آموزش بک آپ گرفتن از اپل واچ کاملاً با آنچه انتظار دارید متفاوت است؛ تنظیمات و داده‌های شما از طریق آیفون ذخیره می‌شود، نه در خود ساعت هوشمند. این بدان معناست که برای بک آپ گرفتن یا بازگردانی بک آپ اپل واچ، همه مراحل از طریق iCloud یا iTunes و به واسطه آیفونی که اپل واچ به آن متصل است انجام می‌شود. بنابراین، اگر نسخه جدیدتری از اپل واچ را تهیه کرده‌اید و می‌خواهید تنظیمات، داده‌ها و موارد دیگر را از ساعت قدیمی‌تان به آن منتقل کنید، باید از آیفونی که مدل قدیمی‌تر را به آن متصل کرده‌اید، این کار را انجام دهید. در ادامه، نه تنها آموزش بک آپ گرفتن از اپل واچ، بلکه آموزش بازیابی اطلاعات اپل واچ را هم خواهید دید. همچنین فهرستی از هر آنچه که در نسخه پشتیبان ذخیره می‌شوند مشخص می‌کنیم تا بدانید که دقیقاً از چه چیزهایی نسخه پشتیبان تهیه می‌شود.

آموزش بک آپ گرفتن از اپل واچ در ۵ مرحله

همانطور که توضیح دادیم، آموزش بک آپ گرفتن از ساعت هوشمند اپل به آیفون گره خورده است. اگر روش بک آپ گرفتن از آیفون را می‌دانید، باید بگوییم اینجا هم همه‌چیز مشابه است. آموزش بک آپ گرفتن از اپل واچ از طریق iCloud در ۵ مرحله ساده زیر انجام می‌گیرد:

 • به تنظیمات آیفون بروید.
 • روی قسمت بالایی که شامل Apple ID و تنظیمات iCloud می‌شود ضربه بزنید.
 • از اینجا، روی iCloud ضربه بزنید و سپس به iCloud Backup بروید.
 • این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که پشتیبان‌گیری خودکار iCloud را روشن کنید. (پیشنهاد می‌کنیم که حتماً این کار را انجام دهید.)
 • پس از پشتیبان‌گیری از آیفون، آخرین تنظیمات و داده‌های اپل واچ شما هم در نسخه پشتیبان گنجانده خواهد شد.

همانطور که متوجه شدید، بک آپ گرفتن از اپل واچ در واقع بخشی از تهیه نسخه پشتیبان از خود آیفون است. اما اگر نمی‌خواهید از ساعت خود به‌ صورت دستی نسخه پشتیبان تهیه کنید، یک روش جایگزین هم وجود دارد. هنگامی که ارتباط اپل واچ خود را با آیفون قطع می‌کنید، آیفون به طور خودکار از تنظیمات و داده‌های ساعت، یک نسخه پشتیبان تهیه می‌کند. سپس وقتی می‌خواهید همان اپل واچ قبلی یا حتی نسخه جدیدتری از آن را به آیفونتان متصل کنید، می‌توانید از طریق بازگردانی این نسخه پشتیبان آن را همگام‌سازی کنید.

آموزش بازیابی اطلاعات اپل واچ

آموزش بازیابی اطلاعات اپل واچ

پیش از اینکه اقدامی برای بازیابی اپل واچ از نسخه پشتیبان کنید، مطمئن شوید که ابتدا مراحل بالا را دنبال کرده‌اید. اگر مطمئن هستید که اخیراً بر اساس آموزش بک آپ گرفتن از اپل واچ، یک نسخه پشتیبان از داده‌ها و تنظیمات اپل واچ از طریق پشتیبان‌گیری آیفون تهیه کرده‌اید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که فرآیند راه‌اندازی اپل واچ را انجام دهید. پس از گذراندن مراحل اولیه اتصال اپل واچ به آیفون، از شما سوالی پرسیده می‌شود: «می‌خواهید اپل واچ را به عنوان یک دستگاه جدید تعریف کنید یا یک نسخه پشتیبان قدیمی را بازیابی کنید؟» در این مرحله کافیست گزینه restore from backup را انتخاب کنید. احتمالاً همه‌چیز به درستی انجام می‌شود و به مشکلی بر نخواهید خورد. 

اگر یک آیفون جدید بگیرم چطور؟

اپل واچ در واقع به جای اینکه یک دستگاه مستقل باشد، یک وسیله جانبی برای آیفون به حساب می‌آید. تا زمانی که آیفون شما به درستی بک آپ گرفته شده باشد، در بازگردانی اطلاعات خود به اپل واچ هم مشکلی نخواهید داشت. پس از اینکه که آیفون خود را از طریق نسخه پشتیبان قبلی بازیابی کردید، می‌توانید مراحل بالا را برای اتصال اپل واچ خود به دستگاه جدید دنبال کنید و تنظیمات و اطلاعات آن را هم به‌ طور کامل بازیابی کنید.

نسخه پشتیبان اپل واچ شامل چه مواردی می‌شود؟

نسخه پشتیبان اپل واچ شامل چه مواردی می‌شود؟

تا اینجای مطلب، آموزش بک آپ گرفتن از اپل واچ و آموزش بازیابی اطلاعات اپل واچ را مشاهده کرده‌اید. اما لازم است بدانید نسخه پشتیبانی که تهیه کرده‌اید دقیقاً شامل چه مواردی می‌شود. در این بخش قسمت تمام بخش‌هایی که بک آپ گرفته می‌شوند را مشاهده خواهید کرد. دقت کنید که اگر اطلاعاتی برای شما اهمیت دارد اما در فهرست زیر مشاهده‌اش نمی‌کنید، پیش از هر کاری حتماً‌ به‌ صورت دستی از آن پشتیبان تهیه کنید.

 • تنظیمات سیستم: میزان روشنایی، صدا، حساسیت بازخورد لمسی، سیری و اعلان‌ها
 • تاریخچه برنامه‌های محلی: مثل تنظیمات برنامه‌های Mail ،Weather و Calendar
 • نوع چیدمان صفحه اصلی اپل واچ
 • صفحه ساعت (واچ فیس) فعلی، سفارشی‌سازی‌ها و چهره‌های ذخیره شده
 • ترتیب داک و اینکه آیا بر اساس موارد دلخواه یا برنامه‌های اخیر مرتب شده است.
 • لیست‌های پخش موسیقی و آلبوم‌های همگام‌سازی شده از Apple Music 
 • منطقه زمانی
 • عکس‌های همگام‌سازی شده
 • داده‌های سلامت و تناسب اندام: از جمله سابقه تمرین‌ها، دست‌آوردها و داده‌های کالیبراسیون اپل واچ که برای بهبود دقت استفاده می‌شوند

برخی از تنظیماتی که شامل بک آپ اپل واچ نمی‌شوند عبارتند از:

 • اتصال‌های بلوتوث
 • اطلاعات کارت‌های اعتباری یا نقدی که در Apple Pay استفاده شده‌اند.
 • رمز عبور اپل واچ

جمع‌بندی آموزش بک آپ گرفتن از اپل واچ

جمع‌بندی آموزش بک آپ گرفتن از اپل واچ

همانطور که مشاهده کردید، آموزش بک آپ گرفتن از اپل واچ ساده‌تر از تصورتان بود. این کار نه به تنظیمات خاصی نیاز دارد و نه زمان‌بر به حساب می‌آید. اگر پیش از این بک آپ اتوماتیک آیفون را فعال کرده باشید، بدون اقدامی مستقیم از اپل واچ هم نسخه پشتیبان تهیه شده است. بنابراین تا وقتی که به iCloud دسترسی دارید نیازی نیست که نگران از دست رفتن اطلاعاتتان باشید؛ چه نسخه جدیدی از آیفون تهیه کرده باشید، چه اپل واچ، همه چیز را می‌توانید همانطور که تنظیم کرده‌اید به سادگی بازیابی هم کنید.

منبع: https://www.wareable.com/apple/how-to-back-up-restore-apple-watch-7497