شرکت سامسونگ توانسته با تولید گوشی a13 ثابت کند که با کمترین هزینه می‌توان محصول قابل قبولی را در اختیار مشتریان قرار داد. گوشی موبایل Galaxy A13 4G سال 2022 تولید و روانه بازار شد. این گوشی مجهز به چیپست اگزینوس 850 و رم سه گیگابایتی است. گوشی a13  دارای دوربین چهارگانه است و برای عکس و تصویربرداری پرتره، تبلیغاتی و ماکرو بسیار کاربردیست؛ که با بررسی دوربین گوشی a13 خواهیم گفت چه قابلیت‌های دیگری دارد. همچنین با معرفی تنظیمات دوربین گوشی a13 با منوهای مهم دیگر آن آشنا می‌شوید. دوربین گوشی a13 همانند دوربین گوشی a12 دارای قابلیت عکاسی ماکرو است. این نوع عکاسی در طبیعت، حشرات و غیره ... بسیار لذت‌بخش است. لنز‌های به کار رفته در دوربین‌های این محصول به شرح زیر است:

  • Main Camera: پنجاه مگاپیکسل و دیافراگم f/1.8
  • Ultra Wide Camera: پنج مگاپیکسل و دیافراگم f 2.2
  • Depth Camera: دو مگاپیکسل و دیافراگم f 2.4
  • Macro Camera: دو مگاپیکسل و دیافراگم f 2.4
  • Selfie Camera: هشت مگاپیکسل 

بررسی لنز اصلی دوربین گوشی a13

بررسی لنز اصلی دوربین گوشی a13

شرکت سامسونگ با تولید مدل Galaxy A13 4G با توجه به مناسب بودن قیمت آن، توانسته محصول قابل قبولی را در بازار عرضه کند. تنها با کوچکترین تست دوربین گوشی a13 پی خواهید برد که سامسونگ برای خروجی تصاویر باکیفیت با هر کدام از لنزها، کم نگذاشته است. دوربین اصلی گوشی a13، با 50 مگاپیکسل ارائه شده است. لنز اصلی دوربین گوشی a13  دارای قابلیت PDAF است. خروجی تصاویر این لنز 50 مگاپیکسلی با رزولوشن 12.5  است. در بررسی دوربین گوشی a13  این نکته را بهتر است بدانیم که فوکوس اتوماتیک عملکرد نسبتاً متوسطی دارد. برای وضوح بیشتر تصاویر باید روی سوژه ضربه بزنید تا سوژه در عکس فوکوس شود. لنز 50 مگاپیکسلی دوربین گوشی a13 قابلیت بزرگنمایی یا زوم دو، چهار و ده برابری را دارد. اگر نور کافی به این لنز برسد،کیفیت تصاویر قابل است. نکته پایانی اینکه دیافراگم این لنز f/1.8 است.

بررسی دوربین گوشی a13  و لنز اولترا واید

معمولاً لنزهای اولترا واید چه کاربردهایی دارند؟ یکی از لنزهای به رفته در دوربین گوشی a13 لنز اولترا واید 5 مگاپیکسلی است. این نوع لنز قابلیت ثبت تصاویر با دید عریض‌تری دارند. به طور مثال، شما به یک شهر تاریخی سفر رفته‌اید. برای ثبت تصاویر بناها با موبایل به لنزی نیاز دارید که بنا و فضای اطراف در تصویر ثبت شود. این نوع لنز به شما کمک می‌کند که تصاویر معماری زیبایی از بناها ثبت کنید. تنها با چند ثانیه تست دوربین گوشی a13 می‌توانید این قابلیت را بررسی کنید و به مفید و کاربردی بودن آن پی ببرید. لنز اولترا وایدِ دو مگاپیکسلی دوربین گوشی a13 یکی از قابلیت‌های چندگانه این مدل سامسونگ است. علاوه بر عکاسی از بناها می‌توانید از فضای داخلی خانه، کافه یا شرکتتان بهترین لحظات را ثبت و برای دوستانتان به اشتراک بگذارید. 

آشنایی با تنظیمات دوربین گوشی a13 در عکاسی پرتره

آشنایی با تنظیمات دوربین گوشی a13  در عکاسی پرتره

برای عکاسی پرتره با دوربین گوشی a13 می‌توانید از چند لنز آن استفاده کنید. یکی دوربین سلفی هشت مگاپیکسلی و دیگری عکاسی با لنز اصلی آن است. از قابلیت‌های جالب عکاسی پرتره با لنز اصلی دوربین گوشی a13 قابلیت بلر یا محو کردن پس‌زمینه است. با ضربه زدن روی سوژه مورد نظر بکگراند محو می‌شود. در تنظیمات دوربین گوشی a13 می‌توانید میزان محوی پس‌زمینه را کم و زیاد کنید. نکته جالبی دیگری که در قسمت پرتره تنظیمات دوربین a13 است، عکس گرفته شده باز هم قابل تغییر است. گزینه Change background effect چهار حالت دیگر تصویری را قرار داده است. با انتخاب گزینه‌های  BULR, SNP, ZOOM, COLOR POINT هر کدام افکت‌های جالبی را به تصویر می‌بخشند. برای مثال حالت COLOR POINT در تنظیمات دوربین گوشی a13 پس زمینه تصویر را سیاه و سفید می‌کند، در حالی که خود سوژه همچنان رنگی است. 

تست دوربین گوشی a13 با لنز ماکرو

تست دوربین گوشی a13  با لنز ماکرو

لنزهای ماکرو معمولاً کاربردهای جالبی دارند، مانند عکاسی از گیاهان و حشرات است. یکی از لنزهای دوربین گوشی a13 ماکرو است که با دو مگاپیکسل ارائه شده است. تنها با فاصله کوتاهی نسبت به سوژه می‌توانید می‌توانید تصویر مورد نظر را ثبت کنید. عملکرد این لنز نسبتاً متوسط است. بهتر است برای عکاسی از حشرات با این لنز دوربین گوشی a13 از سه پایه استفاده کنید تا سوژه در تصویر بهتر ثبت شود. در تنظیمات دوربین گوشی a13 حالت تایمر را فعال و سوژه‌ها را ثبت کنید. در بررسی دوربین گوشی a13 این نکته باید ذکر شود که رنگ‌ها با دقت بالایی ثبت می‌شوند و شارپنس بالایی دارند. 

آیا دوربین گوشی a13 حالت نایت مود دارد؟

آیا دوربین گوشی a13  حالت نایت مود دارد؟

با تست دوربین گوشی a13 به راحتی متوجه می‌شوید که بهترین لحظات را برای شما ثبت می‌کند؛ زیرا خروجی این تصاویر از نویز کمتری برخوردار است. در تنظیمات دوربین گوشی a13 حالت Night Mode در دسترس کاربران قرار نگرفته است. اما این به معنا نیست که تصاویری با کیفیت پایین خروجی بگیرد. همان طور که در بررسی دوربین گوشی a13 اشاره کردیم، تصاویر گرفته شده از شارپنس بالایی برخوردار هستند. دوربین گوشی a13 در عکسبرداریِ حالت شب توانسته نویزهای تصویری را به خوبی کنترل کند. مقدار حافظه داخلی این محصول همان طور که در (وب‌سایت  Samsung) اشاره شده است بسیار بالاست و بدون محدودیت لحظاتتان را ثبت کنید. 

قابلیت عکس پانوراما در تنظیمات دوربین گوشی a13

احتمالاً برایتان پیش آمده است که در یک مکان سرسبز و دلبرانه یا در کنار یک بنای تاریخی قرار گرفته باشید و بخواهید کل منظره و فضا را ثبت کنید. حالت پانوراما یکی از شناخته شده‌ترین حالت‌های عکاسی است که به دوربین‌های گوشی هم راه پیدا کرده‌ است. در تنظیمات دوربین گوشی a13 این حالت به آسانی در دسترس است . برای عکاسی در این حالت می‌توانید از دو لنز اصلی و اولترا واید استفاده کنید و بهترین خروجی را بگیرید. همانظور که در بررسی دوربین گوشی a13 اشاره کردیم لنز اولترا واید برای عکاسی از فضاهای باز و بزرگ است که حالت بسیار پرکاربرد است. 

بررسی دوربین گوشی a13 و قابلیت Pro Mode

Pro Mode در دوربین گوشی a13 چه قابلیت ویژه‌ای دارد؟ این قابلیت برای عکاسی در مواقعی است که عکاس بخواهد تمام تنظیمات را خودش انجام دهد. تنظیمات نور و رنگ معمولاً در حالت خودکار انجام می‌شود. مدتی است این حالت در دوربین‌های گوشی فعال شده تا افراد خودشان در تنظیمات نور و رنگ نقشی داشته باشند. در تنظیمات دوربین گوشی  a13 این حالت کاملاً فعال است و بهترین تصاویر را می‌توانید خروجی بگیرید. 

حالت Food Mode در تست دوربین گوشی a13 

یکی از قابلیت‌های جالب و پر طرفدار دوربین گوشی a13 فود مود است. با چند شات تست دوربین گوشی a13 متوجه می‌شوید این حالت تبلیغاتی چه تصاویری را می‌تواند ثبت کند. حالت Food Mode دوربین گوشی a13 عکس‌هایی با شارپنس و سچوریشن بالا می‌گیرد که برای اشتراک در فضای مجازی بسیار کاربردیست. تصاویر از جلوه تبلیغاتی بالایی برخوردار هستند که با آشنایی بیشتر با تنظیمات دوربین گوشی a13 حتماً قابلیت‌های بهتری در اختیارتان قرا می‌دهد. قیمت گوشی سامسونگ Galaxy A13 4G به نسبت امکانات بالای دوربینی آن بسیار مناسب است، از خرید این محصول برای تولید محتوای تصویری پشیمان نمی‌شوید.

دوربین فیلمبرداری گوشی a13

کیفیت فیلم‌های دوربین گوشی a13 1080 پیکسل و 30 فریم در هر ثانیه را ارئه می‌دهد. این قابلیت هم با دوربین اصلی و هم سلفی گوشی قرار دارد. در تنظیمات فیلمبرداری دوربین گوشی a13 هر دو حالت HD  و FHD فعال است. شما بنا به نوع استفاده فیلم می‌توانید یکی از این دو حالت را انتخاب کنید.