افراد مختلفی به دنبال این هستند که مخاطبان خود را از سیم­ کارت به گوشی منتقل کنند. علت این امر شاید تمایل افراد به تعویض تلفن همراه باشد. طوری که افراد بتوانند علی­رغم تغییر محل ذخیره­سازی مخاطبان از گوشی به سیم­ کارت همچنان آن­ها را در گوشی خود داشته ­باشند. تنظیمات مخاطبین در گوشی­های مختلف فوت و فن­های زیادی دارد که به آن­ها خواهیم پرداخت. اگر شما هم به دنبال انتقال مخاطبین به سیم کارت در شیائومی یا هر گوشی دیگری هستید، این مطلب برای شما است. انتقال مخاطبین به سیم کارت را به خوبی در این مقاله خدمت شما شرح خواهیم داد. این شما و این هم نحوه انتقال مخاطبین به سیم کارت در گوشی­های مختلف!

انتقال مخاطبین به سیم کارت 

برای راحتی کار شما تصمیم گرفته‌ایم روند انتقال مخاطبین به سیم کارت را براساس تنظیمات گوشی شیائومی و آیفون و ... شرح دهیم.

انتقال مخاطبین به سیم کارت در شیائومی

انتقال مخاطبین به سیم کارت در شیائومی

در اولین گام به سراغ تنظیمات گوشی شیائومی برای انتقال مخاطبان به سیم کارت از گوشی می­رویم. برای این کار می توانید گام‌های زیر را طی کنید:

 1. در صفحه اصلی یا منوی گوشی خود به بخش مخاطبین تلفن خود وارد شوید. 
 2. پس از ورود به این قسمت گزینه menu را بزنید. 
 3. گزینه settings  را پس از باز شدن منو بزنید. 
 4. گزینه export را بزنید.
 5. یکی از اکانت­هایی را انتخاب کنید که می خواهید مخاطبان شما به آن مقصد بروند. 
 6. گزینه save را بزنید. 

همانطور که می­دانید در تلفن­های هوشمند امروزی نماد menu فرمی گرافیکی دارای سه خط کوتاه و موازی است. 

انتقال مخاطبین به سیم کارت در سامسونگ

انتقال مخاطبین به سیم کارت در سامسونگ

سامسونگ دیگر برند شناخته شده تولید لوازم الکترونیکی هست که در ساخت تلفن همراه نیز همواره محبوب بوده ­است. در این بخش نوبت به توضیح نحوه انتقال مخاطبین به سیم کارت در سامسونگ می‌رسد. تنظیمات گوشی سامسونگ از اکثر برندهای دیگر ساده‌تر هستند. برای انتقال مخاطبین به سیم کارت در سامسونگ، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وارد منوی اصلی گوشی خود شوید. 
 2. دنبال مخاطبین بگردید و هنگام یافتن آیکون مخاطبین یا contacts روی آن بزنید. 
 3. روی آیکون منو که به شکل سه خط در گوشه تصویر است بزنید. 
 4. گزینه import / export را بزنید. 
 5. سپس گزینه export to sim card  را بزنید. 
 6. اگر می خواهید تمامی این مخاطبان را به سیم کارت منتقل کنید، select all را بزنید. 
 7. گزینه done را بزنید. 
 8. در مرحله آخر روی گزینه ok ضربه بزنید. 

انتقال مخاطبین به سیم کارت در آیفون

نوبت به آموزش قدم به قدم انتقال مخاطبین به سیم کارت در آیفون می‌رسد. پیش از توضیح نحوه انتقال مخاطبین در این تلفن‌ها باید نکته‌ای را یادآور شویم. همان‌طور که می‌دانید سینی سیم کارت در تلفن­های آیفون دارای اندازه خاصی است. به همین دلیل پیش از انتقال مخاطبین به سیم کارت در این تلفن­ها باید به فکر برش سیم کارت مورد نظر در صورت متناسب نبودن سایز و اندازه باشید. سپس برای انجام تنظیمات آیفون مراحل زیر را انجام دهید:

 1. به بخش تنظیمات و یا settings گوشی خود وارد شوید و به بخش contacts بروید. 
 2. در گام بعدی تنها باید گزینه import sim contacts را انتخاب کنید. 

ممکن است گوشی شما این گزینه را نداشته باشد. نبود این گزینه نشان از قدیمی بودن نسخه گوشی شما است. بنابراین به فکر آپدیت گوشی خود باشید. 

انتقال مخاطبین به سیم کارت در هواوی 

تنظیمات هواوی هم مانند تنظیمات در سایر تلفن­های اندرویدی موارد سخت و پیچیده­ای ندارد. برای تنظیمات مخاطبین هم نیاز نیست مراحل پیچیده‌ای را طی کنید. مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید:

انتقال مخاطبین به سیم کارت در هواوی

 1. در منو و یا صفحه اصلی تلفن همراه خود وارد بخش contact شوید. 
 2. مانند سایر گزینه های که توضیح دادیم منو را که علامتی شبیه سه خط دارد را باز کنید. 
 3. گزینه تنظیمات و یا همان Settings را بزنید. 
 4. پس از باز شدن بخش جدید باید به سراغ import/export بروید. 
 5. سپس جلوی نام مخاطبانی که می‌خواهید به سیم منتقل شوند را تیک بزنید. 
 6. حالا روی گزینهimport  بزنید. 

در برخی از گوشی‌های اندرویدی ممکن است لوگو بخش contacts یا همان مخاطبان مشابه هم باشد. در حقیقت این بخش به جای contacts به people نیز شناخته می‌شود. فرقی نمی­کند در هر دو حالت می­توانید مراحلی که در بخش‌های قبل توضیح دادیم را عملی کنید.

سخن آخر

در این مطلب درباره انتقال مخاطبین به سیم کارت برای شما صحبت کردیم. برای اینکه راحت‌تر بتوانید از این آموزش بهره ببرید این آموزش را به چند دسته تقسیم کردیم و در هر بخش این آموزش را برای گوشی‌های مختلف توضیح دادیم. نکته‌ای که در این‌باره وجود دارد این است که انتقال مخاطبین به گوشی از سیم کارت شاید نسبت به عکس این کار اهمیت کمتری داشته باشد. چرا که افراد به دنبال حفظ مخاطبین هنگام تعویض گوشی هستند. همان‌طور که مشاهده کردید انتقال مخاطبین به سیم کارت در گوشی­های مختلف کار بسیار ساده‌ای است. هرچند به فراخور تنوع سیستم عامل‌ها مراحل معمولاً مشترک است. برای نمونه دو تلفن سامسونگ و هواوی با سیستم عامل اندروید مراحلی مشابه هم دارند. وبسایت همه‌چی آنلاین همواره در خدمت شماست تا کارآمدترین آموزش­های حوزه فناوری را خدمت شما ارائه کند. امیدواریم از خواندن این مطلب استفاده کافی را برده باشید.

منبع: techbone