همانطور که می دانید، اینستاگرام یک برنامه اشتراک گذاری عکس و ویدئو می باشد که برای انجام آن تنها به چند کلیک ساده نیاز است. از طریق این برنامه به دنیایی از تصاویر و ویدئوها در خصوص هر چیزی متصل می شوید که بسته به علاقه تان می توانید آن ها را دنبال کنید. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این اپلیکیشن، استوری آن می باشد که هر کسی با داشتن حساب کاربری می تواند به صورت روزانه بر روی آن عکس یا ویدئوهایی را آپلود نماید. استوری اینستاگرام از بخش های متنوعی ایجاد شده که یکی از آنها اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام می باشد. 

اینستاگرام به کاربران اجازه نمی‌دهد که هیچ لینکی را در پست های این شبکه اجتماعی با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید اما می‌توانید لینک‌های وب‌سایت را در قسمت استوری اینستاگرام به صورت استیکر ارسال کنید. پیش از این، ویژگی گفته شده فقط برای حساب های تایید شده یا افرادی که حداقل ده هزار دنبال کننده داشتند در دسترس بود؛ اینستاگرام در بروزرسانی های اخیر، امکان افزودن لینک به استوری در اینستاگرام را به همه کاربران داده است. همچنین، این شرکت قابلیت لینک ­دهی Swipe Up یا به اصطلاح بکش بالا را متوقف نموده و از لینک­ گذاری به صورت استیکر رونمایی کرده است. در این مقاله از همه چی آنلاین می خواهیم به شما نحوه اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام را آموزش دهیم تا با استفاده از استیکر، لینک های مد نظرتان را به استوری اینستاگرام اضافه کنید.

قدم اول اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

قدم اول اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید؛ در صورتی که حساب کاربری در این برنامه ندارید، ابتدا یک پروفایل برای خودتان در این اپ ایجاد کنید. بعد از این که وارد حساب کاربریتان شدید، توجه داشته باشید که باید از آخرین نسخه اینستاگرام در گوشی­تان استفاده کنید تا بتوانید یکی دیگر از ترفندهای اینستاگرام که مربوط به اضافه کردن لینک به استوری در اینستاگرام می شود را انجام دهید زیرا این قابلیت ممکن است در برخی از نسخه های قدیمی وجود نداشته باشد. به بخش مربوط به استوری ها مراجعه کنید و انگشتتان را به سمت راست بکشید تا دوربین باز شود؛ از قسمت Your Story Option نیز می توانید این کار را انجام دهید. محتوایی که می خواهید به اشتراک بگذارید را در استوری آپلود نمائید و در صورتی که به دنبال اضافه کردن عکس یا ویدئوهای جدید هستید، از دایره سفید رنگی که در پائین صفحه قرار دارد استفاده کنید. 

قدم دوم اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

قدم دوم اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

برای آپلود محتوا از گالری، می توانید بر روی نماد آن که در گوشه سمت چپ پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید و تصاویر یا ویدیوهای خودتان را برای ارسال انتخاب نمائید؛ همچنین می توانید از حالت Creator برای اشتراک گذاری لینک در استوری خود استفاده کنید. برای انجام این کار کافی است بر روی آیکون "Aa" در بخش ابزارهای دوربین کلیک کنید تا صفحه مربوط به آن باز شود. بعد از مراجعه به این تب، در بالای صفحه می توان نماد استیکر را مشاهده کرد که با انتخاب آن مجموعه ای از استیکرها از جمله تاریخ، کوئیز، نظرسنجی، لینک گذاری و ... نمایش داده می شود. در این مرحله، بسته به نیازتان می توانید از این قابلیت ها استفاده کنید که در اینجا ما استیکر مربوط به اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام را انتخاب می کنیم. بعد از انجام این کار، لازم است که لینک URL صفحه مورد نظرتان را برای لینک گذاری وارد نمائید تا به صورت استیکر به کاربران نمایش داده شود.

در پائین این بخش، می توان گزینه See Preview را مشاهده کرد که با انتخاب آن می توانید از درستی لینک گذاشته شده اطمینان حاصل کنید. بعد از این که بررسی های لازم را انجام دادید، بر روی دکمه Done یا همان انجام شود کلیک کنید تا لینک به عنوان پاپ آپ بر روی استوری شما ارائه شود. حال، بسته به سلیقه تان می توانید جایگاه، سایز و رنگ استیکر را تغییر دهید تا کاربران راحت تر بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. از طرفی اینستاگرام نیز متعهد شده که در آینده شخصی سازی های بیشتری را به استیکر لینک گذاری این برنامه اضافه می کند. کار شما برای اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام تمام شده است و هنگامی که کاربران بر روی استیکر کلیک نمایند، به URL مربوطه هدایت می شوند.

جمع بندی

در این مقاله از همه چی آنلاین تلاش شد تا نحوه افزودن لینک به استوری در اینستاگرام آموزش داده شود؛ همانطور که مشاهده کردید، انجام این کار بسیار ساده است و تنها با چند کلیک می توان آن را بدون اتلاف وقت انجام داد. با این حال، در صورتی که سوالی در خصوص اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام دارید، می توانید در پائین صفحه و در بخش دیدگاه ها سوالات و یا نظرات خودتان را بنویسید تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود.

منبع: https://www.wikihow.com/Add-a-Link-to-Your-Instagram-Story