فید اینستاگرام محلی است که کاربر می‌تواند در آن بخش، با سایر افراد تعامل داشته باشد به این صورت که عکس‌هایی که سایر افراد به اشتراک می‌گذارند را ببیند و همچنین خودش نیز امکان اشتراک گذاری تصویر و مطالب مورد نظر خود را دارد. در واقع فید اینستاگرام اصلی ترین بخش این برنامه بوده که به آن صفحه‌ی home یا خانه نیز گفته می‌شود. در این قسمت کاربر می‌تواند از وضعیت افرادی که آن ها را دنبال می‌کند آگاه شده و با گذاشتن کامنت و لایک کردن پست ها، با سایرین تعامل داشته باشد. زمانی که کاربر صفحه‌ی Home را رفرش می‌کند، به روزترین و تازه ترین عکس ها و ویدئوهایی که بارگذاری شده اند برای او به نمایش در می‌آید و با هر بار رفرش، فید اینستاگرام مطالب تازه تری را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. البته این بخش از برنامه مانند بسیاری از برنامه های دیگر، گاهی با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود که باعث رفرش نشدن فید اینستاگرام می‌شود و در ادامه‌ی این مقاله بیشتر به این مورد و دلایلی که باعث این اشکال می‌شوند پرداخته شده است.

علت بازخوانی نشدن فید اینستاگرام

علت بازخوانی نشدن فید اینستاگرام

همان طور که قبل تر اشاره شد، گاهی بخش فید اینستاگرام دچار اختلال شده که مانع رفرش شدن و بازخوانی فید اینستاگرام می‌شود که در این قسمت قصد داریم بیشتر در ارتباط با این مسئله صحبت کنیم. گاهی ممکن است کاربر از نسخه ی قدیمی و خارج از رده ی این برنامه استفاده کند که در این صورت برنامه قادر به بازخوانی فید نبوده و شاهد رفرش نشدن فید اینستاگرام خواهیم بود. این مشکل تنها زمانی اتفاق می‌افتد که کاربر در حال استفاده از نسخه ی مخصوص موبایل باشد و برای رفع این ایراد کافیست به گوگل پلی یا اپ استور مراجعه کرده و به روز ترین ورژن اپلیکیشن را که قابل نصب بر روی گوشی موبایل بوده دانلود و نصب کند سپس دوباره برنامه را باز و مجددا رفرش کند.

رفرش نشدن فید اینستاگرام

رفرش نشدن فید اینستاگرام

 گاهی ممکن است علت بازخوانی نشدن فید اینستاگرام مربوط به نسخه ی اپلیکیشن نبوده و گوشی نیاز به ریست شدن داشته باشد. در این حالت توصیه می‌شود که کاربر یک مرتبه گوشی موبایل یا تبلت خود را ری‌استارت کرده و اگر باز هم ایراد برطرف نشد، سعی کند اینترنت کانکشن خود را بررسی کند. در حالت بررسی اینترنت، توصیه می‌شود کاربر یک بار هم Wi-fi و هم اینترنت سیم کارت خود را روشن و اقدام به رفرش کردن فید اینستاگرام کند تا اگر ایراد از ضعف اینترنت بود برطرف شود. لازم به ذکر است همیشه رایج ترین دلیل رفرش نشدن فید اینستاگرام همین ضعف اینترنت بوده که شامل ضعف سرعت، سیگنال و یا هر دو مورد باشد. کاربر می‌تواند برای اطمینان از این موضوع، از اینترنت خود تست سرعت بگیرد که توسط سایت های تست سرعت، که با سرچ کردن در بروزر گوشی می‌توان به راحتی به آن ها دسترسی داشت، این کار را انجام دهد و اگر این فرایند بسیار طولانی شد می‌توان مطمئن شد که ایراد از سرعت اینترنت کاربر بوده.

تنظیمات فید اینستاگرام

تنظیمات فید اینستاگرام

فید اینستاگرام نیز مانند سایر برنامه ها از تنظیمات خاص خود بهره‌مند بوده و شرایطی را برای کاربر فراهم کرده است که بتواند با توجه به نیاز و علاقه مندی های خود،آن را شخصی سازی کند. برای دسترسی به بخش تنظیمات فید اینستاگرام، همان طور که در تصویر هم مشخص شده است، ابتدا به بخش فید اینستاگرام رفته، وارد بخش تنظیمات (Settings) شده و روی گزینه‌ی Display Your Feed کلیک کنید. بعد از اینکه این مسیر را طی کردید مشاهده می‌کنید که تنظیمات به صورت کاملا شفاف و گویا در دسترس شما قرار می‌گیرد و قادر به ایجاد تغییر در بخش های مشخص شده هستید. 

تغییر فید اینستاگرام

تغییر فید اینستاگرام

یکی دیگر از مواردی که در ارتباط با فید اینستاگرام مورد بحث قرار گرفته است، تغییر فید بوده که برای مشاهده‌ی یکی از موارد Following یا Favorites در بخش فید استفاده می‌شود. برای این کار تنها کافیست بر روی آیکون طولانی و کشیده‌ی لوگوی اینستاگرام که در همان بخش Home یا صفحه‌ی اصلی در قسمت گوشه‌ی بالا سمت چپ قرار دارد کلید شود. پس از اینکه این مسیر طی شد، کاربر می‌تواند به راحتی با انتخاب Favorites یا Following، در بخش فید اینستاگرام خود تغییرات دلخواه را ایجاد کند. بعد از اینکه این سوییچ ایجاد شد، کاربر طبق الگوریتم جدیدی که خود انتخاب کرده است قادر به مشاهده و رؤیت تصاویر و ویدئو های اخیر خواهد بود. 

پاک کردن و آرشیو کردن تصاویر

پاک کردن و آرشیو کردن تصاویر

یکی از قابلیت های اینستاگرام که باعث رضایت اکثر کاربران شده است، امکان آرشیو کردن تصاویر و ویدئوها بوده که برای بسیاری از افراد، رفته رفته جایگزین پاک کردن پست‌ها شده است. با وجود این قابلیت، کاربران می‌توانند فید اینستاگرام خود را پاک‌سازی کرده و فضای مطلوب خود را داشته باشند. بسیاری از اوقات پیش می‌آید که کاربران پس از انتشار یک تصویر یا ویدئو، بعد از گذشت زمانی بنا به هر دلیل تصمیم به پاک کردن آن پست از صفحه‌ی شخصی خود می‌گیرند. اما با وجود امکان آرشیو کردن پست، کاربران می‌توانند به صورت موقت یک پست را از صفحه‌ی خود برداشته و اگر بعدا مجدد به هر دلیل تصمیم به بازگرداندن آن پست داشتند، از آرشیو آن را دوباره به صفحه‌ی خود برگردانند. با این امکان دیگر کاربر نگران برداشتن یک پست از صفحه‌ی خود نمی‌شود چرا که می‌داند با آرشیو کردن می‌تواند دوباره آن پست را به حالت قبل برگرداند.

ترفندهای اینستاگرام

در این بخش از مقاله چند ترفند رایج و ضروری فید اینستاگرام ذکر شده است که دانستن آن‌ها تقریبا برای هر شخصی که کاربر اینستاگرام است ضروری به حساب می‌آید؛ ترفندهایی نظیر پاک کردن کامنت‌ها، سازمان‌دهی کردن پست‌های ذخیره شده در قالب یک آلبوم و قرار دادن چند عکس در قالب یک پست که دانستن آن‌ها قطعا برای کاربران مفید و راه‌گشا خواهد بود.

  • پاک کردن هر کامنتی از پست

شاید تا به حال برای خیلی از کاربران پیش آمده باشد که در بخش کامنت‌های پستی که منتشر کرده‌اند، شاهد کامنت بی‌ربط و ناخوشایند بوده باشند. برای از بین بردن و پاک کردن یک کامنت که خوشایند کاربر نیست، کافیست انگشت خود را روی کامنت مورد نظر به سمت چپ کشیده و سپس روی آیکون سطل زباله کلیک کند، با انجام این کار کامنت مورد نظر پاک می‌شود. حتی کاربران می‌توانند کامنت‌های خود را پای پست افراد دیگر نیز پاک کنند، برای این کار هم کافی‌ست مانند روش قبل که توضیح داده شد عمل کنند. یکی از ترفندهای اینستاگرام که بسیار هم کاربردی به حساب می‌آید، همین پاک کردن کامنت‌ها است.

  • سازمان‌دهی کردن پست‌های ذخیره شده در یک آلبوم

گاهی پیش می‌آید که کاربر از یک پست در فید اینستاگرام خوشش آمده و تصمیم به ذخیره کردن آن می‌گیرد تا بعدها اگر دوباره قصد بازدید از آن تصویر یا ویدئو را داشت خیلی راحت در بخش پست‌های ذخیره شده آن را پیدا کند. در گام اول برای ذخیره کردن یک پست، کافیست روی آیکون نشان (bookmark) که پایین سمت راست هر پستی قرار دارد کلیک شود تا آن پست به بخش کلی آلبوم پست‌های ذخیره شده بپیوندد. سپس در بخش پروفایل خود کاربر، بالای عکس‌های پیج کاربر، ردیفی از آیکون‌ها قرار دارد که باید روی آیکون نشان که سمت راست هست کلیک شود. روی آلبوم (collection) و سپس روی گزینه‌ی + که بالای این بخش هست کلیک شود تا یک آلبوم جدید ساخته شود و بعد از آن می‌توان آن آلبوم را نام‌گذاری کرد. برای مثال می‌توان نام یک پوشه یا آلبوم را «خنده‌دار» گذاشت و بعد از آن کاربر هر پستی را که در بخش فید اینستاگرام می‌بیند و علاقه‌مند به ذخیره آن هست، در این پوشه‌ی به خصوص ذخیره کند. همچنین می‌توان پوشه‌ای را به مطالب «آموزشی»، «ورزشی»، «کتاب و کتاب‌خوانی» و... اختصاص داد. بهترین مزیت این ترفند اینستاگرام این هست که کاربر بعدها برای دسترسی پیدا کردن به یک پست که قبل‌تر آن را ذخیره کرده است به مشکل بر نخواهد خورد.

  • قرار دادن چند تصویر در یک پست

پیش از این، فید اینستاگرام برای بارگذاری پست‌ها محدودیت خاص خود را داشت، به این صورت که کاربر تنها می‌توانست یک عکس بارگذاری کند. اما امروزه پس از به‌روزرسانی‌های مفیدی که این اپلیکیشن داشته است، کاربران می‌توانند تا 10 تصویر را هم در قالب یک پست بارگذاری کنند. برای شروع این کار کافیست روی آیکون + در قسمت اصلی برنامه، که در شرایط عادی همیشه برای بارگذاری یک پست استفاده می‌شود، کلیک شود. سپس روی گزینه‌ی select multiple که آیکون آن شبیه دو مربع است که روی هم قرار گرفته‌اند و سمت راست هست کلیک شود. بعد از آن که تصویرهای مورد نظر انتخاب شد، به گام بعدی رفته و فیلترها و افکت‌های مورد نظر بررسی و انتخاب می‌شود و پس از تایید کاربر، زمان نوشتن متن (Caption) اصلی پست می‌رسد که درواقع در بخش فید اینستاگرام، این نوشته پایین تصویرهای مورد نظر قرار می‌گیرد و مخاطبان به صورت ورقه ورقه یا slide می‌توانند تصویرها را مشاهده کرده و متن را نیز بخوانند.

فونت اینستاگرام

فونت اینستاگرام

یکی دیگر از بخش‌های جالب این اپلیکیشن که به نوعی می‌توان آن را عاملی برای زیباتر کردن و تاثیرگذار کردن مطالب دانست، فونت اینستاگرام هست. هرچند که این برنامه یک برنامه‌ی تصویر محور بوده و بیشترین بخش فید اینستاگرام را تصاویر و ویدئوها تشکیل می‌دهد ولیکن نمی‌توان منکر متن‌ و نوشته‌ها شد که برای بسیاری از کاربران همان‌قدر که بخش بصری اهمیت دارد، مهم به شمار می‌آید. اغلب کاربران از این ویژگی در نوشته‌های بیوگرافی (bio) صفحه‌ی خود که در بخش صفحه‌ی پروفایل، پایین عکس هست استفاده می‌کنند. برای استفاده از این ویژگی قصد داریم یک وب‌سایت را به مخاطبان معرفی کنیم که کاربر با رجوع به سایت igfonts و تایپ کلمه‌ی مورد نظر در باکس مشخصی که بالای صفحه‌ی این وب‌سایت قرار دارد، می‌تواند همان کلمه تایپ شده را با انواع فونت‌های مختلف رؤیت کرده و کلمه‌ی مورد نظر با فونت دلخواه را از آن باکس کپی کرده و در اینستاگرام خود از آن استفاده کند. 

کلام پایانی

با توجه به اینکه امروزه تقریبا تمامی افراد یک اکانت در برنامه‌ی اینستاگرام دارند، سعی شد در این مقاله به نکات مختلف و مهمی در باره‌ی فید اینستاگرام، ذخیره، پاک و آرشیو کردن پست‌ها و سایر نکاتی که دانستن آن‌ها برای هر کاربر مفید و ضروری به حساب می‌آید اشاره شود. امیدواریم که این مقاله برای مخاطبان مفید بوده باشد.

منبع: androidcentral