آیا تا به حال خواسته‌اید یک استوری را فقط با دوستان نزدیک خود یا تعداد خاصی از فالوورهایتان به اشتراک بگذارید؟ کلوز فرند اینستاگرام قابلیتی است که به شما امکان می‌دهد یک لیست خصوصی از کاربرانی ایجاد کنید که می‌خواهید استوری‌های شما را ببینند. نوعی باشگاه VIP که فقط از کاربران مورد نظر شما تشکیل شده است. فقط افرادی که در لیست کلوز فرند شما هستند استوری را می بینند و از همه دنبال کنندگان دیگر پنهان می­شوند. امکان استفاده از این لیست دوستان صمیمی فقط برای استوری اینستاگرام شما وجود دارد و برای پست‌ها اعمال نمی‌شود. برای محدود کردن دسترسی به پست‌ها، می‌توانید کاربران خاصی را مسدود کرده یا اکانت خود را خصوصی کنید. اگر یک اکانت عمومی دارید، کلوز فرند اینستاگرام می­تواند برای محدود کردن نمایش محتوای استوری‌های خود به گروهی از افراد یا دوستان مفید باشد.

طبق گفته‌ی اینستاگرام، کلوز فرند به این دلیل ایجاد شده که نحوه‌ی استفاده‌ی ما از اینستاگرام در حال تغییر است. با رشد جامعه اینستاگرام، ممکن است بخواهید برخی از استوری‌ها را به طور خصوصی برای نزدیک‌ترین دوستان خود نگه دارید. قبل از اضافه شدن این ویژگی به اینستاگرام، افراد مجبور بودند برای مخفی کردن استوری خود از تعدادی از فالوورهایشان از هاید استوری استفاده کنند و این کار برای کسانی که تعداد فالوورهای بالایی داشتند کاری سخت و زمانبر بود. اما اکنون با کمک ویژگی کلوز فرند اینستاگرام، به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. شما می‌توانید هر زمان که بخواهید فالوورهایی را به فهرست کلوز فرند اینستاگرام خود اضافه و یا از آن حذف کنید بدون اینکه آنها هرگز متوجه شوند. درست مانند استوری‌های عادی، استوری کلوز فرند شما هم تنها به مدت 24 ساعت برای دوستان نزدیک شما قابل مشاهده خواهد بود.

هنگامی که یک استوری کلوز فرند آپلود کردید، تصویر پروفایل شما با یک دایره سبز رنگ در اطراف آن ظاهر می‌شود. هم در صفحه پروفایل شما (که فقط شما می توانید آن را ببینید) و هم در فید دوستان نزدیک شما. دایره سبز کمک می کند تا استوری شما از سایر حلقه های صورتی و استوری های عادی متمایز شود. هر فالووری که در لیست کلوز فرند اینستاگرام شما قرار نگیرد، اصلا حلقه‌ی سبز رنگ را نخواهد دید! به طور مشابه، اگر شخصی یک استوری خصوصی اینستاگرام را به عنوان کلوز فرند با شما به اشتراک گذاشته است، استوری باید توسط دایره سبز رنگ، از سایر استوری‌های موجود در فید شما متمایز شود. اغلب هم به عنوان اولین استوری در فید شما قرار می گیرند تا آنها را از دست ندهید. 

انتخاب کلوز فرند اینستاگرام

انتخاب کلوز فرند اینستاگرام

آماده‌ی انتخاب کلوز فرند اینستاگرام و ساختن یک لیست از دوستان نزدیک خود هستید؟ نحوه‌ی انجام آن به صورت زیر است:

  • با ضربه زدن روی نماد پروفایل در گوشه سمت راست پایین صفحه به صفحه پروفایل خود بروید.
  • روی نماد سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.
  • روی Close Friends ضربه زده و سپس روی Add در کنار نام افرادی که می خواهید به لیست کلوز فرند خود اضافه کنید ضربه بزنید. همچنین می‌توانید برای جستجوی دوست، روی search ضربه بزنید.
  • پس از اتمام افزودن افراد به لیست خود، روی Done ضربه بزنید.

به یاد داشته باشید که می‌توانید هر وقت که خواستید، لیست خود را به‌روز کنید و فالوورها را در هر زمان از لیست حذف کنید. همچنین، هنگامی که آنها را به لیست خود اضافه یا از آن حذف می کنید، به افراد اطلاع داده نمی شود.

حذف کلوز فرند اینستاگرام

حذف کلوز فرند اینستاگرام

برای حذف کلوز فرند اینستاگرام، به این صورت عمل کنید:

وقتی وارد لیست خود می‌شوید، می‌توانید هر کاربری را که می‌خواهید فقط با کلیک روی Remove حذف کنید. همچنین می‌توانید روی Remove all کلیک کنید تا همه اعضا یک‌باره حذف شوند.

قسمت کلوز فرند اینستاگرام

قسمت کلوز فرند اینستاگرام

بعد از انجام مراحل بالا، اکنون می‌خواهیم یک استوری در قسمت کلوز فرند اینستاگرام آپلود کنیم. بیایید اولین استوری کلوز فرند اینستاگرام خود را با دوستان نزدیک به اشتراک بگذاریم! با رفتن به صفحه اصلی خود شروع کنید و روی نماد دوربین در گوشه سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید. درست مانند استوری‌های عادی، می‌توانید با کشیدن انگشت به بالا روی صفحه، عکس و ویدیو بگیرید یا عکسی را از گالری گوشی خود آپلود کنید. متن، گیف، استیکر یا نظرسنجی را همانطور که در هر استوری اینستاگرام اضافه می‌کنید، اضافه کنید و وقتی آماده اشتراک‌گذاری هستید، روی Close Friends در گوشه پایین سمت چپ ضربه بزنید. به همین راحتی!

اسکرین شات کلوز فرند اینستاگرام

در بخش اسکرین شات کلوز فرند اینستاگرام، می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که آیا اگر کسی از استوری کلوز فرند شما اسکرین شات بگیرد، شما از این موضوع مطلع می شوید؟ خیر، اگر از استوری شما اسکرین شات گرفته شده باشد، اینستاگرام در حال حاضر به شما اطلاع نمی دهد. به همین ترتیب، دیگران نیز نمی‌توانند ببینند که آیا شما از استوری آنها اسکرین شات گرفته‌اید یا خیر. در سال‌های قبل این امکان وجود داشت اما به خاطر حفظ حریم شخصی، این قابلیت از اینستاگرام حذف شد. پس امکان مطلع شدن در صورت اسکرین شات کلوز فرند اینستاگرام وجود ندارد. 

با اپلیکیشن Threads اینستاگرام به لیست دوستان نزدیک خود پیام دهید

برنامه پیام‌رسان مستقل جدید اینستاگرام، Threads، راه دیگری برای برقراری ارتباط سریع با نزدیک‌ترین دوستان شما و کامل کننده‌ی کلوز فرند اینستاگرام است. طبق گفته‌ی اینستاگرام، این برنامه برای کمک به شما در ارتباط برقرار کردن با نزدیک‌ترین دوستانتان طراحی شده و دارای چندین ویژگی جذاب است. مانند امکان ایجاد استاتوس و اطلاع دادن به دوستانتان از آنچه در حال انجام آن هستید. اگر ویژگی کلوز فرند اینستاگرام را دوست دارید، قطعاً Threads را دوست خواهید داشت. به خصوص اگر در حین چت کردن زیاد برای دوستان خود عکس می فرستید.

هنگامی که برنامه را باز می کنید، بلافاصله با یک نمای دوربین روبرو می شوید که به شما امکان می‌دهد میانبر اضافه کنید. بنابراین می توانید کاری که انجام می دهید را تنها با دو ضربه با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اپلیکیشن Threads به طور کامل به لیست کلوز فرند اینستاگرام شما متصل است و شما یک صندوق ورودی و اعلان های اختصاصی برای آنها خواهید داشت. پیام‌های دوستان نزدیک شما هم در Threads و هم در دایرکت اینستاگرام ظاهر می‌شوند، بنابراین شما کنترلی کامل بر اینکه با چه کسی و به چه نحوی می‌خواهید ارتباط داشته باشید، دارید. بنابراین، ویژگی کلوز فرند اینستاگرام ابزاری کاربردی است که به شما کمک می کند به طور خصوصی‌تر استوری های خود را به اشتراک بگذارید و شما را از هاید استوری از تعداد زیادی فالوور بی‌نیاز خواهد ساخت.

منبع: later