در این مطلب به بررسی بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی کودکان خواهیم پرداخت تا بتوانید زبان انگلیسی را به راحتی و همچنین با بهترین بازی های آموزشی به فرزندتان آموزش دهید. برنامه‌های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی با بازی وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را به آسانی روی موبایل یا تبلت خود دانلود کنید. می‌توان گفت بهترین بازی زبان انگلیسی،‌ Lingokids است که با ساختار بازی‌سازی‌شده‌ای که دارد به یادگیری بهتر کودکان کمک می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید که فرزندتان به سرعت، زبان انگلیسی خود را تقویت کند، باید بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان را انتخاب کنید.

مزایای آموزش زبان انگلیسی با بازی

مزایای آموزش زبان انگلیسی با بازی

درست است که زبان انگلیسی برای کودکان و بزرگسالان هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارد. اما با این حال برای کودکان، زبان انگلیسی باید آنقدر سرگرم‌کننده باشد که آن را مانند یک بازی جذاب ببینند و حتی متوجه نشوند که در حال یادگیری هستند. بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی، مزایای دیگری هم دارند که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

  • تجربه‌ای بهتر در یادگیری و درس خواندن

آموزش با بازی، یک تجربه یادگیری عالی را برای فرزندتان به همراه دارد. زیرا کودک شما احساسات مثبتی را تجربه کرده و سرگرم می‌شود. از این رو، سطح اشتیاق برای یادگیری و مشارکت او در تمرینات نیز بالاتر می‌رود. همچنین از آن‌جا که گیمیفیکیشن، مطالب آموزشی هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده ایجاد می‌کند،‌ به ایجاد نگرش مثبت نسبت به یادگیری نیز کمک می‌کند. علاوه‌بر آن، به کودک شما این امکان را می‌دهد که در یک مکان آشنا مانند خانه، یک محیط آموزشی با حداقل حواس‌پرتی داشته باشد. با بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی، فرزند شما می‌تواند هر زمان و هر کجا که بخواهد زبان انگلیسی را یاد بگیرد.

  • بازخورد فوری با استفاده از بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی

کودکان می‌توانند در حین یادگیری از طریق بازی، لذت‌های فوری دریافت کنند. زیرا درون بازی، بلافاصله متوجه خواهند شد که چه زمانی پاسخ درست یا غلط را انتخاب کرده‌اند. بازخورد فوری به کودک شما این امکان را می‌دهد که فوراً نقاط قوت و ضعف خود را درک کند. همچنین تحسین فوری در هنگام دریافت پاسخ صحیح به فرزند شما اجازه می‌دهد که احساس غرور و موفقیت کند و این انگیزه را به او می‌دهد که بخواهد به یادگیری ادامه دهد.

  • حس رقابت کردن سالم را در کودک ایجاد می‌کند

بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی، می‌توانند با ایجاد کردن رقابت، کمی انگیزه اضافی برای فرزند شما فراهم کند. امتیاز گرفتن در یادگیری زبان انگلیسی با بازی یا رفتن به مرحله جدید،‌ نه تنها به آن‌ها احساس موفقیت می‌دهد، بلکه آن‌ها را تشویق می‌کند که بخواهند تلاش خود را نیز بیشتر کنند.

  • یادگیری در خارج از کلاس با بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی

برنامه‌های یادگیری زبان انگلیسی با بازی نباید جایگزین کلاس درس شوند. در واقع، این برنامه‌ها به ابزاری عالی برای یادگیری بیشتر در خارج از کلاس تبدیل شده‌اند. از آن‌جا که یک تبلت یا گوشی هوشمند تقریباً در هر مکانی قابل استفاده است فرزندتان می‌تواند در ماشین یا زمانی‌که شما در حال آماده کردن شام هستید یا در هر مکان دیگر، بازی کند و مطالب جدید یاد بگیرد. این مورد نیز یکی دیگر از دلایل محبوب شدن بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی است.

  • موسیقی و تصاویر انیمیشنی، باعث تقویت زبان انگلیسی می‌شوند

تحقیقات نشان داده است که کودکانی که از سنین پایین شروع به خواندن می‌کنند و به موسیقی گوش می‌دهند توانایی خود را برای برقراری ارتباط و بیان سریع‌تر، رشد می‌دهند. اکثر برنامه‌های آموزش با بازی، مملو از موسیقی‌های منحصر‌به‌فرد هستند که به کودک شما کمک می‌کنند تا مهارت‌های خود را توسعه دهد.

  • ارائه یک محیط سفارشی برای کودک

طبیعی است که همه کودکان با سرعت یکسانی یاد نمی‌گیرند. بنابراین آموزش با بازی، فرزند شما را تشویق می‌کند تا بدون هیچ فشاری از سوی همسالان یا معلمان، با سرعت خودش یاد بگیرد و درگیر مطالب شود. در واقع با استفاده از بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی، هیچکس کودک شما را تحت فشار قرار نمی‌دهد که برای یادگیری، عجله کند. به‌همین دلیل بچه‌ها می‌توانند وقت خود را برای یادگیری مطالب در محیطی بدون استرس صرف کنند.

اکنون که با مزایای آموزش با بازی آشنا شدید بیایید تا بهترین بازی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان را به شما معرفی کنیم.

بهترین بازی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

از آن‌جا که کودکان خردسال، عاشق بازی‌های رنگارنگ و تعاملی هستند بسیاری از برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان نیز با اشکال جذاب طراحی شده‌اند. در این صورت، علاوه‌بر اینکه کودک شما سرگرم می‌شود زبان انگلیسی را هم همراه با بازی یاد می‌گیرد. همچنین با تکرار این بازی‌ها، مفاهیم زبان انگلیسی در ذهن او تثبیت می‌شود. در ادامه این مطلب، با بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی آشنا می‌شوید تا بتوانید انتخاب بهتری برای فرزند خود انجام دهید.

اپلیکیشن لینگوکیدز (Lingokids)، بهترین بازی زبان انگلیسی

اپلیکیشن لینگوکیدز (Lingokids)، بهترین بازی زبان انگلیسی

Lingokids یک برنامه محبوب یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان ۲ تا ۸ ساله است تا از طریق بازی‌ها و فعالیت‌ها شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنند. این برنامه دارای تعداد زیادی آهنگ، داستان، فیلم، فعالیت، گرامر و بازی‌های واژگانی است که به کودکان کمک می‌کند مهارت‌های زبان انگلیسی خود را در حین سرگرمی، توسعه دهند.

همچنین یک بخش پشتیبانی، یک انجمن گفتگو و مشاوره در مورد اینکه چگونه می‌توانید به فرزندان خود در یادگیری زبان انگلیسی خارج از کلاس کمک کنید برای والدین وجود دارد. این مورد،‌ یکی از دلایلی است که باعث شده لینگوکیدز در لیست بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی قرار بگیرد. علاوه‌بر آن، کارشناسان این تیم، مجموعه‌ای از بازی‌ها و تمرینات را برای کودکان ایجاد کرده‌اند تا آن‌ها بتوانند زبان انگلیسی خود را تقویت کنند. نرم افزار Lingokids کاملا رایگان بوده و شما می‌توانید آن را به‌عنوان یکی از بهترین بازی های اندروید و ایفون برای فرزندان خود در نظر بگیرید.

دانلود اپلیکیشن لینگوکیدز (Lingokids) از گوگل پلی

دانلود اپلیکیشن لینگوکیدز (Lingokids) از اپ استور

اپلیکیشن English for kids، بهترین بازی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

اپلیکیشن English for kids، بهترین بازی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

English for Kids هم یکی دیگر از بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی است که به کودکان در یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی‌های مختلف کمک می‌کند. مجموعه بازی‌هایی که در اپلیکیشن English for kids وجود دارند به ۴ گروه Flashcard، Sentence Games، Word Games، Sentence تقسیم می‌شوند. از طریق بازی‌هایی که در این ۴ گروه قرار دارند کودکان، انگلیسی را با جملات ساده، کلمات، واژگان و الگوهای مختلف یاد خواهند گرفت. به‌عنوان مثال، کودکان باید بازی‌هایی از جمله دسته‌بندی آیتم‌ها بر اساس شکل و رنگ، پیدا کردن چیزهای پنهان زیر کاغذ، نقاشی و... را برای یادگیری زبان انگلیسی انجام دهند.

از آن‌جا که برنامه‌های بسیاری به عنوان بهترین بازی برای کودکان شناخته شده و یکی از آنها آموزش رایگان زبان انگلیسی است، می‌توان گفت که این برنامه‌ها، یک ابزار آموزشی مفید بوده که با یک رابط کاربری آسان و بصری، برای کودکان خردسالی که امیدوار به یادگیری زبان انگلیسی هستند بسیار مناسب هستند. بازی English for Kids یکی از این‌ها است! به‌همین دلیل هم در لیست بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی قرار گرفته است. همچنین یکی از نکات مهم در مورد این برنامه این است که میزان سختی و آسانی بازی‌ها، متناسب با سن کودک طراحی شده است و کودک شما در حین یادگیری، خسته نمی‌شود. همچنین این برنامه، کاملا رایگان بوده و شما نیازی به پرداخت هزینه برای استفاده از آن نخواهید داشت.

دانلود اپلیکیشن English for kids از گوگل پلی

دانلود اپلیکیشن English for kids از اپ استور

اپلیکیشن Fun English – Learn English

اپلیکیشن Fun English – Learn English

Fun English یک برنامه تعاملی جهت یادگیری انگلیسی برای کودکان است. با Fun English، بچه‌ها می‌توانند انگلیسی را به سادگی در خانه یا در کلاس درس یاد بگیرند. این نرم افزار، بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی را برای بچه‌ها ارائه می‌دهد تا به آن‌ها کمک کند انگلیسی را به روشی سرگرم‌کننده و موثر بیاموزند. کودکان با استفاده از این اپلیکیشن رایگان، بیش از ۳۰۰ کلمه و عبارت انگلیسی را برای خواندن و املا نوشتن، یاد می‌گیرند. علاوه‌بر آن، این برنامه برای تسلط بر مهارت‌های شنیداری، درک مطلب و خواندن نیز عالی است.

می‌توان گفت تمام آن‌چه که کودکان برای داشتن یک عملکرد خوب در امتحانات زبان انگلیسی لازم دارد در این برنامه گنجانده شده است. همچنین روایت‌های صوتی با هر دو لهجه آمریکایی و انگلیسی ارائه شده است تا به کاربران در تلفظ صحیح کلمات کمک کند. شما می‌توانید این برنامه که جزو بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان است را هم برای اندروید و هم برای آیفون دانلود کنید.

دانلود اپلیکیشن Fun English – Learn English از گوگل پلی

دانلود اپلیکیشن Fun English – Learn English از اپ استور

اپلیکیشن Learn English Kids: playtime

اپلیکیشن Learn English Kids: playtime

این اپلیکیشن نیز یک دیگر از برنامه‌های تعاملی یادگیری زبان انگلیسی با بازی است که کودکان خردسال را با اصول اولیه زبان انگلیسی آشنا می‌کند. این بازی که در لیست بهترین بازی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان قرار دارد به کودک شما کمک می‌کند تا در صحبت کردن به زبان انگلیسی اعتماد‌به‌نفس داشته باشد و مهارت‌های لیسنینگ خود را بهبود بخشد.

علاوه‌بر آن، تیم Learn English Kids که یکی از بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی را طراحی کرده‌اند یک کانال فوق‌العاده در یوتیوب دارند. در این کانال، شما می‌توانید ویدئوهایی را مشاهده کنید که به آموزش نکات گرامری ، داستان‌ها و آهنگ‌های سرگرم‌کننده به زبان انگلیسی می‌پردازند. اگر کودک شما دوست دارد که هنگام خواب برای او داستان بخوانید، می‌توانید از ویدئوها و داستان‌های تیم Learn English Kids و کانال یوتیوب آن‌ها استفاده کنید.

این آهنگ‌ها، داستان‌ها، بازی‌ها و فعالیت‌های گفتاری، توسط کارشناسان آموزش زبان شورای بریتانیا طراحی شده‌اند. هر ویدئو در کانال یوتیوب دارای زیرنویس‌ است که می‌توانید با استفاده از کلیک بر روی قسمت خاموش و روشن کردن زیرنویس، از آن‌ها استفاده کنید. این مورد، باعث شده است که این برنامه در میان بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی، طرفداران زیادی داشته باشد. این داستان‌ها عبارت‌اند از کلاه قرمزی، جک و لوبیای سحرآمیز، نسی (هیولای دریاچه نس)، جورج و اژدها و... . این برنامه نیز مانند سایر برنامه‌هایی که در بالا گفته شد رایگان بوده و شما نیازی به پرداخت هزینه در این اپلیکیشن نخواهید داشت.

دانلود اپلیکیشن Learn English Kids: playtime از گوگل پلی

دانلود اپلیکیشن Learn English Kids: playtime از اپ استور

اپلیکیشن Duolingo ABC، بهترین بازی زبان انگلیسی برای کودکان

اپلیکیشن Duolingo ABC، بهترین بازی زبان انگلیسی برای کودکان

نرم افزار Duolingo ABC نیز یک برنامه رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی با بازی است که با ۳۰۰ درس مختلف مانند خواندن، کامل کردن جملات و تلفظ کلمات در قالب بازی، به کودکان خردسال کمک می‌کند تا انگلیسی را بیاموزند. همچنین این برنامه که جزو بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی است از روش ردیابی حروف، داستان‌سرایی تعاملی و سایر فعالیت‌ها برای تقویت آموزش به کودکان ۴ ساله و بالاتر استفاده می‌کند.

احتمالا بسیاری از شما با برنامه Duolingo که یکی از بهترین بازی های ایفون و اندروید جهت یادگیری زبان‌های مختلف برای بزرگسالان است آشنایی دارید. به‌طور کلی، برنامه‌های Duolingo و Duolingo ABC به‌دلیل استانداردهای بالایی که در ارائه مفاهیم دارند بسیار موثر عمل می‌کنند. همچنین رویکرد بازی‌سازی‌شده‌ای که برای آن‌ها طراحی شده باعث محبوبیت بیشتر این برنامه‌ها در بین بسیاری از دانش‌آموزان و بزرگسالان شده است. برنامه Duolingo ABC دارای یک سبک گرافیکی دوست‌داشتنی و سازگار با روحیات کودکان بوده و جزو بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی است.

در واقع، زمانی‌که یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن‌ها و صداهای سرگرم‌کننده همراه باشد، باعث شکوفا شدن استعداد یادگیری کودکان می‌شود. البته باید به این نکته نیز توجه کنید که این موارد، هرگز اختلالی در یادگیری ایجاد نمی‌کنند و باعث حواس‌پرتی نمی‌شوند. بلکه فقط تجربه یادگیری را کمی سرگرم‌کننده و جالب‌تر می‌کنند. در این برنامه، تمام دستورالعمل‌ها و کلمات با صدای بلند گفته می‌شود و داستان‌های ساده نیز به‌صورت صوتی وجود دارد.

علاوه‌بر آن، صداها و حروف، به وضوح و بدون لهجه‌های قوی تلفظ می‌شوند. اگر هم کاربران، چیزی را متوجه نشدند می‌توانند روی دکمه‌ای روی صفحه ضربه بزنند تا برنامه، آنچه گفته شده را دوباره تکرار کند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که اگر به‌دنبال بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان خود هستید این برنامه را از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن Duolingo ABC از گوگل پلی

دانلود اپلیکیشن Duolingo ABC از اپ استور

کلام آخر

اگر تا به حال یک گیمر را دیده باشید، متوجه شده‌اید که فضای مجازی و غوطه‌ور شدن در آن چقدر می‌تواند جذاب باشد و باعث شود که یک شخص، ساعت‌ها در حال انجام بازی‌های مختلف باشد. در بسیاری از بازی‌ها، هدف‌های مختلف و بی حد و مرزی وجود دارند که دستیابی به آن‌ها احساس رضایت خاصی به انسان می‌دهد.

یادگیری زبان انگلیسی با بازی نیز یک دنیای تخیلی که در آن، عناصر بازی می‌توانند باعث یادگیری مطالب مختلف شوند را به ارمغان می‌آورد. در واقع، اگر با استفاده از بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی، قدرت تخیل کودکتان را به کار بگیرید می‌توانید به او در کشف مفاهیم جدید و یادگیری آن‌ها کمک کنید.

از آن‌جایی‌که گیمیفیکیشن یا همان رویکرد بازی‌سازی‌شده باعث افزایش تعامل، آگاهی و بهره‌وری دانش‌آموزان می‌شود، عملکرد مغز آن‌ها را نیز بهبود می‌بخشد. در نهایت، می‌توانیم با قاطعیت بگوییم که یادگیری زبان انگلیسی با بهترین بازی های ایفون و اندروید، ساده‌ترین راه برای آموزش این زبان شیرین به کودکان است!

منبع: edukasworld