واتساپ به عنوان یک سرویس پیام‌رسان فوری این امکان را فراهم کرده که با دوستان و خانواده خود سراسر جهان در تماس باشید اما امکانات این اپلیکیشن فراتر از این است. پین کردن پیام در واتساپ یکی از ویژگی‌های متعدد واتساپ است که در بروزرسانی‌های متعدد این پیامرسان منتشر شده است. به بروزرسانی واتساپ می‌توانید از قابلیت پین کردن پیام در واتساپ بهره‌مند شوید، این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که پیام خاصی را در گروه‌های واتساپ پین کنید تا در دسترس همه کاربران قرار بگیرد.

با پین کردن مسج یا چت، پیام مورد نظر علی‌رغم ارسال پیام‌های دیگر، در بالای پنجره چت قرار می‌گیرد و به‌راحتی در دسترس است. اگر ادمین گروه خاصی هستید یا پیامی در چت‌های شخصی خود دارید که باید در دسترس قرار بگیرد، این مطلب برای‌ شما مفید خواهد بود. در این مطلب از همه‌چی آنلاین شما را با نحوه پین کردن پیام در واتساپ گوشی موبایل آشنا خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید : نصب مجدد واتساپ

پین کردن پیام در واتساپ چیست؟

پین کردن پیام در واتساپ چیست؟

شاید بهتر باشد راهنمای کامل روش پین کردن پیام در واتساپ را با توضیح کوتاهی درباره پین شدن پیام شروع کنیم. احتمالا برای شما هم پیش آمده باشد که در یک گروه واتساپ باشید و پیام مهمی در بین مکالمه‌های بی‌وقفه اعضا از دسترس خارج شود. با این اوصاف امکان ردیابی و پیدا کردن پیام مورد نظر کار دشواری خواهد بود. قابلیت پین کردن پیام به شما کمک می‌کند پیام‌های ضروری را به‌راحتی در بالای صفحه چت گروهی پین کنید تا در همه شرایط در دسترس تمام اعضای گروه باشد.

علاوه‌براین گاهی‌اوقات شرایطی پیش می‌آید که یک چت یا پیام خاص برای ما اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و ما برای اینکه مکالمه موردنظر بین بقیه چت‌ها از دسترس خارج نشود، هم میتوانیم از روش سیو مسیج واتساپ استفاده کنیم و هم  از امکان پین کردن چت در واتساپ استفاده می‌کنیم. با این کار چت‌ یا پیام‌های پین شده در ابتدای صفحه واتساپ قرار می‌گیرند و همواره در دسترس هستند.

بیشتر بخوانید : پیام مدت دار در واتساپ

آموزش پین کردن پیام در واتساپ اندروید

اگر از گوشی اندروید استفاده می‌کنید باید از آموزش مرحله به مرحله پین کردن پیام در واتساپ اندروید به همراه عکس استفاده کنید. برای انجام این کار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

1. اپلیکیشن واتساپ را در گوشی خود باز کنید و وارد بخش Chats شود.

2. چتی که قصد پین کردن آن را دارید از لیست چت‌ها پیدا کنید و انگشت خود را برای چند ثانیه روی آن نگه دارید تا سایر گزینه‌ها ظاهر شوند.

آموزش پین کردن پیام در واتساپ اندروید

3.چند آیکون در بالای صفحه ظاهر می‌شود که یکی از آن‌های شکلی شبیه به سنجاق دارد. برای پین کردن پیام در واتساپ اندروید کافی است روی گزینه پین ضربه بزنید.

4. حالا چت انتخابی شما بالای لیست چت‌ها ظاهر می‌شود و همواره در دسترس است.

نحوه برداشتن پین چت در واتساپ اندروید

ممکن است به هر دلیلی لازم باشد که پین پیام در واتساپ را حذف کنید. برای این کار کافی است روی چت موردنظر شربه بزنید و چند ثانیه آن را نگه دارد. پس از باز شدن سایر گزینه‌ها، روی آیکون لغو پین کلیک کنید تا چت از حالت پین خارج شود.

نحوه برداشتن پین چت در واتساپ اندروید

بیشتر بخوانید : حذف مخاطب از واتساپ

آموزش پین کردن پیام در واتساپ آیفون

در این بخش آموزش مرحله به مرحله پین کردن پیام در واتساپ آیفون به همراه عکس را به شما آموزش می‌دهیم. برای انجام این کار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

1.اپلیکیشن واتساپ را روی گوشی آیفون خود باز کرده و روی تب Chats در قسمت پایین صفحه کلیک کنید تا همه چت‌ها به شما نمایش داده شود.

2.چت یا مکالمه‌ای که قصد دارید در واتساپ پین شود از بین چت‌ها پیدا کنید.

3.روی چت انگشت خود را به سمت راست صفحه بکشید تا دو گزینه Pin و Unread برای‌تان ظاهر شود.

آموزش پین کردن پیام در واتساپ آیفون

4.روی گزینه Pin ضربه بزنید.

5.حالا چت مورد نظر شما درست بالای صفحه چت‌های واتساپ قرار می‌گیرد و در کنار آن یک علامت کمرنگ شبیه به سنجاق دیده می‌شود که به معنای پین شدن پیام در واتساپ آیفون است.

نحوه برداشتن پین چت در واتساپ آیفون

ممکن است لازم باشد که پین پیام در واتساپ را حذف کنید. برای این کار کافی است در صفحه چت واتساپ چت پین شده را به سمت راست بکشید و گزینه Unpin را انتخاب کنید. با این کار، چت انتخابی از حالت پین خارج خواهد شد.

نحوه برداشتن پین چت در واتساپ آیفون

آموزش پین کردن پیام در گروه واتساپ

یکی از قابلیت‌های جدید و کاربردی پیام‌رسان واتساپ این است که امکان پین کردن پیام در گروه واتساپ را فراهم کرده است. با این قابلیت کار ادمین گروه برای اطلاع‌رسانی‌های مهم خیلی راحت می‌شود. در این بخش آموزش مرحله به مرحله پین کردن پیام در گروه واتساپ به همراه عکس را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، شما می‌توانید پس از نصب آخرین به‌روزرسانی واتساپ، با یک گزینه پین جدید مواجه شوید. این گزینه به کاربران اجازه می‌دهد که پیامی را به بالای چت پین کنند. در نظر داشته باشید که این قابلیت فعلا در دسترس آزمایش‌کنندگان بتا است و ممکن است کمی طول بکشد تا در دسترس مخاطبان گسترده‌تری قرار بگیرد.

آموزش پین کردن پیام در گروه واتساپ

باید در نظر داشته باشید در حال حاضر فقط امکان پین کردن پیام به مدت 24 ساعت، 7 روز و یا 30 روز وجود دارد و خبری از پین دائمی نیست. جالب است بدانید که علاوه‌براین، امکان پین کردن پیام در مکالمات فردی هم وجود دارد که پیدا کردن اطلاعات ضروری را در چت‌های خصوصی آسان‌تر کرده است.

سخن آخر

واتساپ به عنوان یک پیام‌رسان پرطرفدار، تعهد خود را برای ارائه یک رابط کاربری مدرن و کاربرپسند نشان می‌دهد. با هر به‌روزرسانی، ویژگی‌ها و قابلیت‌های بیشتری برای راحتی کاربران به واتساپ اضافه می‌شود. در این مطلب با روش پین کردن چت و پین کردن پیام در واتساپ آشنا شدید و احتمالا متوجه شده‌ باشید که کار بسیار راحتی است.

به طور خلاصه

  • قابلیت پین کردن پیام در واتساپ به کاربران کمک می‌کند پیام‌ها و چت‌های ضروری را به‌راحتی در بالای صفحه چت و یا گروه پین کنند تا در همه شرایط در دسترس باشد.
  • در حال حاضر امکان پین کردن پیام در واتساپ محدود به مدت 24 ساعت، 7 روز و یا 30 روز وجود دارد و خبری از پین دائمی نیست. شاید در بروزرسانی‌های بعدی شاهد پین دائمی پیام در واتساپ باشیم.
  • در حال حاضر قابلیت پین کردن پیام واتساپ در دسترس آزمایش‌کنندگان بتا است و ممکن است کمی طول بکشد تا به‌صورت گسترده در دسترس مخاطبان قرار بگیرد.