قبل از اینکه درباره اپ weather در ios 15 به شما اطلاعات دهیم بهتر است کمی درباره اپلیکیشن‌هایی از این دست، صحبت کنیم. اپلیکیشن‌هایی که به‌ طور مثال به‌ راحتی روی آی او اس ۱۵ نصب می‌شوند و آب و هوا را برای شما گزارش می‌دهند. تغییرات آب و هوایی یکی از مهم‌ترین رویدادهایی است که افراد برای فیکس کردن قرارهایشان، تنظیم روزِ مسافرت و همراه بردن چتر یا نقاب‌های ضد آفتاب باید از آن خبر داشته باشند. معمولاً در پایان اخبار هر روز آب و هوای استان در روز پیشِ رو و روز بعد و حتی روزهای پیشین تا آخر هفته مرور می‌شود. اما مگر چند نفر از ما فرصت گوش دادن به این برنامه‌ها را داریم؟ چند نفرمان حواسمان هست که در رأس ساعت مقرر اخبار تلویزیون را روشن کنیم و از آب و هوای روزهای بعدی باخبر شویم؟ به همین منظور اپلیکیشین‌هایی تنظیم شده که در روی گوشی‌های هوشمند ما به‌ صورت دیفالت نصب شده و یا می‌توان از فروشگاه‌های مجازی اپلیکیشن آن را دانلود کرد. این برنامه‌ها با وارد کردن منطقه مورد نظرمان، آب و هوای آن نقطه را گزارش می‌دهند و همیشه روی اسکرین گوشی دمای هوا را یادآوری می‌کنند. به همین منظور در مطلب زیر یکی از ممتازترین و کامل‌ترین اپلیکیشن‌های آب و هوا همراه با ویژگی‌هایش را برای گوشی‌های اپل معرفی کرده‌ایم. با معرفی اپ weather در ios 15 همراه باشید. 

اپل و آی او اس 15 که غوغا به پا کرد

هنگامی که در سپتامبر امسال آی او اس 15 برای بسیاری از گزینه‌های گوشی اپل به بازار عرضه شد، هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد که آپدیت جدید این همه ویژگی به سیستم عامل گوشی‌های اپل اضافه کند. یکی از مهم‌ترین و جنجالی‌ترین ویژگی‌ها، تغییرات در اپ weather در ios 15 بود. اولین تغییر بزرگ و برجسته در این اپلیکیشن مفید، تغییرات ظاهر و رابط کاربری بود. همچنین بهبود عملکرد کاربری و در نتیجه تجربه کاربری مثبتی که از این پس این اپ به کاربران می‌داد، سبب درج خبرهای بسیاری پیرامون این برنامه در رسانه‌های مرتبط با بحث‌های روز تکنولوژیک شد. نقشه جدید در اپ weather در ios 15 که بارش باران‌ را در نواحی مختلف نشان می‌داد، یکی از جالب‌ترین آیتم‌های جدید به همراه اضافه کردن Dark Sky، در این اپلیکیشن بود. با این حال اپل همچنان سعی کرده تا برنامه را در IOS 15 ساده و واضح نگه دارد.

هنگامی که تم آسمان تاریک از برنامه آب و هوا در گوشی‌های سیستم عامل اندروید حذف شد، بسیاری از کاربران از این امر اظهار عدم رضایت کردند. اما اضافه شدن این حالت که شما را از دیدن آسمان تاریکِ شب در اپلیکیشن آب و هوای خود محروم نمی‌کند، قطعاً خبر شادی‌آوری برای کابران گوشی‌های اپل بود! هر چند هیچ‌گاه این‌طور نبود که اپلیکیشن Weather کابران را ناراضی کند یا سبب دلخوری آن‌ها از این سیستم نرم‌ افزاری شود، اما رصد منطقی و دقیق همه آنچه شما از یک اپلیکیشن از کمپانی بزرگ اپل انتظار دارید، هر بار شما را غافل‌گیرتر از هر زمان ممکن می‌سازد. 

اپ weather در ios 15 چه مزیت هایی دارد؟

اپ weather در ios 15 چه مزیت هایی دارد؟

اگر از کاربران گوشی‌های اپل باشید با ما هم عقیده خواهید بود که برنامه آب و هوای اپل هرگز ضعیف نبود و هرگز هیچ موقع بد به نظر نمی‌رسید. با وجود اینکه ظاهر و عملکرد آن کمی ابتدایی به‌ نظر می‌رسید، میلیون‌ها نفر از آن استفاده کردند و همواره راضی بودند. اما به هر حال هیچ‌ وقت آنقدر کافی و اساسی نبود که اپل در آن تغییری ایجاد نکند. مسلماً بهترین تغییر حاصله ویژگی Dark Sky بود که به دلیل دقت داده‌های آب و هوایی بسیار در نزد کاربران جلب توجه کرد. همچنین دقت بسیار بالای اپ weather در ios 15 مدت زمان باران را از آغاز تا پایان به‌ صورت کاملاً دقیق و برنامه‌ریزی شده نشان می‌داد. مثلاً به شما می‌گفت که باران در فلان ساعت به مدت 21 دقیقه اتفاق می‌افتد. هرچند این میزانِ دقت بیشتر در ایالات متحده آمریکا اتفاق می‌افتد و در خارج ایالات متحده آنچنان که باید دقیق نیست. همچنین در بریتانیا و ایرلند نیز کیفیت این ویژگی آنچنان که باید مثبت و دقیق تلقی شده است. اپ weather در ios 15 حاوی نقشه‌های بسیاری از کیفیت هوا در مناطق مختلف است که شاید پیش از این آنچنان که باید مشاهده نشده بود.

آنچه در برنامه جدید آب و هوا می بینید

شما می‌توانید با دنبال کردن یکی از مهندسان اپل که خود را Novall Swift می‌نامد، در توییتر در مورد چگونگی تغییرات آب و هوایی بیشتر بدانید. اما اگر فقط می‌خواهید از برنامه استفاده کنید، اولین باری که آن را انتخاب می‌کنید، متوجه چندین چیز خواهید شد: اول، به‌ طور قابل توجهی ظاهر اپ weather در ios 15 شبیه به آنچه در iOS 14 بود، به نظر می‌رسد. ثانیاً انیمیشن‌های جدیدی را مشاهده خواهید کرد که بسته به شرایط آب و هوایی تغییر می‌کنند. همچنین وقتی به‌ طور مثال روی صفحه نمایش آیفون 12 پرو خود نگاه می‌کنید، تغییرات آب و هوایی پیش رو، حدود دو ساعت کمتر از حد معمول در اپلیکیشن‌های قبلی آی او اس مشاهده می‌شود. اما تغییرات در ساعات باقی مانده روز بسیار واضح‌تر و کامل‌تر از آی او اس 14 و پیش از این است. پیش‌بینی دوربرد نیز کمی فضای بیشتری برای هر روز می‌دهد، اگرچه در حال حاضر همه آن‌ها با عنوان «پیش‌بینی 10 روزه» هستند. در حالی که در صفحه نمایش آیفون‌های مجهز به هواشناسی iOS 14 پیش‌بینی ساعتی آب و هوا به شما نشان داده می‌شد و اگر مایل بودید 7 روز آتی را می‌توانستید مشاهده کنید اما در آی او اس 15 اینگونه نیست. اپ weather در ios 15 در نگاه اول پیش‌بینی ساعتی را به علاوه 3 روز آتی به‌صورت دقیق و منظم نشان می‌دهد.

همانطور که تا اینجای کار متوجه شدید، شفافیت و بیانی دقیق و کامل اصلی‌ترین ویژگی در اپ weather در ios 15 است. اما در کنار ویژگی‌های مذکور شاید بخواهید سریعاً یک خلاصه متن درباره تغییرات و دوره ی آب و هوایی در هفته آتی را به‌ صورت اجمالی مطالعه کنید. اپل در این صورت یک خلاصه گزارش هواشناسی رادیویی با ذکر تمامی جزئیات آنچه بنا است به وقوع بپیوندد، در اختیار شما خواهد گذاشت. کافی است انگشت خود را به سمت بالا بکشید. متن شبیه به چیزی است که اپلیکیشن Weather پیش‌تر در زیر پیش‌بینی بلند مدت خود قرار می‌داد، اما اکنون در جایی که به آن نیاز دارید، منتشر شده است. همه اینها همچنین راهی ظریف است تا به شما بگوییم که چیزهای بیشتری در انتظار شما در استفاده از اپ weather در ios 15 است. در برنامه قبلی آب و هوا، ممکن است هرگز به پایین پیمایش نکرده باشید، اما با برنامه جدید، به سمت آن کشیده خواهید شد. اطلاعات متنی مانند نوار رنگین کمانی که سطوح آلودگی هوا را نشان می‌دهد، با آن جهت باد را می‌خوانید و فشار هوا را می‌سنجید. همین اطلاعات اکنون در اپ weather در ios 15 به صورت مجموعه‌ای از مربع‌های مرکز کنترل ارائه شده است که هر قطعه داده را از هم جدا می‌کند. نواری وجود دارد که شاخص UV را نشان داده و یک تصویر گرافیکی زمان طلوع و غروب خورشید را نشان می‌دهد. جهت باد نیز روی قطب‌نما نشان داده شده است.

در حالی که تمام عناصر برنامه قدیمی Weather در اپ weather در ios 15 نیز موجود است، موارد بیشتری نیز وجود دارد. بنابراین، برای مثال، اگر از جزئیات خلاصه «امروز» به پایین اسکرول کنید، با یک نقشه روبرو خواهید شد. این یک نقشه نزدیک از منطقه سکونت شما است که می‌توانید یک نقشه دما، یک نقشه اختصاصی میزان بارندگی و نیز یک نقشه کیفیت هوا را مشاهده کنید. انگشتتان را باز و بسته کنید تا منطقه‌ای را که دوست دارید، بزرگ یا کوچک ببینید. سپس نقشه، پیش‌بینی متحرکی را نشان می‌دهد که انتظار می‌رود دما یا بارندگی در ساعات بعدی چگونه تغییر کند.

سردرگمی های جزئی در اپ weather در ios 15

سردرگمی های جزئی در اپ weather در ios 15

دو راه مختلف برای به دست آوردن اطلاعات این نقشه وجود دارد که فقط می‎‌تواند کمی گیج‌کننده باشد! می‌توانید به‌ سادگی روی تصویر کوچکی که به شما نشان داده می‌شود ضربه بزنید، یا می‌توانید دکمه‌ای را در پایین سمت چپ صفحه فشار دهید. این همان نقطه‌ای است که اپل قبلاً یک نماد و پیوند برای کانال Weather نمایش می‌داد. همچنین یک مسئله در مورد نحوه تنظیم مکان‌های مختلف وجود دارد. به طور پیش‌ فرض، اپ weather در ios 15 مکان فعلی شما را نشان می‌دهد، اما می‌توانید هر شهری را اضافه کنید. اگر قبلاً این کار را انجام داده‌اید، نسخه جدید پس از نصب شدن روی گوشی اپل، انتخاب‌های قبلی شما را به‌ صورت اتوماتیک انتخاب خواهد کرد. برای اضافه کردن یک مکان جدید برای اولین بار، با فشار دادن نمادی از سه خط افقی، که در پایین سمت راست قرار دارد، شروع کنید. این نماد مشابه نسخه iOS 14 است، اما کمی بزرگتر و واضح‌تر است.

برنامه جدید همچنین ویژگی جستجو را برای سهولت عملکرد کاربر، بسیار برجسته‌تر از قبل می‌کند. به جای جستجوی نماد ذره‌بین برای شروع جستجو، اپ weather در ios 15 نشان می‌دهد که اگر نمی‌خواهید شهر جدیدی اضافه کنید، در این بخش هرگز قرار نخواهید گرفت. بنابراین اولین چیزی که روی صفحه نمایش وجود دارد یک نوار جستجوی شهرها است. سپس بقیه صفحه قطعاً یک نوار عریض به شما نشان می‌دهد که نام شهر یا شهرهای انتخابی شما روی آن قرار دارد. این نوار، برای هر شهر، اکنون بیشتر از آنچه در قبل نشان می‌داد، موارد سرچ دارد. همچنین یک گرافیک متحرک که شرایط آب و هوا را نشان می‌دهد به همراه یک خلاصه کوتاه نیز اضافه شده است. مواردی مانند دمای فعلی و زمان نیز طبق روال اپلیکیشن‌های هواشناسی در این بخش طراحی شده است. با اینکه هنوز دکمه پلاس وجود ندارد، اما وقتی شهر جدیدی را جستجو می‌کنید، پیش نمایشی از آب و هوای آن و سپس دکمه افزودن نمایان می‌شود که به سادگی خواهید توانست آن را دریافت کنید. هنگامی که بیش از یک شهر را اضافه کردید، لیستی از نوارها دریافت خواهید کرد. برای رجوع به هر یک از آن‌ها و مطلع شدن از جزئیات کامل، روی موردی که می‌خواهید ضربه بزنید. سپس می‌توانید به این لیست بازگردید یا می‌توانید برای حرکت بین آن‌ها به سمت راست و چپ حرکت کنید. 

زمانی که اپ weather در ios 15 تغییرات آب و هوایی را دریافت می کند

بروز شدن لحظه‌ای اطلاعات هواشناسی در اپ weather در ios 15 با یک نوتیفکشن در بالای صفحه نمایشگر، به شما خبر از تغییرات آب و هوایی می‌دهد. به بیانی دیگر، اپ weather در ios 15 (وبسایت اپل) در این بخش حدس خواهد زد شما به چه اطلاعاتی نیاز دارید و آن را در اختیار شما خواهد گذاشت. برای مثال زمانی که باران می‌بارد، یا در شرف باریدن است، یک بنر به سمت بالا دریافت می‌کنید که به شما درباره دریافت اعلان‌های بارش می‌گوید. اینها معادل بروز رسانی‌های Dark Sky در اپلیکیشن جدید Weather هستند. بنابراین وقتی آنها را تنظیم کردید، به‌ طور خودکار از باران قریب‌ الوقوع نیز مطلع خواهید شد.