ابزارهای هوش مصنوعی در چند سال اخیر به طور گسترده در دسترس عموم قرار گرفته است و کاربردهای متنوع آنها همه را شگفت زده کرده است. این فناوری با ورود چت جی پی تی به بازار بیش از پیش شهرت پیدا کرده است. معرفی چت جی پی تی برقراری ارتباط ماشین با انسان را که تا پیش از این در فیلم‌های تخیلی می‌دیدیم، به واقعیت تبدیل کرد. البته کاربرد چت جی پی تی به سرگرمی ختم نمی‌شود. کاربردهای وسیع آن تاثیرات مهمی بر اقسام مختلف زندگی شخصی و اجتماعی ما خواهد داشت. اگر جالب‌ترین کاربردهای چت جی پی تی را کشف کنید  قدرت chatGPT آزاد شده و مکالمات شما را کارآمدتر و لذت بخش‌تر می‌کند! با ما همراه باشید تا با انواع کاربرد چت جی پی تی آشنا شوید.

چت جی پی تی (ChatGPT) چگونه کار می کند؟

چت جی پی تی (ChatGPT) چگونه کار می کند؟

چت جی پی تی (ChatGPT) یک ربات هوش مصنوعی است که توسط OpenAI برای توسعه قابلیت‌های مکالمه نرم‌افزارهای هوش مصنوعی و به طور خاص برای استفاده در چت بات‌ها و دستیارهای دیجیتال توسعه داده شده است. ChatGPT مبتنی بر سری GPT است که بر اساس یادگیری تقویتی از بازخورد انسانی (RLHF) آموزش دیده و بهبود یافته است. درک زبان طبیعی و تشخیص آنچه مردم می‌گویند بهترین کاربرد چت جی پی تی است. چت جی پی تی کاربران را قادر می‌سازد تا با زبان طبیعی تایپ کرده و پاسخ‌های فوری، دقیق و شخصی‌سازی شده دریافت کنند. چت جی پی تی در مقایسه با ربات‌های چت معمولی، حتی می‌تواند مواردی را که قبلاً در مکالمه گفته شده است، دریافت کند و اشتباهات خود را اصلاح نماید.

جالب ترین کاربردهای چت جی پی تی

در حالی که ChatGPT به عنوان یک ربات چت عمل می کند اما کاربردهای آن بسیار فراتر از کاربرد هوش مصنوعی ساده است. خلاقیت کاربران چت جی پی تی دائما موارد بیشتری از کاربردهای این چت بات را آشکار می کند. در اینجا موارد جالب ترین کاربردهای چت جی پی تی را خواهیم آورد.

پاسخگویی به سوالات

اولین کاربرد چت جی پی تی این است که پاسخ سوالات شما را بدهد. شاید کنجکاو باشید که بدانید نحوه کار این هوش مصنوعی چیست؟ ChatGPT دانش گسترده ای دارد و برای ایجاد پاسخ هایی شبیه به انسان آموزش دیده است. چت جی پی تی متنی را که تایپ می‌کنید تجزیه و تحلیل می‌کند و سعی می‌کند بر اساس دانشی که در طول فرآیند آموزش آموخته است، پاسخ مناسب را با شما به اشتراک بگذارد.

جایگزینی برای گوگل

جایگزینی برای گوگل

اخیرا توسط شرکت گوگل یک جایگزین چت جی پی تی معرفی شده که بعضا کاربرد چت جی پی تی را پوشش می دهد. اما چت جی پی تی می تواند با ارائه اطلاعات به عنوان جایگزینی برای موتور جستجوی گوگل عمل کند. برخلاف موتور جستجویی مانند گوگل که نتایج جستجوی متنوعی را ارائه میدهد، چت جی پی تی سعی می کند به سوالات شما پاسخ های مستقیم ارائه کند. در حالی که گوگل نتایج جستجو را بر اساس ارتباط و محبوبیت نمایش میدهد، چت جی پی تی به عنوان یک ربات چت اطلاعات را از پایگاه داده خود بازیابی می کند. این به ویژه زمانی می تواند مفید باشد که شما به یک پاسخ سریع نیاز دارید. چندین افزونه چت جی پی تی برای مرورگرهای اینترنت وجود دارد که دسترسی به این کاربرد چت جی پی تی را ساده تر می کند.

نوشتن و ارسال ایمیل

اگر مطمئن نیستید که چگونه محتوای ایمیل خود را نظم دهید یا روی چه نکاتی باید تأکید کنید و یا اگر در جمله بندی مناسب برای ایمیل خود مشکل دارید، می توانید از ChatGPT کمک بخواهید. کافی است یک توضیح تقریبی از موضوع ارائه دهید و مخاطب ایمیل خود را با چت جی پی تی به اشتراک بگذارید، تا عبارت مناسب را پیشنهاد دهد. کاربرد چت جی پی تی می تواند تصحیح ایمیل شما باشد. اگر متن ایمیل خود را با چت جی پی تی به اشتراک بگذارید، نه تنها اشتباهات املایی شناسایی می کند، بلکه برای بهبود دستور زبان یا حتی سبک نوشتار شما پیشنهادات لازم را ارائه می کند.

مکالمات روزمره

مکالمات روزمره

می‌توانید در مورد موضوعات عمومی با ChatGPT یک مکالمه معمولی داشته باشید. چت جی پی تی می‌تواند در مورد موضوعات مختلف مورد علاقه شما مانند سرگرمی ها، فیلم ها، موسیقی، ورزش یا حتی آب و هوا و سایر رویدادهای جاری صحبت کند. می‌توانید نظرات خود را با چت جی پی تی مطرح کنید، استدلال بیاورید و نظر چت جی پی تی را بپرسید.

با کاربرد چت جی پی تی به عنوان یک شریک مکالمه حتی می‌توانید دیدگاه‌های مختلف را در مورد موضوعات خاص مورد بحث قرار دهید. حتی برای مشکلاتی که با آن روبه‌رو هستید چه چالش‌های روزمره اجتماعی باشند و چه دغدغه‌های شخصی، می‌توانید از چت جی پی تی راهنمایی یا راه‌حل بخواهید. چت جی پی تی از شما حمایت خواهد کرد.

از چت جی پی تی حتی می‌توانید برای مکالمه در شبکه‌های اجتماعی برای مثال از چت جی پی تی در تلگرام استفاده کنید.

مدیریت سبک زندگی، تندرستی و تناسب اندام

چت جی پی تی می‌تواند نکات بهداشتی عمومی مانند رژیم غذایی متعادل، مدیریت استرس و خواب یا به طور کلی عادات سبک زندگی سالم را ارائه دهد.

 • ارائه تکنیک‌های کاهش استرس، روش‌های آرامش ذهن و توصیه‌های مراقبت از خود از کاربرد چت جی پی تی است. می‌توانید استراتژی‌هایی برای مدیریت بهتر استرس و یافتن یک تعادل بین کار و زندگی شخصی سالم را از چت جی پی تی بخواهید.
 • اگر در مورد مفاهیم تناسب اندام سوالی دارید، چت جی پی تی می تواند در مورد آناتومی، اصول تمرین، شرایط تناسب اندام یا سایر موضوعات مرتبط توضیح داده و در درک این مفاهیم به شما کمک کند. کاربرد چت جی پی تی فقط توضیح نیست می‌توانید مشخص کنید که چه ورزشی انجام می‌دهید و همچنین قصد دارید روی کدام گروه از عضلات بدنتان کار کنید، تا یک برنامه تمرینی به شما پیشنهاد کند. حتی اگر انگیزه کافی را برای انجام برنامه تناسب اندام خود ندارید، چت جی پی تی می‌تواند پیام‌های دلگرم کننده و الهام بخش به شما بدهد. شما می‌توانید اهداف و چالش‌های خود را با چت جی پی تی به اشتراک بگذارید و چت جی پی تی تلاش خواهد کرد تا شما را برای انجام تمرینات تشویق کند.

دستور تهیه غذا

ارائه دستور غذا می تواند یک کاربرد چت جی پی تی باشد. نوع غذا را که می‌خواهید درست کنید، موادی که می‌خواهید استفاده کنید یا ترجیحات یا محدودیت‌های خاصی دارید را مشخص کنید. چت جی پی تی ایده های خلاقانه برای غذای شما ارائه می کند. می‌توانید دستورالعمل را گام به گام دنبال کنید، اطلاعاتی در مورد زمان‌ یا دمای پخت به دست آورید و سؤالات خاصی در مورد تکنیک‌های آماده‌سازی بپرسید.

مشاور خرید

اگر قصد خرید محصول خاصی را دارید می توانید از کاربرد چت جی پی تی برای انتخاب خود استفاده کنید. فقط کافی است مشخص کنید که دنبال چه محصولی با چه ویژگی هایی هستید تا چت جی پی تی پیشنهادات مناسب شما را ارائه دهد. اگر زمان انتخاب بین چند محصول دچار تردید شده اید، می توانید از کاربرد چت جی پی تی برای مقایسه کمک بخواهید. محصولات را به اشتراک بگذارید و ویژگی‌ها یا عملکردهای را که انتظار دارید شرح دهید تا چت جی پی تی در ارزیابی و تشخیص تمایزات هر کدام به شما کمک کند. چت جی پی حتی در مورد امنیت و مراحل خرید نیز می تواند به شما راهنمایی کند.

مشاوره شغلی

مشاوره شغلی

با کاربرد چت جی پی تی برای یافتن شغل مناسب می توانید از راهنمایی و کمک آن استفاده کنید. اگر علایق، مهارت ها و اهداف خود را به اشتراک بگذارید چت جی پی تی اطلاعات و پیشنهادات مرتبط را به شما ارائه میکند.

 • تحقیقات شغلی: می توانید از ChatGPT برای تحقیق شغلی کمک بخواهید. چت جی پی تی می تواند اطلاعاتی در مورد مشاغل، صنایع یا شرکت های خاص، از جمله محیط کار، مدارک تحصیلی، فرصت های درآمدی و چشم انداز پیشرفت را در اختیار شما می گذارد.
 • مدارک درخواست شغل: ChatGPT می تواند در مورد ارائه مدارک درخواست شغل، مانند رزومه (CV)، نامه های پوششی (CL) و مراجع و منابع به شما کمک کند. می‌توانید از چت جی پی تی درباره دستورالعمل‌های راهنما، نحوه تهیه اطلاعات یا سؤالات کاربردی خاص اطلاعات لازم را کسب کنید.
 • آمادگی برای مصاحبه شغلی: ChatGPT می تواند با شبیه سازی سوالات رایج و کمک به یافتن پاسخ های مناسب، شما را برای مصاحبه آماده کند. شما می توانید در مورد سوالات معمول مصاحبه، استراتژی های کاربردی و.حتی در مورد زبان بدن و ارتباطات از چت جی پی تی اطلاعات لازم را دریافت کنید.

جالبه بدانید که اینها تنها کاربرد چت جی پی تی در امور شخصی شماست. چت جی پی تی دارای کاربردهای زیادی در بخش حرفه‌ای و کسب و کارهاست که می‌توان به موراد زیر اشاره کرد:

 • مراحل مدیریت 
 • مدیریت منابع انسانی
 • خدمات مشتری
 • پشتیبانی فنی
 • برنامه نویسی و توسعه اپلیکیشن
 • تجارت الکترونیک
 • بانکداری و امور مالی
 • آموزش و پرورش
 • گردشگری
 • بهداشت و درمان
 • خدمات عمومی

منبع