بهترین راه برای یادگیری یک زبان جدید چیست؟ از هر شخصی که به بیش از یک زبان مسلط است این سؤال را بپرسید احتمالاً طیف گسترده‌ای از جواب‌ها را دریافت خواهید کرد. کلاس‌های درس، کتاب‌های درسی، مکالمه‌های گروهی، فیلم و سریال، همه ابزارهایی هستند که می‌توانند شما را در رسیدن به سطح خاصی از زبان و تسلط بر آن کمک کنند. بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی و بهترین برنامه های اندروید نیز یکی دیگر از ابزارهایی است که به طور فزاینده‌ای بین زبان‌آموزان محبوب است. بااین‌حال هر نرم‌افزار تمرکز و روش تدریس خاص خود را دارد. بهترین مورد برای شما بستگی به هدف و البته علاقه شما به آن روش تدریس دارد؛ بنابراین چه در حال نقل‌مکان به یک کشور خارجی باشید و چه می‌خواهید زبان انگلیسی خود را برای امور دیگر تقویت کنید، بهتر است با بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی آشنا باشید! ما در این مقاله قصد داریم بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی را معرفی کنیم. 

چرا از بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی استفاده کنیم؟

یادگیری یک زبان دیگر کار دشواری به نظر می‌آید، حتی اگر این‌طور نباشد! برخلاف کودکان که به‌سادگی با گوش‌دادن به صحبت‌های دیگران زبان را یاد می‌گیرند، بزرگسالان باید تحت یک فرایند مداوم و پیوسته آموزش ببینند که شامل مطالعه، دستور زبان، واژگان و مکالمه می‌شود. این امر زمان زیادی را در زندگی روزمره می‌گیرد به‌خصوص اگر بخواهید در کلاس‌های حضوری شرکت کنید. در کنار شرکت در کلاس‌های زبان، بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی به‌عنوان مکملی برای روش‌های رایج یادگیری زبان استفاده می‌شود. برخی از این برنامه های آموزش زبان انگلیسی اخیراً پیشرفت زیادی داشته‌اند تا جایی که می‌توانند به‌طورکلی جایگزین دوره‌های مبتدی و متوسط شوند. ممکن است نتوانید با استفاده از آن‌ها به تسلط کافی زبان دست یابید، اما آن‌ها می‌توانند به‌عنوان نقطه ورود به تجربه و یادگیری شما کمک کنند. در نهایت هدف بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی کاهش وقت و صرفه‌جویی در هزینه‌های شما برای یادگیری زبان است. 

بهترین برنامه آموزش زبان انگلیسی 

در ادامه مقاله می‌خواهیم ۹ مورد از بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی برای آیفون و بهترین برنامه های آموزش زبان برای اندروید را معرفی کنیم. شما چه در حال یادگیری زبان زیر نظر معلم زبان باشید و چه به‌صورت خودخوان شروع به آموزش زبان کرده باشید، با استفاده از این برنامه‌ها می‌توانید دانش زبان انگلیسی خود را گسترش دهید. 

برنامه آموزش زبان انگلیسی دولینگو Doulingo

برنامه آموزش زبان انگلیسی دولینگو Doulingo

دولینگو یکی از معروف‌ترین و بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی در جهان است و حتی برای یادگیری افراد مبتدی توصیه می‌شود. تا الان بیش از سیصد میلیون نفر در سراسر جهان در این برنامه ثبت‌نام کرده‌اند. دولینگو برای تقویت مهم‌ترین بخش‌های زبان انگلیسی یعنی مهارت شنیداری، گفتاری و گرامر برای زبان‌آموزان مؤثر است. درس‌های دولینگو طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلف را پوشش می‌دهد و تقریباً با نیاز اکثر افراد سازگار است. تمرینات دولینگو به کاربران کمک می‌کند تا کلمات و واژگان جدید یاد بگیرند. کافی است پس از نصب این برنامه تنها بیست دقیقه در روز برای یادگیری زبان انگلیسی وقت بگذارید. این برنامه از بهترین اپلیکیشن های آیفون و اندروید است که کمک می‌کند شما بتوانید گرامر، املا، عبارات و کلمات انگلیسی و مکالمات انگلیسی یاد بگیرید و پس از پایان هر درس یک گزارش دریافت کنید. این برنامه را می‌توانید برای کامپیوتر، گوشی اندروید و آیفون خود نصب کنید. بسیاری از مردم Duolingo را یکی بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی برای آیفون و یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی برای اندروید می‌دانند. 

دانلود دولینگو برای گوشی‌های اندروید

دانلود دولینگو برای گوشی‌های آیفون

Busuu بهترین برنامه آموزش زبان انگلیسی برای اندروید و آیفون

Busuu بهترین برنامه آموزش زبان انگلیسی برای اندروید و آیفون

Busuu یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی برای آیفون و اندروید است که نصب و استفاده از آن برای افراد مبتدی به‌شدت توصیه می‌شود. این برنامه توسط زبان‌شناسان طراحی و تولید شده است. Busuu تعامل انسانی و آموزش مبتنی بر هوش مصنوعی را ترکیب می‌کند و به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا بهتر بتوانند زبان را یاد بگیرند. این برنامه یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان برای یادگیری ۱۲ زبان دنیا است و برای بیش از ۹۰ میلیون کاربر در سراسر دنیا در دسترس قرار دارد. زبان‌آموزان با استفاده از درس‌های اپلیکیشن Busuu می‌توانند چهار مهارت خواندن، نوشتن، گوشی دادن و صحبت‌کردن خود را تقویت کنند. دوره‌های آموزش زبان این برنامه کمک می‌کنند تا بتوانید همه مهارت‌های لازم برای زبان انگلیسی خود را پیشرفت بهبود دهید. از جمله مهم‌ترین مزایای این برنامه آفلاین بودن است. 

شما در این برنامه می‌توانید به‌صورت آفلاین و بدون اتصال به اینترنت درس‌های خود را دانلود کنید و در هرکجا و هر زمان روی آموزش تمرکز کنید. این اپلیکیشن، یادگیری زبان شما را اندازه‌گیری می‌کند تا بتوانید پیشرفت خود را محک بزنید؛ بنابراین می‌توانید در این برنامه گزارش هفتگی دریافت کنید. مطالعات انجام شده روی این برنامه نشان می‌دهد ۲۲ ساعت آموزش زبان انگلیسی از طریق برنامه busuu معادل یک ترم آموزش زبان انگلیسی است. این برنامه در سال ۲۰۲۰ جوایزEdTech Breakthrough Awards را به‌عنوان یکی از بهترین برنامه آموزش زبان انگلیسی دریافت کرده است. 

دانلود busuu برای گوشی‌های اندروید

دانلود busuu برای آیفون

Improve English: بازی با کلمات 

Improve English: بازی با کلمات

Improve English یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی برای اندروید و بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی برای آیفون است. این برنامه یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی برای گسترش دایره واژگان است. این برنامه کمک می‌کند تا کلمات جدید، گرامر، املا و افعال را یاد بگیرید. برنامه Improve English برای کسانی طراحی شده است که درک اولیه از زبان انگلیسی دارند و می‌خواهند دایره لغات، صحبت‌کردن، خواندن و نوشتن خود را بهتر کنند. Improve English همچنین محتوای شخصی‌سازی شده دارد که به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا بتوانند در آزمون‌های TOFEL، IELTS، GAMAT،GRE و CAT نمره خوبی کسب کنند.

دانلود Improve English نسخه اندروید

دانلود Improve English نسخه ios

Memrise

Memrise

شما چه یک فرد مبتدی باشید و چه کسی که می‌خواهد زبان انگلیسی خود را ارتقا دهد، برنامه Memrise برای شما طراحی شده و یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی است. آموزش زبان انگلیسی در این برنامه به کمک ویدئو است و افراد مسلط به زبان از طریق ویدئو به دیگر زبان‌آموزان آموزش خواهند داد، همین روش باعث محبوبیت و البته پیگیری زبان‌آموزان برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق این برنامه شده است. ویدئوهای اشتراک‌گذاری شده انگلیسی باعث می‌شود دانشجویان این اپلیکیشن بیشتر ترغیب شوند تا مکالمه یاد بگیرند و انگلیسی صحبت کنند. شما در ابتدا واژگان، گرامر و عبارات مفید را در این برنامه یاد می‌گیرید تا بتوانید آن را در تمرین‌های خود استفاده کنید و سپس مکالمه را شروع می‌کنید. این روش یک شیوه آموزشی معنادار برای یادگیری زبان انگلیسی است. این برنامه به دلیل رویکرد متمایز در آموزش زبان یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی است. 

دانلود Memrise نسخه اندروید

دانلود Memrise نسخه ios

Babble

Babble

یکی دیگر از بهترین برنامه آموزش زبان انگلیسی، برنامه Babble است. این برنامه بیش‌تر روی لغت، گرامر و مکالمه زبان‌آموزان تاکید دارد. این اپلیکیشن توسط کارشناسان زبان طراحی شده است و آموزش‌های آن کاملاً هدفمند است. شما در این برنامه یاد می‌گیرید چطور خود را معرفی کنید، غذا سفارش دهید و کلمات و عبارات انگلیسی را در دنیای واقعی استفاده کنید. تمامی آموزش‌های این برنامه تدارکی برای آغاز گفتگو در دنیای واقعی است. این اپلیکیشن برای تمام مهارت‌های زبان تمرینات مختلفی دارد. Babble به فناوری صوت صدا مجهز است. کاربران می‌توانند لغات را تلفظ کنند و لهجه و تلفظ خود را ارزیابی کنند. این اپلیکیشن برای ۱۴ زبان زنده دنیا آموزش دارد. بی‌شک می‌توان گفت Babble یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان برای اندروید و آیفون است. البته کاربران اندروید و آیفون با خرید درون برنامه‌ای می‌توانند به امکانات کامل این اپلیکیشن دسترسی داشته باشند. 

دانلود Babble نسخه اندروید

دانلود Babble نسخه ios

Learn Languages: Rosetta Stone

Learn Languages: Rosetta Stone

Rosetta Stone یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی است. این برنامه بسیار متفاوت‌تر از سایر برنامه های آموزش زبان انگلیسی است و بیش از بیست سال قدمت دارد.Rosetta Stone  هرساله بر طبق روش‌های جدید آموزشی دنیا آپدیت می‌شود. آموزش‌های این برنامه توسط افراد انگلیسی‌زبان تهیه شده است و موقعیتی عالی برای تقویت مکالمه را فراهم می‌کند. هدف این برنامه قراردادن زبان‌آموزان در فضای یادگیری زبان به‌صورت هدفمند است. شرایطی که کاملاً محیط شما با زبان انگلیسی احاطه شود و شما در میان زمین‌بازی باشید تا یاد بگیرید. شما می‌توانید برنامه خود را برای آموزش زبان در این اپلیکیشن تنظیم کنید و بر طبق برنامه‌ریزی شخصیتان آموزش‌ها را دنبال کنید.

دانلود برنامه Rosetta Stone نسخه اندروید

دانلود برنامه Rosetta Stone نسخه ios

LearnEnglish Grammar

LearnEnglish Grammar

برنامه LearnEnglish Grammar بهترین برنامه آموزش زبان انگلیسی برای یادگیری گرامر است. این برنامه رایگان بوده و ۱۰۰۰ سؤال برای تقویت و تمرین مهارت‌های دستور زبان انگلیسی دارد. این برنامه چهار سطح از مبتدی تا پیشرفته دارد و شما می‌توانید، برحسب توانایی و مهارت خود از سطح موردنظرتان آموزش را شروع کنید و به سطح بعدی بروید. برنامه LearnEnglish Grammar تا کنون در ۴۴ کشور رتبه اول را در آموزش کسب کرده و در بیش از ۱۱۱ کشور در رتبه دهم بهترین برنامه آموزش زبان انگلیسی قرار دارد. LearnEnglish Grammar یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان برای اندروید و آیفون است و کاربرانی که علاقه‌مند هستند همیشه و در هرجا امکان تمرین داشته باشند، می‌توانند این برنامه را از لینک‌های زیر دانلود کنند: 

دانلود برنامه LearnEnglish Grammar نسخه اندروید

دانلود برنامه LearnEnglish Grammar نسخه ios

LingoDeer - Learn Languages

LingoDeer - Learn Languages            

اگر نمی‌دانید برای یادگیری یک زبان جدید از کجا شروع کنید برنامه LingoDeer را نصب کنید! برنامه LingoDeer یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان برای آیفون و اندروید است. این برنامه بسیار دقیق طراحی شده و به‌صورت خودآموز با خواندن درس‌های انگلیسی و مرور تمرینات می‌توانید بر مهارت‌های خواندن، گوش‌دادن و نوشتن تمرکز کنید تا به‌تدریج اصطلاحات و کلیدی و قوانین و ساختار زبان انگلیسی را یاد بگیرید. برنامه LingoDeer بسیار جذاب و سرگرم‌کننده همانند یک کلاس درس طراحی شده است و برای افراد مبتدی و دانش‌آموزان بهترین برنامه آموزش زبان انگلیسی است. 

دانلود برنامه LingoDeer نسخه اندروید

دانلود برنامه LingoDeer نسخه ios

Beelinguapp: Learn Languages

Beelinguapp: Learn Languages          

برنامه Beelinguapp یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی است. این برنامه به‌طور خاص بر روی خواندن و درک مطلب انگلیسی تمرکز دارد. این برنامه یک همراه فوق‌العاده و مکمل کلاس‌های آموزش زبان و برنامه های دیگر یادگیری زبان است. برنامه Beelinguapp به دلیل تمرکز بر یک موضوع خاص متمایز از سایر برنامه های آموزش زبان است و علاوه بر این یک برنامه رایگان است! این برنامه انگلیسی داستان‌سرا برای تمرین مهارت خواندن بسیار فوق‌العاده است و جزء بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی اندروید و آیفون است و در هر موقعیتی به آن دسترسی دارید. داستان‌های این اپلیکیشن زبان به ده زبان زنده دنیا در دسترس قرار دارند.

دانلود برنامه Beelinguapp نسخه اندروید

دانلود برنامه Beelinguapp نسخه ios

کدام اپلیکیشن زبان برای من مناسب‌تر است؟

برای شروع یادگیری زبان توصیه می‌شود ابتدا تعیین سطح انجام دهید و سطح زبان خود را ارزیابی کنید، سپس بررسی کنید، می‌خواهید کدام یک از مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت کنید؟ آیا می‌خواهید خودآموز زبان را یاد بگیرید یا در کنار کلاس‌های آموزشگاه از بهترین برنامه های آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید؟ پس از پاسخ به این سؤالات بهترین برنامه آموزش زبان انگلیسی را بر طبق نظر و سلیقه خود انتخاب کنید و آموختن زبان را با آن شروع کنید.