آیا مایلید تغییر ریجن گوشی موبایل را یاد بگیرید؟ بهتر است قبل از اینکه به سراغ این موضوع برویم، در وهله اول ببینیم اصلا ریجن موبایل چیست؟ ریجن یعنی منطقه و ریجن گوشی موبایل دقیقا تعیین‌کننده منطقه گوشی شماست. منطقه‌ای که وقتی در گوشی شما تعیین می‌شود، خدماتی را بر اساس آن ریجن موبایل دریافت خواهید کرد. برای مثال وقتی ریجن موبایل را از یک منطقه به منطقه‌ای دیگر تغییر می‌دهید، برخی موارد مثل فونت، تم، سیاست‌های تبلیغاتی و حتی محتواهای بعضی از اپ‌هایتان تغییر می‌کند. خلاصه شما بعضی وقت‌ها ممکن است که نیاز داشته باشید برای دریافت خدمات متفاوت، به تغییر ریجن موبایل خود اقدام کنید. ما در ادامه نحوه تغییر ریجن موبایل در انواع گوشی موبایل از گوشی‌های سامسونگ و شیائومی گرفته تا آیفون را به شما خواهیم گفت تا بتوانید به ساده‌ترین شکل آن را تغییر دهید.

نحوه تغییر مکان یا منطقه در اپل آیفون

نحوه تغییر مکان یا منطقه در اپل آیفون

دستگاه‌های اپل، از جملهApple iPhone ، iPad و Mac به حساب Apple ID متصل هستند.. Apple ID یک کشور یا منطقه انتخاب‌شده دارد که کنترل می‌کند کدام برنامه‌ها و خدمات براساس مکان یا منطقه انتخاب‌شده برای Apple ID در دسترس کاربر قرار می‌گیرند. اگر می‌خواهید به چیزی دسترسی پیدا کنید که در منطقه شما در دسترس نیست یا اگر به‌تازگی به منطقه دیگری نقل‌مکان کرده‌اید، ممکن است بخواهید مکان را در Apple ID خود به‌روزرسانی کنید یا تغییر دهید. در این راهنمای گام‌به‌گام گوشی اپل، نحوه تغییر ریجن موبایل در آیفون یا منطقه اکانت Apple ID در دستگاه‌های اپل را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه تغییر مکان یا منطقه در اپل آیفون

بحث تغییر ریجن موبایل برای گوشی آیفون ممکن است برای شما پیچیده به‌نظر برسد اما نگران نباشید، یک لیوان آب بخورید و مراحل زیر را طی کنید:

 1. تنظیمات را در آیفون اپل خود باز کنید.
 2. وقتی بخش تنظیمات باز شد، روی نام خود که در بالای صفحه است ضربه بزنید تا تنظیمات Apple ID باز شود.
 3. در صفحه تنظیمات Apple ID که باز می‌شود، روی گزینه Media & Purchases ضربه بزنید.
 4. گزینه View Account را از منوی پاپ‌آپی که روی صفحه ظاهر می‌شود انتخاب کنید. وقتی روی گزینه ضربه می‌زنید، ممکن است از شما خواسته شود که وارد حساب‌کاربری اپل شوید.
 5. پس از آن، روی Country/Region و در صفحه تنظیمات حساب، روی گزینه Change Country or Region ضربه بزنید.
 6. کشور یا منطقه جدید را از لیست انتخاب و سپس شرایط و ضوابط را بررسی کنید.
 7. روش پرداخت را انتخاب و اطلاعات پرداخت جدید را وارد کنید و سپس بر روی دکمه «بعدی» ضربه بزنید.

همین، مثل آب‌خوردن بود! هنگامی که راهنمای گام‌به‌گام ذکر‌شده در بالا را در Apple iPhone  خود دنبال کردید، کشور یا منطقه برای Apple ID به کشوری که انتخاب کرده‌اید، تغییر می‌کند.

مراحل تغییر ریجن موبایل در گوشی‌های سامسونگ

مراحل تغییر ریجن موبایل در گوشی‌های سامسونگ

تغییر ریجن گوشی در گوشی سامسونگ بی‌نهایت ساده است و اجرای آن فقط به چند کلیک و یک بار ریست‌کردن گوشی بستگی دارد:

 • Play Store را باز کنید.
 • روی منو ضربه بزنید. 
 • روی Account ضربه بزنید.
 • روی کشور و نمایه‌ها ضربه بزنید.
 • کشور جدید خود را انتخاب و سپس دستورالعمل‌ها را برای به‌روز‌رسانی، دنبال کنید.

پس از اتمام فرآیند تغییر ریجن موبایل در گوشی‌ سامسونگ، گوشی هوشمند شما نیاز به راه‌اندازی مجدد دارد. تغییر منطقه در تلفن‌های سامسونگ به‌همین‌سادگی است. پس از راه‌اندازی مجدد تلفن، می‌توانید برنامه‌های مورد‌نظر خود را نصب کنید و همچنین هر برنامه‌ای را که لازم دارید براساس منطقه جدید سفارش دهید. 

نحوه تغییر ریجن موبایل در گوشی‌های شیائومی

نحوه تغییر ریجن موبایل در گوشی‌های شیائومی

در مورد گوشی شیائومی کافی است مراحل زیر را طی کنید:

 • در قسمت جستجو region را تایپ کنید.
 • روی گزینه region کلیک کنید.
 • سپس ریجن را تغییر دهید.

بعد از آن وقتی مثلاً به قسمت تم یا حتی به قسمت فونت بروید، بخشی از تنظیمات تغییر می‌کند. 

نحوه تغییر منطقه در تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ

نحوه تغییر منطقه در تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ

در ادامه به نحوه تغییر منطقه در تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ می‌پردازیم. تلویزیون‌های هوشمند از بسیاری جهات شبیه گوشی‌های هوشمند هستند. در‌حال‌حاضر بیشتر تولید‌کنندگان تلفن‌های هوشمند تلویزیون‌های هوشمند تولید می‌کنند. جای تعجب نیست که سامسونگ یکی از پیشگامان این عرصه است. خلاصه که شاید شما در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که بعضی از محبوب‌ترین برنامه‌های موجود را ندارد. کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا، بریتانیا، مکزیک و برزیل محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها را دارند. اگر می‌خواهید به آن برنامه‌ها دسترسی داشته باشید، یک راه‌حل سریع این است که منطقه تلویزیون هوشمند سامسونگ خود را تغییر دهید.

 • در کنترل از راه دور تلویزیون هوشمند، دکمه Smart Hub را فشار دهید تا Smart Hub راه‌اندازی شود.
 • وقتی برنامه Smart Hub بارگیری شد، 2، 8، 9، را فشار دهید.
 • در قسمت مکان، سرویس اینترنت کشوری را که می‌خواهید استفاده کنید، انتخاب کنید. یادتان باشد که در هر زمان می‌توانید فقط برنامه‌های یک منطقه را نصب و اجرا کنید. به‌عبارت‌دیگر نمی‌توانید برنامه‌های آمریکایی و انگلیسی را همزمان نصب کنید.
 • پس از انتخاب کشور مورد نظر برای استفاده، Next را فشار دهید.
 • با شرایط خدمات موافقت کنید.
 • به‌روزرسانی Smart Hub آغاز خواهد شد. اجازه دهید کامل شود.
 • برنامه‌های پیش‌فرض برای منطقه جدید نصب و برنامه‌های قدیمی حذف می‌شوند.
 • پس از اتمام، Smart Hub راه‌اندازی مجدد خواهد شد. حالا باید بتوانید برنامه‌ها را از منطقه جدید نصب کنید.

حالا می‌دانید که چگونه منطقه را در تلفن هوشمند سامسونگ و کلاً تلویزیون هوشمند خود تغییر دهید. با خیال راحت از آن برای دسترسی به برنامه‌ها و محتواهایی که دوست دارید و لذت می‌برید استفاده کنید. ما علاوه‌بر تغییر ریجن موبایل، تغییر ریجن تلویزیون را هم گفتیم چون می‌دانیم که الان عملاً موبایل و تلویزیون در هر خانه‌ای با یک کلیک به یکدیگر وصل می‌شوند. در ضمن توجه داشته باشید که برخی از برنامه‌ها به شماره سریال مدل تلویزیون هوشمند قفل شده‌اند و بنابراین ممکن است نتوانید از شر آنها خلاص شوید یا با تغییر ریجن موبایل به آنها دسترسی پیدا کنید. در چنین حالتی، تغییر منطقه به شما امکان دسترسی به چنین برنامه‌هایی را نمی‌دهد.

منبع: mobilityarena