بازی کندی کراش یکی از بهترین بازی های گوشی است که امروزه میلیون‌ها بازیکن در سرتاسر جهان این بازی را در تلفن همراه و رایانه شخصی خود دارند. اگر به دنبال یک بازی برای گذراندن زمان هستید و از حل کردن پازل لذت می‌برید، Candy Crush را نصب کنید و از حل پازل‌های شیرین این بازی لذت ببرید. در دنیای امروز، افراد کارهای زیادی برای انجام دادن دارند و زمان اضافه زیادی ندارند. در این بین دلیل محبوبیت کندی کراش، سادگی یادگیری و سرگرم کننده بودن آن بوده است.

بازی کندی کراش یکی از بهترین بازی های اندروید است که در سال 2012، توسط توسعه دهنده سوئدی با نام کینگ (King) طراحی و ساخته شده است. در سال 2014، بیش از 93 میلیون نفر این بازی را نصب کردند و در یک دوره سه ماهه، کینگ درآمدی بیش از 493 میلیون دلار از پرداخت‌های درون برنامه‌ای این بازی کسب کرد. بازی کندی کراش Saga یک بازی پازل مانند بسیار موفق است که بازی‌های اسپین آف به نام‌های Candy Crush Soda Saga وCandy Crush Jelly Saga و Candy Crush Friends Saga دارد. پس از موفقیت بازی کندی کراش کمپانی‌های مختلف کپی‌های بسیاری از این بازی را به بازار ارائه کردند؛ اما هیچ یک از کپی‌ها به موفقیت  بازی اصلی دست نیافته است.

شخصیت‌های بازی کندی کراش

شما با پشت سر گذاشتن مراحل مختلف بازی کندی کراش و حل پازل‌ها، به تیفی (Tiffi)، کمک می‌کنید تا مشکلات ساکنان قلمرو آبنبات(Candy Kongdom) را حل کند. شخصیت‌های مثبت دیگر بازی شامل آقای تافی (Mr. Toffee)، ایستر بانی (Easter Bunny)، آقای یتی (Mr. Yeti) و جغد اودوس (Odus) هستند. دو شخصیت اصلی که بازیکن کندس کراش در مقابل آن‌ها بازی می‌کند، کاپ کیک کارل (Cupcake Carl) و ملکه ژله‌ای (Jelly Queen) هستند.

روش بازی Candy Crush

روش بازی Candy Crush

صفحه بازی شما در هر مرحله از بازی کندی کراش، به طور تصادفی تولید می‌شود. بنابراین حتی اگر در یک سطح پشت سر هم بازی کنید، نتایج متفاوتی دریافت خواهید کرد. بازی کندی کراش بسیار ساده است. در هر مرحله شما با تکمیل کردن هدف، برنده خواهید شد. انجام هر مرحله معمولاً با تعداد حرکاتی که مجاز به انجام آن هستید محدود می‌شود. در بسیاری از مراحل اولیه برای برنده شدن، تنها لازم است امتیاز مشخصی کسب کنید، اما با پیش رفتن در مراحل بازی، باید اهداف دیگری مانند پاک کردن تمام ژله‌ها را تکمیل کنید.

در Candy crush چگونه امتیاز کسب کنیم؟

در بازی کندی کراش شما باید حداقل سه آبنبات از یک نوع را با یک جابجایی، در یک ردیف قرار دهید. با هر بار ردیف کردن سه آبنبات، امتیاز کسب خواهید کرد. هر چه تعداد آبنبات‌های ردیف شده افزایش یابد، میزان امتیازی که به شما تعلق می‌گیرد نیز بیشتر می‌شود. 

چگونه ژله و سایر موانع را در بازی کندی کراش پاک کنیم؟

پاک کردن ژله‌ها و سایر موانعی که در مراحل مختلف ایجاد می‌شوند، با روش عادی بازی حذف می‌شوند؛ یعنی باید این موانع را در ردیف‌های سه تایی یا بیشتر قرار دهید. برخی از موانع در مراحل بعدی بازی به بیش از یک بار برداشتن نیاز دارند. وقتی چهار یا بیش از چهار آب نبات را در بازی کندی کراش در کنار هم ردیف می‌کنید، آب نبات‌های مخصوصی دریافت خواهید کرد. در ادامه باید آبنبات مخصوص را با آبنبات‌های دیگر مشابه، در یک ردیف قرار دهید تا توانایی های خاصی فعال شوند. این اتفاق باعث ایجاد نوعی انفجار در صفحه بازی می‌شود که به شما امکان می دهد آب نبات‌های بیشتری را به طور همزمان پاک کنید!

همچنین اگر بتوانید حداقل دو عدد آبنبات مخصوص را در یک ردیف پشت سر یکدیگر قرار دهید چندین افکت به طور همزمان فعال می‌شوند و تعداد زیادی از آبنبات‌ها به صورت همزمان خرد خواهند شد. یکی از آبنبات‌های خاص این بازی، آب نبات بمب رنگی است. اگر موفق به دریافت این آبنبات شوید، می‌توانید با حرکت دادن آن به سمت هر یک از هشت آبنبات مجاور، آبنبات‌های همرنگ آن را از صفحه بازی پاک کرده، امتیاز زیادی دریافت کنید. در بازی Candy Crush ترتیبی که شما برای چیدن آبنبات‌هایتان انتخاب می‌کنید، اهمیت زیادی دارد؛ زیرا ممکن است با انتخاب یک ترتیب سه تایی، انتخاب‌های بعدی خود برای ایجاد ترتیب سه تایی را از بین ببرید. با هر بار شکست در تکمیل یک مرحله یکی از جان‌های شما (قلب) کم می‌شود. بازی کندی کراش با پنج جان آغاز می‌شود و پر شدن مجدد هر جان، نیم ساعت زمان می‌برد.

بازی‌های کندی کراش چند مرحله دارند؟

بازی‌های کندی کراش چند مرحله دارند؟

یکی از سوالاتی که ذهن بازیکنان بازی کندی کراش را به خود مشغول کرده است، تعداد مراحل این بازی است. تعداد لول (مراحل) در هر بازی یکی از راه‌های تخمین پیچیدگی و دشواری بازی است. تعداد مراحل بازی همچنین نشان دهنده این است که چقدر زمان صرف بازی خواهید کرد. در بازی کندی کراش هرچه به مراحل بالاتر بروید، تطبیق آب نبات‌ها در ردیف‌های سه تایی (یا بیشتر) و خارج کردن آنها از تخته بازی دشوارتر می شود. برای دانلود بازی Candy Crush اندروید بر روی لینک کلیک کنید. به طور کلی سه نسخه از کندی کراش وجود دارد که در ادامه به بررسی تعداد مراحل این بازی‌ها و مشخصات دو اسپین آف کندی کراش ساگا می‌پردازیم.

دانلود بازی کندی کراش

Candy Crush Saga چند مرحله دارد؟

در حال حاضر بیش از 10220 سطح برای ورژن اندروید و iOS این بازی وجود دارد. نسخه ویندوز این بازی نیز دارای بیش از 10325 لول است. هر چهارشنبه نیز، مرحله جدیدی به بازی اضافه می‌شود.

انواع مرحله‌ها در Candy Crush Saga

پنج نوع مرحله در Candy Crush وجود دارد. این سطوح عبارتند از Jelly، Ingredients، Candy Order، Mixed Mode و Rainbow Rapids

  1. ژله (Jelly): در این نوع سطح، بازیکن باید تمام ژله‌های روی تخته را پاک کند.
  2. مواد تشکیل دهنده (Ingredients): انواع مختلفی از مواد وجود دارد که می توانید روی تخته ببینید. شما باید تمام این مواد را پایین بیاورید و با ایجاد خطوط عمودی یا افقی با حداقل سه آب نبات همرنگ، آنها را از صفحه بازی حذف کنید.
  3. سفارش آب نبات (Candy Order): در این نوع مرحله، بازیکن باید آب نبات‌های خاصی را که روی تخته سفارش داده می‌شود جمع آوری کند.
  4. حالت ترکیبی (Mixed Mode): این ترکیبی از انواع دو سطحی است که در آن باید هر دو سطح ژله و مواد تشکیل دهنده را در یک مرحله از صفحه بازی خارج کنید!
  5. رنگین کمان (Rainbow Rapids): در این مراحل، هدف شما این است که مسیر خروج را برای جمع آوری آب نبات‌های رنگین کمانی باز کنید. همچنین مراحلی وجود دارند که که بخشی از دسته خاصی نیستند، جایی که باید تعداد معینی آیتم را جمع آوری کنید یا در تعداد مشخصی از حرکات تا حد ممکن امتیاز کسب کنید.

Candy Crush Soda Saga چند مرحله دارد؟

Candy Crush Soda Saga چند مرحله دارد؟

بازی کندی کراش از بهترین بازی های آیفون است و کندی کراش سودو ساگا، یکی از بازی‌های جانبی کندی کراش است. در حال حاضر 7480 سطح در نسخه اصلی Candy Crush Soda Saga وجود دارد و با هر به‌روزرسانی سطوح بیشتری اضافه می شود. علاوه بر آن، تا کنون نسخه‌های مختلفی از Candy Crush Soda Saga منتشر شده است، از جمله حماسه سوداهای ژله‌ای، حماسه جزیره بستنی، نوشیدنی‌های گازدار و غیره که هر کدام دارای موضوع خاصی هستند که آن‌ها را از یکدیگر منحصر به فرد می‌کند. هر جمعه، لول جدیدی به بازی اضافه می شود.

Candy Crush Jelly Saga چند لول دارد؟

Candy Crush Jelly Saga یکی دیگر از اسپین آف‌های خانواده Candy Crush Saga با تم ژله‌ای است. این بازی شباهت زیادی به Candy Crush Soda Saga دارد، اما دارای برخی ویژگی های اضافی مانند ترکیبات و آب نبات‌های مرموز و غیره است. در حال حاضر 5045 مرحله در 262 قسمت در بازی Candy Crush Jelly Saga وجود دارد. این بازی نیز از همان الگوی بازی‌های دیگر پیروی می‌کند و مراحل جدید هر جمعه به بازی اضافه می‌شود.

Candy Crush Friends Saga چند مرحله دارد؟

در حال حاضر 4280 مرحله در Candy Crush Friends Saga وجود دارد. همچنان از همان الگوی بازی های دیگر پیروی می کند و مراحل جدید هر هفته اضافه می‌شوند. در ادامه این مقاله به برخی سوالات شما درمورد بازی کندی کراش پاسخ خواهیم داد.

وقتی تمام سطوح Candy Crush Saga را کامل کنید چه اتفاقی می افتد؟

وقتی تمام سطوح Candy Crush Saga را کامل کنید چه اتفاقی می افتد؟

پس از تکمیل تمام سطوح در Candy Crush Saga، یک پیام تبریک دریافت می کنید. پس از آن بنا به روند عادی بازی کندی کراش، باید یک هفته منتظر بمانید تا مراحل جدیدی که هر هفته اضافه می شوند را بازی کنید.

آیا بازی Candy Crush با بازی Candy Crush Soda Saga یکی است؟

نه، این دو بازی با یکدیگر متفاوت هستند. هر دو ویژگی های مشابهی دارند، اما از نظر مراحل و گیم پلی و غیره نیز متفاوت هستند، بنابراین آنها را جداگانه بازی کنید تا از منحصر به فرد بودن آنها لذت ببرید.

سخن پایانی؛ کندی کراش، اعتیاد شیرین کابران

Candy Crush، از موفق‌ترین بازی‌های چند سال اخیر در جهان است. این بازی به صورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است؛ اما شما می‌توانید با پرداخت درون برنامه‌ای، آیتم های ویژه‌ای را خریداری کنید و در حل کردن مراحل دشوار از آن‌ها کمک بگیرید. طبق گزارشات ارائه شده، کینگ؛ برنامه نویس این برنامه، از طریق همین پرداخت‌ها درآمد زیادی کسب کرده است. گفته می‌شود در روزهای اوج این بازی، کندس کراش روزانه یک میلیون دلار درآمد داشته است. 


منبع: PCMag