همراه با بالا رفتن قیمت گوشی موبایل، توجه بسیاری از کاربران به گوشی‌های اقتصادی بازار جلب شد. یکی از گوشی‌های هوشمند اقتصادی که بسیار مورد استقبال کاربران قرار گرفته، گوشی سامسونگ A10است. برای آشنایی بیشتر با این گوشی پرطرفدار اندروید سامسونگ A10 را بررسی می‌کنیم. سامسونگ A10 با اندروید ۹ و پردازنده اگزینوس ۷۸۸۴ به بازار ارائه شد و به عنوان یک گوشی سامسونگ اقتصادی مطرح شده است. اندروید سامسونگ A10 در ابتدا با اندروید ۹ به همراه رابط کاربری One UI 1.0 به بازار عرضه شد. پیش‌تر سامسونگ از رابط کاربری سامسونگ اکسپرینس(samsung experience)استفاده می‌کرد، اما در اندروید سامسونگ A10 با رابط کاربری جدید One UI حس راحتی و مدرنی بیشتری به کاربر منتقل می‌شود. این رابط کاربری مشکل خاصی ندارد ولی ما به شما توصیه می‌کنیم نه فقط برای گوشی سامسونگ A10، که حافظه همه گوشی‌های هوشمند را حتی‌المکان سبک نگهداری کنید تا گوشی شما کند نشود.


آپدیت اندروید سامسونگ A10

آپدیت اندروید سامسونگ A10

پس از تقریبا یک سال و سه ماه آپدیت اندروید سامسونگ A10 عرضه شد. این آپدیت از اندروید ۱۰ و One UI 2.0 بهره می‌برد. حال ببینیم این آپدیت در عمل چه منافعی برای کاربر داشته است. حجم این آپدیت ۱.۲ گیگابایت است. ارائه این آپدیت در ایران به صورت OTA است. اگر هنوز نوتیفیکیشن این آپدیت برای شما نیامده باید به صورت دستی برای آپدیت گوشی خود اقدام کنید. از قابلیت‌هایی که در این آپدیت به گوشی سامسونگ A10 اضافه شده است، قابلیت دارک مود پیشرفته‌تر است. با توجه به امولد بودن نمایشگر سامسونگ A10 روشن کردن حالت دارک مود می‌تواند عمر باتری این گوشی را افزایش دهد. از مواردی که در آپدیت اندروید سامسونگ A10 رابط کاربری جدید سامسونگ One UI 2.0 مورد توجه قرار گرفته است، سبک‌سازی محیط کاربری با کم کردن نوتیفیکیشن‌های ورودی و همچنین نشانگر‌هاست.

حالت یک‌ دست هم با انتقال مناطق کاربردی برنامه‌ها در این حالت به قسمت پایینی، صورت کاربردی‌تری پیدا کرده است. این تغییر شامل منو نمایش برنامه‌ها هم هست و در one hand mode همه این منو‌ها را به قسمت پایینی صفحه نمایش انتقال داده است. در این حالت سامسونگ قابلیتی هم برای افزایش بینایی و شنوایی کاربران اضافه کرده که توسط کاربر قابل فعال کردن است.

در آپدیت جدید به زیباتر شدن محیط کاربری هم فکر شده است. بعضی از برنامه‌های اصلی مثل مخاطبین و پیام‌ها با رنگ‌های درخشان‌تری طراحی شده‌اند تا محیط کاربری را هر چه بیش‌تر جذاب کنند. آپدیت جدید اندروید سامسونگ A10، با وجود آن‌که امکانات جدیدی به گوشی اضافه کرده، موجب کاهش سرعت گوشی گلکسی A10 نمی‌شود.


نتیجه گیری

اندروید سامسونگ A10، از ابتدا با اندروید مدرن (pie) یا اندروید ۹.۰  و رابط کاربری One UI 1.0 از کیفیت خوبی برخوردار است. اکنون قابلیت آپدیت به ورژن جدید اندروید و رابط کاربری جدید سامسونگ به عنوان یک مزیت برای این گوشی اقتصادی شناخته می‌شود. اندروید ۱۰ یکی از بهترین اندرویدها به شمار می‌آید و از قابلیت‌های خوبی در زمینه کنترل مصرف باتری و مولتی‌تسکینگ برخوردار است. همانطور که در وبسایت GSMArena می‌بینیم، مجموع اندروید ۹.۰ به عنوان اندروید اولیه و ارائه آپدیت اندروید ۱۰ و رابط کاربری One UI 2.0 تجربه خوبی از اندروید سامسونگ A10 ارائه می‌دهد.