ساخت استیکر تلگرام راهی عالی برای سرگرمی بیشتر در گفتگو با دوستانتان است. استیکرها برچسب‌های بامزه و زیبایی هستند که در نحوه انتقال حس‌ها و مفاهیم مدنظرمان در قالب گفتگوهای اینترنتی (چت) تأثیر به‌ سزایی دارند. ساخت استیکر یکی از پرطرفدارترین ترفندهای تلگرام محسوب می‌شود. مخصوصاً این روزها که استیکرهای تلگرام برای خود دنیایی شده‌اند و افراد در طی مکالمات خود با دوستانشان با گرافیک‌های جالب، میم‌های خنده‌دار یا نقل‌قول‌هایی از فیلم خود را سرگرم می‌کنند. در چنین موقعیتی تلگرام نیز به شما اجازه می‌دهد استیکرهای شخصی خود را بسازید. بهترین چیز در مورد ساخت استیکر تلگرام در آیفون یا اندروید این است که نیازی به داشتن یک حساب توسعه‌دهنده یا اقدامات پیچیده ندارید. کافی است تا فقط تصاویر را برای یک ربات بفرستید و تمام. بنابراین، اگر خواستید با تصاویر بامزه یا تکیه‌کلام‌های شخصی خودتان و دوستانتان، استیکر تلگرام بسازید و گفتگوهای دوستانه‌تان را مفرح‌تر کنید، با مطلب ساخت استیکر تلگرام در اندروید یا آیفون در همه‌چی آنلاین همراه باشید. 

مرحله اول یا طراحی برای ساخت استیکر تلگرام

مرحله اول یا طراحی برای ساخت استیکر تلگرام

برای ساخت استیکر تلگرام لازم نیست که یک طراح گرافیک حرفه‌ای باشید. هرچند اگر واقعاً در این بخش تخصصی دارید بسیار هم عالی است! در این حال شما علاوه بر ساخت استیکر تلگرام سرگرم‌کننده یک راه برای تبلیغ هنر خود نیز یافته‌اید! فراموش نکنید برخی از بهترین استیکرهای تلگرام، ساخته‌های خنده‌دار میم‌مانندی هستند که از نقل‌ قول و عکس در کنار هم ساخته شده‌اند. بنابراین حتی مهارت‌های اولیه طراحی نیز برای ساخت استیکر تلگرام کافی است. برچسب‌ها یا استیکرهایی که ایجاد می‌کنید باید از الزامات طراحی یکپارچه پیروی کنند. نگران نباشید، زیرا این موارد بسیار ساده هستند. برای ساخت استیکر تلگرام موارد زیر را انجام دهید:

استیکرهای تلگرام باید تصاویر با پسوند PNG با پس‌زمینه روشن و شفاف و 512 در 512 پیکسل باشند. هر برچسب یا استیکر باید یک فایل تصویر جداگانه باشد. طراحی و آپلود آن‌ها در دسکتاپ راحت‌تر از موبایل است، بنابراین ممکن است بخواهید از تلگرام برای مک، تلگرام برای ویندوز یا تلگرام نسخه وب استفاده کنید. نماد بسته یا پک استیکر شما اختیاری است. اگر می‌خواهید یک نماد پک داشته باشید، یک تصویر PNG با اندازه 100x100 با بک‌ گراند شفاف طراحی کنید. 

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که استفاده از چیزهایی مانند نقل‌ قول فیلم برای ایجاد استیکرها نقض حق چاپ است. برخلاف این موضوع، میم‌ها دقیقاً به همین شکل ساخته می‌شوند! اما به این نکته توجه کنید که برخلاف میم‌ها، در صورت شکایت صاحب حق چاپ، بسته استیکری شما احتمالاً از تلگرام حذف خواهد شد. با این اوصاف، به نظر می‌رسد که هنگام آپلود طرح‌های خود هیچ بررسی کپی رایت وجود ندارد. بسته استیکرهای تلگرام به‌ طور متوسط بین 10 تا 20 استیکر را شامل می‌شود، هرچند محدودیتی برای آپلود آن ندارید. برخی از بسته‌ها بیش از 100 استیکر دارند و حتی پس از انتشار می‌توانید بازگردید و موارد جدید اضافه کنید.

همان‌طور که احتمالاً قبلاً متوجه شده‌اید، برای طراحی استیکرهای خود نیازی به نرم‌ افزار فتوشاپ ندارید. می‌توانید با استفاده از یک برنامه سازنده برچسب موبایل یا هر یک از جایگزین‌های رایگان نرم‌ افزار Adobe، برنامه خود را طراحی کنید. به‌ طور مثال ما ساخت استیکر تلگرام خود را با استفاده از برنامه وب SVG-Edit انجام دادیم.

مرحله دوم یا چگونه ربات ساخت استیکر تلگرام را پیدا کنید

مرحله دوم یا چگونه ربات ساخت استیکر تلگرام را پیدا کنید

پس از ساخت استیکر تلگرام خود، ربات استیکر تلگرام را پیدا کنید. می‌توانید این کار را با دنبال کردن این لینک یا با باز کردن تلگرام و تایپ واژه «استیکر» در قسمت جستجو انجام دهید. روی چت کلیک کنید و لیستی از دستوراتی را که می‌توانید در ربات ساخت استیکر تلگرام استفاده کنید، مشاهده خواهید کرد:

گزینه (new pack) برای ایجاد بسته جدید استیکر تلگرام /  گزینه (add sticker) برای افزودن برچسب استیکر به بسته موجود / گزینه (del sticker) برای حذف یک برچسب استیکر از یک بسته / گزینه (order sticker) برای مرتب کردن مجدد برچسب ها در یک بسته / گزینه (stats) برای دریافت آمار استفاده برای یک برچسب خاص / گزینه (top) برای دیدن برچسب‌های برتر در بسته خود / گزینه (pack stats) برای دریافت آمار استفاده برای یک بسته برچسب / گزینه (pack top) برای دیدن بسته‌های برچسب برتر خود / گزینه (cancel) برای لغو هر دستوری که استفاده کردید. برای شروع روی گزینه (new pack) را کلیک کنید.

مرحله سوم شامل آپلود استیکرهای تلگرام

مرحله سوم شامل آپلود استیکرهای تلگرام 

ربات ساخت استیکر تلگرام آپلود و انتشار طرح‌های شما را آسان می‌کند. این تنها کاری است که شما باید انجام دهید: دستور (new pack) را تایپ کنید و روی صفحه کلید Enter را بزنید. در اینجا ربات ساخت استیکر تلگرام نام بسته شما را می‌پرسد. نام را تایپ کرده و ارسال کنید. اکنون روی نماد File کلیک کنید تا اولین استیکر خود را آپلود کنید. مهم است که آن را به‌ عنوان یک فایل آپلود کنید نه به‌ عنوان عکس. فراموش نکنید اگر از نماد دوربین استفاده کنید، ربات تصویر را رد خواهد کرد. ربات از شما می‌خواهد که یک ایموجی مرتبط به استیکر خود اختصاص دهید. ایموجی‌ را انتخاب کنید که با این برچسب ارتباط معنایی و مطابقت داشته باشد و برای ارسال آن Enter را فشار دهید. شما می‌توانید در این بخش تعدادی ایموجی اختصاص دهید، اما تلگرام معمولاً در هر استیکر بیش از دو ایموجی را توصیه نمی‌کند. مراحل 3 - 4 را برای هر استیکر تلگرامی که می‌خواهید اضافه کنید، تکرار کنید. وقتی کارتان تمام شد، دستور (publish) را تایپ کرده و ارسال کنید. اگر می‌خواهید یک نماد برای بسته استیکر خود اضافه کنید، آن را درست مانند بقیه تصاویر آپلود کنید و برای ربات ارسال کنید. اگر آیکون ندارید، فقط دستور (skip) را ارسال کنید تا اولین استیکر شما به نمادی برای این پک استیکری تبدیل شود. در نهایت، یک نام کوتاه که معرفی برای بسته استیکر شماست، برای ربات ارسال کنید تا در URL آن استفاده شود. ساخت استیکر تلگرام شما به پایان رسید! روی لینک بسته استیکر تلگرام خود کلیک کنید تا ببینید همه چیز چگونه به نظر می‌رسد. اگر بیش از 10 استیکر دارید، می‌توانید در میان آنها پیمایش کنید و بالا و پایین بروید.

شروع به ارسال استیکرهای تلگرام خود کنید

شروع به ارسال استیکرهای تلگرام خود کنید

متاسفانه اپلیکیشن تلگرام فروشگاه استیکر یا راه دیگری ندارد که مردم بتوانند تمام استیکرهای موجود در این نرم‌ افزار را مرور کنند. این بدان معنی است که بسته شما گرد و غبار می‌گیرد تا زمانی که شما و دوستانتان شروع به ارسال برچسب‌هایی که ساخته‌اید، کنید. همچنین وقتی روی URL بسته خود کلیک می‌کنید، دو راه برای شروع به اشتراک گذاری استیکرهای تلگرام خود خواهید دید.

اشتراک گذاری استیکرهای تلگرام

اشتراک گذاری استیکرهای تلگرام

گزینه Share کردن: با این کار آدرس پک استیکرهای شما به مخاطب یا گروهی که انتخاب می‌کنید، ارسال می‌شود. گزینه Add Stickers: با این کار بسته به مجموعه شما اضافه می‌شود تا بتوانید استیکرهای جداگانه برای مخاطبین تلگرام خود ارسال کنید. سپس دوستان شما می‌توانند با ضربه زدن روی برچسبی که ارسال کرده‌اید، بسته را ببینند و اضافه کنند. بدین گونه پک استیکر شما گسترش پیدا خواهد کرد.

ساخت استیکر تلگرام در آیفون یا اندروید

ساخت استیکر تلگرام در آیفون یا اندروید تفاوت آنچنانی با هم ندارد. هر دو سیستم عامل به شما اجازه می‌دهد درون محیط یکسان اپلیکیشن پیام‌رسان به ساخت استیکر تلگرام اقدام کنید. بنابراین اگر تمایل به ساخت استیکر تلگرام در اندروید یا IOS دارید، تنها کافی است تا یک اپلیکیشن مناسب ساخت برچسب قابل نصب روی سیستم عامل خود را پیدا کنید. سپس بقیه مراحل را با خیال راحت به ربات ساخت استیکر تلگرام بسپارید. 

دلایل بیشتر برای استفاده از پیام رسان تلگرام

دلایل بیشتر برای استفاده از پیام رسان تلگرام

باید اعتراف کرد استیکرهای مهیج تلگرام، به تنهایی برای عدم حذف تلگرام (وبسایت تلگرام) در مقابل سایر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان کافی هستند. اما دلایل بیشتری نیز وجود دارند که با توجه به محدودیت‌های استفاده از این پیام‌رسان، چرا هنوز تلگرام تا این حد در بین کاربران محبوب مانده است. از چت‌های مخفی گرفته تا توانایی رفع اشتباهات املایی و ادیت کردن در پیام‌هایی که قبلا ارسال کرده اید. بنابراین پس از سال‌ها هنوز تلگرام اپلیکیشن پیام‌رسانی است که احتمالاً از آن استفاده می‌کنید. یک مثال ساده! ربات‌های تلگرام را در نظر بگیرید. این دستیارهای ساده تقریباً در هر کاری می‌توانند به شما کمک کنند. حتی رباتی وجود دارد که به شما یادآوری می کند هر 30 دقیقه یکبار کمر خود را صاف کنید. برخی از ربات‌های مفید تلگرام را بررسی کنید، احتمالاً از ترفندهای پیش پا افتاده آن شگفت‌زده خواهید شد!