چک کردن اینستاگرام به یکی از فعالیت‌های روزمره ما تبدیل شده است. اگر شما هم در اینستاگرام فعال باشید حتما پیش آمده که بخواهید یک پست را در اکانت دوستتان هم به اشتراک بگذارد و یا اگر چند اکانت دارید بخواهید پستی را در همه آنها منتشر کنید. برای مثال من بعد از نصب اینستاگرام قبلی خودممتوجه شدم که حالا باید پستها را در دو اکانت اینستاگرام منتشر کنم. اما امکانات جدید اینستاگرام به سادگی این مشکل را حل کرده است. با ما باشید تا نحوه گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام را به شما نشان دهیم.

پست مشترک اینستاگرام چیست

اینستاگرم امکان انتشار محتوای مشترک را با نام collabs در آپدیت جدید خود برای کاربرانش فراهم کرده است. Collabs خلاصه کلمه collaborate به معنای همکاری و مشارکت است. پست مشترک اینستاگرام در واقع پستی است که به صورت همزمان در پیج دو کاربر منتشر می‌شود و در فید اینستاگرام بین فالوورهای آنها توزیع می‌شود، به طوری که نمایه پروفایل هر دو کاربر در هدر پست نمایش داده می‌شود. 

برای انتشار پست مشترک درخواست انتشار مشترک یک پست را برای کاربر دوم ارسال می‌کند. شما تعداد افراد زیادی را می‌توانید در یک پست تگ کنید اما انتشار پست مشترک تنها در پیج دو کاربر امکان‌پذیر است.

ارسال درخواست انتشار پست مشترک در اینستاگرام

برای انتشار پست مشترک در اینستاگرام نویسنده اصلی باید حساب دیگری را به‌عنوان شریک برچسب‌گذاری کند. سپس حساب دوم می‌تواند درخواست را بپذیرد یا رد کند.‌

برای شروع مراحل مانند انتشار پست عادی اینستاگرام انجام می‌شود. روی علامت ➕ بزنید و تصویر یا ویدیو مورد نظر را با رعایت تمام موارد از جمله سایز پست اینستاگرام انتخاب کنید و ویرایش لازم را روی آن انجام دهید.

ارسال درخواست انتشار پست مشترک در اینستاگرام

 1. در مرحله بعد روی گزینه tag people بزنید.
 2. از صفحه بعد گزینه invite collaborators را انتخاب کنید. اگر بار اول است که یک پست مشترک در اینستاگرام منتشر می‌کنید یک پیام هشدار محتوی شرایط انتشار برای شما نمایش داده می‌شود. اگر با شرایط موافق هستید می‌توانید روی گزینه INVITE بزنید.
 3. در قسمت سرچ، پروفایل کاربری که قصد دارید پست را در صفحه او share کنید جستجو کرده و نمایه پروفایلش را انتخاب کنید.
 4. پروفایل دوم به صورت تگ نمایش داده می‌شود. با تایید شما درخواستی برای انتشار پست مشترک به دایرکت پروفایل دوم ارسال خواهد شد.
 5. پس از انتشار نهایی پست اگر با درخواست پست مشترک شما موافقت کند، پست در صفحه هر دو شما منتشر خواهد شد.

کدام پروفایل را می‌توانید به پست مشترک اضافه کنید؟

باید در نظر داشته باشید که تنظیمات حساب کاربری نویسنده اصلی، تنظیمات پست مشترک را تعیین می‌کند.

 • اگر حساب کاربری شما خصوصی (private) باشد، فقط دنبال کنندگان حساب شما می‌توانند پست را ببینند.
 • از طرف دیگر اگر صفحه شما private است تنها می‌توانید درخواست انتشار پست مشترک را برای کسانی بفرستید که شما را دنبال می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید درخواست پست مشترک را برای هر پیجی ارسال کنید لازم است که اکانت پابلیک داشته باشید.
 • اگر پیج شما پابلیک باشد، پست مشترک نیز به صورت عمومی منتشر می‌شود. البته صفحه شریک پست مشترک شما می‌تواند همچنان محرمانگی خود را حفظ کند و تنها پست مورد نظر به صورت پابلیک منتشر می‌شود.


قبول درخواست پست مشترک اینستاگرام

برای پذیرش درخواست انتشار پست مشترک که برای شما ارسال شده:

قبول درخواست پست مشترک اینستاگرام

 1. پیام درخواست انتشار پست مشترک که به دایرکت شما آمده و به صورت روی View invite نمایش داده شده را باز کنید.
 2. روی گزینه review بزنید.
 3. سه گزینه در اختیار شما قرار دارد:
 • Accept: پذیرش درخواست انتشار پست مشترک
 • Decline: رد درخواست
 • Cancel: خروج بدون واکنش به درخواست ارسال شده
 1. در صورت قبول درخواست پست در پیج شما نیز شیر می‌شود. البته دلایل فرعی مانند پاک شدن پست اینستاگرام بخاطر اهنگ نیز وجود دارد که می‌تواند مانع انتشار پست مشترک شما شود.

نحوه خروج از پست مشترک در اینستاگرام

اگر پس از پذیرش درخواست انتشار پست مشترک، نظر شما تغییر کند، می‌توانید به راحتی از پست مشترک خارج شوید.

1-روی آیکون سه نقطه در بالای پست ضربه بزنید.

2-گزینه stop sharing را از منوی بازشده انتخاب کنید.

3-با تایید stop sharing پست مشترک از صفحه شما حذف می‌شود. البته پست همچنان در صفحه نویسنده اصلی باقی می‌ماند.

حذف پیج دوم از پست مشترک در اینستاگرام

اینستاگرام امکان ویرایش جزئیات پست منتشر شده مانند کپشن و فونت اینستاگرام را فراهم کرده است ولی با همه اینها پس از انتشار یک پست امکان اضافه کردن یک اکانت مشترک در آن وجود نخواهد داشت. با این حال اگر پس از انتشار یک پست مشترک در اینستاگرام نظر شما نسبت به ادامه انتشار پست به صورت مشترک عوض شد، می‌توانید با مراحل زیر کاربر دوم را از پست مورد نظر حذف کنید:

1-روی گزینه سه نقطه در بالای پست بزنید.

2-از منو باز شده گزینه edit را انتخاب کنید.

3-روی آیکون افراد تگ شده در گوشه پایین سمت چپ تصویر بزنید تا لیست افراد تگ شده نمایش داده شود.

4-با زدن آیکون ضربدر مقابل نام کاربری، پروفایل مورد نظر را حذف کنید.

5-روی علامت ✔️ بزنید. پس از تایید کاربر دوم از پست مشترک شما حذف می‌شود و پست به صورت عادی در صفحه شما نمایش داده می‌شود. البته باید در نظر داشته باشید که در صورت تغییر زبان اینستاگرام، این گزینه‌ها به زبان دیگری نمایش داده می‌شود.

در هر شرایطی نویسنده اصلی صاحب پست است. اگر شما پست را حذف کنید، از پیج شریک پست نیز حذف خواهد شد. همچنین اگر شما حساب خود را غیرفعال کنید، پست دیگر وجود نخواهد داشت و از پیج شریک پست نیز حذف خواهد شد. با این حال، اگر حساب خود را دوباره فعال کنید، پست هم در پیج شما و هم در پیج شریک پست بازیابی می‌شود.

نحوه فعال سازی پست مشترک در اینستاگرام

اگر انتشار پست مشترک برای اکانت شما فعال نباشد، ابتدا اطمینان حاصل کنید که از نسخه به روز شده اینستاگرام استفاده می‌کنید. در ضمن بهتر است از ابزارهای تغییر آی پی استفاده کنید و یا لوکیشن آنتی فیلتر خود را تغییر دهید. بهتر است بدانید پست مشترک باید برای پیج دوم نیز فعال باشد. با همه اینها رفع مشکل پست مشترک در اینستاگرام را می‌توانید از طریق ایمیل اینستاگرام پیگیری کنید.

کاربرد و مزایای پست مشترک در اینستاگرام

پست مشترک در اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که از جوامع یکدیگر استفاده کنید و با آنها تعامل داشته باشید. از اصلی‌ترین مزایای پست مشترک این است که شما لایک‌ها و نظرات را به اشتراک می‌گذارید و بنابراین شبیه به عملکرد بوست پست اینستاگرام، تعداد دفعات نمایش پست بالا می‌رود. از کاربردهای پست مشترک در اینستاگرام می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تبلیغ کسب و کار خود: برای هدایت ترافیک به پیج خود سعی کنید با یک اینفلوئنسر و یا تولیدکننده که متناسب با جمعیت هدف شما باشد، همکاری کنید.
 • برگزاری مسابقات: مسابقات علاوه بر سرگرمی، فرصتی عالی برای تعامل با دیگر برندها و جامعه مشتریان آنهاست.
 • راه اندازی محصولات جدید: همکاری با سازندگان و برندهای دیگر در پست مشترک اینستاگرام راهی عالی برای رویداد خبررسانی و تبلیغ محصولات تازه است.
 • امور خیریه و حمایتی: شرکت در امور خیریه روشی برای افزایش اعتبار شماست و در عین حال همکاری با سازمان‌های خیریه موجب جلب توجه بیشتر خواهد شد.
 • ایجاد یک چالش اینستاگرامی: پست مشترک راهی برای گسترش شرکت کنندگان در چالش شماست.

منبع ۱/منبع ۲