دلبستگی عظیم ما به تلفن‌های هوشمند، دلیلی فراتر از اعتیاد به وقت‌گذرانی در شبکه‌های اجتماعی دارد. اسمارت‌فون‌ها در بسیاری موارد، جای دوربین عکاسی، پلیر موسیقی، اسباب ورود به شبکه‌های اجتماعی و گاهی حتی کنسول بازی ما را گرفته‌اند. در این بین جنگ سازندگان بر سر قدرت گوشی‌ها در عکاسی، دستاوردهای خیره‌کننده‌ای را در اختیار ما قرار داده است. استفاده از لنزهای چندگانه حتی به گوشی‌های اقتصادی بر مبنای اندروید هم راه پیدا کرده تا از تمام کاربرهای غیرحرفه‌ای، عکاسان حرفه‌ای بسازد. با‌ این‌ حال استفاده از ابزارهای ویرایش عکس، تجربه عکاسی با گوشی را لذت‌بخش‌تر و البته نتیجه را به تصاویر حرفه‌ای، نزدیک و نزدیک‌تر می‌کند. اما انتخاب بهترین برنامه ادیت عکس ایفون و اندروید از بین خیل عظیم این اپلیکیشن‌ها کمی سردرگم‌کننده است. در ادامه با 8 مورد از بهترین ویرایشگرهای تصاویر برای گرفتن بهترین نتیجه آشنا خواهید شد.

انواع اپلیکیشن‌های ویرایش عکس در گوشی

انواع اپلیکیشن‌های ویرایش عکس در گوشی

برنامه‌های ادیت عکس گوشی می‌توانند در سه دسته طبقه‌بندی شوند. بعضی از این اپلیکیشن‌ها، حرفه‌ای‌تر طراحی شده‌اند و تجربه‌ای نزدیک‌تر به فوتوشاپ ویندوز ارائه می‌دهند. استفاده از برنامه‌هایی مثل Adobe Lightroom CC به دقت و آگاهی بیشتری در زمینه ویرایش عکس نیاز دارد و البته در نهایت به نتایج درخشان‌‌تری ختم می‌شود. در این اپلیکیشن‌ها، ویرایش عکس به عهده شماست؛ اما در استفاده از برنامه‌های ساده‌تری مثل Snap seed، خود اپلیکیشن نقش ویرایشگر را دارد و شما بیشتر انتخاب‌کننده‌اید. دسته سوم، فوتو ادیتورهای بر مبنای فیلتر شبکه اجتماعی‌ است که در واقع بیشتر از ویرایش عکس، وظیفه افزودن افکت‌های جذاب و سرگرم‌کننده را به عهده دارد. در دسته‌بندی بهترین برنامه ادیت عکس ایفون و اندروید (Androidauthority)، 8 نمونه‌ی قدرتمند از هر سه گروه ویرایشگرها را معرفی می‌کنیم.

1. ویرایشگرهای Adobe app مناسب برای اندروید و ایفون در سال 2022

بهترین برنامه برای ادیت عکس اندروید؛ ویرایشگرهای Adobe app

 • بیش از یک میلیارد بار دانلود
 • امتیاز بالای 4.5
 • مناسب برای تمامی رده های سنی

در سال‌های اخیر اپلیکیشن‌های ویرایش عکس کاربردی و جذابی از Adobe ارائه شده که امکان ادیت‌های ساده تا پیچیده‌تر را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برنامه‌های Adobe Photoshop Express ،Adobe Photoshop Mix و AdobeLightroom به‌ راحتی در دسته‌بندی بهترین برنامه های ادیت عکس اندروید و ایفون جا می‌گیرند که امکانات جذاب و کارآمدی را در اختیار شما قرار می‌دهند. این اپلیکیشن‌ها امکان ویرایش عکس‌های با فرمت Raw را فراهم کرده‌اند و بهبود تصاویر ثبت‌شده با دوربین گوشی یا حتی DSLR را به‌ سادگی اعمال می‌کنند. در بین این برنامه‌ها، Adobe Lightroom با بروز رسانی‌های مداوم‌اش همیشه امکانات ویژه و جدیدی برای ارائه دارد. متأسفانه استفاده از تمام امکانات این برنامه به دریافت اشتراک نیازمند است که بهره‌گیری کامل را از دسترس ما خارج می‌کند. با‌ این‌ حال همچنان می‌توان از ویرایشگرهای عکس Adobe رضایت کامل داشت.

دانلود Adobe app برای اندروید

دانلود Adobe app برای ایفون

2. برنامه Air Brush؛ یکی از بهترین برنامه های ادیت عکس ایفون و اندروید در سال 2022

برنامه Air Brush؛ بهترین نرم افزار ادیت عکس اندروید با امکان ویرایش قبل از عکاسی

 • بیش از 50 میلیون بار دانلود
 • امتیاز 4.5
 • مناسب برای تمامی رده های سنی

اپلیکیشن Air Brush در اعمال تغییراتی برای از بین بردن نقص‌های صورت، عملکرد بسیار رضایت‌بخشی دارد. هر چند سود گرفتن کامل از این برنامه هم منوط به تهیه اشتراک است، اما امکانات رایگان قابل‌استفاده آن کم نیست. پوشاندن عیوبی مثل جوش یا لک صورت، برطرف‌کردن قرمزی چشم، صاف‌کردن پوست، و سفید‌کردن دندان‌ها از مواردی‌ است که Air Brush بهتر از خیلی از ویرایشگرها انجام می‌دهد. اعمال دقیق افکت بوکه با این برنامه می‌تواند تصاویر عادی را به پرتره‌هایی زیبا تبدیل کند. امکان دسترسی به دوربین و ویرایش‌ دلخواه صورت قبل از ثبت تصویر، از دیگر گزینه‌هایی‌ است که این اپلیکیشن را تبدیل به یکی از بهترین برنامه های ویرایش تصاویر کرده است.

دانلود Air Brush برای اندروید

دانلود Air Brush برای ایفون

3. ویرایشگر عکس Fotor

ویرایشگر عکس Fotor

 • بیش از 10 میلیون بار دانلود
 • امتیاز 4.4
 • مناسب برای تمامی رده های سنی

برنامه Fotor Photo Editor با تمرکز بیشتر بر روی تغییرات و بهبودهای دستی، در دسته‌بندی بهترین برنامه ادیت عکس اندروید و ایفون می‌درخشد. این نرم‌افزار هم مثل اکثر ویرایشگرها برای استفاده کامل، نیاز به خریدهای درون‌برنامه‌ای دارد. با‌ این‌ وجود Fotor در اعمال تغییرات روشنایی، کنتراست، درخشش، سایه، اشباع رنگی و RGB و ... از موفق‌ترین‌ها است. البته که اگر علاقه و حوصله چندانی برای این تغییرات دستی ندارید، افکت‌های پیش‌فرض بسیار زیادی (بیش از 100 افکت) برای هر سبک و سلیقه‌ای در این برنامه فراهم شده است. بد نیست اشاره کنیم که این ابزار ویرایش عکس از قدیمی‌ترین گزینه‌هایی‌ است که همیشه در بین بهترین‌ها حضور داشته است.

دانلود Fotor Photo Editor برای اندروید

دانلود Fotor Photo Editor برای ایفون

4. Pics Art؛ از دسته محبوب‌ترین و بهترین های ادیت عکس اندروید و ایفون

Pics Art؛ از دسته محبوب‌ترین و بهترین نرم افزار ادیت عکس اندروید

 • بیش از 500 میلیون بار دانلود
 • امتیاز 4.1
 • مناسب برای تمامی رده های سنی به خصوص نوجوانان

اپلیکیشن Pics Art یکی از محبوب‌ترین، قدیمی‌ترین و پرکاربردترین برنامه‌ها است که همیشه با بروز رسانی‌های جذابی همراه بوده است. این برنامه مدت‌ها است که جزو بهترین برنامه ادیت عکس ایفون و اندروید حضور دارد و تا‌کنون بیشتر از 250 بروز رسانی دریافت کرده است. اگرچه استفاده از بعضی امکانات پیکس‌ آرت هم در گرو تهیه اشتراک است، اما مطمئن باشید که قابلیت‌های رایگان برنامه تا حد زیادی رضایت شما را جلب خواهد کرد. Pics Art به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه های ادیت عکس، هم امکان تغییرات دستی و هم جلوه‌های بصری آماده بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

بهره‌گرفتن از فیلترها و استیکرهای بسیار جذاب، امکان اضافه‌کردن متن و نقاشی به عکس‌ها و ایجاد تصاویر کلاژ از مواردی‌ است که اپلیکیشن اندرویدی Pics Art به‌ راحتی در اختیار شما قرار می‌دهد. این برنامه امکان استفاده از بیش از 100 افکت پیش‌فرض در دسته‌بندی‌های مختلف را برای اعمال تغییرات جذاب و سریع، فراهم کرده است. با استفاده از این ویرایشگر به‌ سادگی می‌توانید از عکس‌هایتان، GIFهای متحرک بسازید.

دانلود Pics Art برای اندروید

دانلود Pics Art برای ایفون

5. ویرایشگر عکس Snap seed

ویرایشگر عکس Snap seed

 • بیش از 100 میلیون بار دانلود
 • امتیاز 4.4
 • مناسب برای تمامی رده های سنی

اپلیکیشن ادیت عکس Snapseed از معدود ویرایشگرها کاملاً رایگان است و پکیجی از امکانات جذاب ویرایشی را بدون اشتراک و هزینه، در اختیار تمام کاربران قرار می‌دهد. Snap seed به‌ عنوان یکی از بهترین برنامه های ادیت عکس، ادیت عکس‌های با فرمت Raw را هم امکان‌پذیر کرده و توان اعمال اصلاحات بسیار زیادی روی تصاویر دارد. جدا از تنظیمات دستی کارآمد و وسیع، دسته‌بندی‌های متنوعی از افکت‌های آماده در دسترس شما قرار دارد تا بدون صرف وقت و هزینه، تصاویر درخشان جذابی را فراهم کنید. این امکانات گسترده و رایگان Snap seed، عنوان محبوب‌ترین ویرایشگر تصاویر را به ارمغان می‌آورد و امتیاز خاصی به آن می‌بخشد. این برنامه اگرچه حدود 3 سال است که بدون بروز رسانی باقی مانده، همچنان عملکرد وسوسه‌کننده‌ای دارد.

دانلود Snap seed برای اندروید

دانلود Snap seed برای ایفون

6. برنامه ویرایش تصویر Vimage

برنامه ویرایش تصویر Vimage

 • بیش از 10 میلیون بار دانلود
 • امتیاز 4.6
 • مناسب برای تمامی رده های سنی

اپلیکیشن Vimage یکی از ویرایشگرهای تصویر جدید است که با جلوه‌های ویژه و انیمیشن‌های متحرک، تصاویر زنده‌‌ای از عکس‌های عادی شما به نمایش می‌گذارد. امکان ایجاد حرکت در جهات و با حرکات مختلف در بخش‌های مختلف تصویر، نتایج جذابی دارد و البته می‌تواند مدت‌ زمانی طولانی شما را سرگرم کند. Vimage با ایجاد تغییرات حرکتی و افزودن انیمیشن‌ها به تصاویر بی‌حرکت، نمونه‌ای بسیار وسوسه‌کننده و منحصر به‌ فرد در دسته‌بندی بهترین برنامه ادیت عکس اندروید و ایفون است. با اینکه Vimage هم با دریافت اشتراک، گزینه‌های درخشان بیشتری به کاربران عرضه می‌کند، اما بدون استفاده از اشتراک هم شما را شگفت‌زده خواهد کرد. ویرایشگر تصویر Vimage جدا از جلوه‌های حرکتی که تصاویر خاص و چشم‌نوازی به ارمغان می‌آورد، تنظیمات دستی روشنایی، کنتراست و فضای رنگی را هم امکان‌پذیر کرده است. Vimage از برنامه‌هایی‌ است که بیش از هر ویرایشگر دیگری به خلق فضایی فریبنده و متفاوت در عکس‌های شما می‌پردازد.

دانلود Vimage برای اندروید

دانلود Vimage برای ایفون

7. ویرایشگر تصویر LightX Photo Editor

ویرایشگر تصویر اندرویدی LightX Photo Editor

 • بیش از 10 میلیون بار دانلود
 • امتیاز 4.5
 • مناسب برای تمامی رده های سنی

اپلیکیشن LightX Photo Editor یکی از برنامه‎‌های جدید ویرایشگر است که می‌تواند مدت‌ها شما را مشغول بازی با تصاویر کند و نتایج خیره‌کننده‌ای خلق کند. این برنامه امکان تغییرات دستی روشنایی، کنتراست و ایجاد تعادل و کنترل فضای رنگی با استفاده از تنظیمات منحنی‌شکل را برای شما فراهم کرده است. LightX می‌تواند پس‌زمینه تصاویر را به‌کلی تغییر دهد، عکس‌ها را با هم ادغام کند، جلوه رنگی Color Splash Efects را به تصاویر اضافه کند، استیکرهای جذاب روی عکس‌ها بگذارد یا مجموعه‌ای از عکس‌های کلاژ شده ارائه دهد. به این ترتیب LightX هم یکی از نماینده‌های نسبتاً تازه‌تری‌ است که در مجموعه بهترین برنامه های ادیت عکس اندروید و ایفون قرار می‌گیرد.

دانلود LightX Photo Editor برای اندروید

دانلود LightX Photo Editor برای ایفون

8. اپلیکیشن ادیت عکس PixLr

اپلیکیشن اندرویدی ادیت عکس PixLr

 • بیش از 50 میلیون بار دانلود
 • امتیاز 4.2
 • مناسب برای تمامی رده های سنی

برنامه ویرایشی PixLr یکی از اعضای دسته‌بندی بهترین برنامه های ویرایشگر عکس اندروید و ایفون ا‌ست که استفاده راحت، اما جذابی دارد. ورود به این برنامه و استفاده از آن نیاز به ثبت‌نام ابتدایی ندارد و از اول می‌توانید بسیاری از قابلیت‌های نرم‌افزار را به‌ کار بگیرید. PixLr هم مثل دیگر ویرایشگرها هم امکان تنظیمات دستی نور و رنگ را دارد و هم جلوه‌ها و افکت‌های پیش‌فرض گیرایی در اختیاتان قرار می‌دهد. جالب است که اشتراک ویژه در این اپلیکیشن صرفاً برای متوقف کردن تبلیغات بوده و امکانات برنامه تماماً رایگان است. برنامه PixLr یا PixLr Express در بین دیگر ویرایشگرهای موجود، ویژگی‌های خیلی فریبنده‌، برجسته یا پر‌زرق‌ و‌ برقی ندارد؛ اما برای هر نوع ویرایشی در عکس امکاناتی را فراهم کرده است. فیلترهای زیبایی و رفع عیوب چهره از ویژگی‎ های پر رنگ این اپلیکیشن است.

دانلود PixLr برای اندروید

دانلود PixLr برای ایفون