اکثر ما از پیام‌رسان اینستاگرام استفاده می‌کنیم و در آن عکس و فیلم‌هایی از خاطرات و اوقات فراغت خود به اشتراک می‌گذاریم. علاوه بر این‌ها اینستاگرام فضای مناسبی جهت درآمدزایی، تبلیغ و بازاریابی برای کسب و کار افراد است. در این پیام‌رسان امکان ارسال پیام به سایر حساب‌های اینستاگرام از طریق دایرکت وجود دارد. ممکن است به اشتباه دایرکتی از حساب اینستاگرام خود حذف کنید که به آن نیاز داشته‌اید. مخصوصا اگر دایرکتی که حذف شده پیام‌های مشتریان شما باشد؛ اما نگران نباشید! شما می‌توانید دایرکت اینستاگرام خود را ریکاوری کنید. با ریکاوری دایرکت اینستاگرام، پیام‌های از دست رفته شما بازیابی می‌شوند.

بازیابی پیام‌های از دست رفته از طریق برنامه‌ی اینستاگرام همیشه ممکن نیست و اینستاگرام نیز اجازه‌ی پشتیبان‌گیری از همه‌ی اطلاعات حساب کاربری را به کاربران نمی‌دهد. حال چگونه پیام های دایرکت اینستاگرام را بازیابی کنیم؟ در ادامه‌ روش‌هایی برای ریکاوری دایرکت اینستاگرام را به شما آموزش خواهیم داد.

چگونه پیام های دایرکت اینستاگرام را بازیابی کنیم؟

چگونه پیام های دایرکت اینستاگرام را بازیابی کنیم؟

اگر دایرکتی را در اینستاگرام خود حذف کرده‌اید، برای دسترسی دوباره به پیام‌های پاک شده می‌توانید به شخصی که پیام‌های شما با آن در دایرکت حذف شده، پیام دهید و از او بخواهید که پیام‌ها را مجددا برای شما ارسال کند. اما اگر آن فرد هم پیام‌ها را پاک کرده باشد. دیگر به پیام‌ها دسترسی نخواهید داشت. می‌توانید به صورت دستی ریکاوری دایرکت اینستاگرام را انجام دهید. وارد حساب اینستاگرام در گوشی موبایل یا سایت آن شوید. به بخش تنظیمات اینستاگرام بروید و وارد قسمت امنیت شوید و گزینه‌ی Download Your Data را انتخاب کنید. آدرس ایمیل خود را وارد کنید و روی درخواست داده ضربه بزنید.

در ادامه از شما خواسته می‌شود که رمز عبور اینستاگرام خود را وارد کنید. سپس روی Done‌ بزنید. اینستاگرام ظرف 48 ساعت یک ایمیل حاوی یک فایل فشرده به آدرس ایمیل شما ارسال می‌کند. اطلاعات ارسالی از طرف اینستاگرام به صورت json هستند و به راحتی قابلیت خوانایی برای کاربران را ندارد. برای همین به سایت ریکاوری دایرکت اینستاگرام مراجعه کنید. ابتدا فرم ثبت نام را تکمیل کنید. بعد از آن می‌توانید وارد سامانه شوید و داده‌های ارسالی از طرف اینستاگرام را آپلود کنید.

 پیام‌های اینستاگرام خود را در تب View Messages tab پیدا خواهید کرد. در ادامه به بررسی نحوه بازگردانی دایرکت اینستاگرام در اندروید و ریکاوری دایرکت اینستاگرام در ایفون می‌پردازیم و آن را به شما آموزش می‌دهیم.

بازگردانی دایرکت اینستاگرام در اندروید

بازگردانی دایرکت اینستاگرام در اندروید

Android Data Recovery برنامه‌ی بازیابی داده‌‌های اندروید است و یکی از روش‌ها و ابزارهای مطمئن و قابل اعتمادی است که به کاربران اینستاگرام و گوشی‌های اندروید کمک می‌کند تا پیام‌های از دست رفته و حذف شده‌ی خود را در حساب اینستاگرام خود بازیابی کنند. پیام‌های شما به هر دلیلی که حذف شوند؛ این ابزار دستگاه تلفن شما را اسکن می‌کند و تمام اطلاعات از دست رفته‌ی تلفن همراه شما را بازگردانی می‌کند. اطلاعاتی از قبیل دایرکت اینستاگرام، عکس و فیلم و متن و اطلاعات دیگر پیام‌رسان‌ها. از این نرم افزار می‌توانید در هر گوشی که دارای سیستم عامل اندروید باشد، استفاده کنید؛ فرقی ندارد که شرکت تولید کننده‌ی گوشی شما چیست. کار با برنامه‌ی Android Data Recovery آسان است فقط کافی است که شما این برنامه را دانلود کرده و ریکاوری دایرکت اینستاگرام را انجام دهید. 

ریکاوری دایرکت اینستاگرام در ایفون

اگر از کاربران گوشی‌های ایفون هستید. روش‌های متفاوتی برای ریکاوری دایرکت اینستاگرام شما وجود دارد. برای کاربران گوشی‌های ایفون یکی از بهترین روش‌ها برای ریکاوری دایرکت اینستاگرام iOS Data Recovery است. iOS Data Recovery به ما این امکان را می‌دهد که تمام پیام‌های از دست رفته و به طور کلی تمام اطلاعات گوشی ایفون مانند عکس و فیلم و مخاطبین و موسیقی و… را بازگردانی کنیم. در این برنامه می‌توانیم موارد حذف شده را قبل از ریکاوری، مشاهده کنیم و یک پیش نمایش از اطلاعات حذف شده نشان می‌دهد. برای ریکاوری دایرکت اینستاگرام از طریق این ابزار، ابتدا باید آن را دانلود کرده و پیام‌های حذف شده‌ی دایرکت اینستاگرام را از ایفون دریافت کنیم.

روش‌های دیگر ریکاوری دایرکت اینستاگرام

روش های مرسوم برای ریکاوری دایرکت اینستاگرام را توضیح دادیم. اما علاوه بر آن روش‌های دیگری نیز برای بازیابی پیام‌های حذف شده‌ی اینستاگرام وجود دارد. می‌توانید از طریق گزینه‌ی Instagram Message Recovery Online اقدام به ریکاوری دایرکت اینستاگرام کنید. این قابلیت که توسط توسعه دهندگان اینستاگرام ایجاد شده‌است، به شما این امکان را می‌دهد که پیام‌های خود را به صورت آنلاین بازیابی کنید. وارد وب‌سایت بازیابی پیام اینستاگرام شوید. به بازیابی پیام به صورت آنلاین بروید. اطلاعات ورود به حساب کاربری اینستاگرام خود را وارد کنید. بر روی گزینه‌ی Recover Messages کلیک کنید تا فرایند ریکاوری دایرکت اینستاگرام شروع شود. بعد از تمام شدن فرآیند و تایید شما پیام‌های حذف شده، بازیابی می‌شوند. در ادامه ریکاوری دایرکت اینستاگرام به صورت آنلاین را شروع کنید تا اطلاعات بازیابی شده  را به صورت یک فایل زیپ دریافت کنید.

بازیابی و دسترسی به پیام‌ها از طریق فیسبوک

اگر از فیسبوک استفاده می‌کنید و اتصال اینستاگرام به فیسبوک شخصی تان قبلا صورت گرفته است؛ از طریق فیسبوک هم می‌توانید ریکاوری دایرکت اینستاگرام را انجام دهید. اگر پیامی را حذف کردید و نیاز به بازیابی آن داشتید، در قدم اول وارد سایت فیسبوک شوید. صندوق ورودی حساب خود را بررسی کنید. در سمت چپ به دنبال Instagram Direct بگردید. اگر وارد این قسمت شوید، می‌توانید همه‌ی پیام‌های دایرکت اینستاگرام خود را مشاهده کنید.

ابزار AirDroid Parental Control

ابزار AirDroid Parental Control

روش دیگر برای ریکاوری دایرکت اینستاگرام در اندروید استفاده از ابزار AirDroid Parental Control است. این ابزار یکی از ابزار‌های قدرتمند و جامع برای ریکاوری دایرکت اینستاگرام است. برای کار با این برنامه، وارد حساب کاربری خود در اینستاگرام شوید. این برنامه این قابلیت را به شما می‌دهد که پیام‌های قدیمی خود در اینستاگرام را دانلود کرده و بخوانید. همچنین از طریق این اپ که یکی از بهترین برنامه های کنترل والدین است می‌توانید فعالیت فرزندان خودتان را در اینستاگرام مدیریت کنید. برای استفاده از این برنامه، ابتدا آن را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید.

  • برنامه را بر روی گوشی خود اجرا کنید و وارد آن شوید و یک حساب کاربری بسازید.
  • برنامه‌ی AirDroid Kids باید روی تلفنی که می‌خواهید به اطلاعات اینستاگرام آن دسترسی باشید، نصب شود.
  • بعد از تنظیمات مورد نیاز کد جفت شدن دستگاه‌ها برای اتصال را وارد کنید.
  • اکنون می‌توانید مکالمات و پیام‌های حذف شده را بخوانید.

ریکاوری دایرکت از طریق خود اینستاگرام 

اینستاگرام به طور پیش‌فرض، از هر داده‌ای که مرتبط با حساب کاربری شما باشد در سرورهای خودش پشتیبان تهیه می‌کند. اما در حالت کلی اگر به اشتباه یا به طور تصادفی گفتگویی را در اینستاگرام پاک کنید، به صورت مستقیم نمی‌توانید ریکاوری دایرکت اینستاگرام را انجام دهید زیرا برنامه از رمزگذاری سراسری استفاده می‌کند. همانطور که گفته شد باید از ابزارهای دیگری برای بازیابی این اطلاعات از دست رفته، استفاده کنید که عموما همه‌ی ابزارهای ریکاوری دایرکت و ریپلای دایرکت اینستاگرام نیاز به ورود شما به حساب کاربری اینستاگرامتان دارند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم با استفاده از ترفندهای اینستاگرام و استفاده از ابزارهای مختلف، به شما آموزش دهیم تا بتوانید پیام‌های از دست رفته و حذف شده‌‎‌ی دایرکت اینستاگرام خود را بازیابی و ریکاوری کنید. حتما توجه داشته باشید که از هر برنامه و ابزاری برای ریکاوری دایرکت اینستاگرام خود استفاده نکنید. چون ممکن است بدافزار باشد و منجر به هک شدن حساب کاربری و حتی گوشی شما شود. اگر به هر دلیلی پیامی که به آن نیاز داشتید حذف شد، ابتدا از خود شخص بخواهید آن پیام را برای شما ارسال کند. اگر نشد، از طریق ریکاوری خود اینستاگرام اقدام کنید و در صورت نتیجه نگرفتن به سراغ ابزارهای معرفی شده بروید.

منبع: android-ios-data-recovery