در روزگار ما که به عصر اطلاعات معروف شده، گوشی هوشمند یکی از وسایلی است که تبدیل به ابزار زندگی روزمره بیشتر ما شده است.این داستان به گونه‌ای است که بیشتر ما هر روز زمان زیادی را با گوشی همراه سپری می‌کنیم. به دلیل همین زمان زیاد است که کیفیت گوشی همراه اهمیت زیادی پیدا می‌کند.کیفیت شاخصی که در سری S به بهترین صورت به چشم می‌آید.سامسونگ از دیرباز در زمینه عرضه و تولید گوشی‌ هوشمند، اسم و رسمی برای خود به‌ هم زده و شهرت خوبی در این مورد دارد.گوشی‌های سامسونگ در مدل‌های متنوعی وارد بازار می‌شوند. در بین انواع گوشی سامسونگ، سری S از محصولات پرچم‌دار این کمپانی شناخته می‌شود. بررسی گوشی‌های سری sسامسونگ، کیفیت بالای تمام محصولات این مجموعه را تضمین می‌کند. در واقع تمامی مدل‌های تولیدی در سری sسامسونگ به گونه‌ای کیفیت تضمین شده دارند و در بررسی گوشی‌های سری sسامسونگ نمی‌توان ایرادی جدی برای اعضای این مجموعه در نظر گرفت.

اولین گوشی سامسونگ سری s به نام گلکسی S، در ماه مارس سال ۲۰۱۰ رونمایی شد.اولین مدل پرچمدار سامسونگ از صفحه نمایش سوپرامولد بهره می‌برد.استفاده از نمایشگر امولد به صورت یک سنت در مدل‌های بعدی سری s سامسونگ ادامه پیدا کرد. اولین گوشی هوشمند سامسونگ به نام سامسونگ گلکسی در سال ۲۰۰۹ به بازار آمد، اما این سامسونگ گلکسی S بود که برای اولین‌ بار نگاه‌های بسیاری در بازار گوشی‌های هوشمند را به سمت سامسونگ برد. سامسونگ از این مدل بیش از ۲۵ میلیون واحد فروخت و توانست برای خود رکورد جدیدی ثبت کند.این خود مثالی است از روند رشد گوشی‌های سریS سامسونگ، ونشان می‌دهد سری s یک شبه به این جایگاه نرسیده است.

روند تولید گوشی‌های سری sسامسونگ؛ عرضه موفق گوشی‌های s3 و s4

روند تولید گوشی‌های سری sسامسونگ؛ عرضه موفق گوشی‌های s3 و s4

پس از این‌که سامسونگ برای اولین بار با عرضه گوشی گلکسی s2 توانست از اپل در بازار پیش بیفتد، گوشی‌های گلکسی s3 وs4 جایگاه سامسونگ را در بازار تثبیت کردند.تا به امروز هنوز هیچ گوشی هوشمندی در بازار نتوانسته رکورد فروش گوشی سامسونگ s4را بشکند یا حتی به آن نزدیک شود.باورش سخت است، اما این گوشی در تنها دو ماه پس از عرضه توانست نزدیک ۲۰ میلیون نسخه به فروش رسد. در نهایت این گوشی ۸۰ میلیون نسخه فروخت و عنوان پرفروش‌ترین گوشی اندرویدی را برای خود حفظ کرد. به همین دلیل در بررسی گوشی‌های سری sسامسونگ، گلکسی s4 جایگاه ویژه‌ای دارد. سنت استفاده از نمایشگرهای سوپرامولد در این گوشی‌ها هم ادامه یافته و هر دو گوشی s3وs4 هم نمایشگرهای امولد (AMOLED)دارند.

پس از موفقیتی بزرگ در عرضه سومین و چهارمین مدل از گوشی‌های هوشمند سری s، سامسونگ در فروش مدل گلکسی s5با مشکلاتی مواجه شد. این گوشی نتوانست موفقیت مدل‌های قبلی سریs را تکرار کند. این امر باعث شد تا سامسونگ در طراحی مدل‌های بعدی یعنی گوشی‌های سامسونگ s7وs8 دست به تغییرات جدیدی بزند.

بررسی گوشی‌های سری s سامسونگ با طراحی متفاوت در مدل‌های edge

بررسی گوشی‌های سری s سامسونگ با طراحی متفاوت در مدل‌های edge

آمار فروش ناامید‌کننده‌ گلکسی s5، سامسونگ را مجبور به طراحی دوباره و مدرن‌سازی خط تولید کرد.در بررسی گوشی‌های سری sسامسونگ، فروش پایین مدل گلکسی s5 به عنوان یکی از بد‌ترین رکوردهای سامسونگ به چشم می‌آید. در سال ۲۰۱۵ علاوه بر نوسازی خط تولید و بازطراحی سری s، سامسونگ در تولید s6 دست به کار جدیدی زد. گوشی سامسونگ s6 در دو مدل طراحی شد؛ یکی مدل s6ودیگریs6 edge. این دو مدل از هر جهت مشابه بودند، هرچند مدلedge در کناره‌های گوشی و اطراف صفحه نمایش به صورت خمیده ساخته شده بود.به مانند گلکسی s6، گوشی بعدی سری s سامسونگ هم در دو مدل s7 وs7 edge تولید شد. بین دو گوشی سامسونگ s6 وs7، مدل آخر یعنی s7 در بازار عملکرد بهتری داشت و توانست در بررسی گوشی‌های سری sسامسونگ، چه از نظر عملکرد و چه از نظر مشخصات فنی روی کاغذ جایگاه مناسبی کسب کند.

گوشیs7 از حافظه خارجی میکرو SDپشتیبانی می‌کرد. گوشی سامسونگ s7 موفق شده بود گواهی معتبر IP68را در محافظت در برابر آب و گرد غبار از آن خود کند. سخت‌افزار این گوشی در دو مدل عرضه شد.یکی بر پایه Exynos یا تراشه اختصاصی سامسونگ و دیگری با تراشهsnapdragon ساخت شرکت کوالکام. هر دو مدل همراه با ۴ گیگابایت رم به بازار عرضه شدند و قدرت سخت‌افزاری قابل توجهی داشتند. گوشی سامسونگ s7 همراه با سخت‌افزار قدرتمند، بدنه‌ای تمام فلزی و مقاوم در برابر آب و بهره‌گیری از صفحه نمایش اولد یا سوپر امولد (با رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ که در آن زمان یکی از بهترین‌های بازار بود)، بالاترین ارزش خرید را دارا بود.از دیگر مشخصات s7 وs7 Ultra، دوربین ۱۲ مگاپیکسلی با لنز f/1.7است که نسبت به زمان خود بسیار باکیفیت است.در بررسی گوشی‌های سری sسامسونگ، کیفیت بالای دوربین گلکسی s7به عنوان نوعی سرآغاز دوربین‌های باکیفیت در دنیای گوشی‌های هوشمند به حساب می‌آید.


سامسونگs8 وسامسونگs9؛ دوباره سامسونگ اشتباهات مدل قدیمی‌تر را اصلاح می‌کند

در بررسی گوشی‌های سری sسامسونگ بارها به الگوریتم شکست و موفقیت برمی‌خوریم.سامسونگ به صورت تاریخی بعد از هر بار موفق شدن گوشی‌های سری s (البته بعضی وقت‌ها هم بعد از دو مدل موفق)یک مدل جدید را به صورتی به بازار عرضه می‌کند که به دلیل اشتباهات موجود در طراحی، مجبور می‌شود در مدل بعدی بیشتر به رفع مشکلات مدل قبلی بپردازد.این اتفاق در s5 افتاد و s6 به گونه‌ای با رفع مشکلات s5به بازار آمد. این اتفاق در مدل سامسونگ s8هم تکرار شد و سامسونگ مجبور شد مدل s9را برای حل مشکلات موجود در طراحی s8به بازار ارائه دهد. در واقع گوشی سامسونگ s9 بیشتر از آن‌که به یک گوشی جدید شبیه باشد، به نسخه رفع اشکال شده s8 شبیه است. هر دو مدل سخت‌افزار بسیار قوی‌ای دارند و بسیار مناسب بازی و گیمینگ هستند.

تکنولوژی جدیدی که در دوربین s9 برای اولین بار استفاده شده، بهره‌گیری از لنز با دیافراگم متغیر f/1.5-2.4است.این لنز کنترل عمق میدان را ممکن کرده است.تصاویر با نور مناسب ثبت می‌شوند و کیفیت عکس‌ها خیلی راضی کننده است.امکانات دوربین گوشی سامسونگ s9بی‌نظیر است. کیفیت دوربین گوشی s9 در حدی است که هنگام بررسی گوشی‌های سری sسامسونگ، به آن توجهی ویژه می‌شود.سامسونگ مدل گران‌تر s9 plus را هم به بازار عرضه کرده است.این گوشی از نظر مشخصات فنی بسیار شبیه s9است، ولی صفحه بزرگ‌تری دارد و از دوربین دوگانه بهره می‌برد. این گوشی اولین گوشی با دوربین دوگانه در سریs سامسونگ است که امکان زوم اپتیکال 2xرا به کاربر می‌دهد.

عرضه خانواده سامسونگ S10 در چهار مدل مختلف

عرضه خانواده سامسونگ S10 در چهار مدل مختلف

پس از عرضه s9 وs9 پلاس به بازار، سامسونگ سیاست جدیدی برای عرضه گوشی‌های پرچمدار خود پیش گرفت.به دنبال این سیاست گوشی سامسونگ s10در چهار مدل مختلف s10 e،s10،گوشیs10 Plus و مدل گران‌تر s10 5G به بازار عرضه شد. تمام مدل‌ها، پردازنده اصلی یکسانی دارند.اما در جزئیاتی مانند دوربین، جنس بدنه و البته بعضی از امکانات با یک‌دیگر تفاوت‌های دارند. در پنل پشتی ارزان‌ترین مدل این سری یعنی گوشی s10 e یک دوربین دوگانه نصب شده است و گران‌ترین مدل یعنی s10 5G دوربین سه‌گانه دارد. گوشیs10 5G از سنسور ToF یا مدت پرواز هم بهره می‌برد.گوشی‌های سری s10 از تمام نقاط قوت گذشتگان خانواده گلکسی sبهره‌مند هستند. مجموع امکانات بالا و طراحی بی‌نقص، دلیل توجه ویژه به s10 در بررسی گوشی‌های سری sسامسونگ است.

بررسی گوشی‌های سری s سامسونگ؛ خانواده‌های جدید s20 وs21

بررسی گوشی‌های سری s سامسونگ؛ خانواده‌های جدید s20 وs21

در سال ۲۰۲۰ سامسونگ مدل‌های جدید سری sرا به بازار عرضه کرد. سامسونگ تصمیم گرفت مدل جدید را نه   s11کهs20 نامید.سری پرچم‌داران سامسونگ در سال ۲۰۲۰، چهار مدل متفاوت به بازار عرضه کرد.گوشی‌هایs20 وs20+ وs20 ultra ابتدا به بازار راه پیدا کردند.کمی دیرتر هم مدل s20 fe به‌عنوان مدل اقتصادی این سری به بازار معرفی شد.تمام مدل‌های خانواده s20 از حافظه داخلی قابل افزایش پشتیبانی می‌کنند.اما پورت ۳.۵ میلی‌متری از این مدل حذف شده است، مسئله‌ای که مورد انتقاد بسیاری از کاربران قرار گرفت. در بررسی گوشی‌های سری sسامسونگ، گوشی‌های خانواده s20 هنوز از بهترین نمونه‌های سامسونگ هستند.

در ژانویه سال ۲۰۲۱ سامسونگ از گوشی‌های خانواده s21 رونمایی کرد. گوشی‌های سری s21، در سه مدل s21،s21+ و مدل گران‌تر s21 ultra به بازار عرضه شده است. طراحی هر سه دستگاه مشابه است، اما اندازه و وزن گوشی‌ها با هم تفاوت دارد.خانوادهs21 ویژگی‌های منحصربه‌فردی برای کاربران خود به ارمغان می‌آورد. سریs21 توجه ویژه وب‌سایت معتبر techradar را به خود جلب کرده است و این وب‌سایت معتبر جایگاه ویژه‌ای در زمینه تکنولوژی برای سری s21 در نظر گرفته است.

مدل‌هایs21 وs21+ نمایشگر مسطح دارند و مدل s21 ultraاز نمایشگر خمیده بهره می‌برد.هر سه مدل گواهی ضد آب و گرد و خاک IP68را دارند. پردازنده هر سه مدل هم یکسان است و بسته به این‎که گوشی برای فروش در چه منطقه‌ای است، از اسنپدراگون 888 یاExynos 2100 سود می‌برد. هر دو پردازنده بسیار قدرتمند هستند و با تکنولوژی ۵ نانومتری ساخته شده‌اند.همه مدل‌های سری s21 از نمایشگرهایی با حدأکثر نرخ تازه‌سازی ۱۲۰ هرتز سود می‌برند، هر چند نمایشگر گوشی s21 ultra، رزولوشن بیشتری از دو مدل دیگر دارد.سامسونگ در این مدل‌ها پشتیبانی از micro SD را حذف کرده است. همچنین سامسونگ در خانواده s21 از ارائه شارژر همراه با گوشی خودداری کرده است و شارژر را باید جداگانه تهیه کرد.

دو مدل گوشی سامسونگ s21 وs21+ دوربین سه‌گانه دارند، ولی گوشی s21 ultra از دوربین چهارگانه قوی‌تر بهره‌مند است و عملکرد دوربین آن تفاوت زیادی با دو مدل دیگر دارد. به عنوان مثال قابلیت زوم 10xگوشی سامسونگ s21 ultra بسیار قوی‌تر است. در بررسی گوشی‌های سری sسامسونگ، دوربین گوشی s21 ultra به عنوان یکی از بهترین‌ها شناخته می‌شود.همچنینs21 ultra از قابلیت S pen هم پشتیبانی می‌کند.

نتیجه‌گیری

بررسی گوشی‌های سری s سامسونگ به روشنی جایگاه بالای این سری را آشکار می‌سازد. محصولات سری s سامسونگ همیشه از بهترین گوشی‌ها بوده‌اند.شرکت سامسونگ از سال ۲۰۱۰ تا به امروز، موفقیت کم‌نظیری را تجربه کرده است.با بررسی گوشی‌های سری sسامسونگ، کیفیت بالای این مجموعه به صورت یک سنت پابرجا شناخته می‌شود.گوشی‌های سری s سامسونگ به کسانی که به دنبال گوشی‌های قدرتمند با کیفیت بالا هستند، توصیه می‌شود.