برای ثبت‌نام در واتساپ، کاربران حتماً باید شماره تلفن خود را ارائه دهند. با این حال، ممکن است در بعضی موارد، ترجیح دهید شماره خود را در هنگام استفاده از این پلتفرم پنهان کنید. مخفی کردن شماره در واتساپ یکی از راه‌های حفظ حریم خصوصی است. در این مقاله، به روش‌ها و تکنیک‌هایی خواهیم پرداخت که به شما امکان می‌دهند شماره خود را در واتساپ مخفی کنید، بدون اینکه نیاز به تغییر و تعویض شماره واقعی خود یا نصب مجدد واتساپ داشته باشید. اگر به دنبال راهکاری برای مخفی کردن شماره واتساپ در آیفون یا اندروید خود هستید با ما همراه شوید.

مخفی کردن شماره واتساپ در اندروید و آیفون با استفاده از شماره تلفن مجازی

مخفی کردن شماره واتساپ در اندروید و آیفون با استفاده از شماره تلفن مجازی

اگر می‌خواهید شماره تلفن خود را از سایر کاربران مخفی کنید، می‌توانید این کار را با استفاده از یک شماره مجازی انجام دهید. شماره تلفن مجازی شماره‌های موقت یا جایگزینی هستند که برای اهداف مختلف کاربرد دارند، از جمله مخفی کردن شماره واتساپ.

با دریافت یک شماره تلفن مجازی، می‌توانید یک حساب کاربری جداگانه در واتساپ بسازید و بدون آشکارسازی شماره تلفن واقعی خود در این برنامه به فعالیت بپردازید. با گرفتن شماره مجازی همچنان می‌توانید از گیف واتساپ و استاتوس واتساپ در اکانت خود بهره ببرید.. استفاده از شماره تلفن مجازی برای مخفی کردن شماره واتساپ در اندروید و همچنین آیفون، کاربرد دارد. در ادامه با اموزش مخفی کردن شماره در واتساپ با شماره مجازی با ما همراه باشید.

نحوه مخفی کردن شماره در واتس اپ با شماره تلفن مجازی

برای مخفی کردن شماره واتساپ با استفاده از یک شماره مجازی، باید این مراحل را دنبال کنید.

 1. نحوه مخفی کردن شماره در واتس اپیک سرویس ارائه‌دهنده شماره مجازی پیدا کنید و یک شماره ثبت‌نام کنید.برنامه واتساپ
 2. برنامه واتساپ را بازکنید.منوی تنظیمات واتساپ
 3. از سه‌نقطه عمودی در گوشه بالا سمت راست، گزینه تنظیمات را انتخاب کنید.انتخاب اکانت برای پنهان کردن شماره واتساپ
 4. روی حساب (Account) ضربه بزنید.منوی حریم خصوصی واتساپ
 5. روی حریم خصوصی (Privacy) ضربه بزنید.پنهان کردن اطلاعات واتساپ
 6. از بین گزینه‌های موجود، روی «هیچ‌کس» ضربه بزنید.شماره تلفن مجازی برای مخفی کردن شماره واتساپ
 7. شماره مجازی خود را در فیلد «شماره تلفن» وارد و ذخیره کنید.

با انجام این مراحل، شماره تلفن واقعی شما از سایر کاربران واتساپ مخفی می‌شود. با این حال، توجه به این نکته مهم است که اگر به کسی اجازه دهید شماره تلفن شما را ذخیره کند، باز هم می‌تواند با شما تماس بگیرد یا پیام ارسال کند.

یکی از روش‌های معمول برای گرفتن شماره مجازی، استفاده از برنامه Google Voice است. با این روش، می‌توانید یک شماره تلفن تازه و مجازی دریافت کنید که می‌توانید آن را به جای شماره واقعیتان در واتساپ استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: برودکست واتساپ

نحوه مخفی کردن شماره واتساپ با استفاده از برنامه Google Voice

نحوه مخفی کردن شماره واتساپ با استفاده از برنامه Google Voice

استفاده از برنامه گوگل ویس برای مخفی کردن شماره واتساپ در آیفون و اندورید امکان‌پذیر است. بنابراین چه گوشی موبایل شما اندروید است و چه آیفون، مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. دانلود برنامه گوگل ویس برای پنهان کردن شماره واتساپدانلود برنامه Google Voice: برنامه Google Voice را از فروشگاه گوگل پلی برای دستگاه‌های اندرویدی یا از فروشگاه اپ استور برای دستگاه‌های آیفون دانلود کنید.ورود به حساب کاربری گوگل ویس
 2.  ورود به Google Voice: بعد از دانلود برنامه، آن را بازکنید و وارد حساب کاربری خود بشوید.شرایط گوگل ویس برای گرفتن شماره تلفن مجازی
 3. خواندن شرایط و قوانین: قوانین و شرایط استفاده از سرویس را بخوانید و بر روی ادامه (CONTINUE) کلیک کنید.سرچ شماره در گوگل ویس
 4. جستجو: در برنامه Google Voice، روی دکمه جستجو (SEARCH) کلیک کنید.انتخاب مکان شماره تلفن مجازی گوگل ویس
 5. انتخاب مکان: یک مکان برای شماره تلفن جدید خود انتخاب کنید، می‌توانید بر اساس شهر یا کد منطقه انتخاب کنید.انتخاب شماره تلفن مجازی در گوگل ویس
 6. انتخاب شماره تلفن: از لیست شماره‌های موجود، شماره تلفنی که می‌خواهید انتخاب کنید را انتخاب کنید.تایید شماره تلفن مجازی در گوگل ویس
 7. تأیید شماره تلفن جدید: دستورالعمل‌های روی صفحه را برای تأیید شماره تلفن جدیدتان دنبال کنید. بعد از تأیید شماره، می‌توانید آن را در واتساپ استفاده کنید.تغییر شماره واتساپ با شماره تلفن مجازی
 8. تغییر شماره تلفن در واتساپ: وارد تنظیمات واتساپ شوید و به قسمت تغییر شماره تلفن بروید. شماره تلفن جدید خود را وارد کنید و مراحل ثبت‌نام را طی کنید.

توجه داشته باشید اگر نمی‌خواهید هنگام تماس با واتساپ از شماره اصلی‌تان استفاده شود، در هنگام تنظیم شماره تلفن جدید، گزینه فعال‌سازی انتقال تماس را انتخاب نکنید. همچنین استفاده پیام مدت دار در واتساپ، یکی دیگر از راه‌های افزایش حریم خصوصی است.

نحوه مخفی کردن شماره در واتس اپ بیزینس

در حال حاضر مخفیبرای مخفی کردن شماره در واتساپ از طریق خود برنامه، فقط در واتساپ تجاری ممکن است؛ در واقع واتساپ بیزینس اساساً شماره صاحب حساب را مخفی نگه می‌دارد؛ مگر این‌که خود او تمایلی برای به اشتراک گذاشتن شماره کسب و کارش نشان دهد.

مخفی کردن شماره واتساپ در اندروید با استفاده از برنامه‌های شخص ثالث

مخفی کردن شماره واتساپ در اندروید با استفاده از برنامه‌های شخص ثالث

یکی از رویکردها برای مخفی کردن شماره واتساپ استفاده از برنامه‌های شخص ثالث است که به طور خاص برای این منظور طراحی شده‌اند. این برنامه‌ها به عنوان واسطه‌ها عمل می‌کنند و به شما امکان می‌دهند با دیگران در واتساپ ارتباط برقرار کنید در حالی که شماره واقعی تلفن خود را پنهان نگه می‌دارید. با آموزش مخفی کردن شماره واتساپ، دیگر نیازی به حذف مخاطب از واتساپ ندارید؛ توجه داشته باشید که شما برای مخفی کردن شماره مخاطب در واتساپ راهی ندارید و صرفاً می‌توانید یک چت را با اضافه کردن به Archive از لیست چت‌ها مخفی نگه دارید. برای پنهان کردن شماره خودتان در واتساپ می‌توانید برنامه‌های شخص ثالث زیر را امتحان کنید.

 پنهان کردن شماره در واتساپ؛ برنامه TextNow

اموزش مخفی کردن شماره در واتساپ با TextNow

 TextNow یک برنامه مجازی‌سازی شماره تلفن است که به شما امکان می‌دهد شماره تلفن مجازی جدیدی برای استفاده در واتساپ و سایر برنامه‌های پیام‌رسان ایجاد کنید. با استفاده از این برنامه، شما می‌توانید شماره تلفن جدیدی دریافت کنید و آن را به واتساپ متصل کنید، در حالی که شماره واقعی خود را پنهان نگه می‌دارید؛ از TextNow می‌توانید در دستگاه‌های اندرویدی مثل گوشی سامسونگ و دستگاه‌های آیفون استفاده کنید.

نحوه مخفی کردن شماره در واتساپ؛ شماره مجازی از Hushed

نحوه مخفی کردن شماره در واتساپ با Hushed

 اپلیکیشن Hushed به شما شماره تلفن مجازی جدیدی برای استفاده در واتساپ می‌دهد. با این شماره به راحتی می‌توانید برای مخفی کردن شماره واتساپ خود اقدام کنید. برنامه Hushed قابلیت‌های متنوعی مثل امکانات پیامک، تماس و جعبه ورودی صوتی را فراهم می‌کند.

شماره تلفن مجازی برای واتساپ؛ برنامه Burner

 Burner یک برنامه پرطرفدار است که به شما امکان می‌دهد شماره تلفن مجازی موقتی را برای استفاده در واتساپ و سایر برنامه‌های ارتباطی ایجاد کنید. شما می‌توانید شماره‌های مختلفی را به دلخواه خود دریافت کنید و آن‌ها را به واتساپ گوشی شیائومی، سامسونگ، آیفون و ... متصل کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که برنامه‌های بالا تنها یک راه‌حل ممکن برای مخفی کردن شماره واتساپ هستند و ممکن است نیازمند هزینه‌هایی برای استفاده کامل از آن‌ها باشید. همچنین، بهتر است قبل از استفاده از هر برنامه شخص ثالثی، مطمئن شوید که از منابع معتبر و امن دریافت می‌شود.

مخفی کردن شماره در واتساپ ایفون

مخفي كردن شماره در واتساپ ايفون

همه برنامه‌هایی که در پاسخ قبلی گفته شدند، برای سیستم‌عامل iOS هم موجود هستند. بنابراین می‌توانید از شماره‌هایی که با استفاده از این برنامه‌ها دریافت می‌کنید، برای مخفی کردن شماره واتساپ در آیفون و همچنین آیپد خود بهره ببرید. برنامه‌ها را برای گوشی اپل از App Store دانلود و نصب کنید. درنهایت اگر نگران حذف پیام‌های خود هستید، قبل از هر اقدامی، با سیو مسیج واتساپ، چت‌های مهم خود را ذخیره کنید.

منبع ۱/ منبع ۲