امروزه اپل واچ از جمله بخش‌های جدا نشدنی سیستم اپل است که قابلیت این را داردکه به طور کامل و یکپارچه با گوشی آیفون شما جفت شود، در واقع  اتصال اپل واچ به آیفون یک امر طبیعی است. در هنگام راه اندازی اولیه اپل واچ می‌توانید QR code را اسکن کنید و به آن متصل شوید، به این ترتیب بعد از راه اندازی اولیه آن هر موقع که گوشی آیفون و اپل واچ خود را نزدیک یکدیگر قرار دهید این دو یکدیگر را تشخیص می‌دهند و همگام سازی می‌کنند. حال ممکن است، در برخی مواقع گوشی آیفون و اپل واچ بنابر دلایل مختلفی با یکدیگر pair نشوند یعنی اینطور به نظر برسد، که اپل واچ شما به طور کامل از سیستم گوشی شما خارج شده است.

حال اگر این اتفاق برای شما نیز افتاده و در وصل‌ کردن اپل واچ به آیفون خود دچار مشکل شده‌اید، هیچ جای نگرانی نیست چرا که ما در این مقاله قصد بررسی راه‌های اتصال اپل واچ به آیفون و همچنین نحوه اتصال اپل واچ به آیفون جدید و به طور مجدد را داریم. پس اگر قصد وصل کردن اپل واچ به آیفون را دارید ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

قبل از شروع فرایند اتصال اپل واچ به آیفون، باید مطمئن باشید که قبلا فرایند pair کردن اپل واچ به آیفون دیگری اتفاق نیفتاده باشد، برای اطمینان از این که اتصال اپل واچ به آیفون قبلا صورت نگرفته است، به نکته زیر توجه کنید، هنگامی که اپل واچ را راه‌اندازی کنید، گوشی اپل شما از شما می‌خواهد که با دوربین صفحه نمایش اپل واچ خود را اسکن نمایید تا بعد از آن این دو دستگاه به هم وصل شوند. حال اگر اپل واچ شما صفحه ساعت را نمایش دهد، یعنی قبل از این اپل واچ به گوشی دیگر متصل شده که در این صورت ابتدا باید اپل واچ را پاک و یا unpairکنید، که در ادامه مقاله پس از آموزش نحوه اتصال اپل واچ به آیفون به نحوه unpair کردن آن نیز خواهیم پرداخت.

نحوه اتصال اپل واچ به آیفون

اولین باری که از اپل واچ استفاده می کنید، برای شروع استفاده، باید آن را به گوشی آیفون متصل و سینک کنید. برای وصل کردن اپل واچ به آیفون، گوشی اپل شما باید مدل iPhone5 یا جدیدتر و به روزتر باشد و دارای سیستم عامل ios9 و یا ورژن بالاتر باشد. به یک گوشی آیفون تنها می توان به طور همزمان یک اپل واچ وصل کرد، که در ادامه به آموزش اتصال اپل واچ به آیفون به طور خودکار و اولیه می‌پردازیم .

Pair کردن اپل واچ به آیفون به طور خودکار

جهت انجام این کار ابتدا با نگه داشتن دکمه کناری اپل واچ آن را روشن کرده و سپس بلوتوث گوشی خود را روشن کنید و مطمئن شوید که گوشی شما به اینترنت متصل است. گوشی و اپل واچ خود را نزدیک همدیگر قرار دهید، برنامه apple watch گوشی خود را باز کرده و سپس زبان ورودی مورد نظر خود را برای اپل واچ خود انتخاب کنید، برای انتخاب و جستجو بین زبان های مختلف می توانید از پیچ دایره ای کنار اپل واچ یا همان digital crown  استفاده کنید. حال بر روی starts pairing هم بر روی گوشی و هم بر روی اپل واچ کلیک کنید. در این مرحله انیمیشن pairing نمایان خواهد شد. حال از روی اپل واچ، گوشی آیفون خود را انتخاب کنید. در این مرحله هاله ای از صفحه نمایش و تصویر زمینه اپل واچ بر روی گوشی اپل شما نقش می بندد، که شما باید با استفاده از دوربین گوشی خود این هاله را با اپل واچ خود منطبق کنید. 

Pair کردن اپل واچ به آیفون به طور خودکار

در صورت انجام صحیح عملیات در این مرحله یعنی مرحله پایانی شما با پیام you’re apple watch is paired  روبه رو خواهید شد. حال اگر دوربین گوشی شما به مشکل خورده و نمی‌توانید فرایند تطبیق را انجام دهید و یا انیمیشن فوق الذکر برای شما نمایش داده نمی‌شود‌، بهتر است از روش دستی اتصال اپل واچ به آیفون استفاده کنید. بعد از مشاهده پیام در آیفون خود گزینه setup new apple watch را انتخاب کرده و سپس دست مورد نظر را انتخاب کنید. اپل واچ نسبت به دستی که در آن بسته می شود، حساس است. حال اگر قرار است اپل واچ را به دست چپ خود ببندید گزینه left و اگر قرار است به دست راست خود ببندید گزینه right انتخاب کنید. برای بهره مندی از گزینه هایی مثل digital touch و hand off باید با اکانت اپل آیدی خود متصل شوید.

اگر روی گوشی اپل خود مکان‌یاب یا همان find my iphone را فعال نکرده باشید، ممکن است خواسته شود که این کار را انجام دهید. حال می‌توانید معین کنید که بر روی اپل واچ خود پسورد بگذارید یا نه. این پسورد در زمان استفاده از ویژگی apple pay که درایران کاربردی ندارد و همچنین هنگامی که برای مدت طولانی از اپل واچ خود استفاده نکرده اید و حال قصد فعال کردن آن را دارید مورد نیاز واقع می‌شود. در مرحله بعدی نصب برنامه‌ها، لازم است که گزینه install all را انتخاب کنید و سپس منتظر سپری شدن زمان لازم بمانید و در این مدت دو دستگاه را کنار هم قرار دهید، پس از شنیدن آلارم اتمام، اپل واچ شما به گوشی اپل شما وصل شده و می توانید آن را استفاده کنید.

 Pair کردن اپل واچ به آیفون

 Pair کردن اپل واچ به آیفون

 در این صورت بعد از شروع pair کردن اپل واچ به آیفون باید بر روی گزینه pair apple watch manually کلیک کنید و در اپل واچ خود بر روی گزینه i کلیک کرده و نام اپل واچ تان را که به صورت یک عدد 5 رقمی نمایش داده می‌شود، در گوشی آیفون خود انتخاب کنید. حال یک عدد 6 رقمی بر روی اپل واچ شما ظاهر می‌شود  که باید آن را وارد گوشی آیفون خود کرده و سپس از مرحله ۴ به بعد فرایند متصل کردن اپل واچ به روش  خودکار پیروی کنید. حال پس از اتمام آموزش وصل کردن اپل واچ به آیفون، به آموزش پاک کردن اپل واچ از آیفون خواهیم پرداخت. 

نحوه unpair کردن اپل واچ 

نحوه unpair کردن اپل واچ

ابتدا وارد برنامه watch گوشی آیفون خود شده و گزینه my watch را انتخاب کنید و سپس همه ساعت‌های بالای صفحه را انتخاب کرده و روی گزینه i کنار ساعت مورد نظر ضربه زده و گزینه unpair apple watch را انتخاب کنید، حال بار دیگر برای تایید مجدد روی این گزینه کلیک کنید و منتظر فرآیند unpair شدن بمانید. حال پس از انجام این عملیات می‌توانید به اتصال اپل واچ به آیفون جدید مورد نظر خود و یا به طور مجدد به pair کردن اپل واچ به آیفون خود بپردازید.

منبع: apple