پیشرفت تکنولوژی سبب شده که بتوانیم بیشتر دستگاه های الکترونیک اطرافمان را از طریق اینترنت و یا دیگر روش ها کنترل نمائیم. این اتوماسیون به ما کمک می کند تا کارهایمان را با سرعت و دقت بیشتری انجام دهیم و در زمان نیز صرفه جویی شود. امروزه یکی از پل های ارتباطی ما با دنیای اطرافمان به گوشی خلاصه شده است و در این مقاله می خواهیم به بهترین برنامه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون بپردازیم تا بتوانید به راحتی از گوشی هوشمندتان در این حوزه نیز استفاده کنید؛ البته بعضی از گوشی ها به صورت خودکار این قابلیت را دارند و فقط کافی است تا آنها را فعال نمائید. در ادامه به بررسی برخی از بهترین برنامه های اندروید ارائه شده در این حوزه می پردازیم؛ پس با ما همراه باشید تا برخی از این برنامه ها را با یکدیگر بررسی نمائیم.

گوشی های هوشمند به معنای واقعی کلمه هوشمند هستند و با این حال، برای یافتن بسیاری از کاربردهای آنها می بایست آموزش دید. یکی از این قابلیت ها، تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون است که شاید درباره آن نشنیده باشید. در صورتی که گوشی شما دارای مادون قرمز باشد، به کمک آن می توانید دستوراتی را از طریق تلفن خود ارسال کنید تا دستگاه هایی مانند تلویزیون، DVD و آنتن دیجیتال را کنترل نمائید. این سخت افزار قابل دانلود نیست و در صورتی که گوشی شما آن را نداشته باشد، می توانید آن را خریداری کنید و یا برنامه های سازگار با آن را از اینترنت دانلود نمائید. بعضی از برنامه های تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون در زیر ذکر شده است:

1. برنامه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون FamiSafe

1. برنامه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون FamiSafe

اولین برنامه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون که می خواهیم در خصوص آن توضیح دهیم، اپ FamiSafe می باشد که به کمک آن می توانید گوشی تان را به یک ریموت کنترل تبدیل نمائید. خوشبختانه برنامه FamiSafe در نسخه های متنوعی ارائه شده است و علاوه بر اندروید، یکی از بهترین اپلیکیشن های آیفون نیز به حساب می آید که کار کردن با آن بسیار آسان است. مجموعه ویژگی های این اپلیکیشن شامل کنترل، نظارت، تنظیم تایمر و حتی کنترل برنامه های مشاهده شده توسط کودکان می شود. از طریق بخش تنظیمات نیز قادر خواهید بود مدت کارکرد دستگاه را بررسی کنید و همچنین برنامه ها یا کانال هایی را که نمی خواهید اعضای خانواده تماشا کنند مسدود و یا محدود نمائید. این برنامه هم اکنون در اپ استور و پلی استور موجود است و برای استفاده از آن باید اشتراک ماهیانه یا سالیانه را خریداری نمائید.

2. برنامه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون Android TV Remote

2. برنامه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون Android TV Remote

یکی دیگر از برنامه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون Android TV Remote می باشد که از طریق آن می توانید دستگاه های اندرویدی را به یک کنترل از راه دور تبدیل کنید. برنامه گفته شده رابط کاربری بسیار ساده ای دارد و در نتیجه کار کردن با آن نیز راحت است. از ویژگی های جالب Android TV Remote، این است که می توانید گوشی های اندرویدی را توسط بلوتوث یا شبکه های محلی نیز به تلویزیون متصل کنید. در صورتی که قصد هزینه کردن برای این نوع اپلیکیشن ها را ندارید، باید بدانید که این برنامه رایگان است و برای استفاده از آن نیازی به تهیه اشتراک ماهیانه یا سالیانه نیست. خوشبختانه تمامی دستگاه های اندرویدی توسط این اپلیکیشن پشتیبانی می شوند و نگرانی در این خصوص وجود ندارد. با توجه به حجم کم و رابط کاربری ساده این برنامه، دانلود آن از پلی استور توصیه می شود.

3. برنامه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون Mi Remote Controller

3. برنامه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون Mi Remote Controller

برنامه Mi Remote Controller توسط شیائومی توسعه یافته است هر چند که برای استفاده از آن لزوما به گوشی شیائومی نیازی ندارید؛ برای استفاده از این اپلیکیشن فقط به یک گوشی اندرویدی معمولی نیاز دارید تا بتوانید به راحتی تلویزیون را از راه دور کنترل نمائید و با دکمه هایی که درون آن تعبیه شده است کانال ها را به سرعت عوض کنید. از طریق این اپ می توان بیشتر دستگاه هایی مانند تلویزیون، DVD و حتی دوربین های دیجیتال را کنترل کرد. شیائومی این برنامه را به صورت رایگان در دسترس عموم قرار داده که رابط کاربری بسیار ساده ای دارد و استفاده از آن نیز چندان سخت نیست. Mi Remote Controller نیز یکی دیگر از اپ های است که در لیست برنامه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون قرار می گیرد و دانلود آن برای کاربرانی که می خواهند چندین دستگاه را به طور همزمان کنترل کنند پیشنهاد می شود.

4. برنامه Anymote Universal Remote

4. برنامه Anymote Universal Remote

از بهترین برنامه های اشتراکی که می توان در لیست تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون در سال های اخیر یافت، اپ Anymote Universal Remote می باشد؛ این برنامه برای گوشی های هوشمندی که دارای مادون قرمز هستند فوق العاده است و از طریق آن می توان خیلی از دستگاه های سازگار با آن را کنترل نمود. این برنامه رایگان نیست و برای استفاده از آن می بایست حدود 5 دلار هزینه اشتراک بدهید. با این حال، دسترسی های بسیار خوبی را می توان در Anymote Universal Remote مشاهده کرد که شامل کنترل محتواهای پخش شده با استفاده از WiFi و ایجاد ماکروهای سفارشی می شود. در صورتی که گوشی شما دارای مادون قرمز می باشد، دانلود این اپ توصیه می شود چرا که در آن می توان بسیاری از قابلیت ها را شخصی سازی نمود.

5. برنامه Unified Remote

در صورتی که به دنبال برنامه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ساده ای هستید، برنامه Unified Remote به راحتی می تواند نیازهای شما را برطرف کند چرا که از طریق آن می توان تلویزیون، کامپیوتر و خیلی از دستگاه های دیگر را کنترل نمود. این اپ چند منظوره، برنامه بسیار قدرتمندی برای کنترل از راه دور تلویزین محسوب می شود و با بسیاری از برندهای معروف الکترونیک سازگار است. از راه هایی که می توان کامپیوتر را کنترل نمود می توان به WiFi و بلوتوث اشاره کرد که فرقی نمی کند سیستم عامل آن ویندوز، macOS و یا لینوکس باشد. اپ Unified Remote از رابط کاربری بسیار ساده و هوشمندی برخوردار است که با یکبار استفاده از آن کاملا بر تمامی بخش های آن تسلط پیدا می کنید. دانلود این اپ برای افرادی که به دنبال برنامه چند منظوره ای در حوزه کنترل دستگاه های الکترونیک هستند پیشنهاد می شود.

منبع: https://famisafe.wondershare.com/parental-control/android-remote-control.html