تنظیم دوربین گوشی اندروید یکی از آن دسته احتیاجاتی است که برایتان مفید و کاربردی خواهد بود. اگر شما هم تلفن همراه سامسونگ دارید و به عکاسی و فیلم برداری علاقمند هستید، حتما باید بدانید که تنظیم دوربین گوشی سامسونگ شامل چه قسمت هایی است و از چه امکاناتی می توانید استفاده کنید تا بهترین عکس ها را با گوشی سامسونگ خلق کنید.

تخفیف ویژه خوانندگان بلاگ (محدود)
قبل از خرید، مشاوره تخصصی رایگان بگیرید
+
کد  تخفیف ویژه بلاگ را دریافت کنید.

روی شماره زیر کلیک کنید:

مزایای تنظیم دوربین گوشی سامسونگ قبل از عکاسی و فیلم برداری

شک نکنید که اطلاعات کافی درخصوص دوربین گوشی سامسونگ و نحوه استفاده و تنظیمات آن شرایطی مناسب و ایده آلی را در عکاسی برایتان رقم می زند. آگاهی و دانش اولیه زمان را برایتان می خرد و دیگر لازم نیست زمان طولانی، خود را مشغول تنظیمات آن سازید و در انتها به بن بست برسید. ثمره اطلاعات کافی در خصوص دوربین تلفن همراهتان و نحوه عکاسی و فیلم برداری در موقعیت های مختلف، عکس های به یاد ماندنی و زیبایی هستند که اگر چند سال بعد به آنها بنگرید، قدردان خودتان و اطلاعات کاربردی از دوربین گوشی همراهتان خواهید بود. 

مزایای تنظیم دوربین گوشی سامسونگ قبل از عکاسی و فیلم برداری

برای عکاسی و خلق تصاویر و خاطرات، حتما لازم نیست عکاس یا فیلم بردار حرفه ای و مجربی باشید. امکانات طلایی و ترفند های کاربردی گوشی خود را فرا بگیرید و مثل یک عکاس با تجربه، لحظات زندگیتان را ثبت کنید. با این روش، طبعا کیفیت عکس های شما افزایش پیدا خواهد کرد و می دانید در چه ساعتی از روز، در کدام شرایط و مطابق با چه هدفی، کدام تنظیمات را اعمال کنید و یقینا خاطرات تصویری شما با کیفیت و جذابیت بالا ثبت خواهند شد.

اگر به دنبال ثبت خاطرات خود هستید و قصد دارید بهترین استفاده را از امکانات دوربین گوشی سامسونگ خود داشته باشید، در ادامه با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم بهترین تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ و همچنین تنظیمات دستی دوربین گوشی سامسونگ را برایتان شرح دهیم.

نقش شگفت انگیز دوربین گوشی سامسونگ 

گوشی های سامسونگ با دوربین های شگفت انگیز و پر از امکانات خود همیشه عکس ها و فیلم های خیره کننده ای را ثبت می کنند. با این حال، گاهی اوقات در برخی شرایط، تصاویر خلق شده به تنهایی عالی به نظر نمی رسند و آنطور که باید به دل شما نمی نشینند.

بنابراین می توانید با اعمال برخی از تنظیمتنظیم دوربین گوشی سامسونگات دوربین گوشی خود، کیفیت و وضوح تصاویر را بالا ببرید. به عنوان مثال، می‌توانید وضوح ضبط را برای ویدیوها و در حین فیلم برداری به مقدار بالاتری افزایش دهید. می‌توانید خطوط شبکه را روشن کنید یا در آب و هوای مختلف و مطابق با درجه روشنایی محیط اطراف عکاسی کنید. چهره دوستانتان را با کیفیت بالا ثبت کنید و ...

عکاسی را شروع کنید

نخستین بار است که وارد برنامه دوربین گوشی سامسونگ خود می شوید. تنظیمات اولیه کارخانه فعال است و دوربین مطابق با تنظیمات پیش فرض در دسترس شما است. برجسته ترین ویژگی که مشاهده می کنید، وجود دایره ای سفید رنگ است که در قسمت پایینی تلفن همراه وجود دارد. این ویژگی همان کلید شاتر است که اگر روی آن کلیک کنید، عکس گرفته می شود.

عکاسی را شروع کنید

دوربین گوشی سامسونگ شامل چه قسمت هایی می شود؟

اگر قصد دارید تنظیمات دستی دوربین گوشی سامسونگ خود را بر عهده بگیرد و با بخش های مختلف آن آشنا شوید، باید بدانید که دوربین گوشی شامل چه امکانات و بخش هایی است. از مهم ترین و کاربردی ترین بخش ها می توان به تنظیمات کلی، تنظیمات مربوط به فلش و تایمر، نسبت ابعاد تصاویر و افکت های متنوع عکاسی و فیلم برداری اشاره کرد. 

بهترین تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ

تنظیمات (setting) 

اگر قصد دارید بهترین تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ را فرا بگیرید، باید با قسمت های مختلف آن نیز آشنا شوید. یکی از جذاب ترین قسمت های برنامه دوربین گوشی سامسونگ، بخش setting (تنظیمات) است. در این بخش امکانات فوق العاده کاربردی و متنوعی وجود دارد که به شما در پروسه عکاسی یا فیلم برداری کمک شایانی خواهد کرد. 

تنظیمات (setting)

برای استفاده از این بخش روی آیکن چرخ دنده کلیک کنید و وارد دنیای تنظیمات دوربین گوشی شوید. در این قسمت با تنظیماتی همچون اندازه عکس و ویدیو، رزولوشن، کیفیت دوربین، فضای ذخیره، تنظیمات مربوط به تایمر و ... مواجه خواهید شد.

عکاسی در دنیای فلش

یکی از امکانات پرطرفدار دوربین های اندروید استفاده از فلش حین عکاسی و فیلم برداری است که دارای حالت های مختلفی می باشد که با توجه به شرایط از آنها استفاده می کنید.

 • فلش روشن flash turned on)) 
 • فلش همواره خاموش (flash turned off) 
 • فلش اتوماتیک (در صورت کمبود نور کافی، فلش بزن)

چگونه از تایمر دوربین سامسونگ استفاده کنم؟

تایمر دوربین از ویژگی های کاربردی است که به شما این امکان را می دهد با آمادگی کامل عکاسی کنید. به این صورت که با اعمال هر یک از حالات تایمر، قبل از اینکه عکش شما ثبت شود، چند ثانیه را بگذرانید و کاملا آماده باشد. این حالات شامل موارد زیر است.

 • تایمر خاموش: به محض اینکه روی شاتر کلیک کنید، بدون فوت وقت عکس یا ویدیو گرفته می شود.
 • ۲ ثانیه: تصویر بعد از 2 ثانیه ثبت می‌شوند.
 • ۵ ثانیه: تصویر بعد از 5 ثانیه ثبت می‌شوند.
 • ۱۰ ثانیه: تصویر بعد از 10 ثانیه ثبت می‌شوند.

برای اینکه تایمر دوربین خود را تنظیم کنید باید مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید.

 1. وارد تنظیمات (setting) دوربین گوشی خود شوید. 
 2. در بخش rear camera ( دوربین عقب) و front camera ( دوربین جلو) گزینه زمان سنج (timer) را مشاهده می کنید.

3) با توجه به نیاز خود تایمر جلو یا عقب دوربین را انتخاب می کنید و یک تاخیر زمانی ( 2 و 5 و 10 ثانیه) را انتخاب می کنید. با انتخاب گزینه off تایمر غیر فعال می شود.

البته این پروسه در مدل های مختلف سامسونگ متفاوت است.

دنیای رنگارنگ افکت های دوربین سامسونگ

دنیای رنگارنگ افکت های دوربین سامسونگ

افکت ها از ویژگی های دوربین گوشی هستند که به تصاویر شما رنگ و لعاب می دهند و آن را جذاب تر می کنند. از افکت های موجود در دوربین گوشی اندروید می توان به Posturize, Blue Point ,Black And White ,Solarize اشاره کرد. البته افکت ها، تنوع آنها و نحوه استفاده از آنها در گوشی و مدل های گوناگون متفاوت است. مثلا، در جدید ترین مدل ها یک چوب جادویی در کنار امکانات دیگر قرار دارد که شامل افکت هایی همچون negative, sepia, gray scale  می شود. حتی در بخش فیلتر های من ( My filters) می توانید با کمک یک عکس فیلتر مورد نظرتان را بسازید. در بخش چهره ( face) می توانید کار روتوش چهره را انجام دهید و تصویر را دچار تغییرات دلخواه کنید.

تنظیمات بیشتر را دریابد!

دکمه یا بیشتر، دارای حالت های بیشتری از دوربین برای عکاسی یا فیلم برداری است که با انتخاب هر یک بنا بر شرایط موجود عکاسی می کنید. این بخش شامل مواردی چون pro, auto, night mode,portrait, HDR, food, می شوند. که با انتخاب هر کدام از این حالات، میتوانید عکس دلخواه خود را ثبت کنید.

پرتره (portrait)

پرتره (portrait)

یکی از پر طرفدار ترین قابلیت های عکاسی با دوربین گوشی سامسونگ عکاسی پرتره است. با انتخاب این ویژگی لازم نیست کار پیچیده ای انجام دهید. در فاصله مناسبی از سوژه بایستید و کلیک! شما یک عکس با حالت پرتره از چهره فرد مورد نظر خود گرفته اید.

حالت غذا(food)

حالت غذا(food)

تصویر برداری و عکاسی از غذا به عادت خیلی از افراد تبدیل شده است به طوری که همواره ترجیح می دهند با کیفیتی با جذابیت بالا از غذا عکاسی کنند. این آپشن دوربین گوشی سامسونگ، دغدغه این افراد را برطرف کرده است و بعد از عکاسی با نتیجه دلخواه خود مواجه خواهند شد.

حالت شب ( night mode)

حالت شب ( night mode)

در شب عکاسی کردن یکی از تفریحات لذت بخش و جذاب است که با تنظیم دوربین گوشی سامسونگ می توانید جذاب ترین عکس ها را خلق کنید.

دوربین چند کاره و فوق کاربردی

حتما شما هم به این مسئله توجه کرده اید که بیشتر گوشی‌های مدرن، دارای چند لنز در قسمت پشت گوشی هستند. این دوربین ها دارای دوربین معمولی واید، لنز الترا واید و یک سنسور عمق و یا ماکرو هستند که در موقعیت های مختلف می توان از آنها استفاده کرد.

تجربه عکاسی با دوربین های اولترا واید(Ultra wide)

تجربه عکاسی با دوربین های اولترا واید(Ultra wide)

یک دوربین با لنز اوترا واید تصاویر و عکس های شما را با زاویه دید مناسب و باز ثبت خواهد کرد. ویژگی مثبت لنز اولترا واید که در برخی گوشی های اندروید سامسونگ تعبیه شده است برای تصویر برداری از مناظر بکر با زاویه دید باز بسیار مناسب است. به طوری که فضای بیشتری از محیط اطراف را جهت عکاسی در تصویر شما جای می دهد. زیرا دارای فاصله کانونی بالایی است. برای دستیابی به این ویژگی می توانید روی آیکونی که سه درخت کنار هم را نشان می‌دهد کلیک کنید.

نکات طلایی در هنگام کار با با دوربین اولترا واید گوشی سامسونگ

نکات مهمی که باید در هنگام عکاسی با دوربین اولترا واید رعایت کنید شامل موارد زیر می شود.

 • به خاطر داشته باشد که سوژه اصلی و وسط در وسط یا مرکز تصویر قرار بگیرد.
 • بهتر است بیشتر از یک متر از سوژه فاصله داشته باشید تا تمرکز روی اطراف سوژه اصلی نیز حفظ شود.
 • فراموش نکنید که ویژگی اولترا واید برای محل هایی با نور کم خیلی مناسب نیست.

لذت عکاسی با لنز دوربین ماکرو (Macro Camera)

دوربین ماکرو از دیگر لنزهای دوربینی تعبیه شده در برخی گوشی های سامسونگ است. این ویژگی برای ثبت عکس‌های بزرگنمایی شده از اجسامی که کوچک هستند مناسب می باشد. 

لذت عکاسی با لنز دوربین ماکرو (Macro Camera)

این تصاویر شامل تصاویری با جزئیات ریز و تقربیا حالت میکروسکوپی از موجوداتی مثل حشرات و مانند آن می باشد. علاقمندانی که همواره در پی عکاسی از موجودات ریزی همچون حشرات هستند، جذب این نوع لنز دوربین می شوند.

نحوه عکاسی با لنز دوربین ماکرو

شما با استفاده از لنز واید و الترا واید می توانید از این ویژگی جذاب جهت عکاسی استفاده کنید. برای این کار، فاصله کانونی دوربین را روی حالت ماکرو قرار دهید. یا اینکه از دوربین ماکرو اختصاصی که روی گوشی تعبیه شده استفاده شود.

نحوه عکاسی با لنز دوربین ماکرو

در گوشی سامسونگ اگر هنگام عکس برداری، گزینه واید را فعال کنید، گوشی به طور خودکار و اتوماتیک صحنه مد نظر شما را تشخیص میدهد و به حالت Focus Enhancer تغییر پیدا می کند. و می توانید از ویژگی ماکرو بهره مند شوید. اما زمانی کار شما راحت می شود که گوشی شما حالت ماکرو را داشته باشد که در این صورت فقط کافی است وارد بخش more شوید و این گزینه را انتخاب کنید. 

حرف آخر

آنچه که در هنگام عکس برداری با دوربین گوشی سامسونگ حائز اهمیت است این است که بدانید از کدام ویزگی در چه شرایطی استفاده کنید و درست مانند یک عکاس ماهر قائده بازی را به دست بگیرید. عکاسی با دوربین گوشی کار پیچیده ای نیست و نیاز به خلاقیت و دانش شما در حین استفاده از امکانات و تنظیمات، صبر و حوصله و انتخاب سوژه های جذاب و خیره کننده دارد. پس فراموش نکنید با تنها بخشی از امکانات و تنظیمات دوربین گوشی همراهتان می توانید بهترین تصاویر را خلق کنید.

منبع: techradar