موسیقی یکی از بهترین راه‌ها و منبعی است که از طریق گوش دادن به آن می‌توانید ذهن خود را آرام کنید. در بعضی از افراد این علاقه به موسیقی سبب علاقه‌مند شدن آن‌ها به نوازندگی و خوانندگی می‌شود. حتی گاهی اوقات برخی از افراد تمرین و یاد گرفتن خوانندگی و نواختن یک ساز را برای سرگرمی دوست دارند. به همین دلیل سازندگان اپلیکیشن‌های گوشی‌های اندروید و آیفون به این فکر افتادند که برنامه‌هایی در زمینه موسیقی، خوانندگی و تنظیم آهنگ طراحی کنند. این برنامه‌ها دارای امکانات مختلفی برای خوانندگی و نواختن موسیقی هستند. در ادامه این مقاله چند تا از بهترین برنامه های خوانندگی  برای کاربران گوشی‌های آیفون و اندروید معرفی خواهیم کرد.

بهترین برنامه های خوانندگی کدامند؟

برای پاسخ به این سوال که بهترین برنامه های خوانندگی کدامند؟ باید گفت که برنامه‌های متفاوت و مختلفی تولید شده که برخی برای یک نوع سیستم عامل یعنی اندروید یا ios هستند و بعضی دیگر از این اپلیکیشن‌ها برای هر سیستم عامل گوشی موبایل قابل استفاده و پشتیبانی هستند. این برنامه‌ها گاهی در جهت سرگرمی و گاهی محتوای آموزشی نیز دارند. برای مثال اپلیکیشن Learn to Sing Singing Lessons یک برنامه آموزش خوانندگی است. با استفاده از این برنامه و بدون پرداخت هزینه زیاد اموزش‌های خوانندگی، می‌توانید کیفیت صدای خواندن خود را افزایش دهید و همچنین تنفس خود را با استفاده از امکانات این برنامه که فیلتر تنفس دارد پنهان کنید و صدای خود را در شبکه‌های اجتماعی نیز به اشتراک بگذارید. این یکی از بهترین برنامه های خوانندگی است که امکانات ضبط و تدوین صدای شما و ارائه گزارش پیشرفت شما را نیز دارد.

Singing Vocal Warm بهترین برنامه خوانندگی ایفون

Singing Vocal Warm بهترین برنامه خوانندگی ایفون

این اپلیکیشن برای کاربران گوشی‌های آیفون ساخته شده‌است. درس‌های این برنامه به اندازه کافی برای حرفه‌ای و ماهر کردن شما کافی نیستند. اما با استفاده از این برنامه و در هر کجا که بخواهید می‌توانید آواز خواندن را تمرین کنید. در این اپلیکیشن 16 الگوی مقیاس و صدای واقعی پیانو وجود دارد.  نیازی به صبر کردن برای رسیدن به درس بعدی برای تمرین کردن نیست. شما می‌توانید از میان انتخاب‌هایی که دارد مانند تنور، باس، آلتو یکی را برگزینید و گرم کردن صدای خود برای آواز خواندن را شروع کنید. از مزایای این برنامه، استفاده آسان و داشتن الگوهای زیاد و متنوع را می‌توان نام برد و از معایب این برنامه خوانندگی ایفون می‌توان به تعداد آهنگ‌های محدود و نداشتن لیست باز پخش مجدد اشاره کرد.

دانلود Singing Vocal Warm از اپ استور

SingPlay Karaoke بهترین برنامه خوانندگی اندروید

SingPlay Karaoke بهترین برنامه خوانندگی اندروید

یکی دیگر از بهترین برنامه های خوانندگی که برای سیستم عامل اندروید می‌باشد، برنامه SingPlay Karaoke‌ است. این برنامه رایگان بوده و می‌توانید آهنگ مورد علاقه خودتان را کامل یا قسمتی از آن را بخوانید و صدای خود را ضبط کنید. آهنگ‌های زیادی در این برنامه وجود دارند. با بهره بردن از امکانات برنامه می‌توانید ریمیکس اهنگ با گوشی برای خود درست کنید و سرعت صدای خود را کنترل کنید و کمی حالت صدای خود را برای زیباتر شدن آن، تغییر دهید. برای ضبط صدا در برنامه خوانندگی اندروید Sing Play Karaoke نیازی به اینترنت ندارید.  تنها در صورتی نیاز به اینترنت خواهید داشت که مایل باشید صدای خود را در شبکه‌های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

WeSing by Tencent Music یکی از بهترین برنامه های خوانندگی

WeSing by Tencent Music یکی از بهترین برنامه های خوانندگی

اگر نیاز به دانلود برنامه خوانندگی هم برای آیفون و هم برای گوشی‌های اندرویدی دارید، WeSing by Tencent Music یک انتخاب مناسب برای شماست. در این اپلیکیشن امکاناتی مانند گروه با دوستان خود، جلسات تمرین خوانندگی، اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی و… وجود دارد. از طریق گروه دوستان و امکان تعامل در این برنامه شما می‌توانید با افراد جدیدی ارتباط برقرار کنید و همه این امکان در این برنامه به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده شده‌است. یکی از امکانات جالب این برنامه این است که کاربران می‌توانند صدای خود را تنها با فیلم ضبط کنند نه صدای خواننده و شخصی دیگر.

برنامه Voloco

از بهترین برنامه های خوانندگی که در حال حاضر وجود دارد، در این بخش به سراغ اپلیکیشن Voloco می‌رویم. این برنامه، مورد علاقه و محبوب کاربرانی است که از آن استفاده کرده‌اند. داشتن ویژگی‌هایی مانند تنظیم صدا به صورت خودکار، دسترسی راحت به آهنگ‌های برتر، وجود بیت‌های مختلف در کتابخانه موسیقی این برنامه و همچنین امکان ذخیره و اشتراک گذاری صدای کاربر، باعث شده تا در میان کاربران خود محبوب باشد. علاوه بر این ویژگی‌ها، تصحیح و دستکاری صداها و جلوه‌های صوتی مختلف از امکانات بسیار خوب این برنامه است.

برنامه Perfect Piano

برنامه Perfect Piano

در ادامه معرفی بهترین برنامه های خوانندگی، به این برنامه می‌رسیم که مناسب برای پیانیست‌هایی است که به دنبال افزایش و تقویت مهارت خود در زمینه آواز هستند. کار کردن با برنامه Perfect Piano به این صورت است که آواز شما باید هماهنگ و کوک با صدای پیانو و دیگر سازها باشد. در صورت درست بودن آواز شما، برنامه به شما نشان می‌دهد که به درستی انجام داده‌اید یا خیر. استفاده از این برنامه نیازمند مهارت و دانش بالای موسیقی نیست؛ بلکه شما می‌توانید با همین برنامه صدای خود را تقویت و گرم کنید. از طریق این برنامه، می‌‌توانید بیاموزید که یک آهنگ را چگونه اجرا کنید. می‌توان گفت این برنامه تا حدی جایگزین مناسبی برای یادگیری پیانو است؛ اگر که به پیانو دسترسی نداشته‌باشید.

برنامه StarMaker

برنامه StarMaker

آخرین اپلیکیشنی که یکی از بهترین برنامه‌های خوانندگی بوده و به شما معرفی خواهیم کرد، برنامه StarMaker است. این برنامه یک پلتفرم خیلی خوب برای جلب توجه و معروف شدن از طریق مهارت‌های آواز خواندن است. شما امکان ضبط و اشتراک گذاری صدای خود را دارید. استفاده از این برنامه رایگان بوده و همچنین جنبه سرگرمی نیز دارد. با زبان‌های مختلف می‌توانید از خود ویدیو ضبط کنید و آهنگ‌ها را ویرایش کنید. برای مثال سرعت یک آهنگ را کم یا زیاد کنید. StarMaker دارای کاربران فعال زیادی است و امکان به شهرت رسیدن شما از طریق این پلتفرم بیشتر است. برای دانلود برنامه اینجا کلیک کنید.

دانلود برنامه StarMaker از گوگل پلی

سخن پایانی

بهترین برنامه های خوانندگی محدود به همین تعدادی که در این مقاله معرفی شد، نیستند. اغلب این برنامه‌ها دارای ویژگی‌های مشترکی مانند ادیت، دستکاری تنظیمات آهنگ و اشتراک گذاری در فضای مجازی هستند. علاوه بر این، برخی ویژگی‌ها و امکانات منحصر به فردی ممکن است داشته باشند؛ مانند حذف صدای خواننده از اهنگ و… . اگر علاوه بر سرگرمی و یادگیری موسیقی و آواز، علاقه به مشهور شدن از طریق خوانندگی دارید، حتما از یکی از بهترین برنامه های خوانندگی استفاده کنید که کاربران بیشتر و فعال‌تری دارند تا شانس بیشتری برای دیده شدن داشته باشید.

منبع: cashify