با ارتقا و معرفی جدیدترین گوشی سامسونگ، گلکسی  S23پلاس، دوربین‌های موبایل یک قدم دیگر به جلو برداشتند. دوربین گوشی S23 پلاس با کیفیت بالای تصاویر، امکانات فیلم‌برداری و مشخصات دوربین سلفی خود، به عنوان یکی از خوب‌های عکاسی موبایلی شناخته می‌شود.

با این حال باتوجه قیمت گوشی S23 پلاس ، قصد داریم نگاهی جامع به امکانات و کیفیت عکس‌های این گوشی بیندازیم. با ما همراه شوید تا با بررسی نقاط قوت و ضعف دوربین گوشی s23 پلاس، ببینیم آیا این گوشی ارزش این هزینه را دارد یا خیر؟

ویژگی‌های دوربین گوشی s23 پلاس

ویژگی‌های دوربین گوشی s23 پلاس

نگاهی کلی به دوربین گوشی S23 پلاس نشان می‌دهد این گوشی می‌تواند خیال شما را از بابت داشتن امکانات و کیفیت در عکاسی با موبایل راحت کند. با یک سنسور اصلی 50 مگاپیکسلی، سنسور تله‌فوتو 10 مگاپیکسلی و یک دوربین فوق عریض 12 مگاپیکسلی، هر کدام با خصوصیات خاص خود، S23 پلاس قادر است تصاویری با کیفیت بالا و با جزئیات فراوان ارائه دهد.

مشخصات دوربین اصلی نشان می‌دهد، این دوربین مجهز به سنسور Samsung S5KGN3 است که با لنزی با دیافراگم f/1.8 همراه شده است. این سنسور توانایی ثبت تصاویری با کیفیت 50 مگاپیکسل را دارد، که کیفیت دوربین گوشی S23 پلاس را به سطح بالایی می‌برد.

دوربین تلفوتو 10 مگاپیکسلی هم به کمک سنسور Samsung S5K3K1 قادر است به شما امکان بزرگنمایی 3 برابری را بدهد. این ویژگی می‌تواند در عکاسی از مناظر دوردست یا عکاسی پرتره خیلی مفید باشد.

اگرچه تغییرات چندانی در دوربین‌های پشتی ایجاد نشده، اما دوربین جلویی با یک سنسور 12 مگاپیکسلی Samsung S5K3LU به‌روز شده است که کیفیت تصاویر سلفی را به سطح بالاتری می‌برد.

کیفیت دوربین گوشی s23 پلاس در نور روز

کیفیت دوربین گوشی s23 پلاس در نور روز

اگر قرار باشد در نور روز عکاسی کنیم، به سرعت متوجه نقاط قوت و ضعف دوربین گوشی s23 پلاس می‌شویم. به طور کلی، این دوربین برای عکاسی در نور روز، نتایج خوبی ارائه می‌دهد و به راحتی می‌تواند جزئیات، رنگ‌ها و داینامیک‌های مختلف تصویر را ثبت کند.

در عکس‌های پرتره گرفته‌شده با دوربین اصلی، جزئیات، رنگ‌ها و تفکیک پس‌زمینه عالی است. ولی خب، هیچ دوربینی کامل نیست و دوربین گوشی s23 پلاس هم از این قاعده مستثنی نیست. برخی از سطوح مثل چمن‌ها و آسمان ممکن است کمی نرم به نظر برسند و گاهی اوقات شارپ شدن خطوط و شکل‌های هندسی کمی اغراق آمیز است، اما در کل این مشکلات جزئی هستند و کمتر به چشم می‌آیند.

با دوربین تلفوتو هم می‌توانیم عکاسی‌های خوبی بگیریم. این دوربین تصاویری با شارپنس بالا و جزئیات زیاد می‌گیرد و رنگ‌ها زیبا و هماهنگ با دوربین اصلی هستند. در زوم بیشتر از 3x، ممکن است تصاویر کمی نرم‌تر شوند، ولی بازهم کیفیت قابل قبولی دارند.

در کل، می‌توان گفت که کیفیت دوربین گوشی S23 پلاس، جدیدترین گوشی سامسونگ، خوب است و می‌توان این گوشی را یک ابزار قدرتمند در عکاسی نور روز دانست.

کیفیت دوربین سلفی گوشی s23 پلاس در نور روز

در زمینه عکاسی سلفی، دوربین گوشی S23 پلاس بالاتر از انتظارات معمول خیلی از کاربران عمل می‌کند. عکس‌های سلفی این گوشی جزئیات خوب و شارپنس بالایی دارند، رنگ‌ها درخشان هستند و نزدیک به ولقعیت به نظر می‌رسند. این دوربین همچنین از قابلیت فوکوس خودکار برخوردار است که به سرعت و دقت بالایی کار می‌کند. بنابراین می‌توان گفت کیفیت دوربین سلفی گوشی S23 پلاس در نور روز عالی است و در نمایش رنگ و بافت پوست عملکرد قابل قبولی دارد.

کیفیت فیلم برداری گوشی s23 پلاس

کیفیت فیلم برداری گوشی s23 پلاس

دوربین گوشی S23 پلاس در بخش فیلم‌برداری، پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشته است. این گوشی قادر است تا ویدیوهای 8K با سرعت 30 فریم بر ثانیه را ضبط کند. این یک امکان جدید است که در نسل S22  وجود نداشت. ویدیوهای 8K که با دوربین اصلی این گوشی ضبط‌شده‌اند، در ثبت جزئیات عالی هستند و بازه دینامیکی خوبی دارند.

یکی از مزایای گوشی‌های پرچمدار سامسونگ توانایی آن‌ها در نمایش واقعی رنگ است، ویژگی‌ که در فیلم‌های گرفته شده با این دوربین هم می‌توان آن را دید. .ویدیوهای 8K  به طور پیش‌فرض در حالت h.265 (HEVC)  با یک جریان ویدیویی حدود 80 مگابیت در ثانیه و یک جریان صوتی استریو 48 کیلوهرتز AAC در یک کانتینر MP4 ضبط می‌شوند.

کیفیت فیلم برداری گوشی S23 پلاس در رزولوشن 4K  هم خیلی خوب است. این ویدیوها با وجود اینکه حجم کمتری دارند، کیفیت خود را تا حد قابل قبولی حفظ کرده‌اند. در مورد ویدیوهای 4K ضبط‌شده با دوربین تلفوتو، می‌توان گفت که شارپنس بالایی دارند و در جزئیات دقیق هستند.

با اینکه نقاط قوت و ضعف دوربین گوشی S23 پلاس را می‌توان در ویژگی‌های مختلف فیلم‌برداری دید، اما در کل، این دوربین نمره خوبی می‌گیرد و برای کاربرانی که به فیلم‌برداری علاقه‌مند هستند، گزینه‌ مناسبی است.

کیفیت دوربین گوشی s23 پلاس در نور کم

دوربین گوشی S23 پلاس برای عکاسی در نور کم، ابزار قدرتمندی است. اگر در حالت خودکار عکاسی کنید، دو سناریو وجود دارد: اگر نور محیط کافی باشد، گوشی برای گرفتن بهترین عکس ممکن تنها از امکان HDR خود استفاده می‌کند، در غیر این صورت از حالت شب خودکار بهره می‌برد.

با دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی در حالت خودکار بدون فعال شدن حالت شب، عکس‌هایی با جزئیات فراوان، کنتراست خوب، رنگ‌های واقعی و کم نویز خواهید داشت. در این عکس‌ها نقاط روشن و منابع نور موجود در محیط هم به خوبی کنرتل شده‌اند.

کیفیت دوربین گوشی S23 پلاس در حالت شب، کمی بیشتر از حالت قبلی است. عکس‌های گرفته شده با دوربین اصلی در این حالت، به عکس‌های معمولی شبیه هستند، با کمی روشنایی بیشتر و گاهی جزئیات نرم‌تر.

دوربین اولترا واید در بهترین حالتی که می‌توانیم از عکاسی در نور کم انتظار داشته باشیم، عمل می‌کند. عکس‌ها از لحاظ جزئیات، کنتراست و رنگ‌ها خوب هستند، اما نویز هم دارند و این نویز باتوجه به محیطی که عکس در آن گرفته شده است، بعضی اوقات می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

در کل، نقاط قوت و ضعف دوربین گوشی S23 پلاس در شرایط نور کم، بر اساس کاربرد و سناریو‌های مختلف عکاسی می‌تواند تغییر کند، اما به طور کلی، این دوربین در نور کم عملکرد خوبی دارد. عملکردی که با توجه به مشخصات گوشی S23 پلاس، تعجب‌آور نیست.

منبع ۱ / منبع ۲