ممکن است برایتان پیش آمده باشید که به دنبال تغییر موزیک پلیر پیش فرض آیفون با بهترین اپلیکیشن های آیفون در این حوزه باشید اما نتوانید تنظیمات مربوط به آن را پیدا کنید. در این مطلب از همه چی آنلاین به نحوه تغییر موزیک پلیر پیش فرض iOS می پردازیم تا دیگر دغدغه ای در این خصوص نداشته باشید. قبل از این که به سراغ راه حل برویم، باید بدانید که این قابلیت برای محصولاتی که iOS 14.5 به بالا دارند فعال شده و در صورتی که دستگاه در دست شما به این نسخه آپدیت نشده باشد نمی توانید عملیات تغییر موزیک پلیر پیش فرض آیفون را انجام دهید. اگر گوشی یا آیپدی که در دست دارید به این نسخه آپدیت شده، با ما همراه باشید تا تغییر موزیک پلیر پیش فرض آیپد و آیفون را انجام دهیم.

نحوه تغییر موزیک پلیر پیش فرض آیفون و آیپد

نحوه تغییر موزیک پلیر پیش فرض آیفون و آیپد

برای تغییر موزیک پلیر پیش فرض آیفون و آپید در مرحله اول نیاز است تا دستگاه در دستتان را به iOS 14.5 یا iPad OS 14.5 بروز رسانی کنید. پس از انجام این کار، از Siri بخواهید تا آهنگی را برای شما پخش کند؛ فرقی نمی کند که این آهنگ به صورت تصادفی پخش شود و یا از آلبوم یا خواننده خاصی باشد. قبل از این که آهنگ درخواست شده پخش شود، Siri از شما می پرسد که این موزیک بر روی کدام یک از سرویس های پخش موسیقی اجرا شود. در این مرحله شما می توانید هر کدام از برنامه های پخش موسیقی مانند اسپاتیفای، ساندکلود و ... که می خواهید را انتخاب کنید. بعد از انجام مراحل گفته شده، تغییر موزیک پلیر پیش فرض آیفون یا آیپد به راحتی انجام شده و از این بعد هر فایل موسیقی که اجرا کنید، از همان برنامه مشخص شده در گوشی اپل یا آیپد پخش می شود. 

جالب است بدانید که تغییر موزیک پلیر پیش فرض iOS را نمی توان به صورت مداوم انجام داد چرا که تنظیمات به خصوصی در این حوزه در آیپد یا گوشی اپل ایجاد نشده است. همچنین نمی توانید از Siri تقاضا کنید که تغییر موزیک پلیر پیش فرض آیپد یا آیفون را خودش انجام دهد. بنابراین اگر در آینده می خواهید از برنامه های دیگری برای پخش موسیقی استفاده کنید، بهتر است که از قبل مراحل گفته شده را طی نمائید. مطمئنا شرکت اپل باید کارهای بیشتری در این حوزه انجام دهد و گاهی اوقات ممکن است به جای گزینه انتخابی شما برای پخش موسیقی، برنامه اپل موزیک اجرا شود. در صورتی روی دادن چنین اتفاقی باید تمامی مراحل تغییر موزیک پلیر پیش فرض آیفون را از اول انجام دهید.

جمع بندی

شاید برای شما پیش آمده باشد که به فکر استفاده از بهترین موزیک پلیرهای آیفون باشید اما نتوانید آنها را در حالت پیش فرض قرار دهید. متاسفانه برای تغییر موزیک پلیر پیش فرض iOS تنها یک راه پیش روی شما قرار دارد و آن هم استفاده از دستیار صوتی سیری می باشد. شما با استفاده از این دستیار صوتی می توانید موزیک پلیر پیش فرض آیفون یا آیپدتان را به راحتی تغییر دهید تا آهنگ های شما در دفعات بعدی از منبع مشخص شده پخش شوند. در صورتی که سوالی در خصوص تغییر موزیک پلیر آیفون دارید از قسمت دیدگاه ها می توانید با ما در ارتباط باشید.