اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های دنیای امروز است. این شبکه اجتماعی قابلیت‌های فراوانی دارد. بیش از میلیون‌ها کاربر در اینستاگرام فعالیت می‌کنند و بیش از صد‌ها هزار کسب‌وکار در بستر اینستاگرام وجود دارند. چه برای کسانی که پیچ‌های حرفه‌ای دارند و چه برای کسانی که پیج خصوصی دارند؛ لازم است تا با قابلیت‌ها و تنظیمات اینستاگرام آشنا باشند. اینستاگرام دارای الگوریتم خاصی است؛ آگاهی از ترفندهای اینستاگرام به بهبود فعالیت شما و دیده شدن صفحه شما کمک خواهد کرد. اولین قدم برای آشنایی با این اپلیکیشن جذاب و فوق العاده تغییر زبان اینستاگرام است. اینستاگرام برنامه‌ای جهانی است و طبیعی است که زبان‌های مختلف را پشتیبانی کند. ما در این مقاله به شما تغییر زبان اینستاگرام را آموزش خواهیم داد. شما به سادگی می‌توانید زبان این برنامه را به دلخواه خود تغییر دهید. با همه چی آنلاین همراه باشید.

چگونه زبان اینستاگرام را تغییر دهیم؟ 

در پاسخ به این پرسش که چگونه زبان اینستاگرام را تغییر دهیم؟ باید بگوییم که زبان اینستاگرام به صورت پیش فرض انگلیسی است و این شاید معضلی باشد برای کاربران فارسی زبانی که تسلط کافی بر زبان انگلیسی ندارند و میخواهند به گشت و گذار در اکسپلور اینستاگرام بپردازند. اینستاگرام به دلیل اینکه از تمام نقاط جهان کاربر دارد؛ این مشکل را حل کرده است و از زبان‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند. برای تغییر زبان اینستاگرام لازم است که چند اقدام ساده و آسان را انجام دهید. برای آنکه بتوان به ترفند‌های اینستاگرام مسلط شد؛ لازم است که زبان آن را به زبان مادری خود تغییر دهید.  با تغییر دادن زبان اینستاگرام خواهید دید که چه امکانات فوق العاده‌ای در اختیار شما قرار دارد. برای تغییر زبان اینستاگرام از انگلیسی به فارسی لازم است تا ابتدا آخرین نسخه این اپلیکیشن را نصب کنید؛ سپس در ادامه مراحل زیر را انجام دهید. 

 1. برای تغییر زبان اینستاگرام (change instagram language) وارد برنامه اینستاگرام شوید سپس در قسمت پایین صفحه گزینه‌ای که مربوط به پروفایل شما است را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه وارد حساب کاربری خودتان خواهید شد. سمت راست قسمت بالایی صفحه ۳ خط افقی را مشاهده می‌کنید؛ روی آن ضربه بزنید و گزینه تنظیمات یا settings را انتخاب کنید.
 2. پس از اینکه وارد تنظیمات اینستاگرام شدید برای آنکه بتوانید زبان را تغییر دهید باید گزینه Account را انتخاب کنید. 
 3. بعد از اینکه وارد قسمت Account شدید از بین گزینه‌های موجود language یا زبان را انتخاب می‌کنید.
 4. لیستی از زبان‌های موجود روبروی شماست؛ برای تغییر زبان اینستاگرام از بین گزینه‌ها زبان مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. با انتخاب زبان جدید، اینستاگرام شما به زبان انتخابی شما تغییر داده می‌شود. شما موفق شدید تا زبان پیش فرض اینستاگرام را تغییر دهید. 

تغییر زبان اینستاگرام از فارسی به انگلیسی 

نکته‌ای که در مورد تغییر زبان اینستاگرام باید بگوییم این است که اگر هنگام نصب اینستاگرام زبان گوشی شما فارسی باشد به احتمال زیاد اینستاگرام به زبان فارسی نصب خواهد شد. بعضی از کاربران دوست دارند که زبان این برنامه انگلیسی باشد نه فارسی. زبان انگلیسی این مزیت را دارد که شما را با اصطلاحات دنیای مجازی آشنا می‌کند و شما به راحتی می‌توانید با دیگر کاربران ارتباط برقرار کنید. زبان انگلیسی زبان واحد برای کاربران اینستاگرام است و برای اینکه بتوانید در این اپلیکیشن راحت‌تر از اصطلاحات آن استفاده کنید؛ لازم است که اینستاگرام شما انگلیسی باشد. در این قسمت به شما تغییر زبان اینستاگرام از فارسی به انگلیسی را آموزش خواهیم داد. برای این کار مشابه قسمت قبل عمل کنید و مراحل زیر را انجام دهید.

تغییر زبان اینستاگرام از فارسی به انگلیسی

 • ابتدا برنامه را باز کنید و از قسمت پایین، پروفایل اینستاگرام را انتخاب کنید. پس از وارد شدن به اکانت کاربری خود از گوشه سمت راست بر روی آیکونی که به شکل ۳ خط افقی است، ضربه بزنید. منویی برای شما باز خواهد شد از بین گزینه‌های روبرو گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.

تغییر زبان اینستاگرام از فارسی به انگلیسی

 • برای اینکه بتوانید تغییرات لازم را به اینستاگرام خود بدهید؛ پس از وارد شدن به تنظیمات قسمت حساب را انتخاب کنید. شما از این گزینه می‌توانید بسیاری از شخصی‌سازی‌های حساب خود را انجام دهید.

تغییر زبان اینستاگرام از فارسی به انگلیسی

 • بعد از آنکه گزینه حساب را باز کردید؛ منویی برای شما به نمایش در خواهد آمد. از بین گزینه‌ها زبان را انتخاب کنید. برای شما لیستی از زبان‌های موجود به نمایش در خواهد آمد. برای تغییر زبان اینستاگرام از فارسی به انگلیسی، زبان انگلیسی را انتخاب کنید. شما موفق به تغییر در زبان اینستاگرام خود شدید؛ از این پس اینستاگرام شما به زبان انگلیسی خواهد بود.

تغییر زبان اینستاگرام در اندروید

برای تغییر زبان اینستاگرام در سیستم عامل اندروید دو روش آسان وجود دارد که در ادامه خواهیم گفت. قبل از اینکه مراحل را انجام دهید لازم است تاکید کنیم که حتما آخرین نسخه این اپلیکیشن جذاب را دانلود و نصب کنید. یکی از روش‌های تغییر زبان اینستاگرام این است که زبان گوشی خود را تغییر دهید؛ بدین صورت هنگام نصب، برنامه اینستاگرام به همان زبانی که گوشی شما است؛ نصب خواهد شد. روش دوم، روش بهتری است. در این روش لازم نیست که  به تنظیمات زبان گوشی خودتان دست بزنید؛ تنها لازم است که زبان اینستاگرام خود را تغییر دهید. برای تغییر زبان اینستاگرام در گوشی‌های اندروید مراحل زیر را دنبال کنید.

تغییر زبان اینستاگرام در اندروید

 • اپلیکیشن اینستاگرام را در گوشی اندروید خود باز کنید و وارد پروفایل خود شوید.

تغییر زبان اینستاگرام در اندروید

 • در بالای صفحه سه نقطه وجود دارد. روی این آیکون تب کنید.

تغییر زبان اینستاگرام در اندروید

 • پس از تب کردن منویی برای شما باز می‌شود. آن را اسکرول کنید تا گزینه language را پیدا کنید. پس از انتخاب این گزینه لیستی از زبان‌ها برای شما به نمایش در خواهد آمد.

تغییر زبان اینستاگرام در اندروید

 • از بین لیستی که به نمایش درآمده، زبان فارسی (Persian) را پیدا کنید. کار تمام است. شما موفق به تغییر زبان اینستاگرام به فارسی شدید. اگر در آینده تمایل داشتید که دوباره زبان اینستاگرام خود را عوض کنید؛ همین مسیر را دنبال کنید و این بار زبان خود را انگلیسی انتخاب کنید.

گفتیم که برای تغییر زبان اینستاگرام دو روش وجود دارد. روش دوم را برای شما مرحله به مرحله بازگو کردیم. در این قسمت مرحله به مرحله تغییر زبان اینستاگرام به روش اول را نیز خواهیم گفت. روش اول به این صورت است که زبان گوشی خود را عوض می‌کنید.

 1. وارد قسمت تنظیمات یا setting گوشی خود بشوید.
 2. گزینه language and input را از بین گزینه‌ها پیدا کنید و بر روی آن تب کنید.
 3. گزینه language را انتخاب کنید. پس از آن از بین زبان‌های موجود زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. با تغییر دادن زبان گوشی، تمامی برنامه‌های شما به آن زبان تغییر خواهد کرد. 

تغییر زبان اینستاگرام در ایفون

 اینستاگرام برنامه محبوبی است که طرفداران بیشماری دارد. این برنامه در نسخه‌های مختلفی تولید شده تا به سادگی در تمامی سیستم عامل‌ها از جمله اندروید، آیفون و ویندوز اجرا شود. برای اینکه بتوانید در سیستم عامل ios خود زبان اینستاگرام را عوض کنید؛ ابتدا لازم است آخرین نسخه این برنامه را دانلود و نصب کنید. پس از نصب برنامه اینستاگرام آن را باز کنید و مراحل زیر را دنبال کنید.

تغییر زبان اینستاگرام در ایفون

 • اولین قدم برای تغییر زبان اینستاگرام در ایفون این است که وارد حساب کاربری خود بشوید. برای این کار در قسمت پایین روی عکس پروفایل خودتان تب کنید.

تغییر زبان اینستاگرام در ایفون

 • شما وارد پیج خود در اینستاگرام شدید. در بالای صفحه آیکونی که به شکل سه نقطه است را انتخاب کنید.

تغییر زبان اینستاگرام در ایفون

 • وارد قسمت languages بشوید.

تغییر زبان اینستاگرام در ایفون

 •  منویی از لیست تمام زبان‌های قابل پشتیبانی به نمایش در خواهد آمد؛ از بین گزینه‌ها زبان مورد نظر را انتخاب کنید.

تغییر زبان اینستاگرام در ایفون

 • پس از انتخاب زبان بر روی گزینه change تب کنید. کمی صبر کنید تا تغییرات اعمال شود. شما موفق به تغییر زبان اینستاگرام شدید.

اینستاگرام فارسی شده؛ آری یا خیر؟

اینستاگرام‌های فارسی شده، نسخه‌های غیر رسمی هستند که تولید شده اند.  اینستاگرام فارسی شده روش سومی برای تغییر زبان اینستاگرام است. در نسخه‌های غیر رسمی ممکن است امکانات دیگری نیز وجود داشته باشد که در نسخه اصلی وجود ندارد. قابلیت‌های جذابی مانند حالت روح؛ که با آن استوری دیگران را بدون هیچ نشانی مشاهده می‌کنید. شاید برای شما نیز این قابلیت‌ها وسوسه برانگیز باشد؛ اما توصیه ما این است که حتما نسخه رسمی این اپلیکیشن محبوب را دانلود و نصب کنید. نسخه‌های رسمی از امنیت بالای برخوردار هستند. این امنیت هم شامل عدم وجود ویروس و هم شامل حفظ اطلاعات و حریم شخصی شما می‌شود. امیدواریم که آموزش تغییر زبان اینستاگرام برای شما مفید بوده باشد. 

با تغییر زبان اینستاگرام چه اتفاقی خواهد افتاد؟

با تغییر زبان اینستاگرام چه اتفاقی خواهد افتاد؟

گاهی برای برخی از کاربران سوال پیش خواهد آمد که با تغییر دادن زبان اینستاگرام به فارسی یا هر زبان دیگر آیا می‌توانم در کپشن یا استوری از زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری استفاده کنم؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که تغییر زبان اینستاگرام فقط مربوط به گزینه‌های این برنامه محبوب اجتماعی است. شما به سادگی می‌توانید به هر زبانی که دوست دارید در دایرکت، کامنت، استوری و… تایپ کنید؛ هیچ گونه محدودیتی از این بابت برای شما وجود ندارد. تغییر زبان اینستا به شما کمک خواهد کرد تا گزینه‌های این شبکه اجتماعی را بهتر بفهمید و در نتیجه از قابلیت‌ها و امکانات آن بیشتر بهره‌مند شوید. 

سخن آخر

اینستاگرام اپلیکیشن بسیار محبوب این روزهای ما است. این شبکه اجتماعی پرطرفدار امکانات و قابلیت‌های فراوانی دارد. بستر مناسبی برای فعالیت‌های گوناگون است. برای آنکه بتوان به این امکانات دسترسی پیدا کرد؛ باید بتوان تنظیمات آن را به خوبی شخصی سازی کرد. اولین اقدام برای شخصی سازی این اپلیکیشن، تغییر زبان آن به زبانی که دوست داریم است. تغییر زبان به دو روش انجام می‌شود؛ یا باید زبان برنامه اینستاگرام را عوض کنید یا زبان گوشی خود را تغییر دهید. در این مقاله سعی شده تا به صورت مرحله به مرحله روش‌های تغییر دادن زبان اینستاگرام آموزش داده‌ شود. همچنین این روش‌ها را در سیستم عامل‌های اندروید و آیفون به تفکیک بررسی و آموزش داده شد. امیدواریم که مفید بوده باشد و شما به راحتی موفق به تغییر زبان اینستاگرام خود شوید. هر کدام از روش‌ها که برای شما آسان‌تر است؛ انتخاب کنید و طبق مراحل گفته شده پیش بروید. 

منبع: indiatoday