شاید اولین بار که بخواهید یک گوشی سامسونگ برای خودتان انتخاب کنید، با یک سرچ ساده در اینترنت با دنیایی از گوشی‌های متفاوت این کمپانی کره‌ای آشنا ‌شوید که واقعاً گیج‌کننده است. مسلماً ما به شما حق می‌دهیم که همین چند سری M ،A ،S ،J ، Note و اخیراً Fold آنقدر شما را سردرگم کنند که دیگر به چیزی فکر نکنید و به گفته‌های افراد درباره اینکه کدام گوشی بهتر یا ارزان‌تر است، اکتفا کنید. اما هول نشوید! یک سرچ ساده می‌تواند مشخصات بنیادی این سری‌ها را برای شما مشخص کند. در وهله بعد قطعاً شما بسته به نیاز و انتظارتان از یک اسمارت‌فون و انتخاب بهترین گزینه از بین این سری‌ها، نیاز دارید تا مزایا و معایب این سری‌ها را بدانید تا اگر گوشی انتخابی شما از سری خاصی است درصدد رفع مشکل برآیید. ما در این مطلب با بررسی مشکلات سری M سامسونگ به شما برای انتخابی بهتر و رفع مشکلات قابل‌حل کمک کرده‌ایم. با ما همراه باشید. 

یکی از مشکلات سری m سامسونگ: وصل نشدن به WiFi، یک مشکل بزرگ اما قابل حل

اگر شما یک گوشی متعلق به سری M سامسونگ دارید، احتمالاً به مشکل عدم اتصال گوشی هوشمندتان به یک وای‌فای خاص برخورده‌اید.در این مواقع شما چندین بار گزینه وای‌فای را خاموش روشن کرده‌اید و چند بار پنجره جست و جو را Refresh کرده‌اید. لیستی از وای‌فای‌های مختلف برای شما نمایان شده اما نام وای‌فای مورد نظر خود را نیافته‌اید. در این مواقع احتمالاً شما دلسرد شده و به گزینه اینترنت خط یا همان Data Mobile اکتفا کرده‌اید. در عصری که اینترنت از نان شب برای خیلی از ما واجب‌تر است، قطعاً این مسئله یک مشکل بزرگ و غیرقابل تحمل محسوب می‌شود. اما همان‌طور که گفتیم بسیاری از مشکلات سری M سامسونگ قابل‌حل است. در این موقعیت بغرنج شما چند راه پیش رو دارید:

 1. وقتی با این مشکل رو‌به‌رو می‌شوید، پیش از هر چیز مطمئن شوید که روتر وای‌فای درست کار می‌کند یا نه. در برخی از مواقع اشکال از مودم است. بنابراین از اتصال موفق روتر موردنظر با دستگاه‌های دیگر اطمینان حاصل نمایید. گاهی با یک خاموش روشن ساده مودم این مشکل قابل‌حل است.
 1. اگر پیش‌تر شما با همین دستگاه به این منبع WiFi کانکت شده‌اید ولی این‌بار با این مشکل روبه‌رو شده‌اید، با یک ریستارت یا راه‌اندازی مجدد احتمالاً گزینه وای‌فای مورد نظر را خواهید یافت و به‌راحتی کانکت خواهید شد.  
 1. اگر هیچ کدام از موارد بالا در مورد مشکل شما صدق نمی‌کرد، باید به قسمت منوی تنظیمات مرتبط با اینترنت و وای‌فای بروید. شبکه مورد نظر را Forget کنید و از نو سرچ کنید. حتی می‌توانید نام شبکه مورد نظر را به‌صورت دستی وارد اسمارت فون خود نمایید. 

دومین مورد از مشکلات سری M سامسونگ: جفت نشدن بلوتوث‌ها

بسیاری اوقات شما می‌خواهید تلفن همراه خود را با یک دستگاه دوم یا هدست خود جفت کنید. در این مواقع گزینه بلوتوث حیاتی و کارآمد است. اما بررسی مشکلات سری M سامسونگ نشان می‌دهد در برخی از گوشی‌های این سری پیش می‌آید که دو دستگاه اصطلاحاً با هم جفت نمی‌شوند. یعنی تلفن شما نام بلوتوث دستگاه ثانویه را نمی‌یابد. در این مواقع نیز شما چند راه‌حل پیش پای خود دارید:

 1. اولین قدم برای حل مشکلات سری m سامسونگ و این مشکل خاص، قطعاً مانند مشکل قبلی خاموش و روشن کردن هر دو دستگاه و اصطلاحاً ریستارت یا راه‌اندازی مجدد است. احتمالاً مشکل شما حل خواهد شد.
 1. اگر قبلاً تلفن هوشمند خود را با دستگاه موردنظر جفت کرده‌اید، به منوی تنظیمات بلوتوث بروید و سابقه اتصال دستگاه مورد نظر را Forget کنید. حال با خیال راحت دوباره دستگاه موردنظر را ادد نمایید. 
 1. اگر برای نخستین بار است که می‌خواهید دستگاه موردنظر را با تلفن همراه خود جفت کنید، احتمال دارد حافظه تلفن شما برای اتصال به یک دستگاه خارجی به حداکثر رسیده باشد. در این موقعیت شما باید در تنظیمات بلوتوث خود یک یا چند اتصال پیشین را حذف کنید. حال دوباره  برای اتصال گوشی خود به دستگاه ثانویه تلاش کنید. احتمالاً موفق خواهید شد.
 2. اگر هیچ‌کدام از موارد مذکور نتوانست مشکل شما را در جفت شدن دستگاه‌ها از طریق بلوتوث حل کند، سری به منوی تنظیمات بلوتوث گوشی سری M خود بزنید. در این منو مطمئن شوید که آیا قبلاً اجازه اتصال به سایر دستگاه‌ها را به گوشی هوشمند خود داده‌اید یا خیر.  


مورد سوم: گوشی سری M من زیاد داغ می‌کند. آیا راهی برای حل این مشکل می‌شناسید؟

مورد سوم: گوشی سری M من زیاد داغ می‌کند. آیا راهی برای حل این مشکل می‌شناسید؟

"...وقتی بازی می‌کنم یا مدت طولانی از گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنم، گوشی‌ام به‌شدت داغ می‌شود. آن‌قدر که فکر می‌کنم اگر گارد محافظ آن را در بیاورم، می‌توانم به‌ راحتی یک تخم‌مرغ روی آن بپزم! ... شب‌ها قبل از خواب عادت دارم با گوشی همراه خود به شبکه‌های اجتماعی سر بزنم تا کم‌کم خوابم ببرد. چون صبح تا شب سر کار هستم، آن زمان‌ها شارژ گوشی‌ام تمام شده و همزمان با اتصال به برق در اینترنت پرسه می‌زنم. گوشی آن‌قدر داغ می‌شود که می‌ترسم بعد از این‌ که خوابیدم، کنار صورتم منفجر شود!! ..."

اگر مشکلات بالا، مشکلات شما نیز هست، در ادامه با بررسی مشکلات سری M سامسونگ در این بخش و راه‌حل پیشنهادی خود سعی می‌کنیم به شما کمک کنیم. اما نخست باید بدانید این روزها به‌ دلیل استفاده از فن‌آوری بهینه‌سازی در گوشی‌های همراه جدید این امر مسئله‌ای معمول است. 

 1. این روزها استفاده از آداپتورها و شارژرها با تکنولوژی بهینه‌ی فست و وات‌های بالا باعث می‌شود که گوشی در هنگام شارژدهی داغ شود. بنابراین بهتر است در هنگام شارژ شدن دستگاه خود با آن کار نکنید و بگذارید در آرامش فول شارژ شود.
 1. هنگام اجرای بازی‌های سنگین معمولاً گوشی شما داغ می‌شود؟ نگران نباشید. این یک امر طبیعی است و پردازنده‌ها با استفاده مستمر کمی داغ می‌شوند. برای حل این مشکل شما با برنامه‌ریزی می‌توانید هر 45 دقیقه یک بار کمی استراحت به گوشی و البته خودتان بدهید. 
 1. گاهی حواستان نیست که چند اپلیکیشن در پس‌زمینه گوشی هوشمندتان باز هستند و کار می‌کنند. درواقع این برنامه‌ها در حال تغذیه از منبع تأمین انرژی گوشی شما هستند. در این موقعیت شما باید به تنظیمات گوشی خود بروید. در قسمت باتری > موارد بیشتر > بهینه‌سازی مصرف باتری بروید و روی گزینه "همه برنامه‌ها" بزنید تا اپلیکیشن‌ها از باتری گوشی شما اتوماتیک مصرف نکنند.  
 1. برخی اوقات داده‌های اضافی و بلااستفاده باعث می‌شوند تا دستگاه شما داغ شود. بنابراین در تنظیمات گوشی خود به دنبال گزینه Storage بگردید و سپس در زیر فهرست داده‌ها روی قسمت Clean Storage ضربه بزنید. داده‌های اضافی و به‌دردنخور روی گوشی به‌راحتی پاک می‌شوند. گرفته شدن حجم زیادی از حافظه پنهان نیز دقیقاً باعث بروز همین مشکل می‌شود. بنابراین با رفتن به تنظیمات و انتخاب گزینه App وارد برنامه‌های مختلف نصب‌شده بر روی گوشی خود بشوید، سپس گزینه Clean Data را در هر برنامه جداگانه بفشارید تا حافظه مخفی برنامه‌ها نیز پاک شود. نصب و اجرای اپلیکیشن‌‌هایی مانند "Clean Master" در این مواقع کمک بسزایی به شما خواهند کرد. 
 1. اگر هیچ کدام یک از راه‌حل‌ها به مشکل شما کمک نکرد، می‌توانید به تنظیمات کارخانه برگردید تا تمام پرونده‌ها و تنظیماتی که احیاناً باعث بروز این مشکل به‌صورت حاد شده‌اند، پاک شده و گوشی تازه‌نفس شما مشکل داغ شدن را خود به خود حل کند. 

سخن آخر در بررسی مشکلات سری m سامسونگ

سخن آخر در بررسی مشکلات سری m سامسونگ

همان‌طور که خواندید معمولاً مشکلات سری m سامسونگ (وبسایت سامسونگ) قابل‌ ردیابی و حل شدنی هستند. بنابراین اگر گوشی انتخابی شما از لیست سری M سامسونگ بود، نگران نشوید. اسمارت فون‌های سری M گوشی‌هایی برجسته و باکیفیت هستند که مطمئناً شما را از خریدتان دلسرد نخواهند کرد. اما به‌هرحال وظیفه اخلاقی آن بود که با برشماری مشکلات سری M سامسونگ به شما برای استفاده بی‌دغدغه و رضایت‌بخش از این دستگاه‌های دیجیتال همراه کمک کنیم.