دلایل متعددی وجود دارد که شما در زمانی خاص نخواهید از دیگران تماس بگیرید، حال این دیگران چه دوستان باشند و چه خانواده! گاهی اوقات نیز افرادی با گوشی موبایل شما تماس می‌گیرند که به دلایلی خاص و شخصی نمی‌خواهید هیچ‌گاه جواب ایشان را بدهید. از دسترس خارج کردن گوشی در چنین مواقعی به کار شما خواهد آمد. در این مطلب همه‌چی آنلاین سعی کرده تا به شما نشان دهد با چه ترفندهایی می‌توانید گوشی هوشمند خود را در زمانی مشخص طوری تنظیم کنید تا قابل دسترس نباشد. «قابل دسترس نبودن» محترمانه‌ترین و معمول‌ترین ایده‌ای است که می‌تواند شخص تماس گیرنده را مجاب کند تا تماس خود را به زمانی دیگر موکول کند، بدون اینکه برایش قضیه عجیب و شک‌برانگیز باشد! همچنین در این مطلب از دسترس خارج كردن آيفون و تفاوت آن با از دسترس خارج كردن گوشي سامسونگ از نظر خواهید گذراند. در این بین از دسترس خارج كردن ایرانسل و شبکه همراه اول نیز ترفندی است که مطمئناً در مواقعی خاص به کمک شما خواهد آمد. مطلب زیر را بخوانید و اگر مفید واقع شد، صفحه ما را به دوستان خود معرفی کنید. 

10 ترفند برای از دسترس خارج کردن آيفون و اندروید فون ها

10 ترفند برای از دسترس خارج کردن آيفون و اندروید فون ها

همه ما نیاز داریم تا برای مدتی از دکل‌های موبایل پنهان شویم و در دنیای خودمان استراحت کنیم. مخصوصاً زمانی که در تعطیلات هستیم، یا زمانی که لحظات ارزشمندی را با خانواده خود می‌گذرانیم. یا مثلاً در کلاس یوگا هستیم یا فقط می‌خواهیم از طریق وای‌فای در تلفن خود به مرور وب یا دیدن ویدئوهای YouTube بپردازیم. تماس‌های تلفن همراه که در شناسه تماس‌گیرنده تلفن به‌ عنوان «غیرقابل دسترسی» تعیین شده‌اند، از ناحیه یا منطقه‌ای انجام می‌شوند که ارائه‌دهنده خدمات بی‌سیم یا شرکت تلفن شما قادر به بازیابی شماره تلفن از آنجا نیست. از دسترس خارج کردن گوشی بدین معناست که تماس تلفنی «محدود» از طرف تماس گیرنده‌ای است که به‌ طور ویژه تلفن شما را از شناسایی شماره خود مسدود کرده است. در زیر ده ترفند ساده و عمومی، برای از دسترس خارج کردن گوشی را به شما یاد می‌دهیم. بسیاری از این ترفندها برای از دسترس خارج كردن آيفون نیز به کار شما خواهند آمد. 

ترفند اول: از دسترس خارج كردن گوشي سامسونگ و آیفون با روش حالت هواپیما

برای از دسترس خارج کردن گوشی خود، دستگاه هوشمند را در حالت پرواز قرار دهید. آسان‌ترین و ساده‌ترین ترفند برای فرار از تماس‌های دیگران و از دسترس خارج کردن گوشی، نگه داشتن گوشی هوشمند خود در حالت پرواز است. با این روش اپراتور شبکه تشخیص می‌دهد که شما خارج از منطقه تحت پوشش هستید و تماس گیرندگان را غیرقابل دسترس نشان می‌دهد.

ترفند دوم: تنظیم دستی شبکه

انتخاب شبکه به صورت دستی یک ترفند ساده دیگر برای از دسترس خارج کردن گوشی هوشمند شما است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به آدرس زیر در منوی تنظیمات گوشی سامسونگ یا گوشی شیائومی خود بروید:

Settings> More Settings> Network Selection> Automatic or Manual

اکنون به صورت دستی انتخاب کنید و 10-15 ثانیه صبر کنید تا گوشی هوشمند شما شبکه‌های موجود را در دسترس شما نشان دهد. اکنون، تلفن هوشمند شما سیگنال را از دست خواهد داد. این امر منجر به حالت غیرقابل دسترس خواهد شد.

ترفند سوم: شما فقط به یک شماره ثابت نیاز دارید!

ترفند سوم کمی نسبت به ترفندهای پیشین دشوارتر است. اما نگران نباشید! این ترفند نیز روش ساده‌ای دارد. تماس خود را به یک شماره تلفن ثابت فوروارد کنید. حالا سعی کنید با شماره خودتان تماس بگیرید. مطمئناً در حال حاضر شماره شما برای شبکه غیرقابل دسترسی است. شما به سادگی از دسترس خارج کردن گوشی خود را انجام داده‌اید!

ترفند چهارم: تغییر حالت شبکه

ترفند چهارم: تغییر حالت شبکه

 فرض کنید گوشی هوشمند شما شبکه 4G ندارد و از شبکه 4G/LTE پشتیبانی می‌کند! بنابراین حالت شبکه خود را روی شبکه 4G/LTE تنظیم کنید. در این موقعیت شما اقدام به از دسترس خارج کردن گوشی کرده‌اید. با خودتان تماس بگیرید و خواهید دید که به سادگی گوشی شما از دسترس خارج شده است. 

ترفند پنجم: دم دستی ترین راه برای گوشی ها با باتری قابل تعویض

باتری خود را بدون خاموش کردن گوشی خارج کنید! این ترفند بسیار ساده و دم دستی است. سال‌ها پیش وقتی هنوز گوشی‌های هوشمند با باتری‌های غیرقابل تعویض به بازار نیامده بودند، همه از این راه استفاده می‌کردند. هرچند این ترفند آن روزها نیز برای افرادی که گوشی اپل داشتند، کاربرد نداشت! حالا نیز شاید شما از آن دسته از افراد باشید که هنوز یکی از این گوشی‌ها را در جیب دارید! با انجام این کار، تا زمانی که گوشی هوشمند خود را روشن نکرده‌اید، گوشی غیرقابل دسترس خواهد بود.

ترفند ششم: برای از دسترس خارج كردن گوشي سامسونگ یا اپل خود از شبکه گوشی خود تا می‌توانید کار بکشید

فرض کنید شما یک بسته داده 2G در گوشی هوشمند خود دارید. در این بین می‌خواهید اقدام به از دسترس خارج کردن گوشی خود کنید. حالا کافی است تمام مرورگرهای نصب شده روی گوشی هوشمند خود را باز کنید و تا جایی که می‌توانید فایل‌ها را دانلود کنید. با این کار شبکه را مسدود خواهید کرد. سپس با شماره خود تماس بگیرید. شبکه به شما می‌گوید که غیرقابل دسترسی است.

ترفند هفتم: دانلود هر برنامه ‌ی شخص ثالث از فروشگاه گوگل پلی

برخی از برنامه‌های شخص ثالث مانند 'Cellphone signal Blocker pouch' وجود دارد که باعث از دسترس خارج کردن گوشی هوشمند شما می‌شود. این برنامه را از فروشگاه اینترنتی گوگل پلی دانلود کنید.

ترفند هشتم: شماره فرد مورد نظر را بلاک یا مسدود کنید

ترفند هشتم: شماره فرد مورد نظر را بلاک یا مسدود کنید

کاربران گوشی‌های هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید می‌توانند از این ترفند برای از دسترس خارج کردن گوشی خود استفاده کنند. گوگل اخیراً یک ویژگی با عنوان مسدود کردن تماس یا Block کردن را در اندروید N ادغام کرده است. با استفاده از این گزینه مفید شما می‌توانید تماس‌های سایر شماره‌ها را مسدود کنید. حتی می‌توانید یک شماره خاص را که نمی‌خواهید از آن تماسی دریافت کنید اضافه کنید، اما از سایر شماره‌ها تماس دریافت کنید. 

ترفند نهم: گوشی خود را با فویل آلومینیومی بپیچید

خنده‌دار است اما با این ترفند ساده شما از دسترس خارج کردن گوشی خود را به نحو احسن انجام خواهید کرد! فرض کنید که با اتصال شبکه ضعیف در خانه خود مواجه هستید، در این صورت طبیعتاً گوشی شما موقتاً از دسترس خارج خواهد شد. بنابراین با ترفند پیچیدن گوشی خود داخل فویل آلومینیومی نیز همین اتفاق خواهد افتاد! شما با این کار باید به سادگی آماده عدم دریافت تماس باشید!

ترفند دهم: گوشی ها با بدنه تمام فلزی

آیا گوشی هوشمند شما بدنه تمام فلزی دارد و اسلات‌های سیم کارت شما زیر باتری قرار نگرفته‌اند؟ پس برای از دسترس خارج کردن گوشی فقط کافی است سیم ‌کارت‌های خود را با ابزار بیرون‌کن سیم‌کارت بیرون آورید و سپس دوباره آن را وارد کنید. با انجام این کار، گوشی هوشمند شما برای دریافت سیگنال نیاز به راه‌اندازی مجدد خواهد داشت. گوشی را ریبوت نکنید و تمام! دیگر نمی‌توانید تماس دریافت کنید!

یک شیوه کارآمد برای از دسترس خارج کردن آیفون

یک شیوه کارآمد برای از دسترس خارج کردن آیفون

اینجا می‌خواهیم یک ترفند بسیار مفید را برای از دسترس خارج کردن آیفون به شما یاد بدهیم. همان‌طور که قبل‌تر هم گفتیم با انتخاب اشتباه اپراتور / شبکه، که چیزی غیر از شبکه / اپراتور واقعی تلفن همراه شماست، می‌توانید اقدام به از دسترس خارج کردن گوشی همراه خود (آیفون یا اندروید) کنید. اکنون ممکن است به این فکر کنید که چگونه اپراتور تلفن همراه اشتباهی را انتخاب کنید تا تلفن همراه خود را از دسترس خارج کنید. برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید و در تنظیمات شبکه یا اپراتور شبکه دستی را انتخاب کنید. 

منو > تنظیمات > تنظیمات تلفن > تنظیمات شبکه / تنظیمات اپراتور 

کمی صبر کنید تا تلفن شما اپراتورهای موجود در منطقه را جستجو کند و هر شبکه دیگری به جز شبکه خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر از سیم کارت ایرانسل استفاده می‌کنید، همراه اول را به‌ صورت دستی انتخاب کنید. در این مرحله شما یک پیغام خطای «عدم دسترسی به شبکه» دریافت خواهید کرد. فقط کافی است این خطا را نادیده بگیرید. حال اگر به نوار سیگنال نگاه کنید، آن را کاملاً خالی خواهید دید. کار شما تمام شده است. اما باز هم کمی صبر کنید. اگر پیام خطای شبکه همچنان وجود دارد، هیچ کلیدی را فشار ندهید یا لغو نکنید. پیام خطا را به حال خود بگذارید تا چند لحظه بعد ناپدید شود. حال اگر خواستید به از دسترس خارج کردن آیفون خود خاتمه دهید، کلید برگشت یا لغو را فشار دهید، تلفن همراه شما تنظیمات شبکه قبلی را انتخاب خواهد کرد. وقتی شما تلفن همراه خود را از دسترس خارج کرده بودید، اگر کسی می‌خواست با شماره تلفن همراه شما تماس بگیرد، می‌شنوید: «شماره‌ای که می‌خواهید به آن دسترسی پیدا کنید، خارج از دسترس است یا شماره‌ای که می‌خواهید به آن دسترسی پیدا کنید، قابل دسترسی نیست یا خارج از محدوده است.» این پیام شنیداری ممکن است برای هر اپراتور شبکه‌ تلفن همراهی متفاوت باشد.

از دسترس خارج كردن ایرانسل و همراه اول از طریق کد دستوری

از دسترس خارج كردن ایرانسل و همراه اول از طریق کد دستوری

به جز موارد عمومی برای از دسترس خارج کردن گوشی سامسونگ و آیفون (وبسایت اپل) که در بالا گفتیم، شیوه‌هایی نیز وجود دارند که از طریق آن می‌توانید اقدام به از دسترس خارج كردن ایرانسل و همراه اول کنید. برای از دسترس خارج كردن همراه اول و ایرانسل می‌توانید از کد دستوری پایین و ارتباط با اپراتورهای مربوطه اقدام کنید: #094*21* 

فراموش نکنید که کد دستوری بالا را حتماً از چپ به راست شماره گیری کنید. نکته جالب در استفاده از این کد امکان برقراری تماس و ارسال پیام برای شما حتی با وجود از دسترس خارج کردن گوشی است. در حالی که شخص دوم هرگز نمی‌تواند با شما تماس بگیرد. شخص تماس گیرنده در جواب تماس، با جمله «شماره مورد نظر در شبکه وجود ندارد!» روبه‌رو خواهد شد. همچنین برای بازگشت دوباره گوشی هوشمند خود به حالت عادی، کافی‌ است که کد #21# را شماره‌گیری کنید تا به حالت اول برگردید. به یاد داشته باشید کد مورد نظر برای از دسترس خارج كردن همراه اول و ایرانسل مشترک است.