استوری اینستاگرام! چیزی که این روزها همه را درگیر خودش کرده است. با بیش از 500 میلیون استوری منتشر شده روزانه، استوری اینستاگرام از محبوب‌ترین ترفندهای اینستاگرام، این پلتفرم پرطرفدار است. رسانه‌های اجتماعی بیش‌تر برای ثبت لحظات و وقایع مورد استفاده قرار می‌گیرند: کجا می‌روید، چه می‌خورید و چه می‌نوشید، چه کسانی را می‌بینید و چه چیزی برای شما به‌ یادماندنی است. همه این‌ها خوراک استوری اینستاگرام هستند، نماهای چند ثانیه‌ای از زندگی مردم که تنها برای 24 ساعت در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شوند.

اینستاگرام موفقیت خود را بر اساس پلتفرمی به‌ دست آورده که تصاویری هوشمند و شفاف را با طیف وسیعی از فیلترها ارائه می‌کند تا عکس‌های شما را تا حد امکان جذاب کند. این روش با بیش از 300 میلیون کاربر فعال روزانه بسیار هم مؤثر عمل کرده است. استوری اینستاگرام به شما امکان می‌دهد چندین ویدیو و عکس را در طول روز با برچسب‌ها و فیلترهای متفاوت، درست مثل استوری‌های اسنپ چت، به اشتراک بگذارید. این ریل عکس‌ و ویدیو، بعد از 24 ساعت ناپدید می‌شود و به شما امکان می‌دهد لحظاتی از روز خود را بدون نیاز به نگه داشتن آن‌ها در پروفایل اینستاگرام خود، به اشتراک بگذارید. اگرچه ممکن است اصول اولیه اشتراک‌گذاری استوری اینستاگرام را بدانید، ابزارهای پنهانی در برنامه وجود دارند که می‌توانند عکس‌ها و ویدیوهایی را که به استوری خود اضافه می‌کنید خلاق‌تر و جذاب‌تر کنند. با همه‌چی آنلاین همراه باشید تا بیش‌تر با استوری اینستاگرام و ابزارهایش آشنا شوید.

استوری اینستاگرام چیست؟

استوری اینستاگرام چیست؟

استوری اینستاگرام شما جدا از عکس‌ها و ویدیوهای موجود در گالری پروفایل اینستاگرام شما منتشر می‌شود. استوری‌های اینستاگرام به کاربران اینستاگرام اجازه می‌دهد تا عکس‌ها و ویدیوها را در استوری خود به اشتراک بگذارند که به‌ طور پیش‌فرض برای دنبال‌کنندگان حساب اینستاگرام کاربر یا همان فالوور خودمان، قابل‌ مشاهده است. استوری‌هایی که اخیراً پست شده‌اند با یک حاشیه گرادیان در اطراف عکس پروفایل کاربر مشخص می‌شوند. استوری اینستاگرام پس از 24 ساعت ناپدید می‌شود. اگر هم می‌خواهید استوری اینستاگرام شما بیش‌تر از 24 ساعت در پروفایلتان باقی بماند، می‌توانید استوری اینستاگرام را هایلایت کنید. 

استوری اینستاگرام به‌ عنوان نوعی اسلایدشو عمل می‌کند، با هر عکس یا ویدیویی که در فید شما آپلود می‌شود، یک اسلاید جدید را نشان می‌دهد. عکس‌ها به‌ طور پیش‌فرض خود به مدت هفت ثانیه نشان داده می‌شوند، در حالیکه ویدیوها می‌توانند تا پانزده ثانیه طول بکشند. هر زمان که یک استوری جدید منتشر می‌کنید، یک حلقه بنفش و نارنجی در اطراف عکس پروفایل شما ظاهر می‌شود. این به فالوورهای شما نشان می‌دهد که محتوای جدیدی برای بررسی دارند!

آموزش طراحی استوری اینستاگرام با گوشی

آموزش طراحی استوری اینستاگرام با گوشی

استوری‌های اینستاگرام به شما امکان می‌دهند ویدیوها و تصاویر کوتاه را در یک «استوری» موقت به اشتراک بگذارید. با آموزش طراحی استوری اینستاگرام با گوشی می‌توانید برچسب‌ها، زمان و doodle را به هر استوری اینستاگرام که دوست دارید اضافه کنید و فیلترها و جلوه‌های خاصی را هم بر آن اعمال کنید. اگر اکانت اینستاگرام شما عمومی است، استوری شما برای همه قابل‌ مشاهده است، اما اگر حساب شما خصوصی باشد، استوری شما فقط برای کسانی که شما را دنبال می‌کنند، قابل‌ مشاهده است.

برای آموزش طراحی استوری اینستاگرام با گوشی و اضافه کردن استوری در اینستاگرام کار ساده‌ای در پیش دارید. روی دکمه «+» در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و روی Story در پایین سمت راست ضربه بزنید یا اینکه از هر نقطه در فید اینستاگرام که هستید، انگشت خود را به سمت راست بکشید.

سپس، به ترتیب برای گرفتن عکس یا ویدیو، روی دکمه ضبط در پایین ضربه بزنید یا آن را نگه دارید. می‌توانید روی گزینه Boomerang در نوار ابزار سمت چپ ضربه بزنید تا عکس‌های پشت سر هم به جلو یا عقب بگیرید، یا روی فلش نوار ابزار ضربه بزنید تا حالت هندزفری را انتخاب کنید یا ویژگی‌های دیگری مانند Super zoom را پیدا کنید.

بعد از اینکه عکس یا ویدیو مورد نظرتان را اضافه کردید، روی نمادهای doodle، متن (text) یا برچسب (sticker) در بالای صفحه ضربه بزنید تا جلوه‌ها را اضافه کنید. برچسب‌ها می توانند شامل اطلاعات مکان، نظرسنجی‌ها و آهنگ‌ها باشند.

شما می‌توانید استوری اینستاگرام خود را در دوربین خود ذخیره کنید. پس از گرفتن عکس یا ویدیو، روی فلش که در بالای صفحه به سمت پایین است کلیک کنید تا ذخیره شود. شما می‌توانید استوری خود را مشاهده کنید و در هر زمان روی «ذخیره» کلیک کنید تا «ویدیو» (فقط برای ذخیره ویدیو) یا «استوری» (برای ذخیره کل استوری) ذخیره شود.

پاسخ دادن به استوری‌ها

می‌توانید با ضربه زدن روی کادر «ارسال پیام» در پایین استوری که در حال تماشای آن هستید، به استوری‌ها با یک پیام، یک شکلک یا پاسخ سریع، پاسخ دهید. دوست شما پاسخ شما را در صندوق ورودی پیام دایرکت خود به همراه تصویر کوچکی از استوری اصلی دریافت خواهد کرد.

چه کسی استوری شما را در اینستاگرام دیده است؟

برای اینکه ببینید چه کسی استوری اینستاگرام شما را مشاهده کرده است، به صفحه اصلی اینستاگرام در گوشی خود بروید و روی نماد دایره‌ای که نشان‌دهنده استوری شما است، کلیک کنید. از صفحه اصلی اینستاگرام روی «استوری شما» کلیک کنید و از پایین استوری باز خود به بالا بکشید. با این کار فهرستی از تمام اکانت‌هایی که این محتوا را مشاهده کرده‌اند، ظاهر می‌شود.

چطور یک نفر را در استوری اینستاگرام خود منشن کنیم؟

چطور یک نفر را در استوری اینستاگرام خود منشن کنیم؟

هنگام به اشتراک‌گذاری یک عکس یا ویدیو در استوری خود، می‌توانید به شخصی اشاره کنید. پس از گرفتن عکس یا ویدیو، روی نماد حروف ضربه بزنید، سپس @ را تایپ کنید و بلافاصله نام کاربری شخصی را که می‌خواهید ذکر کنید، وارد کنید و پروفایل شخص را از نمادهای دایره‌ای که در زیر ظاهر می‌شود، انتخاب کنید. زمانی که از شخصی در استوری خود نام می برید، نام کاربری او با یک زیر خط در استوری شما ظاهر می‌شود. هر کسی که می‌تواند استوری شما را ببیند، می‌تواند روی آن ضربه بزند تا به پروفایل او برود.

افرادی که از آن‌ها نام می‌برید یک نوتیفیکیشن دریافت می‌کنند که به آن‌ها می‌گوید که آن‌ها را در استوری خود ذکر کرده‌اید. آن‌ها همچنین یک DM از شما دریافت می‌کنند که شامل پیش‌نمایش استوری شما می‌شود و به آن‌ها این امکان را می‌دهد که به سرعت آن را به استوری خود اضافه کنند، البته اگر اشتراک‌گذاری را محدود نکرده باشید. در هر عکس می‌توانید حداکثر 10 نفر را منشن کنید.

چگونه یک نظرسنجی به استوری خود در اینستاگرام اضافه کنیم

می‌توانید یک نظرسنجی به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید. الگوی نظرسنجی به شما امکان می‌دهد سوال را بپرسید و پاسخ‌ها را به هر چیزی که می‌خواهید تغییر دهید، یا می‌توانید روی تاس در بالای صفحه الگوی نظرسنجی ضربه بزنید تا قالب‌های از پیش ساخته شده دریافت کنید و آن را مطابق خواست خود تطبیق دهید.

چگونه استوری دیگران را استوری کنیم؟

قطعاً تابه‌حال پرسش چگونه استوری دیگران را استوری کنیم؟ در ذهن شما هم نقش بسته است. برای این‌کار اپلیکیشن‌هایی هم به کمک ما می‌آیند. وقتی از دانلود استوری اینستاگرام صحبت می‌کنیم برنامه Video Downloader for Instagram با داشتن امتیاز تقریباً کامل در گوگل پلی اولین گزینه ما محسوب می‌شود. از این برنامه می‌توانید برای دانلود ویدئو از اینستاگرام، عکس، استوری، کپشن و… استفاده کنید و با به اشتراک‌گذاری ویدیوها و عکس‌های پربازدید در پیج خودتان، بازدید و لایک‌های بیشتری دریافت کنید. با این برنامه حتی می‌توانید ویدئوها و عکس‌ها را از پیج‌های شخصی اینستاگرام هم ذخیره کنید.

از طریق دو روش ساده می‌توانید به دانلود استوری اینستاگرام و استوری کردن استوری دیگران بپردازید:

روش اول:

 • برنامه اینستاگرام خود را باز کنید.
 • روی سه نقطه بالا کلیک کنید و لینک ویدئو، استوری، عکس و… را کپی کنید.
 • برنامه Video downloader for Instagram را باز کنید.
 • لینک به صورت خودکار جای‌گذاری و فرایند دانلود شروع می‌شود.

روش دوم:

 • برنامه اینستاگرام خود را باز کنید.
 • پست، استوری، عکس و… موردنظرتان را انتخاب کنید.
 • روی گزینه share کلیک کنید.
 • بعد از کلیک روی گزینه share، برنامه Video downloader for instagram را انتخاب کنید. به همین سادگی فرایند دانلود شروع می‌شود.

جدا از ویدئوها و عکس‌ها برای کپی کردن کپشن‌های طولانی و کوتاه هم می‌توانید از این برنامه استفاده کنید. کپشن‌های مورد علاقه‌تان را کپی کنید و از آن و یا هشتگ‌های پربازدید آن برای پست‌های خود استفاده کنید.

موزیک استوری

موزیک استوری

در سال ۲۰۱۸، شرکت فیسبوک اضافه کردن آهنگ در استوری اینستاگرام را معرفی کرد. این قابلیت به کاربران این امکان را میدهد که آهنگ ­های مورد علاقۀ خود را به تصاویر و ویدئوهای خود اضافه کنند. این حرکت به اینستاگرامرها اجازه داد تا به هزاران آهنگ دسترسی داشته باشند و به آن­ها این امکان را داد تا استوری‌های خود را به روشی جدید و به‌صورت موزیکال به اشتراک بگذارند. فرایند اضافه‌کردن استیکر موسیقی به استوری و استفاده از قابلیت موزیک استوری اینستاگرام شما بسیار ساده و سرراست است:

 • اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید.
 • آیکون استوری خود را (که مشابه تصویر پروفایل شماست) در سمت چپ بالای صفحه انتخاب کنید.
 • استوری خود را با کشیدن انگشت به سمت بالا، برای دسترسی به Camera Roll خود آپلود کنید یا با دوربین استوری (Camera Story) از منظرۀ مورد نظر خود عکس بگیرید.
 • دکمۀ استیکر را در بالای صفحه فشار دهید و یا انگشت خود را به سمت بالا بکشید.
 • روی دکمۀ Music ضربه بزنید.
 • آهنگی را که می­خواهید بارگذاری کنید، یا در نوار جستجو تایپ کنید یا از طریق حالت (Mood) ژانر یا هر چیزی را که امروزه محبوب است پیدا کنید.
 • بر روی آهنگ (Song) کلیک کنید تا به استوری شما اضافه شود.
 • سپس کلید Done را در گوشۀ سمت راست و بالای صفحه فشار دهید.
 • استیکر خود را به مکان مورد نظر در استوری خود منتقل کنید.
 • دکمۀ Your Story را در پایین و سمت چپ صفحه فشار دهید. به همین ترتیب از قابلیت موزیک استوری اینستاگرام استفاده کردید.

هنگام انتخاب یک آهنگ برای استوری خود، این امکان را دارید که پیش از بارگذاری، در یک پیش‌نمایش آن را گوش دهید. تنها کاری که باید دهید این است که دکمۀ پخش (Play) را در سمت راست اهنگ فشار دهید. تنها نکته ای که باید در هنگام استفاده از موزیک استوری باید بدان توجه داشته باشید، رعایت قوانین کپی رایت می باشد.

هاید استوری اینستاگرام

هاید استوری اینستاگرام

بعضی از فالوور های پیج شما حتما افراد مهمی هستند که لازم است شریک لحظه های شاد یا حتی ناراحت کننده شما باشند که با اشتراک استوری، از وضعیت شما باخبر می شوند. زمانی که استوری را ارسال می کنید برای هاید استوری کردن مراحل زیر را طی کنید:

 • برنامه اینستاگرام را باز کنید.
 • به تب اکانت خود بروید. 
 • سه نوار افقی به معنی منو در بالای سمت راست قرار دارد. روی آن کلیک کنید. 
 • به قسمت تنظیمات بروید.
 • قسمت privacy را کلیک کنید و روی گزینه story ضربه بزنید.
 • در قسمت هاید استوری (hide story) لیست فالوور ها را می بینید.
 • حالا برای پنهان کردن story اینستاگرام افراد را انتخاب کنید.
 • بعد از انتخاب افراد مورد نظر روی گزینه Done در بالای صفحه کلیک کنید.

لازم به ذکر است که مخفی کردن استوری اینستاگرام باعث می شود افراد منتخب لایو شما را نبینند اما به پست و پروفایل شما دسترسی دارند. اگر قصد داشتید که افراد را از هاید استوری خارج کنید، مراحل مذکور در بالا را طی کنید و فقط تیک آبی رنگ را از رو به روی اسم افراد منتخب بردارید و دوباره گزینه Done را انتخاب کنید.

اضافه کردن لینک به استوری

اضافه کردن لینک به استوری

اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید؛ بعد از این که وارد حساب کاربریتان شدید، توجه داشته باشید که باید از آخرین نسخه اینستاگرام در گوشی ­تان استفاده کنید تا بتوانید یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام که مربوط به اضافه کردن لینک به استوری در اینستاگرام می شود را انجام دهید زیرا این قابلیت ممکن است در برخی از نسخه های قدیمی وجود نداشته باشد. به بخش مربوط به استوری ها مراجعه کنید و انگشتتان را به سمت راست بکشید تا دوربین باز شود؛ از قسمت Your Story Option نیز می توانید این کار را انجام دهید. محتوایی که می خواهید به اشتراک بگذارید را در استوری آپلود نمایید و در صورتی که به دنبال اضافه کردن عکس یا ویدیو های جدید هستید، از دایره سفید رنگی که در پایین صفحه قرار دارد استفاده کنید. 

برای آپلود محتوا از گالری، می توانید بر روی نماد آن که در گوشه سمت چپ پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید و تصاویر یا ویدیوهای خودتان را برای ارسال انتخاب نمایید؛ همچنین می توانید از حالت Creator برای اشتراک گذاری لینک در استوری خود استفاده کنید. برای انجام این کار کافی است بر روی آیکون "Aa" در بخش ابزارهای دوربین کلیک کنید تا صفحه مربوط به آن باز شود. بعد از مراجعه به این تب، در بالای صفحه می توان نماد استیکر را مشاهده کرد که با انتخاب آن مجموعه ای از استیکرها از جمله تاریخ، کوئیز، نظرسنجی، لینک گذاری و ... نمایش داده می شود. در این مرحله، بسته به نیازتان می توانید از این قابلیت ها استفاده کنید که در اینجا ما استیکر مربوط به اضافه کردن لینک به استوری را انتخاب می کنیم. بعد از انجام این کار، لازم است که لینک URL صفحه مورد نظرتان را برای لینک گذاری وارد نمایید تا به صورت استیکر به کاربران نمایش داده شود.

در پایین این بخش، می توان گزینه See Preview را مشاهده کرد که با انتخاب آن می توانید از درستی لینک گذاشته شده اطمینان حاصل کنید. بعد از این که بررسی های لازم را انجام دادید، بر روی دکمه Done یا همان انجام شود کلیک کنید تا لینک به عنوان پاپ آپ بر روی استوری شما ارائه شود. حال، بسته به سلیقه تان می توانید جایگاه، سایز و رنگ استیکر را تغییر دهید تا کاربران راحت تر بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. از طرفی اینستاگرام نیز متعهد شده که در آینده شخصی سازی های بیشتری را به استیکر لینک گذاری این برنامه اضافه می کند. کار شما برای اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام تمام شده است و هنگامی که کاربران بر روی استیکر کلیک نمایند، به URL مربوطه هدایت می شوند.

کلوز فرند اینستاگرام

کلوز فرند اینستاگرام

آیا تا به حال خواسته‌اید یک استوری را فقط با دوستان نزدیک خود یا تعداد خاصی از فالوور هایتان به اشتراک بگذارید؟ کلوز فرند اینستاگرام قابلیتی است که به شما امکان می‌دهد یک لیست خصوصی از کاربرانی ایجاد کنید که می‌خواهید استوری‌های شما را ببینند. نوعی باشگاه VIP که فقط از کاربران مورد نظر شما تشکیل شده است. فقط افرادی که در لیست کلوز فرند شما هستند استوری را می بینند و از همه دنبال کنندگان دیگر پنهان می­شوند. برای انتخاب کلوز فرند اینستاگرام و ایجاد یک منطقه خصوصی بین شما و دوستان یا فالوورهای خصوصی تان باید مراحل زیر را دنبال کنید.

 • با ضربه زدن روی نماد پروفایل در گوشه سمت راست پایین صفحه به صفحه پروفایل خود بروید.
 • روی نماد سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.
 • روی Close Friends ضربه زده و سپس روی Add در کنار نام افرادی که می خواهید به لیست کلوز فرند خود اضافه کنید ضربه بزنید. همچنین می‌توانید برای جستجوی دوست، روی search ضربه بزنید.
 • پس از اتمام افزودن افراد به لیست خود، روی Done ضربه بزنید.

به یاد داشته باشید که می‌توانید هر وقت که خواستید، لیست خود را به‌روز کنید و فالوورها را در هر زمان از لیست حذف کنید. نکته ای که در این بین باید عنوان کرد این است که، هنگامی که آنها را به لیست خود اضافه یا از آن حذف می کنید، به افراد اطلاع داده نمی شود.

تغییر فونت استوری

تغییر فونت استوری

یکی از جالب‌ترین بخش‌های تغییر پیج می‌تواند دسترسی به انواع فونت اینستاگرام باشد. این فونت‌ها را چه‌طور می‌توانیم پیدا کنیم؟ آیا این قابلیت برای زبان فارسی هم وجود دارد؟ شما می‌توانید هم در قسمت Bio پروفایل و هم در استوری‌ها و کپشن پست‌ها، فونت اینستاگرام صفحه شخصی یا بیزینستان را تغییر دهید. اپلیکیشن‌ها و سایت‌های مختلفی به زبان‌های گوناگون این فونت‌ها را در اختیار کاربران قرار داده‌اند. عوض کردن فونت استوری یکی از ترفند‌های جالب در اینستاگرام است که به پربازدید شدن محتواهای شما کمک می‌کنند. برای تغییر فونت استوری یا دیگر بخش های ذکر شده باید از یک برنامه جانبی یا سایت هایی که بدین کار مبادرت می کنند، کمک بگیرید. یکی از بهترین برنامه هایی که در این زمینه زبان فارسی و انگلیسی را پشتیبانی می کند، اپلیکیشن Inshot می باشد. 

اگر فضای پست و استوری‌های اینستاگرام برایتان کسل‌کننده شده است با استفاده از اپلیکیشن این‌شات این فضا را تغییر بدهید. یکی از این امکانات، فونت نستعلیق برای کاربران فارسی زبان است. اینستاگرام به خودی خود فونتی را برای زبان فارسی قرار نداده است، اما پک‌هایی جداگانه برای دانلود این فونت‌ها در برنامه این‌شات، که فونت نستعلیق یکی از آن‌هاست، در نظر گرفته شده است. با دانلود این فونت‌ها و تولید محتواهای متنوع مخاطبان بیشتری را جذب کنید. لینک های دانلود این برنامه برای اندروید و آی او اس در زیر قرار داده شده است.

دانلود اپلیکیشن Inshot از گوگل پلی

دانلود اپلیکیشن Inshot از اپ استور

هایلایت اینستاگرام

هایلایت اینستاگرام

هایلایت اینستاگرام به زبان ساده همان استوری‌های اینستاگرامی هستند که شما انتخاب می‌کنید در پروفایل خودتان به صورت دائمی نمایش داده شوند. در صورتی که یک استوری را به هایلایت اضافه کنید، پس از ۲۴ ساعت پاک نمی‌شود و به صورت دائمی در دسترس مخاطبین صفحه شما خواهند بود. در واقع هایلایت اینستاگرام یک روش خوب برای این است که استوری‌های موفق خودتان را به صورت دائمی نگه دارید. زمانی که یک هایلایت استوری اینستاگرام را باز کنید، می‌توانید مانند یک استوری معمولی آن را مشاهده کنید. تنها تفاوتی که وجود دارد این است که لیست بازدید کننده‌های آن برای شما در دسترس نخواهد بود.

 پس از ۴۸ ساعت از انتشار استوری شما نمی‌توانید لیست بازدیدکننده‌های استوری را ببینید و فقط امکان دیدن تعداد بازدید آن وجود دارد. هر هایلایت اینستاگرام نیز می‌تواند فقط حاوی ۱۰۰ عکس یا ویدیو باشد اما شما می‌توانید هر چقدر که دوست دارید هایلایت ایجاد کنید. همچنین اگر تعداد آن‌ها نیز بیشتر از مقدار قابل پوشش روی صفحه باشد، به صورت اسکرول می‌توانید به تمامی هایلایت‌های خودتان دسترسی داشته باشید. در صورتی که می‌خواهید یک هایلایت اینستاگرام ایجاد کنید، می‌توانید این کار را هم از طریق استوری‌های فعلی و هم از طریق استوری‌های آرشیو شده خودتان انجام دهید. البته برای این منظور باید قابلیت آرشیو استوری برای شما فعال باشد. معمولا این قابلیت به صورت پیشفرض فعال است اما برای اطمینان خاطر می‌توانید از طریق روش زیر از فعال بودن آن مطمئن شوید:

 • در صفحه پروفایل روی گزینه Menu کلیک کنید. 
 • به مسیر Settings > Privacy > Story مراجعه کنید. 
 • به پایین لیست مراجعه کنید و گزینه Save Story to Archive را فعال کنید. 
 • پس از اینکه قابلیت آرشیو فعال شد، می‌توانید اولین هایلایت اینستاگرام خودتان را ایجاد کنید. 

برای ایجاد هایلایت استوری اینستاگرام از طریق استوری‌های فعلی می‌توانید به روش زیر عمل کنید:

 • استوری خودتان را باز کنید. 
 • بر روی گزینه Highlight در قسمت پایین صفحه کلیک کنید. 
 • در پاپ آپ باز شده گزینه New را انتخاب کنید. 
 • یک اسم برای هایلایت خودتان انتخاب کنید و در صورت نیاز کاور هایلایت را ادیت کنید. 
 • در نهایت روی گزینه Add و سپس Done کلیک کنید

سخن آخر

استوری اینستاگرام می‌تواند تعامل و ارزش زیادی را به همراه داشته باشد، چه برای یک حساب بیزینسی چه برای اکانت شخصی. در مجموع 500 میلیون کاربر اینستاگرام شروع به اشتراک گذاری محتوای ناپدید شونده در استوری اینستاگرام کرده‌اند و میزان زمان صرف شده در برنامه را هر روز به 30 دقیقه افزایش داده‌اند. استوری اینستاگرام افکت‌ها و قابلیت‌های زیادی دارد، ما در همه‌چی آنلاین آنچه که یک کاربر معمولی به‌ طور روزانه با آن سر و کار دارد را به شما معرفی کردیم، اما ترفندهای استوری بسیار مبسوط‌تر از این حرف‌هاست. چندین سال از زمانی که اینستاگرام ویژگی استوری خود را راه‌اندازی کرد، می‌گذرد، اما همچنان با چندین ابزار و گزینه که به مرور زمان به امکانات استوری اینستاگرام اضافه شده، به شما کمک می‌کند تا در داستان‌سرایی خود خلاق باشید.

منبع: pocket-lint