استاتوس واتساپ احتمالا یکی از ویژگی‌های محبوب این پیام‌رسان است که باعث شده خیلی‌ها به فکر پیدا کردن روش دانلود وضعیت واتساپ باشند. بخش وضعیت واتساپ دقیقا چیزی شبیه به همان استوری اینستاگرام است، شما می‌توانید تصاویر و ویدیوهای دلخواه‌تان را با دوستان و آشنایان به اشتراک بگذارید درحالی‌که بعد از 24 ساعت پاک می‌شوند. امروزه دیگر استاتوس واتساپ هم یکی از روش‌های محبوب اشتراک‌گذاری لحظات خوب و بد و اطلاعات مختلف است.

حالا تصور کنید یک عکس یا ویدیو جالب در استاتوس یک نفر می‌بینید و می‌خواهید آن را دانلود کنید، چه کار باید بکنید؟ متاسفانه این پیام‌رسان امکان دانلود وضعیت واتساپ را برای کاربران فراهم نکرده و باید از روش‌های دیگر استفاده کنیم. اولین راه‌حل این است که از طرف مقابل خواهش کنیم فایل استاتوس واتساپ را برایمان بفرستد اما این روش همیشه هم کاربردی نیست، بنابراین باید به فکر روش‌های غیرمستقیم ذخیره وضعیت واتساپ در گالری هم باشیم. در این مطلب از همه‌چی آنلاین روش دانلود وضعیت در اندروید و آیفون را به صورت مرحله‌به‌مرحله آموزش خواهیم داد و چند برنامه دانلود وضعیت واتساپ معروف را به شما معرفی می‌کنیم.

معرفی روش‌های دانلود وضعیت واتساپ در آیفون و اندروید

 روش‌های مختلفی برای ذخیره وضعیت واتساپ در گوشی‌های اندروید و آیفون وجود دارد. اگر این پیام رسان را ندارید، می‌توانید بعد از نصب مجدد واتساپ و دریافت کد واتساپ هر یک از این روش‌ها را تست کنید.

آموزش مرحله به مرحله دانلود وضعیت واتساپ در اندروید

برای دانلود وضعیت واتساپ در گوشی اندروید می‌توانید یکی از روش‌های زیر را انتخاب کنید:

1.ذخیره استاتوس واتساپ در اندروید با اسکرین شات

برای دانلود وضعیت واتساپ در اندروید، ساده‌ترین روش گرفتن اسکرین شات از صفحه گوشی است. برای این کار از آموزش مرحله به مرحله زیر استفاده کنید.

 1. واتساپ را باز کنید و وارد تب status شوید.
 2. وضعیت واتساپی که می‌خواهید دانلود کنید را انتخاب کنید.

 1. به‌محض باز شدن استاتوس، دکمه‌های خاموش/روشن و کاهش صدا را به‌طور همزمان فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید تا اسکرین شات بگیرید.

2. ضبط ویدیو از اسکرین موبایل در اندروید

دومین روش برای دانلود وضعیت واتساپ در اندروید این است که از صفحه نمایش گوشی ویدیو ضبط کنید. برای ان کار باید از مراحل زیر پیروی کنید:

 1. برنامه واتساپ را باز کنید و وارد تب Status شوید.
 2. برای دسترسی سریع، انگشت خود را روی صفحه نمایش به سمت بالا بکشید تا به بخش تنظیمات دسترسی پیدا کنید.

 1. گزینه Screen Recorder را انتخاب کنید. در این حالت یک پاپ‌آپ روی صفحه ظاهر می‌شود که باید روی Start کلیک کنید.

 1. استاتوسی که می‌خواهید ضبط کنید، انتخاب کرده و پس از اتمام صفحه را قفل کنید. حالا دیگر وضعیت مورد نظر در تلفن شما ذخیره شده است.

3. دانلود استاتوس‌های واتساپ در اندروید از قسمت ذخیره موقت

در گوشی‌های اندروید، استاتوس واتساپ به‌طور موقت ذخیره می‌شود و نیازی به نصب برنامه دانلود وضعیت واتساپ وجود ندارد. برای دانلود وضعیت واتساپ در اندروید می‌توانید از روش‌ زیر استفاده کنید:

 1. برنامه Files را در گوشی اندروید خود اجرا کنید و روی منوی آن کلیک کنید.
 2. گزینه Setting را انتخاب کنید.

 1. گزینه Show Hidden Files را فعال کنید و از طریق فلش بالای صفحه، به صفحه قبل برگردید.
 2. روی Internal Storage کلیک کنید.

 1. به ترتیب وارد قسمت android و سپس Media شوید.

 1. وارد قسمت Com.Whatsapp شده و گزینه WhatsApp را مطابق تصویر انتخاب کنید.

 1. وارد قسمت Media و بعد Statuses شوید.

 1. از بین فایل‌هایی که باز می‌شود، عکس یا ویدیوی مدنظرتان را انتخاب کنید و روی سه نقطه بالای صفحه ضربه بزنید.

 1. گزینه Copy to را انتخاب و سپس Internal Storage را بزنید.

 1. پوشه موردنظر خود را باز کنید و گزینه Copy Here را بزنید تا وضعیت واتساپ در آن‌جا ذخیره شود. حالا عکس و ویدیوهای وضعیت واتساپ در قسمت گالری یا files قابل‌مشاهده است.

آموزش مرحله به مرحله روش دانلود وضعیت واتساپ در آیفون

اگر گوشی موبایل‌تان آیفون است و نمی‌دانید از چه روشی برای ذخیره وضعیت واتساپ در گالری استفاده کنید، یکی از این گزینه‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

1.ذخیره استاتوس واتساپ در آیفون با اسکرین شات

اولین روش پیشنهادی ما گرفتن اسکرین شات از صفحه است که البته فقط برای ذخیره کردن عکس‌ها کاربرد دارد. برای این کار کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

 1. اپلیکیشن واتساپ را روی گوشی خود باز کنید و وارد تب Status شوید.
 2. روی استاتوسی که قصد سیو کردن آن را دارید کلیک کنید تا باز شود.

 1. دکمه افزایش صدا و پاور آیفون را به‌طور همزمان فشار دهید تا از صفحه اسکرین شات بگیرید. حالا می‌توانید در قسمت گالری، اسکرین شات را ببینید. توجه داشته باشید که اگر نسخه آیفون‌تان قدیمی است، برای اسکرین شات کافی است دکمه هوم را فشار دهید.

2. ضبط ویدیو از اسکرین موبایل در آیفون

دومین روش برای دانلود وضعیت واتساپ در آیفون، ضبط ویدیو از صفحه گوشی است که مراحل آن را به شما آموزش می‌دهیم:

 1. واتساپ را باز کنید و وارد بخش استاتوس‌ها شوید.
 2. از گوشه سمت راست، صفحه را پایین بکشید تا به کنترل سنتر دسترسی پیدا کنید.
 3. برای شروع ضبط، روی دکمه Screen Recording ضربه بزنید.

 1. حالا کافی است وضعیت واتساپ موردنظرتان را باز کنید و صبر کنید کامل ضبط شود. بعد از اتمام استاتوس روی دکمه قرمز کلیک کنید تا ضبط از اسکرین متوقف شود. در نهایت روی گزینه Stop کلیک کنید.


معرفی اپلیکیشن دانلود وضعیت واتساپ: دانلود استاتوس با برنامه Status Saver

 یکی از بهترین روش‌ها برای دانلود وضعیت واتساپ در همه گوشی‌ها، استفاده از برنامه دانلود Status است. شما می‌توانید با دانلود و نصب اپلیکیش‌های مختلف روی گوشی موبایل‌تان، وضعیت واتساپ دیگران را دانلود کنید.

اپلیکیشن Status Saver یک برنامه دانلود وضعیت واتساپ کاربردی است که به‌راحتی می‌توانید از آن برای ذخیره استاتوس‌های واتساپ استفاده کنید. در این بخش می‌توانید آموزش مرحله به مرحله استفاده از برنامه دانلود وضعیت واتساپ را ببینید.

 1. با توجه به نوع گوشی خود، از طریق لینک‌های زیر برنامه Status Saver را دانلود و نصب کنید.

لینک دانلود Status saver برای آیفون

لینک دانلود Status saver برای اندروید

 1. پس از اجرای برنامه روی گزینه Ok کلیک کنید، سپس Grant Permission را انتخاب کنید.

 1. گزینه Use This Folder را انتخاب کنید و روی Allow کلیک کنید.

تا اینجای کار شما اجازه دسترسی به حافظه گوشی تلفن خود را به اپلیکیشن داده‌اید.

 1. حالا برای دانلود وضعیت واتساپ دوستان خود ابتدا باید استاتوس را در پیام‌رسان مشاهده کنید. بعد از تماشای آن، برنامه Status Saver را باز کنید.

در اپلیکیشن می‌توانید تمام استاتوس‌هایی که در واتساپ تماشا کرده‌اید، ببینید. حالا تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که برای ذخیره‌سازی روی ویدیو یا تصویر دلخواه‌تان کلیک کنید و گزینه دانلود را انتخاب کنید.

جالب است بدانید که امکان اشتراک‌گذاری فایل‌ها از طریق اپلیکیشن وجود دارد. برای این کار کافی است روی نماد به اشتراک‌گذاری کنار صفحه کلیک کنید و وضعیت را با دوستان واتساپ، فیس بوک، توییتر و… به اشتراک بگذارید.

سخن آخر

همه ما مدت‌زمان زیادی از روز را صرف انواعکانال واتساپ ، گیف واتساپ و استفاده از این پیام‌رسان می‌کنیم. حالا دیگر واتساپ بخش مهمی از زندگی کاری و شخصی ما را پوشش می‌دهد. با استفاده از آموزش مرحله به مرحله و عکس، راه‌های دانلود وضعیت واتساپ را مشاهده کردید. حالا دیگر به راحتی می‌توانید از برنامه دانلود وضعیت واتساپ برای ذخیره ویدیوها و عکس‌های استاتوس کمک بگیرید.


بیشتر بدانید

 • یکی از اساسی‌ترین دلایل که واتساپ اجازه دانلود وضعیت را به دیگران نمی‌دهد، حفظ حریم شخصی است، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای احترام به حریم شخصی، قبل از دانلود وضعیت واتساپ از طرف مقابل اجازه بگیرید.
 • بهترین اپلیکیشن برای دانلود وضعیت واتساپ دیگران، برنامه Status Saver است که برای گوشی‌های اندروید و آیفون کاربرد دارد.
 • سایر روش‌های دانلود وضعیت واتساپ شامل اسکرین شات و ضبط ویدیو از صفحه نمایش گوشی می‌شود.