گیف یک نوع فایل تصویری با فرمت‌ .gif متحرک بدون صدا است که در پیام رسان های خارجی و داخلی کاربرد زیادی دارد. عموما گیف را برای انتقال احساس یا حالتی که آن لحظه داریم و نمی‌توانیم با زبان نوشتاری آن‌ را بیان کنیم، در چت برای دوستانمان ارسال می‌کنیم. حال شاید برای شما هم این سوال ایجاد شده باشد که ایا گیف واتساپ وجود دارد؟ یا با چه برنامه ای برای واتساپ گیف درست کنیم؟ یا اینکه چگونه دانلود گیف واتساپ را انجام دهیم؟ ترفندهای واتساپ بسیاری وجود دارد مخصوصا در ارتباط با گیف ها؛ در ادامه با هر چیزی که برای استفاده از گیف در واتساپ نیاز دارید، آشنا می‌شوید.

ایا واتساپ گیف دارد؟

ایا واتساپ گیف دارد؟

همانطور که می‌دانید واتساپ یکی از پراستفاده‌ترین و محبوب‌ترین برنامه‌ها است و به یکی از برنامه‌های رایج رسانه‌های اجتماعی در دستگاه‌های اندروید و iOS تبدیل شده‌ است. شاید هنگام ارسال پیام و چت کردن با دوستانتان در واتساپ، نیاز به ارسال گیف پیدا کرده باشید و این سوال را با خود کرده باشید که ایا واتساپ گیف دارد؟

به لطف ترفندهای واتس آپ، پاسخ قطعا مثبت است. واتساپ نیز مانند بسیاری از برنامه‌های به اصطلاح پیام‌رسان، دارای کتابخانه‌ای از گیف‌های ذخیره شده هم در آیفون و هم در اندروید است که کاربران می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند و از گیف‌هایی که ذخیره شده یا خودشان ساخته‌اند، استفاده کنند. حال طریقه‌ی ارسال گیف واتساپ را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه ارسال گیف در واتساپ اندروید

نحوه ارسال گیف در واتساپ اندروید

 1. واتساپ را در گوشی موبایل خود باز کنید.
 2. یک چت فردی یا گروهید را انتخاب کنید.
 3. روی نماد ایموجی و بعد گیف (GIF) ضربه بزنید.
 4. برای جستجوی یک گیف با موضوعی خاص، روی گزینه جستجو (Search) ضربه بزنید.
 5. گیف مورد نظرتان را انتخاب کنید.
 6. روی گزینه ارسال (Send) ضربه بزنید.

ارسال گیف واتساپ در ایفون

ارسال گیف واتساپ در ایفون

 1. واتساپ را در گوشی موبایل خود باز کنید.
 2. یک چت فردی یا گروهید را انتخاب کنید.
 3. روی نماد استیکر واتساپ (Stickers) و بعد GIF ضربه بزنید.
 4. در این مرحله می‌توانید:
  • از گزینه Search برای جستجوی یک گیف با موضوعی خاص استفاده کنید
  • از قسمت Recents، گیف‌هایی که اخیراً از آن‌ها استفاده کرده‌اید را پیدا کنید
  • از قسمت Favorites، گیف‌های موردعلاقه‌تان که ستاره‌دار کرده‌اید را پیدا کنید
 5. روی گیف مورد نظرتان ضربه بزنید.
 6. روی ارسال ضربه بزنید.

برای ستاره‌دار کردن GIF در یک چت دونفره یا یک گروه خاص: انگشتتان را روی گیف مورد نظر نگه دارید و بعد با انتخاب نماد Star آن را ستاره‌دار کنید.

 برای ستاره‌دار کردن گیف واتساپ در منوی کلی گیف‌ها: انگشتتان را روی آن نگه دارید و بعد روی Add to favorites ضربه بزنید.

برای حذف کردن یک گیف واتساپ از گزینه‌های موردعلاقه در ایفون: وارد بخش Favorites در منوی گیف‌ها شوید؛ انگشتتان را روی گیف مورد نظر نگه دارید و حذف کنید انگشتتان را روی آن نگه دارید و روی Remove from favorites ضربه بزنید.

چرا گیف واتساپ باز نمی شود؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما پیش آمده باشد، این است که چرا گیف واتساپ باز نمی شود؟ این مشکل ممکن است دلایل متعدد و زیادی داشته باشد که چند مورد از رایج‌ترین آن‌ها را معرفی و راه حلی نیز پیش روی شما خواهیم گذاشت.

قدیمی بودن نسخه واتساپ نصب شده

اگر به گیف واتساپ خودتان یا حتی استیکرها دسترسی ندارید، یکی از دلایلی که باعث می‌شود این اتفاق رخ دهد، آپدیت نبودن نسخه‌ی واتساپی است که دارید با آن کار می‌کنید. پس اگر برنامه‌ی واتساپ شما به‌روز نمی‌باشد، از منابع معتبر دانلود برنامه یا از سایت رسمی واتساپ، اقدام به آپدیت کردن نسخه‌ی واتساپ خود بکنید.

پر بودن حافظه کش

چرا گیف واتساپ باز نمی شود؟ پاک کردن حافظه کش

گاهی نیز ممکن است به دلیل بالا بودن کش برنامه واتساپ، گوشی شما دسترسی و همچنین ذخیره گیف‌های واتساپی را برایتان غیرممکن می‌سازد. برای پاک کردن کش گوشی و برنامه واتساپ در گوشی‌های اندروید از روش زیر اقدام کنید.

 1. به تنظیمات بروید.
 2. وارد بخش برنامه‌ها یا Apps شوید.
 3. در این بخش دنبال برنامه واتساپ بگردید و وارد Storage آن شوید.
 4. گزینه Clear Cache را یافته و حافظه کش واتساپ را پاک کنید.

نکته‌ای که کاربران آیفون باید توجه کنند این است که در سیستم عامل IOS امکان پاک کردن کش وجود ندارد و آنان ناچارند برنامه را یک بار حذف و دوباره نصب کنند.

کند بودن اینترنت

کند بودن سرعت اینترنت نیز از معدود دلایل باز نشدن گیف واتساپ است و اگر شما نیز مشکل باز نشدن گیف‌هایتان در واتساپ را دارید اما هم نسخه‌ی واتساپتان به‌روز است و هم حافظه کش خالی است، دلیل آن می‌تواند سرعت کم اینترنت باشد. بهتر است اتصال خودتان را بررسی و دوباره امتحان کنید.

درست کردن گیف در گوشی موبایل اندروید

درست کردن گیف در گوشی موبایل اندروید

ساخت گیف با موبایل در واتساپ بسیار ساده و راحت است و اصلا کار پیچیده‌ای نیست. شیوه‌ی درست کردن یک گیف واتساپ دلخواه در گوشی اندرویدی به صورت زیر است:

 1. وارد منوی برنامه‌های موبایل خود شده و برنامه‌ی واتساپ را باز کنید.
 2. وارد صفحه‌ی چت یکی از مخاطبینتان شوید.
 3. در قسمت پایین سمت راست گزینه‌ای که آیکون سنجاق دارد را بزنید.
 4. از بین گزینه‌ها، گالری را انتخاب کرده و وارد گالری گوشی شوید.
 5. ویدیویی که قصد دارید آن را تبدیل به گیف بکنید را انتخاب کنید.
 6. در قسمت بالا می‌توانید ویدیو را برش بزنید.
 7. در بالا سمت راست دو گزینه وجود دارد که سمت چپ ویدیو و سمت راست گیف است؛ شما باید آن را روی گزینه گیف واتساپ قرار دهید.
 8. بعد از آن گزینه ارسال را که در پایین سمت راست صفحه قرار دارد بزنید تا گیف ارسال شود.

درست کردن گیف در گوشی موبایل آیفون

درست کردن گیف در گوشی موبایل آیفون

درست کردن گیف در گوشی موبایل آیفون کمی متفاوت از گوشی‌های اندرویدی است اما فرق چندانی ندارد. نحوه‌ی درست کردن گیف در گوشی آیفون به صورت زیر است:

 1. در منوی برنامه‌های موبایل برنامه‌ی واتساپ را باز کنید.
 2. وارد صفحه‌ی مخاطبین واتساپ شوید.
 3. در پایین سمت چپ صفحه‌ی چت آیکون "+" را بزنید.
 4. در این قسمت گزینه Photo & Video Library را انتخاب کرده و وارد گالری تصاویر و ویدیوهای آیفون خودتان شوید.
 5. ویدیویی که قصد دارید آن را تبدیل به گیف بکنید را انتخاب کنید.
 6. در قسمت بالا می‌توانید ویدیو را برش بزنید.
 7. در بالا سمت راست دو گزینه وجود دارد که سمت چپ ویدیو و راست گیف است و شما باید آن را روی گزینه گیف قرار دهید.
 8. بعد از آن گزینه ارسال که در پایین سمت راست صفحه قرار دارد بزنید تا گیف ارسال شود.

دانلود گیف واتساپ

برای دانلود گیف واتساپ برنامه و سایت‌های مختلفی وجود دارند که در آن‌ها می‌توانید گیف‌های دلخواه خودتان را به واتساپ اضافه کنید. در ادامه از محبوب‌ترین‌های این حوزه را برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس معرفی خواهیم کرد.

با چه برنامه ای برای واتساپ گیف درست کنیم؟

حالا که دانستیم واتساپ قابلیت این را دارد که برای دیگران گیف ارسال کنیم و شیوه‌ی ارسال گیف واتساپ را هم بررسی کردیم، ممکن است این سوال در ذهنتان باشد که آیا می‌توان گیف واتساپ درست کرد و اگر پاسخ مثبت است، با چه برنامه ای برای واتساپ گیف درست کنیم؟ در ادامه‌ی این مطلب به این سوال پاسخ خواهیم داد و به بررسی شیوه درست کردن و اضافه کردن گیف به واتساپ هم در گوشی‌های آیفون و هم گوشی‌های اندروید خواهیم پرداخت.

GIF For WhatsApp

GIF For WhatsApp

برنامه‌ GIF For WhatsApp یک برنامه‌ی بسیار کاربردی مخصوص گوشی‌های اندروید برای دسترسی به گیف‌های قدیمی و جدید واتساپ است. از مزایای برنامه گفته شده این است که گیف‌ها را به صورت رایگان در اختیار تمامی کاربرانش قرار می‌دهد. این برنامه گیف‌ها را در دسته‌های مختلف از جمله گیف تولد، شاد، غمگین و… مرتب‌سازی می‌کند تا کاربران به راحتی بتوانند گیف دلخواه خودشان را انتخاب کنند، آن‌ها را در بخش گیف‌های خود اضافه و با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

دانلود GIF For WhatsApp از گوگل پلی

For WhatsApp-Funny gif gifs

For WhatsApp-Funny gif gifs

برنامه For WhatsApp-Funny gif gifs مخصوص کاربران گوشی‌های آیفون است؛ در این برنامه شما قادر خواهید بود از تصاویر گیف درست کرده و یا گیف‌های متنوع و زیاد موجود در برنامه را ذخیره یا برای دوستانتان به اشتراک بگذارید. برنامه قابلیت جستجو درون گیف‌ها با استفاده از واژه‌های کلیدی را نیز دارد و به همین منظور استفاده از آن بسیار آسان و سریع است.

دانلود For WhatsApp-Funny gif gifs از اپ استور

جمع بندی

در این مقاله از همه چی آنلاین سعی کردیم تا هر آنچه که راجع به گیف واتساپ لازم بود بدانید را به شما ارائه دهیم. همچنین به سوالاتی مانند ایا واتساپ گیف دارد؟ چرا گیف واتساپ باز نمی شود؟، با چه برنامه ای برای واتساپ گیف درست کنیم؟ پاسخ دادیم تا شما عزیزان بتوانید نیازهایتان را برطرف کنید؛ امیدواریم مطالب گفته شده، مفید واقع شده باشند.

منبع: businessinsider