یکی از مهم‌ترین ویژگی های گوشی های هوشمند، پشتیبانی از اینترنت همراه در تمامی نقاط دنیاست. به سبب پیشرفت‌هایی که در عرصه مخابرات صورت گرفته، کاربران در اکثر نقاط دنیا که نیاز به دریافت اینترنت داشته باشند، صرفاً کافیست دیتای گوشی خود را فعال کنند و از سریع‌ترین سرعت اینترنت بهره مند شوند. جهت فعالسازی این قابلیت کاربران نیاز به انجام تنظیمات اینترنت گوشی یا فعالسازی اینترنت اندروید گوشی که جزو مهم ترین تنظیمات اندروید می باشد، پیدا خواهند کرد که در ادامه تمامی روش‌های تنظیمات اینترنت گوشی و فعالسازی اینترنت اندروید را با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تنظیمات اینترنت گوشی: فعالسازی اینترنت سیم کارت همراه اول

برای فعالسازی اینترنت اندروید ابتدا لازم است تا استفاده از خدمات اینترنت را روی شماره خود فعال کنید. بعد از اینکه پیامک موفقیت آمیز بودن اینترنت را دریافت کنید حال باید تنظیمات اینترنت را روی گوشی خود اعمال کرده و در نهایت پس از خرید بسته اقدام به استفاده از اینترنت همراه اول نمایید.

تنظیمات اینترنت گوشی: دریافت کد فعالسازی اینترنت همراه اول اعتباری و دائمی

جهت دریافت تنظیمات اینترنت گوشی خود، ابتدا باید با استفاده از کد فعالسازی اینترنت یا ارسال پیامک به این کار مبادرت نمایید. برای دریافت تنظیمات و فعالسازی اینترنت می توانید از دو روش کدهای USSD یا ارسال پیامک بهره ببرید که در ذیل هر 2 روش بطور مفصل توضیح داده شده است.

روش اول: در این روش با استفاده از کد USSD قادر خواهید بود تا اینترنت را روی خط خود فعالسازی نمایید. برای این منظور ابتدا برنامه شماره‌گیر یا همان Dialler را در گوشی خود باز کرده و کد دستوری #۲۳۱*۱۰* را از خط همراه اول خود شماری گیری کنید. در این صورت کد ussd اینترنت اجرا شده و سپس نتیجه فعالسازی اینترنت روی خط شما از طریق پیامک ارسال خواهد شد.

تنظیمات اینترنت گوشی: دریافت کد فعالسازی اینترنت همراه اول اعتباری و دائمی

روش دوم: در این روش برنامه پیامک خود را باز کرده و سپس یک پیامک خالی و بدون متن به شماره ۸۰۸۸ ارسال کنید.

بعد از استفاده از یکی از روش‌های فوق، درخواست شما بررسی شده و پس از فعال شدن اینترنت روی شماره می‌توانید به مرحله بعد برای انجام تنظیمات اینترنت همراه اول مراجعه کنید.

در این مرحله باید به روش دستی و یا اتوماتیک تنظیمات اینترنت را متناسب با مدل گوشی که دارید بر روی تلفن هوشمند خود نصب کنید. برای این منظور هم دو روش وجود دارد:

روش اول: در صورتی که تنظیمات اینترنت گوشی شما موجود باشد، به آسانی قادر خواهید بود تا با ارسال مدل گوشی خود، تنظیمات را بصورت خودکار دریافت نموده و برروی گوشی خود فعالسازی را انجام دهید. برای دریافت تنظیمات گوشی ابتدا باید برنامه پیامک گوشی خود را باز کنید و مدل گوشی خود را به زبان انگلیسی بطور مثال samsung a32 را به سرشماره 8008 پیامک کنید. اگر تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ شما در سامانه فوق موجود باشد، در اینصورت تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ شما ارسال خواهد شد.

روش دوم: در این حالت اگر تنظیمات اینترنت گوشی شما موجود نباشد، شما باید تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ را بصورت دستی انجام دهید تا فعالسازی اینترنت اندروید شما صورت گیرد. برای فعالسازی اینترنت گوشی به مسیر زیر بروید:

Settings > Wireless & networks > Mobile networks >Access Point Names

حال باید تنظیمات زیر را در کادرهای موجود اعمال نمایید تا فعالسازی اینترنت گوشی شما انجام پذیرد.

Name: MCI_GPRS

Apn: mcinet

Proxy: 192.168.194.073

Port: 8080

حال با ذخیره تغییرات فوق و زدن دکمه اینترنت همراه گوشی قادر خواهید بود تا از اینترنت گوشی خود براحتی استفاده کنید.

تنظیمات اینترنت گوشی: فعالسازی اینترنت ایرانسل

اگر گوشی شما از برند شیائومی باشد برای فعالسازی اینترنت ایرانسل دو راه همچون سیم کارت همراه اول وجود دارد که اولین راه استفاده از کد فعال سازی USSD است و روش دوم استفاده از پیامک می باشد که در هر دو روش تنظیمات گوشی شیائومی برای شما توسط پیامک ارسال خواهد شد.

روش اول: برای دریافت تنظیمات اینترنت گوشی شیائومی توسط کدهای USSD ابتدا باید وارد برنامه شماره گیر یا همان Dialer دستگاه خود شوید سپس کد *555*4*2# را تایپ کنید و دکمه call را بزنید. بعد چند لحظه تنظیمات اینترنت گوشی شیائومی برای شما ارسال خواهد شد.

تنظیمات اینترنت گوشی: فعالسازی اینترنت ایرانسل

روش دوم: جهت فعالسازی اینترنت اندروید یا دریافت تنظیمات اینترنت گوشی شیائومی بصورت دستی ابتدا به مسیر زیر بروید:

 Settings > Wireless & networks > Mobile networks >Access Point Names

سپس در صفحه فوق اطلاعات زیر را وارد کنید و در انتها تنظیمات را ذخیره نمایید.

Name: Irancell-GPRS

APN: mtnirancell

Proxy: 11.131.26.138

Port: 8181

در انتها برای استفاده از داده تلفن همراه خود، یکبار گوشی موبایل خود را خاموش روشن کنید.