هایلایت اینستاگرام یک روش خیلی خوب برای نمایش ابعاد مختلف زندگی یا کسب و کار خودتان در این شبکه اجتماعی به شمار می‌رود. در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده از این ترفندهای اینستاگرام را به شما آموزش دهیم. احتمالا شما هم دیده‌اید که برخی افراد استوری‌های اینستاگرامی خودشان را به شکل بسیار مرتبی در پروفایل خودشان به نمایش می‌گذارند. ممکن است از دوستان خودتان شنیده باشید که به هایلایت اینستاگرام اشاره کرده‌اند و برایتان سوال پیش آمده که منظور آن‌ها چیست. در هر صورت نیازی به نگرانی نیست! این مقاله یک راهنمای جامع برای هایلایت اینستاگرام به شمار می‌رود و به شما یاد می‌دهیم که هایلایت استوری اینستاگرام چیست، چه مزایایی دارد و چطور می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. 

هایلایت اینستاگرام چیست؟

هایلایت اینستاگرام چیست؟

هایلایت اینستاگرام به زبان ساده همان استوری‌های اینستاگرامی هستند که شما انتخاب می‌کنید در پروفایل خودتان به صورت دائمی نمایش داده شوند. در صورتی که یک استوری را به هایلایت اضافه کنید، پس از ۲۴ ساعت پاک نمی‌شود و به صورت دائمی در دسترس مخاطبین صفحه شما خواهند بود. در واقع هایلایت اینستاگرام یک روش خوب برای این است که استوری‌های موفق خودتان را به صورت دائمی نگه دارید. زمانی که یک هایلایت استوری اینستاگرام را باز کنید، می‌توانید مانند یک استوری معمولی آن را مشاهده کنید. تنها تفاوتی که وجود دارد این است که لیست بازدید کننده‌های آن برای شما در دسترس نخواهد بود.

 پس از ۴۸ ساعت از انتشار استوری شما نمی‌توانید لیست بازدیدکننده‌های استوری را ببینید و فقط امکان دیدن تعداد بازدید آن وجود دارد. هر هایلایت اینستاگرام نیز می‌تواند فقط حاوی ۱۰۰ عکس یا ویدیو باشد اما شما می‌توانید هر چقدر که دوست دارید هایلایت ایجاد کنید. همچنین اگر تعداد آن‌ها نیز بیشتر از مقدار قابل پوشش روی صفحه باشد، به صورت اسکرول می‌توانید به تمامی هایلایت‌های خودتان دسترسی داشته باشید.

نحوه استفاده از هایلایت استوری اینستاگرام

به صورت پیشفرض هایلایت اینستاگرام یک قابلیت کاملا ساده است اما استفاده از آن ممکن است کمی سردرگم کننده باشد. برای مثال ممکن است اضافه کردن کاور هایلایت کمی برای شما سخت باشد یا به راحتی نتوانید یک هایلایت را پاک کنید. اما اصلا نگران نباشید؛ در این مقاله تمام مواردی که ممکن است در مورد هایلایت اینستاگرام نیاز داشته باشید را از ایجاد هایلایت و کاور هایلایت گرفته تا پاک کردن آن را به شما آموزش خواهیم داد. پس با ما همراه باشید:

نحوه ایجاد هایلایت در اینستاگرام

در صورتی که می‌خواهید یک هایلایت اینستاگرام ایجاد کنید، می‌توانید این کار را هم از طریق استوری‌های فعلی و هم از طریق استوری‌های آرشیو شده خودتان انجام دهید. البته برای این منظور باید قابلیت آرشیو استوری برای شما فعال باشد. معمولا این قابلیت به صورت پیشفرض فعال است اما برای اطمینان خاطر می‌توانید از طریق روش زیر از فعال بودن آن مطمئن شوید:

در صفحه پروفایل روی گزینه Menu کلیک کنید. به مسیر Settings > Privacy > Story مراجعه کنید. به پایین لیست مراجعه کنید و گزینه Save Story to Archive را فعال کنید. پس از اینکه قابلیت آرشیو فعال شد، می‌توانید اولین هایلایت اینستاگرام خودتان را ایجاد کنید. برای ایجاد هایلایت استوری اینستاگرام از طریق استوری‌های فعلی می‌توانید به روش زیر عمل کنید:

استوری خودتان را باز کنید. بر روی گزینه Highlight در قسمت پایین صفحه کلیک کنید. در پاپ آپ باز شده گزینه New را انتخاب کنید. یک اسم برای هایلایت خودتان انتخاب کنید و در صورت نیاز کاور هایلایت را ادیت کنید. در نهایت روی گزینه Add و سپس Done کلیک کنید

در صورتی هم که می‌خواهید از طریق استوری‌هایی که قبلا پست کرده‌اید، هایلایت اینستاگرام ایجاد کنید، روش کار به شرح زیر است:

از صفحه پروفایل بر روی گزینه New که در پایین قسمت بیوگرافی قرار دارد کلیک کنید. تمامی استوری‌هایی که می‌خواهید به هایلایت اینستاگرام جدید خودتان اضافه کنید را تیک بزنید و سپس گزینه Next را لمس کنید. برای هایلایت استوری اینستاگرام خودتان اسم انتخاب کنید و کاور هایلایت را تنظیم نمایید. در نهایت روی گزینه Add و سپس Done کلیک کنید. به همین راحتی اولین هایلایت استوری اینستاگرام خودتان را ایجاد کردید و می‌توانید آن را در صفحه پروفایل مشاهده کنید.

اضافه کردن استوری جدید به هایلایت قدیمی

اضافه کردن استوری جدید به هایلایت قدیمی

تصور کنید یک هایلایت اینستاگرام دارید که فقط برخی تصاویر خاص را داخل آن بارگزاری می‌کنید و هول یک محور خاص ایجاد شده است. برای مثال ممکن است موضوع آن تصاویر حیوان خانگی شما یا خیابان مورد علاقه‌تان باشد. در این مورد احتمالا دوست دارید استوری‌های جدید را هم به این هایلایت اینستاگرام اضافه کنید. این کار به صورت زیر انجام می‌شود:

هایلایت اینستاگرام موردنظر را باز کنید. روی گزینه More در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید. گزینه Edit Highlight را از منوی باز شده انتخاب نمایید. گزینه Stories را انتخاب کنید. استوری‌های موردنظر خودتان را علامت گذاری کنید. در نهایت روی گزینه Done کلیک نمایید

تغییر کاور هایلایت استوری اینستاگرام

تغییر کاور هایلایت استوری اینستاگرام

احتمالا متوجه شده‌اید که در زمان ایجاد هایلایت اینستاگرام، این نرم افزار به صورت خودکار، تصویر کاور را از بین استوری‌های مورد نظر شما انتخاب می‌کند. همچنین احتمالا در صفحات معروف اینستاگرام دیده‌اید که از کاورهای اختصاصی با لوگو و رنگ‌های برند اختصاصی خودشان استفاده می‌کنند. ممکن است از خودتان پرسیده باشید که این کار چطور انجام می‌شود؟ کلیدی که می‌توانید با استفاده از آن کاور هایلایت ایجاد کنید در تمام این مدت جلوی چشم شما بوده اما ممکن است شما هم مثل خیلی از افراد دیگر آن را ندیده باشید. 

روش اضافه کردن کاور هایلایت اختصاصی به شکل زیر است:

هایلایت اینستاگرام موردنظر را باز کنید و در گوشه پایین سمت چپ، روی گزینه More کلیک کنید. گزینه Edit Highlight را انتخاب کنید و سپس روی گزینه Edit Cover کلیک کنید. در این مرحله کاور هایلایت اینستاگرام خودتان را در کنار دیگر تصاویری که می‌توانید انتخاب کنید مشاهده می‌کنید. گزینه Image را از سمت چپ کادر انتخاب کنید. کاور هایلایت مورد نظر خودتان را از گالری انتخاب کنید و آن را تنظیم نمایید. پس از اتمام نیز روی گزینه Done کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود. 

به همین راحتی می‌توانید کاور هایلایت اینستاگرام را تغییر دهید. البته این در صورتی است که از قبل یک تصویر را برای این بخش آماده کرده باشید و به صورت آماده در گالری گوشی شما وجود داشته باشد. برای ایجاد هایلایت جدید با کاور اختصاصی هم کافیست هایلایت را به صورت عادی ایجاد کنید اما باید قبل از ذخیره، گزینه Edit Cover را لمس کنید و کاور هایلایت اختصاصی خودتان را انتخاب کنید.

چطور هایلایت استوری اینستاگرام را پاک کنیم؟

چطور هایلایت استوری اینستاگرام را پاک کنیم؟

ممکن است پس از مدتی نخواهید یک هایلایت داخل پروفایل شما نمایش داده شود و یا هایلایت‌های زیادی دارید و می‌خواهید بخش از آن‌ها را پاک کنید. به هر صورت با استفاده از این آموزش می‌توانید هایلایت استوری اینستاگرام را پاک کنید: هایلایت مورد نظر را لمس کنید و دست خودتان را چند ثانیه روی آن نگه دارید. از منوی باز شده گزینه Delete Highlight را لمس کنید. 

همچنین می‌توانید به جای پاک کردن کامل هایلایت، فقط چند استوری را از هایلایت پاک کنید و بقیه استوری‌ها را نگه دارید: هایلایت مورد نظر را باز کنید و استوری که می‌خواهید حذف کنید را پیدا کنید. از منوی پایین سمت راست گزینه More را انتخاب کنید. گزینه Remove From Highlight را انتخاب کنید. گزینه Remove را لمس کنید تا عملیات به پایان برسد.

هایلایت اینستاگرام چه کاربردهایی دارد؟

هایلایت اینستاگرام باعث خواهد شد که پروفایل شما جذاب‌تر شود و مخاطبین بتوانند تمامی استوری‌های جذاب شما را به صورت یکجا ببینند. در صورتی که برای کسب و کار یا وبسایت خودتان یک اکانت اینستاگرام ایجاد کرده‌اید، هایلایت استوری اینستاگرام بخش جدایی ناپذیر آن محسوب می‌شوند. برخی از کاربردهای استوری اینستاگرام به ایم شرح هستند: نمایش انواع مختلف محتواهای تولید شده | نمایش دسته بندی محصولات فروشگاه آنلاین شما | ایجاد ثبات بصری در صفحه پروفایل | ایجاد دسترسی سریع برای اطلاعات مهم

البته این موارد فقط تعداد کمی از کاربردهای هایلایت اینستاگرام هستند و کاربردهای این قابلیت فراتر از این چند مورد است.

سخن نهایی

اینستاگرام هم از لحاظ تعداد کاربر و هم از لحاظ قابلیت‌های اختصاصی روز به روز در حال رشد است و هایلایت استوری اینستاگرام فقط یکی از این موارد به شمار می‌شود. اینستاگرام علاقه زیادی به ایده گرفتن از قابلیت‌های دیگر نرم افزارها دارد و هایلایت اینستاگرام نیز یکی از قابلیت‌هایی است که از دیگر نرم افزارها به این شبکه اجتماعی اضافه شده است. در این مقاله تلاش شد تمامی نکات ضروری در مورد این قابلیت به شما آموزش داده شود اما در صورتی که سوالی دارید می‌توانید از طریق قسمت نظرات همین مطلب با ما در ارتباط باشید. کارشناسان همه چی آنلاین در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تمامی سوالات شما پاسخ خواهند داد.

منبع