌اند، علامت تیک آبی را حفظ نمی‌کنند، مگر اینکه در Twitter Blue اشتراک بگیرند.

مشترکین برای دریافت یا حفظ علامت آبی باید معیارهای واجد‌ شرایط‌ بودن را که در ادامه ارائه شده است، رعایت کنند.

چگونه تیک آبی توییتر بگیریم؟

فقط حساب‌هایی که بطور فعال در Twitter Blue مشترک شده‌اند واجد شرایط دریافت تیک آبی توییتر هستند.

تیم توییتر برای اطمینان از حفظ یکپارچگی پلت‌فرم، از معیارهای واجد شرایط بودن استفاده می کند. حساب شما باید معیارهای زیر را برای دریافت یا حفظ تیک آبی توییتر داشته باشد:

 • حساب شما باید دارای نام نمایشی (display name) و عکس پروفایل باشد.
 • حساب شما باید در 30 روز گذشته فعال باشد تا در Twitter Blue اشتراک به دست بیاورید.
 • باید 30 روز از عمر ساخت اکانت توییتر شما گذشته باشد و اکانتتان یک شماره تلفن تایید‌شده داشته باشد.
 • حساب شما نباید اخیر تغییراتی در عکس نمایه، نام نمایشی یا نام کاربری(@handle)  داشته باشد.
 • حساب شما نباید هیچ نشانه‌ای از گمراه‌کننده یا فریبنده بودن داشته باشد.
 • حساب شما نباید هیچ نشانه‌ای از دستکاری پلتفرم و هرزنامه داشته باشد

این علامت زمانی ظاهر می‌شود که تیم توییتر حساب توییتر بلوی شما را بررسی کند و اگر شرایط مدنظر مجموعه تحت نظر ماسک را برآورده کنید، آنگاه می‌توانید منتظر تیک آبی توییتر باشید.

آنچه باید درباره از دست دادن تیک آبی توییتر بدانید

مطابق با شرایط خدمات توییتر، از جمله شرایط خریداری اکانت، توییتر ممکن است علامت تیک آبی یک حساب را در هر زمان بدون اطلاع قبلی حذف کند.

برای به‌حداقل‌رساندن سردرگمی و ارتقای یکپارچگی در پلتفرم، تغییرات در عکس نمایه، نام نمایشی یا نام کاربری شما (@handle) منجر به از بین رفتن موقت تیک آبی توییتر می‌شود تا زمانی که حساب شما مجددا الزامات توییتر را تایید کند. هیچ تغییر دیگری در عکس نمایه، نام نمایشی یا نام کاربری شما در این دوره بررسی، مجاز نخواهد بود.

هنگامی که تیم، حساب توییتر بلو شما را بررسی می‌کند، اگر همچنان الزامات توییتر را برآورده کنید، تیک آبی توییتر دوباره ظاهر می شود. همچنین ممکن است توییتر این علامت را از حساب‌هایی که مشخص شود قوانین توییتر را نقض می‌کنند حذف کند.

اگر فردی هستید که طبق قوانین ایالات متحده و سایر تحریم‌های اقتصادی قابل اجرا و قوانین تطبیق تجاری، توییتر مجاز به معامله با وی نیست، نمی‌توانید Twitter Blue را خریداری کنید.

هرگونه نقض شرایط خدمات توییتر یا قوانین توییتر، دستکاری فرآیندهای توییتر، یا دور زدن اقدامات اجرایی ممکن است منجر به از بین رفتن علامت یا در موارد خاص، تعلیق اکانت شود. همچنین تا زمان تایید حسابتان، اقدام به دیلیت اکانت توییتر نکنید.

توییتر بلو دقیقا چیست؟

توییتر بلو دقیقا چیست؟

با توجه به تغییرات اخیر توییتر و همان‌طور که از بندهای بالا مشخص است اگر بخواهیم دقیقا بفهمیم تیک آبی توییتر در این شبکه اجتماعی به چه معناست باید به این سوال پاسخ دهیم که توییتر بلو چیست. در ادامه خیلی دقیق به توییتر بلو پرداخته‌ایم.

توییتر بلو یک اشتراک پولی است که علامت تیک آبی را به حساب شما اضافه می‌کند و دسترسی زودهنگام به برخی ویژگی‌ها مانند ویرایش توییت را ارائه می‌دهد. با شروع قیمت 8 دلار در ماه یا 84 دلار در سال در کشورهای در دسترس، اکنون می‌توانید اشتراک بگیرید تا علاوه بر تیک آبی، دسترسی زودهنگام به ویژگی‌های مختلف را داشته باشید.

تمام ویژگی‌های توییتر بلو بلافاصله در دسترس هستند به جز تیک آبی که پس از بررسی، برای تأیید احراز شرایط، بر روی پروفایل‌های واجد شرایط ظاهر می‌شود.

همچنین سرویس جدید توییتر برای سازمان‌های تأییدشده (Twitter Verified Organizations) راه‌اندازی شده است که شامل تیک طلایی، پشتیبانی امتیازدهی، دفاع در برابر جعل هویت و ویژگی‌های بیشتر برای سازمان‌های تجاری، دولتی و غیرانتفاعی است.

ویژگی های توییتر بلو

ویژگی های توییتر بلو

ویژگی‌های توییتر بلو شامل موارد زیر است:

 • ویرایش پست توییت: این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا بعد از یک ساعت از زمان انتشار توییت‌های خود، تغییراتی را اعمال کنند. این قابلیت فقط برای توییت‌های اصلی و توییت‌های کوت‌شده قابل استفاده است.
 •  نمایش کمتر تبلیغات: با این ویژگی، کاربران حدود ۵۰ درصد کمتر از حالت عادی تبلیغ می‌بینند. در حین استفاده از این ویژگی، توییت‌های غیرتبلیغاتی بیشتری بین توییت‌های تبلیغاتی قرار می‌گیرند.
 • ترتیب مکالمات و جستجوها: با استفاده از این ویژگی، توییت‌هایی که با آن‌ها تعامل بیشتری دارید، در ترتیب نمایش خود در صفحه، بالاتر قرار می‌گیرند. همچنین، پاسخ‌های شما نیز به شکلی نمایش داده می‌شوند که در ترتیب نمایش آن‌ها، به بالاترین مراحل سطح‌بندی می‌رسند.
 • توییت با طول بیشتر: با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند توییت‌هایی با طول تا ۲۵,۰۰۰ کاراکتر ارسال کنند.
 • قابلیت فرمت‌بندی متن: با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند متن توییت‌های خود را با فونت بولد و ایتالیک نمایش دهند.
 • پوشه‌بندی بوکمارک‌ها: با استفاده از این قابلیت، کاربران می‌توانند توییت‌هایی را که بوکمارک کرده‌اند، در پوشه‌های مختلف دسته‌بندی کنند.
 • آیکون اختصاصی اپ: با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند آیکون برنامه توییتر خود را با طرح‌های مختلف تغییر دهند.
 • ناوبری سفارشی: این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا محتوای موردعلاقه‌شان را در نوار ناوبری برنامه قرار دهند.
 • تب Spaces: این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی به محتوای صوتی در برنامه Spaces دسترسی پیدا کنند.
 • Reader: با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند توییت‌های دراز را به یک تجربه خواندنی تبدیل کنند.
 • لغو ارسال توییت: با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند پیش از اینکه توییت‌شان به دیگران برسد، آن را لغو کنند.
 • ارسال ویدئو با طول بیشتر: با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند ویدئوهایی با طول تا ۲ ساعت را به اشتراک بگذارند.
 • دسترسی به Media Studio: با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند تصاویر و ویدئوهای خود را در برنامه Media Studio مدیریت کنند.
 • قالب‌ها: با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند قالب‌های مختلفی برای برنامه توییتر خود انتخاب کنند.
 • تصاویر پروفایل NFT: با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند تصاویر پروفایل خود را با استفاده از فایل‌های NFT سفارشی کنند.
 • دریافت اس‌ام‌اس و تایید دو مرحله‌ای: با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند به حساب خود در توییتر امنیت بیشتری بدهند.

اشتراک‌های جدید توییتر آبی به صورت جهانی در وب، iOS  یا اندروید در دسترس هستند. البته همه ویژگی‌ها در همه پلتفرم‌ها در دسترس نیستند. حساب‌های توییتر تازه ایجاد‌شده به‌مدت 30 روز نمی‌توانند در Twitter Blue اشتراک دریافت کنند. همچنین ممکن است به صلاح‌دید توییتر و بدون اطلاع قبلی، دوره‌های انتظار برای حساب‌های جدید آینده اعمال شود.

توییتر بدون اطلاع قبلی این حق را برای خود محفوظ می دارد که علامت آبی شما را در هر زمان به صلاحدید خود بدون ارائه بازپرداخت به شما حذف کند، از جمله اگر شرایط خدماتش را نقض کنید یا حسابتان به حالت تعلیق درآورده باشید.

حرف آخر؛ دریافت تیک آبی توییتر یا بهتر بگوییم دریافت توییتر بلو چقدر هزینه دارد؟

مشترکین آبی توییتر که با 7.99 دلار در iOS به عضویت درآمده‌اند، توسط اپل مطلع می‌شوند که اشتراکشان به‌طور خودکار با 11 دلار در ماه یا 114.99 دلار در سال (یا قیمت لوکال هر منطقه) تمدید می‌شود، مگر اینکه اشتراک خود را لغو کنند.

کسانی که در ابتدا در iOS با قیمت 2.99 دلار یا 4.99 دلار در ماه مشترک شدند، باید اشتراک خود را با قیمت 8 دلار در ماه یا 84 دلار در سال در وب، یا 11 دلار در ماه یا 114.99 دلار در سال در iOS (یا قیمت محلی) ارتقا دهند. اگر این کار را نکنند، اشتراک خود را از دست می‌دهند.

مشترکین قبلی توییتر آبی باید اشتراک خود را روی پلتفرمی که در آن مشترک شده‌اند مدیریت کنند، در این صورت تا پایان دوره صورت‌حساب فعلی‌شان این سرویس را دریافت خواهند کرد، در غیر این صورت اشتراک‌شان با اطلاعیه قبلی لغو می‌شود؛

خلاصه اگر تیک آبی توییتر را می‌خواهید، گوشی موبایل خود را بردارید و روش‌های پرداخت ارزی منصفانه در ایران را سرچ کنید و هزینه اشتراک توییتر بلو را بپردازید و علاوه بر دریافت تیک آبی، از دیگر امکانات این اپ بهره ببرید.


منبع ۱ / منبع ۲