پاک شدن اتفاقی اطلاعات را هر کسی تجربه می‌کند. برای این مشکل راه حلی وجود دارد؛ بک آپ گرفتن از اطلاعات راهی است که به‌ واسطه آن می‌توانید از اطلاعات مد نظر کپی بگیرید و آن‌ها را در یک جایگاه امن ذخیره کنید. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش بک آپ گرفتن از آیپد بپردازیم. نکته مهم این است که بک آپ گرفتن از آیپد، آیفون و آیپد تاچ‌ها کاملاً یکسان است و هیچ تفاوتی در بک آپ گرفتن از آن‌ها وجود ندارد. پس این روش‌ها فقط مختص آیپد نیستند و برای آیفون‌ها و آیپدتاچ‌ها نیز کاربرد دارند. با ما همراه باشید تا با این دو روش بک آپ گرفتن آشنا شویم.

معنی بک آپ گرفتن و کاربرد آن

قبل از اینکه به آموزش بک آپ گرفتن از تبلت اپل بپردازیم، بد نیست که به تعریف بک آپ گرفتن بپردازیم و بگوییم که بک آپ گرفتن چه زمانی کاربرد دارد؟ همان‌طور که بالاتر گفته شد، بک آپ گرفتن فرایندی است که طی آن از اطلاعات دلخواه یک نسخه کپی گرفته می‌شود، سپس این نسخه در جایگاهی جداگانه ذخیره و نگهداری می‌شود. برای افرادی که قصد دارند آیپد یا گوشی آیفون خود را تعویض کنند، بک آپ گرفتن بهترین راه برای انتقال اطلاعات است. همچنین زمانی که اطلاعات مهمی در آیپد یا گوشی اپل خود دارید بک آپ گرفتن یک محکم‌کاری فوق‌ العاده است.

آموزش بک آپ گرفتن از آیپد به دو روش آیتیونز و آیکلود

در این قسمت قصد داریم تا بک آپ گرفتن با استفاده از آیتیونز و آیکلود را به شما آموزش بدهیم و نکات منفی و مثبت هر روش را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

آموزش بک آپ گرفتن از آیپد با استفاده از آیکلود

آموزش بک آپ گرفتن از آیپد با استفاده از آیکلود

بک آپ گرفتن از آیپد با استفاده از سرویس آیکلود آسان‌ترین روش بک آپ گرفتن است و تنها در چند دقیقه انجام می‌شود.

 • ابتدا قسمت Setting گوشی خود را باز کنید.
 • سپس گزینه iCloud را انتخاب کنید.
 • در قدم بعدی گزینه iCloud Backup را انتخاب کنید.
 • بعد از فعال کردن گزینه iCloud Backup گزینه Back Up Now را انتخاب کنید.
 • پس از گذشت تنها چند دقیقه فرایند بک آپ گرفتن تمام می‌شود.

بک آپ گرفتن از آیپد به‌ وسیله سرویس آیکلود، به‌ سرعت انجام می شود. اما بک آپ گرفتن به‌ وسیله سرویس آیکلود ایراداتی نظیر نیاز به اینترنت پرسرعت و حافظه 5 گیگابایتی دارد؛ یعنی شما می‌توانید اطلاعات خود را به حجم 5 گیگ بک آپ گیری کنید. گرچه در صورت پرداخت هزینه این حافطه 5 گیگابایتی به چند صد گیگ هم تبدیل می‌شود، این هزینه‌ها به دلار بوده و برای افراد داخل ایران چندان به‌ صرفه نیست. 

آموزش بک آپ گرفتن از آیپد با استفاده از آیتیونز

آموزش بک آپ گرفتن از آیپد با استفاده از آیتیونز

بک آپ گرفتن از آیپد با استفاده از آیتیونز، روش به‌ صرفه‌ای است که نیاز به هزینه‌ای ندارد. در عوض شما به یک کامپیوتر نیاز دارید. در این بخش به آموزش بک آپ گرفتن از آیپد با استفاده از آیتیونز می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

 • در قدم اول برنامه آیتیونز iTunes را در کامپیوتر خود نصب کنید.
 • در قدم دوم گوشی اپل خود را با یک کابل مناسب به کامپیوتر متصل کنید.
 • در صورت تقاضای رمز ورود، رمز گوشی خود را وارد کنید.
 • ممکن است که گوشی شما برای اتصال به کامپیوتر از شما تقاضا کند تا مراحلی را انجام بدهید. در این صورت پس از طی این مراحل برنامه آیتیونز را داخل کامپیوتر باز کنید.
 • پس از باز کردن برنامه آیتیونز ایکون گوشی خود را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد گزینه Summary را انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب Summary، در پایان صفحه سه گزینه وجود دارد که می‌توانید محتوایی که می‌خواهید از آن بک آپ بگیرید را انتخاب کنید. 
 • اگر قصد دارید که در کنار اطلاعات ضروری، از اطلاعات برنامه Health و پسوردها بک آپ بگیرید، تیک گزینه Encrypt local backup را فعال کنید.
 • سپس گزینه Back Up Now را انتخاب کنید تا فرایند بک آپ گرفتن شروع شود.

بعد از انجام مرحله‌های ذکر شده، از اطلاعات خود بک آپ بگیرید و در کامپیوتر خود ذخیره کنید. اگر می‌خواهید از فایل‌های بک آپ گرفته شده استفاده کنید، دو مرحله زیر را انجام دهید.

بک آپ گرفتن با استفاده از آیتیونز (ادیت)

 1. گزینه Edit را انتخاب کنید.
 2. سپس قسمت Devices را انتخاب کنید. 
 3. در این قسمت اطلاعات بک آپ گرفته شده با مشخصات کامل نشان داده می‌شود.

مقایسه دو روش آیتیونز و آیکلود در بک آپ گیری

بعد از اینکه به آموزش بک آپ گرفتن از آیپد به دو روش آیتیونز و آیکلود پرداختیم، نوبت به مقایسه آن‌ها با یکدیگر رسیده است. در این بخش قصد داریم تا این دو روش را با یکدیگر مقایسه کنیم و ببینیم که کدام روش یک انتخاب بهتر است؟ با ما همراه باشید.

همانطور که بالاتر ذکر شد، هر دو روش دارای نقاط ضعف و قوتی هستند. برای مثال بک آپ گرفتن به وسیله سرویس آیکلود تنها در چند دقیقه انجام می‌شود. ولی نیاز به اینترنت پر سرعت دارد و از طرفی تنها پنج گیگابایت از اطلاعات را به‌ طور رایگان ذخیره می‌کند. اما در آن طرف قضیه بک آپ گرفتن به‌ وسیله آیتیونز هیچ محدودیت حجمی ندارد. در عوض برای بک آپ گرفتن به‌ وسیله آیتیونز شما نیاز به یک کامپیوتر دارید. برخلاف دیگر کشور‌ها بک آپ گرفتن با اسفتاده از آیتیونز در ایران بسیار محبوب است؛ بی‌تردید که نیاز به اینترنت پر سرعت و حافظه محدود پنج گیگابایتی در این مسئله بی‌تأثیر نیستند. بک آپ گرفتن به‌ وسیله آیتیونز یک راه‌حل منطقی برای افراد ساکن ایران است.

جمع بندی

در این مقاله به آموزش بک آپ گرفتن از آیپد پرداختیم. ابتدا معنی و کاربرد بک آپ گرفتن را با یکدیگر بررسی کردیم و در ادامه دو روش برای بک آپ گرفتن از آیپدها‌‌ و آیفون‌ها معرفی کردیم. بک آپ گرفتن با استفاده از دو روش آیتیونز و آیکلود هر کدام مزایا و معایب خودش را دارد که آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کردیم.

در آخر می‌توان گفت که بک آپ گرفتن با استفاده از آیتیونز برای افراد داخل ایران، یک انتخاب منطقی‌تر به حساب می‌آید چرا که هیچ محدودیتی حجمی برای بک آپ گرفتن از اطلاعات خود ندارید. به‌ نظر شما کدام یک می‌تواند انتخاب بهتری باشد؟ بک آپ گرفتن با استفاده از آیتیونز یا آیکلود؟

منبع: https://support.apple.com