پوکو ایکس ۳ یکی از بهترین گوشی‌های میان‌رده موجود در بازار است. گوشی Poco X۳ ویژگی های بی‌نظیری مانند دوربین باکیفیت، صفحه‌ نمایش عالی و عمر باتری فوق‌ العاده دارد. اگر نمی‌دانید که آیا این دستگاه آپدیت اندروید ۱۲ برای پوکو X۳ را دریافت می‌کند یا خیر با ما در این مقاله از همه چی آنلاین همراه باشید. ما در ابتدا در مورد مدل‌های پوکو ایکس ۳ صحبت می‌کنیم و سپس به سؤال آیا اندروید ۱۲ برای پوکو ایکس ۳ عرضه می‌شود و یا خیر پاسخ می‌دهیم.

تاریخچه و مشخصات گوشی پوکو ایکس ۳

شرکت شیائومی گوشی Poco X۳ و Poco X۳ NFC را در سپتامبر 2020 معرفی و در بازارهای جهانی عرضه کرد. مشخصات رابط کاربری این دو مدل به شرح زیر است:

گوشیPoco X۳

گوشیPoco X۳

  • اندروید: ۱۰
  • رابط کاربری: MIUI ۱۲

پوکو ایکس ۳

پوکو ایکس ۳

Poco X۳ NFC

  • اندروید: ۱۰
  • رابط کاربری: MIUI  ۱۲.۵

در توضیحات مدل NFC نوشته شده که آپدیت اندروید ۱۱ را دریافت خواهد کرد و برای اندروید ۱۲ برای پوکو ایکس ۳ در زمان تولید این کمپانی نظر قطعی اعلام نکرده بود. 

گوشی Poco X۳

به‌ طور کلی دو مدل Poco X۳ و Poco X۳ NFC شبیه به یکدیگر هستند و در موارد جزئی مانند: ابعاد، وزن، جنس بدنه، رابط کاربری، باتری، NFC و تعداد مدل‌هایی که عرضه می‌شود با یکدیگر تفاوت دارند و بقیه موارد آن‌ها باهم یکسان است. وزن Poco X۳ 225 گرم و Poco X۳ NFC 215 گرم می باشد. همچنین ابعاد Poco X۳ ۱۶۵.۳ در ۷۶.۸ در ۱۰.۱ میلی‌متر بوده و Poco X۳ NFC۱۶۵.۳ در ۷۶.۸ در ۹.۴ میلی‌متر است. در زمینه ی باتری و تامین انرژی نیز صرف نظر از اینکه هردو دارای باتری غیر قابل تعویض لیتیوم پلیمری هستند، Poco X۳ دارای ظرفیت ۶۰۰۰ میلی‌آمپر _ ساعت و Poco X۳ NFC دارای ظرفیت ۵۱۶۰ میلی‌آمپر _ ساعت است.

آیا پوکو برند مستقل است یا همچنان جزئی از شرکت شیائومی است؟

شاید برای شما هم سؤال باشد آیا پوکو برند مستقلی است و یا وابسته به شرکت شیائومی است؟ پوکو در حال حاضر یک برند مستقل گوشی هوشمند است و دیگر بخشی از شیائومی نیست. البته، مانند سایر برندهای فرعی که مستقل شدند، به‌ احتمال‌ قوی این برند همچنان از خدمات شیائومی در محصولات خود استفاده خواهد کرد. کانال‌های توزیع، پشتیبانی از فروش و نرم‌ افزار MIUI تنها بخشی از خدماتی است که انتظار می‌رود پوکو برای تولید محصولات جدید همچنان از خدمات شیائومی استفاده کند. به‌ احتمال زیاد پوکو در آینده‌ای نزدیک یک شرکت کاملاً مستقل شود، اما چیزی که مشخص نیست این است: آیا پوکو از سیاست بروز رسانی گوشی‌های شیائومی پشتیبانی خواهد کرد یا خیر؟ زیرا شیائومی در حال حاضر بیش از دو بروز رسانی سیستم‌ عامل اندروید را ارائه نمی‌دهد، اما با توجه‌ به استقبال بی‌ نظیری که از محصولات پوکو شده، اگر این شرکت سیاست بروز رسانی نرم‌ افزاری متفاوت و بهتری را ارائه کند، حتماً طرفداران این برند استقبال خواهند کرد.

اندروید ۱۲ پوکو X۳

 این شرکت وعده داده بود که خریداران گوشی Poco X۳ می‌توانند مطمئن باشند بروز رسانی اندروید ۱۱ را دریافت خواهند کرد، اما برای دریافت اندروید ۱۲ پوکو x3 هیچ تضمینی ارائه نکرده بودند. اندروید ۱۱ به طور رسمی سپتامبر ۲۰۲۰ عرضه شد و گوشی‌های Poco X۳ نیز بعد از چندین ماه اندروید ۱۱ را دریافت کردند و پس از مدتی تقریباً تمام کمپانی‌های تولید گوشی، لیست گوشی‌هایی که قطعاً آپدیت اندروید ۱۲ را دریافت می‌کنند را ارائه کردند.

در این میان شرکت سامسونگ و شیائومی لیست بلند بالایی از محصولاتشان را برای اندروید یازده معرفی کردند که در این‌ بین نام اندروید ۱۲ برای پوکو ایکس ۳ نیز می‌درخشید و در لیست گوشی‌های شیائومی نام آن‌ها برای دریافت خدمات اندروید ۱۲ برای پوکو ایکس ۳ ذکر شده بود، اما به‌ احتمال‌ قوی همانند اندروید ۱۱ که ابتدا به‌ صورت نسخه بتا و آزمایشی در اروپا ارائه شد و سپس در نسخه‌های جهانی دیگر، شاید برای اندروید ۱۲ برای گوشی سامسونگ پوکو ایکس ۳ نیز کمپانی شیائومی همین‌ طور محتاطانه عمل کند و در صورتی که نسخه بتا باگی نداشته باشد، اندروید ۱۲ برای پوکو ایکس ۳ را در تمام نسخه‌های جهانی‌اش عرضه کند.