ارسال اس ام اس زمانبندی شده در آیفون به چه شکل است؟ با همه‌گیر شدن استفاده از تلفن‌های هوشمند در زندگی روزمره، افراد کارهای بسیار زیادی را به‌ وسیله گوشی‌های خود انجام می‌دهند. تلفن‌های همراه فارغ از سیستم‌ عاملشان نقش بسیار مهمی در زندگی امروزه بازی می‌کنند. در این مقاله از همه‌چی آنلاین قصد داریم به سراغ سیستم عامل آیفون رفته و نحوه ارسال اس ام اس زمانبندی شده در آیفون را بررسی کنیم. 

بعد از اختراع تلفن‌های هوشمند مقدار زیادی از کارهای روزمره به این وسیله سپرده شده و بار ذهنی کمتری برای انجام آنها روی دوش انسان بوده است. این موضوع تا جایی پیش رفته که تقریباً هیچ‌کدام از شماره‌های افراد نزدیکمان را به خاطر نداشته و صرفاً آنها را در مخاطبین موبایل خود ذخیره کرده‌ایم.

این آسانی و البته اعتماد تمام‌ و کمال ما به تلفن همراه باعث شده تا مغز ما به‌ طور اتوماتیک قسمتی از فعالیت‌های خود را متوقف کرده و آن فضا را در اختیار دیگر کارها قرار دهد. به همین دلیل است که گاه مسائل مرتبط با تلفن همراه را فراموش می‌کنیم. یادمان می‌رود که قرار بوده با کسی تماس بگیریم. فراموش می‌کنیم که قرار بوده یک اس ام اس تبریک تولد برای دوستمان بفرستیم و ... همه این موارد رابطه مستقیمی بین مغز و تلفن همراه ایجاد می‌کند. یکی از راه‌های برطرف‌کردن این مشکل ایجاد زمانبندی در ارسال اس ام اس، ایمیل و حتی تماس تلفنی است. 

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، تمرکز ما در این مقاله روی ارسال اس ام اس و سیستم‌ عامل آیفون است. روش‌های گوناگونی برای ارسال اس ام اس زمانبندی شده در آیفون وجود دارد، از نصب نرم‌افزارهای جانبی گرفته تا استفاده از نرم‌افزارهای پیش‌فرض ios. البته احتمالاً می‌دانید که اپ Message آیفون به‌ تنهایی قابلیت زمانبندی یا Schedule کردن پیام‌ها را ندارد. در نتیجه لازم است تا از نرم‌افزارهای جانبی برای اس ام اس زمانبندی شده در آیفون استفاده کنیم. در ادامه چند برنامه اصلی را برای این کار معرفی خواهیم کرد.

استفاده از نرم‌ افزار Scheduled

استفاده از نرم‌ افزار Scheduled

یکی از راه‌های ارسال اس ام اس زمانبندی شده در آیفون استفاده از نرم‌ افزار Schedueld است. این نرم‌ افزار که در Appstore در دسترس بوده و دانلود آن رایگان است، همان‌طور که از نام آن پیداست به کاربر این امکان را می‌دهد تا اس ام اس‌های خود را بر طبق یک زمانبندی خاص و مشخص ارسال کند. رابط کاربری ساده و استفاده آسان از این نرم‌افزار جزو مزیت‌های Scheduled بوده که باعث شده بسیاری از افراد برای ارسال اس ام اس زمانبندی شده در آیفون از آن استفاده کنند.

با نصب Scheduled امکان ارسال زمانبندی شده اس‌ ام‌ اس، ایمیل، پیام‌های سوشال‌ مدیا و imessage را خواهید داشت. البته در نظر داشته باشید که ارسال ۵۰ اس ام اس اول رایگان بوده و برای ادامه کار باید با استفاده از پرداخت درون برنامه‌ای اعتبار خود را افزایش دهید تا برنامه همچنان روی تلفن همراه شما کار کند.

علاوه بر این محدودیت باید دقت داشته باشید که با استفاده از این نرم‌ افزار اس ام اس زمانبندی شده به سرور نرم‌ افزار فرستاده شده و از آنجا به گوشی مخاطب ارسال می‌شود. در نتیجه شماره ارسال‌کننده تغییر کرده و اگر نام خود را در پیامک ارسالی ننویسید، فرد گیرنده متوجه نخواهد شد که چه کسی اس ام اس را ارسال کرده است. با این که استفاده از این نرم‌ افزار بسیار مرسوم بوده و تعداد زیادی از کاربران ios از آن استفاده می‌کنند، اما روش بهینه‌تر و مناسب‌تری برای ارسال پیامک‌های زمانبندی شده نیز وجود دارد.

استفاده از نرم‌ افزار Shortcuts

استفاده از نرم‌ افزار Shortcuts

اگر از نسخه‌های ios جدید استفاده می‌کنید به‌ طور پیش‌فرض یک نرم‌ افزار به نام Shortcuts روی گوشی اپل شما نصب است. اگر این نرم‌افزار را ندارید هم نگران نباشید و به AppStore‌ رفته و آن را به‌ رایگان دانلود کنید. یکی از بهترین راه‌های ارسال اس ام اس زمانبندی شده در آیفون همین برنامه Shortcuts است.

این برنامه در واقع برای ساده کردن عمل‌های چند مرحله‌ای در سیستم عامل آیفون توسط کمپانی اپل توسعه داده و عرضه شده است. با کمک‌ گرفتن از این نرم‌ افزار می‌توانید بسیاری از کارها از جمله ارسال اس ام اس زمانبندی شده در آیفون را تنها با چند تنظیم ساده، به‌ راحتی انجام دهید.

برای شروع وارد نرم‌ افزار شده و گزینه Create Personal Automations را انتخاب کنید. بعد از انتخاب آن گزینه Time of Day را انتخاب کرده و روز و ساعتی که می‌خواهید در آن اس ام اس زمانبندی شده را ارسال کنید، انتخاب کنید. در مرحله بعدی باید با کمک گزینه Add Action یک عمل که اینجا ارسال اس ام اس است را انتخاب کنید. در نتیجه به سراغ انتخاب عمل Send Message رفته و گیرنده و متن پیام را بنویسید. در مرحله بعدی می‌توانید انتخاب کنید که قبل از ارسال پیام از شما اجازه گرفته شود یا خیر. پس از تنظیم این مورد کار تمام است و شما به‌ راحتی توانسته‌اید یک دستور برای ارسال اس ام اس زمانبندی شده در آیفون تنظیم کنید.

نرم‌افزار Shortcuts درست زمانی که تأیید کرده‌اید با توجه به تنظیمات اجازه ارسال خودکار، اس ام اس را ارسال کرده یا درست در همان زمان از شما اجازه درخواست ارسال اس ام اس زمانبندی شده را می‌گیرد. با استفاده از این روش نیازی به شارژ مالی حساب خود نداشته و همه‌چیز به‌ رایگان انجام خواهد شد.

جمع‌بندی

در این مطلب از همه‌چی آنلاین در خصوص ارسال اس ام اس زمانبندی شده در آیفون و روش‌های انجام این کار صحبت کردیم. استفاده از نرم‌افزار Shortcuts که توسط خود کمپانی اپل معرفی شده یکی از بهترین روش‌های ارسال اس ام اس زمانبندی شده بوده و باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های کاربر می‌شود.

منبع