گلکسی استور یک اپ‌ستور یا فروشگاه برنامه به حساب می‌آید که در دستگاه‌های Galaxy و Gear به صورت همراه عرضه می‌شود. گلکسی استور همچنین منبعی مناسب برای امتیازات و معاملاتی است که فقط به کاربران Galaxy و Gear ارائه می‌شود. در واقع شبیه به گوگل پلی و دیگر فروشگاه‌های مجازی که بستری برای دانلود و یا خرید برنامه برای کاربران به حساب می‌آید، گلکسی استور نیز چنین امکانی را برای کاربران گوشی سامسونگ فراهم می‌کند. البته در این میان تفاوت‌هایی هم میان این دو فروشگاه هست از جمله اینکه مالک گوگل پلی، گوگل بوده اما گلکسی استور متعلق به سامسونگ است. 

ضمنا باید توجه داشت که این استور برای سامسونگ است و دیگر کاربران نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. در این مقاله بیشتر به قابلیت‌ها و امکانات گلکسی استور پرداخته شده است و در ادامه به صورت جزئی در ارتباط با موضوعاتی مثل دانلود این فروشگاه آنلاین، به روزرسانی آن، نصب برنامه در آن و موارد دیگر صحبت شده است.

چگونه گلکسی استور را فعال کنیم

در این بخش از مقاله به نحوه‌ی فعال‌سازی این اپلیکیشن پرداخته شده است تا کاربرانی که علاقه‌مند به استفاده از آن هستند بتوانند این فروشگاه آنلاین را فعال کرده و با آن کار کنند. قطعا این فروشگاه یکی از بسترهای مطمئن و کاربردی برای دانلود اپلیکیشن و بازی‌های متنوع به حساب می‌آید که توجه و رضایت بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. دسترسی به گلکسی استور سریع و آسان بوده و برای فعال‌سازی این فروشگاه باید مراحل زیر را طی نمایید.

فعال سازی گلکسی استور

 1. وارد بخش تنظیمات یا همان Setting گوشی موبایل خود که در صفحه‌ی اصلی و یا کشوی برنامه‌ها است شوید. آیکون بخش تنظیمات یک چرخ‌دنده آبی و نقره‌ای است.
 2. روی گزینه‌ی User and Backup کلیک نمایید تا منو باز شود.
 3. در قسمت سمت چپ بر روی گزینه‌ی Account کلیک کنید.
 4. در قسمت پایین منو بر روی گزینه‌ی Add Account کلیک نمایید.
 5. روی گزینه‌ی Samsung account در لیست انواع حساب‌ها کلیک نمایید.
 6. روی Create Account with google ID ضربه بزنید.
 7. اطلاعات کاربری خود را در فیلدهای ارائه شده وارد نمایید.
 8. روی گزینه‌ی Next در قسمت پایین سمت راست صفحه کلیک نمایید.
 9. روی Agree در قسمت پایین سمت راست صفحه کلیک نمایید.

دانلود گلکسی استور

در این بخش از مقاله به دانلود گلکسی استور پرداخته شده است تا کاربرانی که قصد استفاده از این فروشگاه آنلاین را دارند بتوانند آن را نصب و راه‌اندازی کرده و با آن کار کنند. برای این کار کافی‌ست تا کاربران گلکسی استور را در گوگل جست‌وجو کرده و فایل اجرای برنامه را از وب سایت‌های معتبر موجود دانلود نمایند. پس از دانلود فایل برنامه، به نصب و راه‌اندازی آن اقدام کرده و به استفاده از آن بپردازند. می‌توان گفت مراحل دانلود و نصب این فروشگاه مانند سایر برنامه‌های دیگر بوده و کاربران می‌بایست به فایل APK دسترسی پیدا کرده و سپس به نصب نرم‌افزار بپردازند. برای دانلود برنامه از گلکسی استور کلیک کنید.دانلود از گلکسی استور

نصب برنامه در گلکسی استور

جست‌وجوی یک برنامه در فروشگاه مجازی گلکسی بسیار ساده بوده و برای این کار کافیست به نوار جست‌وجو رفته و نام برنامه مورد نظر را جست‌وجو کنید. پس از اینکه برنامه مورد نظر خود را از طریق نوار جست‌وجو کردید، مراحل ذکر شده در پایین را دنبال نمایید.

نصب برنامه در گلکسی استور

 1. اگر قصد نصب کردن برنامه را دارید، در ابتدا روی Install کلیک کنید. اگر می‌خواهید فقط برنامه را دانلود کرده و نیازی به مشاهده اطلاعات آن ندارید، روی نماد فلش کنار برنامه ضربه بزنید.
 2. در صورت درخواست، رمز عبور حساب سامسونگ حالت خرید خود را وارد نمایید.
 3. پس از مطالعه‌ی شرایط و ضوابط برنامه، روی Accept and Download کلیک نمایید.
 4. پس از دانلود برنامه روی Open ضربه بزنید.

گفتنی است که فروشگاه گلکسی، جایگزین خوبی برای فروشگاه Google Play با برنامه های اضافی از سامسونگ برای دستگاه های سامسونگ است. برنامه هایی مانند Amazon Kindle و Workout Trainer چند نمونه از برنامه‌های سامسونگ به حساب می‌آیند. برنامه Kindle for Samsung برای کار با دستگاه های Galaxy بهینه شده است. این برنامه به شکل ماهانه یک کتاب الکترونیکی رایگان به مدت یک سال کامل به کاربر ارائه می‌دهد.

به روز رسانی در گلکسی استور

به روز رسانی در گلکسی استوریکی دیگر از موارد مهمی که در این مقاله به آن پرداخته شده است موضوع بروزرسانی در گلکسی استور است. این بدان معناست که کاربر با استفاده از فضای برنامه‌ی گلکسی استور، می‌تواند اپلیکیشن‌هایی را که از قبل دانلود کرده است، در صورت امکان بروزرسانی کند. مزیتی که بروزرسانی برای اپلیکیشن‌ها دارد این است که گاهی در نسخه‌های جدیدتر بعضی باگ‌ها یا ایرادها برطرف شده و یا قابلیت‌های جدیدی به برنامه اضافه شده که کاربر می‌تواند با انجام عملیات بروزرسانی، از این تغییرات بهره‌مند شود. لازم به ذکر است که Galaxy Apps دارای محتوای انحصاری بوده و فقط برای دستگاه های سامسونگ ساخته شده است. شما باید این برنامه ها را جدا از برنامه های Store Play خود بروزرسانی کنید. برای انجام بروزرسانی در گلکسی استور باید اینچنین پیش بروید:

Galaxy Store را باز کنید، روی نماد Menu (سه خط افقی) در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید و سپس روی Updates کلیک نمایید. از این محل، می‌توانید برای بروزرسانی، هر بار روی فلش دایره‌ای کنار برنامه‌ها ضربه بزنید یا برای نصب همه‌ی به‌روزرسانی‌های موجود، روی «به‌روزرسانی همه» یا همان Update all کلیک نمایید.

مشکل بروزرسانی در گلکسی استور

این برنامه با وجود تمام مزایایی که دارد گاهی کاربران را دچار نگرانی می‌کند و آن هم مشکلی است که گاهی در خصوص بروزرسانی آن پیش می‌آید. البته این موضوع، چندان جای نگرانی نداشته و با راهکاری که در ادامه به توضیح آن پرداخته شده است به راحتی قابل حل خواهد بود. گاهی کاربران در شرایطی قرار می‌گیرند که به هیچ عنوان نمی‌توانند برنامه را بروزرسانی کنند، در این صورت باید یک نکته را در نظر داشته باشند. اگر فضای ذخیره‌سازی گوشی موبایل کاربر کم باشد، این امکان وجود دارد که برنامه Galaxy Store در دانلود یا بروزرسانی برنامه‌ها با مشکل مواجه شود. از این رو توصیه می‌شود حداقل یک گیگابایت فضای ذخیره سازی خالی در گوشی کاربران وجود داشته باشد تا به Galaxy Store اجازه‌ی دانلود داده‌های برنامه‌ی جدید داده شود.

کلام پایانی

از آنجا که روز به روز شاهد پیشرفت برنامه‌های کاربردی و همچنین بازی‌های پرطرفدار از سوی کمپانی‌های ساخت اپلیکیشن هستیم، کاربران برای اینکه با خیال آسوده بتوانند از بستری امن به دانلود و نصب این نرم‌افزارها بپردازند، نیاز به یک سری فروشگاه آنلاین مجازی دارند. گلکسی استور که در این مقاله به بررسی آن پرداخته شد یکی از همین فروشگاه‌های معتبر برای دانلود اپلیکیشن و بازی به حساب می‌آید. همچنین در این مقاله به موارد دیگری از قبیل بروزرسانی گلکسی استور و دانلود برنامه از طریق این فروشگاه و موارد مهم دیگر پرداخته شده است. می‌توان این فروشگاه را به پلی استور شبیه دانست اما باید تفاوت‌های آن ها را نیز لحاظ نمود. 

از جمله بارزترین تفاوت‌های این دو فروشگاه معتبر می‌توان به صاحبان آن‌ها اشاره کرد که مالک پلی استور، گوگل بوده اما صاحب گلکسی استور خود شرکت سامسونگ است. امیدواریم که این مقاله برای دوست‌داران برنامه‌های اندروید به ویژه کاربران سامسونگ که تمایل به استفاده از گلکسی استور را دارند مفید بوده باشد.

منبع: androidcentral