عکس پروفایل اینستاگرام یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که کاربران به آن توجه می‌کنند. از این‌رو، انتخاب یک تصویر مناسب و باکیفیت یکی از مؤثرترین راه‌های جذب مخاطب است. در برخی مواقع ممکن است نیاز به دانلود عکس پروفایل اینستاگرام دیگران یا خودتان داشته باشید. برخلاف بسیاری از شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام امکان مشاهده و دانلود عکس پروفایل سایر کاربران را با کیفیت اصلی و در ابعاد بزرگ را نمی‌دهد. ما در ادامه این مطلب چند روش برای انجام این کار را معرفی می‌کنیم و به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

چگونه عکس پروفایل اینستاگرام را دانلود کنیم؟

چگونه عکس پروفایل اینستاگرام را دانلود کنیم؟

در بخش تنظیمات اینستاگرام می‌توانید به‌خوبی پروفایل خود را مدیریت کنید، با این حال اگر بخواهید عکس پروفایل خود را برای بکاپ‌گیری یا هر قصد دیگری دانلود کنید، این کار به‌سادگی امکان‌پذیر نیست. روش‌های متعددی برای دانلود عکس پروفایل اینستاگرام وجود دارد که در ادامه به آموزش بهترین روش‌های دانلود عکس پروفایل اینستاگرام می‌پردازیم.

سایت دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

سایت دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

سایت‌های بسیاری سرویسی را ارائه می‎دهند که شما می‌توانید با استفاده از آن تصاویر پروفایل اینستاگرام را به‌صورت آنلاین در اندازه کامل مشاهده و دانلود کنید. برای انجام این کار:

  1. به لینک https://www.save-insta.com/profile-downloader/ بروید.
  2. آدرس پروفایل اینستاگرام را کپی کنید.
  3. URL را در کادر قرار دهید و بر روی دکمه View کلیک کنید.
  4. اکنون عکس پروفایل اینستاگرام نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید برای ذخیره تصویر بر روی دکمه Download کلیک کنید.

اگر می‌خواهید تصاویر پروفایل IG را بزرگ و آن‌ها را مشاهده کنید، می‌توانید این کار را فقط با تایپ نام کاربری یا یا کپی کردن لینک پروفایل و قرار دادن آن در کادر تعیبه شده انجام دهید و عکس پروفایل را در اندازه واقعی بزرگنمایی کنید.

شما همچنین می‌توانید بدون فالو کردن اکانت، عکس پروفایل IG اکانت‌های خصوصی را در سایز بزرگ 1080p دانلود کنید. برای انجام این کار کافی است تا نام کاربری اکانت را تایپ کنید تا عکس پروفایل ظاهر شود و سپس آن را دانلود کنید.

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام به صورت HD

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام به صورت HD

  1. به فید اینستاگرام اکانتی که می‌خواهید عکس پروفایل آن را در اینستاگرام دانلود کنید، بروید و در بالای صفحه سه نقطه و سپس Copy Profile URL کلیک کنید.
  2. لینک پروفایل را در کادر تعبیه شده قرار دهید و بر روی View کلیک کنید.
  3. اکنون تصویر پروفایل DP در اندازه کامل ظاهر می‌شود، برای ذخیره بر روی دکمه Download کلیک کنید.
  4. اگر از دستگاه اندرویدی استفاده می‌کنید، عکس پروفایل در گالری شما ذخیره می‌شود و اگر از آیفون استفاده می‌کنید در دانلودهای سافاری ذخیره می‌شود. برای ذخیره تصویر پروفایل در رول دوربین گوشی آیفون خود با از گزینه اشتراک‌گذاری، بر روی save to phone کلیک کنید.

دانلود پروفایل IG در کامپیوتر

دانلود پروفایل IG در کامپیوتر

شما می‌توانید تصاویر پروفایل IG را در کامپیوتر یا مک خود نیز زوم و دانلود کنید. برای انجام این کار لینک پروفایل را کپی کرده و در وب‌سایت قرار دهید. سپس عکس پروفایل مورد نظر در اندازه واقعی در کامپیوتر شما ذخیره خواهد شد و می‌توانید آن را در پوشه دانلودها پیدا کنید.

ربات دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

ربات دانلود عکس پروفایل اینستاگرام

این ربات عکس پروفایل و پست‌های اینستاگرام را دانلود و در تلگرام برای شما آپلود می‌کند. برای این کار وارد لینک زیر شوید و بر روی دکمه Talk کلیک کنید تا مستقیما به ربات تلگرامی وارد شوید. سپس لینک پروفایل یا پست مورد نظر و یا نام کاربری را برای دانلود تصویر وارد کنید.

https://telegramic.org/bot/instadlxbot

دانلود عکس پروفایل اینستاگرام با پایتون

پایتون ابزارهای قدرتمندی را برای اسکریپینگ وب اینستاگرام ارائه می‌کند.برای دانلود عکس پروفایل IG از اکانت‌های عمومی یا خصوصی می‌توانید از ماژول instaloader استفاده کنید. برای خواندن و نمایش تصویر نیز می‌توانید از ماژول Pillow استفاده کنید که از فرمت‌های مختلف تصاویر پشتیبانی می‌کند. برای نصب و راه‌اندازی این ماژول‌ها از دستورات زیر استفاده کنید:

Pip install instaloader

Pip install pillow

توجه داشته باشید که قبل از اجرای کد برنامه به اینترنت متصل باشید چرا که این ماژول، آنلاین و مبتنی بر اینترنت است.

کد برنامه:

خروجی این برنامه عبارت Enter Username است و شما باید نام کاربری پروفایل مورد نظر را برای دانلود تصویر وارد کنید. پس از اجرای این کد تصویر پروفایل مورد نظر را دانلود شده و در همان دایرکتوری با نام کاربری که وارد کردید، ذخیره می‌شود.

کلام آخر

ترفندهای اینستاگرام بسیاری وجود دارد که به کاربران این شبکه اجتماعی پرطرفدار اجازه می‌دهد تا کارهای مختلفی را انجام دهند. در این مطلب ما به شما روش‌هایی برای دانلود عکس پروفایل اینستاگرام را آموزش دادیم تا شما بتوانید در صورت نیاز عکس پروفایل خود یا دیگر کاربران را با کیفیت اصلی مشاهده کنید.

منبع: geeksforgeeks