این روزها، کسب و کارها باید بسیار انعطاف‌پذیر باشند. بسیاری در حال تحول به سوی محیط کار از راه دور یا ترکیبی هستند و چه برای کسب و کار خود به شماره تلفن نیاز داشته باشید و چه برای کارمندانی که اکنون از خانه کار می‌کنند، دریافت شماره تلفن با مخابرات محلی همیشه ممکن (یا حتی مطلوب) نیست. بنابراین چگونه کسب و کارها می‌توانند از راه دور به فعالیت خود ادامه دهند در حالی که کارمندان با یکدیگر و با مشتریان ارتباط خود را از طریق تلفن حفظ می‌کنند؟ پاسخ، ساخت شماره مجازی است. در این مقاله، در مورد اینکه شماره مجازی چیست و چگونه می‌توانید برای کسب و کار خود تنها در چند دقیقه یک شماره مجازی بسازید، توضیحاتی خواهیم داد و بهترین برنامه های اندروید در این زمینه را بررسی می کنیم.

شماره مجازی چیست؟

شماره مجازی چیست؟

شماره مجازی که گاهی اوقات تلفن نرم‌ افزاری (Softphone) یا تلفن ثابت مجازی نامیده می‌شود - شماره‌ای است که برخلاف یک مکان خاص، به یک حساب آنلاین با یک ارائه‌دهنده وصل می‌باشد. سیستم‌های تلفن قدیمی تمایل دارند از راه‌اندازی آنالوگ با تلفن‌های رومیزی استفاده کنند و اعداد به صرافی‌های محلی / خطوط تلفن PBX متصل می‌شوند. از سوی دیگر، می‌توانید ساخت شماره مجازی را از طریق یک ارائه‌دهنده VoIP (Voice over Internet Protocol)، که اساساً یک فناوری است که به شما امکان می‌دهد از طریق داده یا Wi-Fi خود تماس‌های تلفنی برقرار کنید - یعنی نوعی اتصال اینترنتی) انجام داده و از آن شماره‌ها برای برقراری و دریافت تماس در گوشی موبایل استفاده کنید.

بهترین روش‌های ساخت شماره مجازی رایگان 

شماره مجازی که به آن شماره دسترسی مستقیم نیز می‌گویند شماره تلفنی است که مستقیماً به خط تلفن متصل نیست. معمولاً چنین شماره‌هایی برای ارسال تماس‌های دریافتی به تلفن دیگری که توسط مشتری، VoIP، تلفن همراه یا ثابت انتخاب می‌شود، ایجاد می‌شوند. از ساخت شماره مجازی رایگان می‌توان برای راه اندازی یک سیستم تلفن بدون هیچ دانش فنی استفاده کرد. شماره‌های مجازی برای ضبط پیام‌های صوتی ایده‌آل هستند و کسب و کارها آن شماره را با افراد دیگر به اشتراک می‌گذارند. در ادامه لیستی از بهترین برنامه ‌های اندروید و بهترین سایت‌ها برای ساخت شماره مجازی را بررسی خواهیم کرد. این لیست شامل نرم‌ افزارهای متن باز (رایگان) و تجاری (پولی) است.

۱- برنامه ی Phone 

Phone برنامه‌ای است که به شما کمک می‌کند تا سیستم تلفن خود را سریع و آسان پیکربندی کنید. این برنامه به شما امکان می‌دهد با افزودن شماره در حساب تلفن خود، تماس‌ها را مسدود نمایید. این ابزار از مسدود کردن تماس و دایورت کردن پشتیبانی می‌کند Phone.com شما را قادر می‌سازد تا با هر شماره‌ای با کمک دیکشنری نام، تماس بگیرید. وقتی تماس روی حالت انتظار باشد، موسیقی پخش می‌کند.

امکانات

این برنامه را می‌توان فوراً راه‌اندازی کرد. به شما امکان می‌دهد تا برنامه‌های سفارشی ایجاد کنید. هر زمان که کسی با شما تماس بگیرد، یک اعلان دریافت خواهید کرد. این برنامه به شما امکان می‌دهد بسته به زمان و روزی که تماس دریافت می‌شود، تماس را مسیریابی کنید. با ساخت شماره مجازی رایگان با این سایت می‌توانید دفترچه آدرس خود را با برنامه ی Phone همگام کنید. به شما امکان می‌دهد تماس خود را با احوالپرسی، پیام‌ها، صداها و موسیقی شخصی‌سازی کنید. می‌توانید به هر شماره محلی پیامک ارسال و دریافت نمایید. شما می‌توانید شناسه ی تماس گیرنده منحصر به فرد خود را تنظیم کنید.

۲- برنامه ی GrassHopper

Grasshopper یک برنامه ساخت شماره مجازی رایگان است که یک راه‌ حل ارتباطی برای کسب و کارهای کوچک ارائه می‌دهد. این برنامه یک شماره تلفن حرفه‌ای در اختیار شما می‌گذارد که می‌تواند در تلفن همراه یا تلفن ثابت موجود استفاده شود. Grasshopper شما را قادر می‌سازد تا شماره مجازی خود را بدون هیچ زحمتی پورت کنید و با مسیریابی به تلفن یا عضو دیگر تیم، به طور همزمان چندین تماس بگیرید.

امکانات

یک نمای کامل از تعاملات کسب و کار شما در بیش از یک کانال ارائه می‌دهد. می‌توانید با استفاده از یک برنامه دسکتاپ یا تلفن همراه تماس برقرار و دریافت کنید. این ابزار پیام‌های صوتی را به متن تبدیل می‌کند تا بتوانید بدون گوش دادن، آن‌ها را بخوانید. این برنامه ساخت شماره مجازی رایگان، به شما امکان می‌دهد پیام‌های حرفه‌ای را ضبط کنید که از مشتریان استقبال می‌کنند. می‌توانید از طریق پیامک با استفاده از شماره دفتر خود پاسخ دهید. به شما امکان می‌دهد فکس را به عنوان پیوست PDF از ایمیل خود ارسال کنید.

۳- برنامه ی Hushed

Hushed یک برنامه ساخت شماره مجازی رایگان است که به شما امکان تماس، ارسال عکس و متن را می‌دهد. این برنامه به شما کمک می‌کند تا شماره تلفن واقعی خود را ایمن نگه دارید. می‌تواند به طور خودکار به هر پیامک ارسال شده به شماره پاسخ دهد.

امکانات

به شما امکان می‌دهد بیش از یک شماره را اضافه و مدیریت کنید. با استفاده از اتصال وای‌فای / داده می‌توانید به راحتی به شماره خود دسترسی پیدا کنید. به شما کمک می‌کند مکالمه خود را خصوصی و ایمن نگه دارید. می‌توانید پست صوتی را ضبط و سفارشی کنید. به شما امکان می‌دهد یک تماس را فوروارد کنید. می‌توانید این اپلیکیشن را با DropBox یا Slack ادغام نمایید.

۴- برنامه ی PhoneBurner

PhoneBurner یک نرم‌ افزار شماره‌گیر است که شما را قادر می‌سازد تا فروش خوبی داشته باشید. این برنامه ساخت شماره مجازی رایگان، تبدیل با کیفیت و معاملات بسته را ارائه می‌دهد. این ابزار را می‌توان با ابزارهای متعددی مانند Salesforce ،Zapier ،Zoho و غیره ادغام کرد. PhoneBurner همچنین این امکان را به شما می‌دهد تا از هر تلفن همراهی بدون هیچ زحمتی شماره‌گیری کنید.

امکانات

شما را قادر می‌سازد اعداد را از کدهای منطقه شماره‌گیری کنید. این ابزار شماره تلفن‌های ورودی اختصاصی را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید به راحتی تماس را به هر شماره‌ای انتقال دهید. پشتیبانی از تیم برای راه‌ اندازی حساب شما ارائه می‌دهد. به شما کمک می‌کند تا فرآیند فروش از راه دور را ساده کنید.

۵- برنامه ی ConXhub

ConXhub یک سیستم تلفن کسب و کار کاربر پسند است. این یک سیستم تلفن کسب و کار بسیار پیشرفته می‌باشد که به کاربران امکان می‌دهد چندین پروفایل و شماره ایجاد کنند. همچنین می‌توانید از چندین شماره تماس بگیرید و تماس دریافت کنید.

امکانات

این برنامه ساخت شماره مجازی تماس با بالاترین کیفیت HD را ارائه می‌دهد. می‌توانید تماس‌ها را به تلفن‌های همراه یا هر تلفنی در سراسر جهان ارسال کنید. می‌توانید یک شماره تلفن رایگان، محلی یا بین‌المللی از کشور مورد نظر خود دریافت کنید.

۶- برنامه ی Youmail

YouMail یک ارائه‌دهنده ساخت شماره مجازی است که به شما کمک می‌کند تا از خود و شبکه دستگاه تلفن همراهتان محافظت کنید. این نرم‌ افزار می‌تواند به طور خودکار تماس‌های رباتی را مسدود کند و شما را قادر می‌سازد تا تماس‌های سفارشی را مسدود نمایید.

امکانات

شما می‌توانید تماس‌های از دست رفته را به راحتی شناسایی کنید. تبریک پیام صوتی سفارشی را ارائه می‌دهد. پست صوتی تصویری را ارائه می‌دهد. این برنامه ساخت شماره مجازی به شما کمک می‌کند تا با شماره تلفن دوم از حریم خصوصی خود محافظت کنید. به طور خودکار به تماس‌های از دست رفته پاسخ می‌دهد. به شما امکان می دهد تا یک تماس کنفرانسی برقرار کنید.

۷- برنامه ی ساخت شماره مجازی VirtualPBX

۷- برنامه ی ساخت شماره مجازی VirtualPBX

VirtualPBX یکی از بهترین سیستم‌های ساخت شماره مجازی است که به شما کمک می‌کند تا بر تماس‌های خود در زمان واقعی نظارت کنید. این ابزار توزیع خودکار تماس (ACD) را برای مدیریت ترافیک تماس یک بخش خاص فراهم می‌کند. VirtualPBX به شما امکان می‌دهد شماره تلفن را متناسب با برند خود سفارشی کنید و نام و شماره کسب و کار خود را در شناسه تماس گیرنده خروجی نشان دهید.

امکانات

شماره کسب و کار فعلی شما را می‌توان به Talkroute منتقل کرد. می‌توانید با استفاده از این برنامه ساخت شماره مجازی رایگان تاریخ و زمانی را تنظیم کنید که تلفن شما در دسترس باشد. این برنامه از کنفرانس صوتی پشتیبانی می‌کند. می‌توانید تماس را به هر دستگاهی که انتخاب کرده‌اید، فوروارد کنید. یکپارچه سازی Salesforce CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) را فراهم می‌کند. می‌توانید از مرورگر وب خود تماس برقرار کنید. دارای نشانگر وضعیت است که به شما کمک می‌کند تا از وضعیت پلتفرم VirtualPBX مطلع شوید.

۸- برنامه ی Talkroute

۸- برنامه ی Talkroute

Talkroute یک برنامه ساخت شماره مجازی است که به شما امکان می‌دهد با تلاش کمتری تماس‌های تجاری برقرار کرده و دریافت کنید. این برنامه با توجه به کسب و کار شما اعداد مختلفی را ارائه می‌دهد. این امکان را به شما می‌دهد تا تماس‌ها را در هر جایی فوروارد یا مسیریابی کنید. از Talkroute می‌توان برای ارسال پیام به مشتریان استفاده کرد. این برنامه ساخت شماره مجازی مدیریت آسان پست‌های صوتی را نیز ارائه می‌دهد.

امکانات

این امکان را به شما می‌دهد تا تماس‌های ورودی و خروجی را ضبط کنید. گزارش‌های تاریخی مفصل را ارائه می‌دهد. می‌توانید پیام خوشامدگویی خود را سفارشی کنید. پسوندهای ۳ یا ۴ رقمی با شماره‌گیری مستقیم را ارائه می‌دهد. ارسال و دریافت MMS و SMS. می‌توانید زمان و تاریخ در دسترس بودن تلفن خود را تنظیم کنید. به شما کمک می‌کند تا حساب‌های کاربری و مجوزها را مدیریت کنید. می‌توان به راحتی از تلفن‌های اندروید یا iOS به TalkRoute دسترسی داشت.

۹- برنامه ی ساخت شماره مجازی CallHippo

۹- برنامه ی ساخت شماره مجازی CallHippo

سیستم ساخت شماره مجازی CallHippo را می‌توان بدون هیچ زحمتی راه‌ اندازی کرد. شما را قادر می‌سازد تا آن را با بیش از ۱۰۰ ابزار ادغام کنید. این ارائه‌دهنده خدمات به استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که شماره محلی از بیش از ۵۰ کشور را داشته باشند. علاوه بر این، رابط کاربری آسان و تسهیلات پشتیبان قوی برای راه اندازی مرکز پشتیبانی مشتری ارائه می‌دهد.

امکانات

این ارائه‌دهنده خدمات به شما امکان می‌دهد از طریق مرورگر تماس بگیرید. به شما امکان می‌دهد به سرعت شماره تلفن‌های محلی را دریافت کنید. پشتیبانی از انتقال تماس، ضبط و صف بندی. به شما کمک می‌کند تا با تیم خود همکاری کنید. به شما امکان می‌دهد با تماس‌گیرندگان تعامل داشته باشید، جزئیات را جمع‌آوری و تماس‌ها را به شخص مناسب هدایت کنید.

۱۰- برنامه ی RingCentral

RingCentral یک ابزار ساخت شماره مجازی رایگان است که راه‌حل‌های همکاری را برای کسب و کارها ارائه می‌دهد. این برنامه با کنفرانس ویدئویی، تلفن ابری، پیام‌های تیمی و غیره به شما کمک می‌کند تا خدمات بهتری ارائه دهید. همچنین، شما را قادر می‌سازد از خدمات تلفن مجازی بدون سخت‌افزار جدید استفاده کنید. با حداقل تلاش می‌توانید RingCentral را نصب و راه‌اندازی نمایید.

امکانات

امکان ارسال تماس را فراهم می‌کند. ویدئو و کنفرانس وب با کیفیت HD را ارائه می‌دهد. می‌توانید حداکثر ۱۰۰ شرکت‌کننده را در یک جلسه آنلاین میزبانی کنید. به شما امکان می‌دهد فکس‌های ورودی و خروجی را به صورت آنلاین مدیریت کنید. RingCentral در بیش از ۱۰۰ کشور با طرح شماره‌گیری محلی و همچنین شماره‌های مجازی بین‌المللی در دسترس است. به شما امکان می‌دهد فایل‌ها را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید.

۱۱- برنامه ی ساخت شماره مجازی رایگان Ooma Office Phone

۱۱- برنامه ی ساخت شماره مجازی رایگان Ooma Office Phone

Ooma Office Phone یک ارائه‌دهنده ساخت شماره مجازی آنلاین است. این ابزار پست صوتی، تسهیلات توزیع خودکار تماس و موارد دیگر را ارائه داده و این امکان را به شما می‌دهد که از تلفن‌های خود تماس دریافت کنید. این نرم‌ افزار را می‌توان به راحتی در زمان کمتری راه‌اندازی کرد. Ooma Office Phone شما را قادر می‌سازد تا شماره فعلی خود را به راحتی پورت کنید.

امکانات

برای استفاده از آن به هیچ نرم‌ افزاری نیاز ندارید. این ابزار شماره VoIP رایگان با یک برنامه صدای ابری و کسب و کار ادغام شده است. یک شماره محلی و رایگان به انتخاب شما ارائه می‌دهد. می‌توانید تماس دریافتی خود را به سایر تلفن دفترهای Ooma منتقل کنید. Ooma پشتیبانی شبانه‌روزی مشتری را ارائه می‌دهد. به شما امکان می‌دهد هر تماسی را مسدود کنید. می‌توانید تماس‌های تلفنی خود را از طریق تلفن هوشمند مدیریت نمایید. این برنامه ساخت شماره مجازی رایگان، یک سرویس فکس مجازی را برای کاربر فراهم می کند.

۱۲- برنامه ی Voxdirect

Voxdirect یک برنامه بازاریابی پیامکی ساده و موثر است که به شما کمک می‌کند تا کسب و کار خود را توسعه دهید. این برنامه، کسب و کار رو به رشد شما را از هر کجا با یک سیستم تلفن حرفه‌ای مدیریت می‌کند.

امکانات

می‌توانید از طریق پذیرش مجازی تماس بگیرید. به شما امکان می‌دهد پست‌های صوتی را در قالب ایمیل رونویسی کنید. می‌توانید تماس‌ها را به شخص مناسب منتقل کنید. به شما کمک می‌کند تا به سرعت پست‌های صوتی خود را بخوانید. به شما امکان می‌دهد با مشتریان واقعی و نه اسپمرها ارتباط برقرار کنید.

۱۳- برنامه ی Nextiva

۱۳- برنامه ی Nextiva

Nextiva یک سیستم ساخت شماره مجازی است. این امکان را به شما می‌دهد که کنفرانس صوتی و تصویری را تنها با یک کلیک ماوس شروع کنید. این برنامه یک شماره تلفن رایگان محلی را ارائه می‌دهد و تبدیل پست صوتی به ایمیل را فراهم می‌کند. Nextiva به راحتی به شما امکان می‌دهد از برنامه تلفن همراه خود پیامک دریافت کنید.

امکانات

وقتی مشتری تماس می‌گیرد می‌توانید از اطلاعات او مطلع شوید. به طور خودکار از مشتریان بازخورد دریافت کنید. تمام ارتباطات و داده‌های شما را می‌توان به صورت مرکزی مدیریت کرد. می‌توانید تعامل مشتری با کسب و کار خود را ردیابی کنید. این ابزار VoIP یک نمای لحظه‌ای از مشتریان شما در سطح فردی ارائه می‌دهد. می‌توانید فکس، پیام و پیامک آنلاین ارسال کنید. پشتیبانی از تماس کنفرانس نامحدود تبریک‌های حرفه‌ای ضبط شده را ارائه می‌دهد.

۱۴- برنامه ی Google Voice

Google Voice یک سرویس ساخت شماره مجازی است که پست صوتی، ارسال تماس، پیام‌های متنی و صوتی و همچنین امکان پایان تماس را ارائه می‌دهد. روی گوشی موبایل و وب کار می‌کند. بنابراین، می‌توانید از هر جایی تماس بگیرید. این اپلیکیشن تماس‌های اسپم را با استفاده از هوش مصنوعی فیلتر می‌کند.

امکانات

این ابزار را می‌توان به گونه‌ای سفارشی کرد که مطابق با گردش کار روزمره شما باشد. به طور خودکار پست صوتی شما را رونویسی می‌کند. استفاده از Google Voice آسان است. شما به راحتی می‌توانید با افراد دیگر ارتباط برقرار کنید تا وظایف خود را سازماندهی نمایید. این ارائه‌ دهنده شماره مجازی رایگان به شما امکان می‌دهد PBX خود را پیکربندی کنید. می‌تواند با Google Calendar و Meet ادغام شود.

۱۵- برنامه ساخت شماره مجازی eVoice

۱۵- برنامه ساخت شماره مجازی eVoice

eVoice یک ارائه‌دهنده ساخت شماره مجازی رایگان است که انتقال تماس و سرویس‌دهنده خودکار را ارائه می‌دهد. این برنامه شما را قادر می‌سازد با استفاده از احوالپرسی‌های ضبط شده در استودیو از مشتریان خود استقبال کنید. این اپلیکیشن به شما این امکان را می‌دهد تا پیام های صوتی خود را به راحتی بخوانید. می‌توانید از eVoice برای دریافت یک شماره محلی در شهر خود و ارسال آن به خطوط تلفن موجود استفاده نمایید.

امکانات

به شما امکان می‌دهد یک شماره تلفن ثابت برای کسب و کار محلی، بین‌المللی و ملی خود انتخاب کنید. با استفاده از کنفرانس ویدئویی می‌توانید بدون هیچ زحمتی از راه دور کار کنید. از تلفن همراه یا دسکتاپ خود تماس بگیرید یا دریافت کنید. این برنامه ی رایگان شماره مجازی انتخابی از یک شماره تلفن مناسب برای کسب و کار شما ارائه می‌دهد. به شما امکان ضبط تماس را می‌دهد. از شماره‌گیری سریع پشتیبانی می‌کند. وقتی تلفن را در حالت انتظار قرار می‌دهید، eVoice موسیقی پخش می‌کند. به شما امکان می‌دهد شماره تلفن را مسدود کنید.

سخن پایانی

شماره مجازی که به آن شماره دسترسی مستقیم نیز گفته می‌شود، یک شماره تلفن است که مستقیماً به خط تلفن متصل نمی‌باشد. معمولاً چنین شماره‌هایی برای ارسال تماس‌های دریافتی به تلفن دیگری که توسط مشتری، VoIP، ثابت یا تلفن همراه انتخاب می‌شود، استفاده می‌شوند. هنگام راه‌ اندازی فروشگاه تجارت الکترونیک یا کسب و کار کوچک، ساخت شماره مجازی مورد نیاز است. به مشتریان راهی سریع برای تماس با شما ارائه می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا کسب و کار خود را توسعه دهید. ساخت شماره مجازی، خرید و استفاده از آن در همه کشورها قانونی است اما نمی‌توانید از آن‌ها برای فعالیت غیرقانونی استفاده کنید.

منبع