با بهترین برنامه ادیت عکس اندروید و آیفون همراه باشید. حتما برای شما هم پیش آمده است زمانی که باید با ترکیب دو عکس، به عکس تازه‌ای برسید و به عبارتی برای ادغام و یکی کردن دو تصویر آن‌ها را به هم بچسبانید. این کار به دلایل زیادی ممکن است اتفاق بیفتد، دلایلی که ممکن است شخصی یا تخصصی باشند: برای مثال گاهی در برخی موارد تصویر فرزندان و عزیزان‌مان را با هم ترکیب می‌‌کنیم، برای آگاه ساختن مشتری از چیستی دو کالای مشابه تصویر آن دو کالا را با یکدیگر ادغام می‌کنیم،

برای بررسی پالت رنگی دو تصویر مشابه آن‌ها را در کنار هم می‌گذاریم، برای مقایسه‌ی دو تصویر متناقض با هم(و بررسی اختلاف دو تصویر) آن‌ها را در کنار یکدیگر قرار می‌دهیم(مثلا برای اشاره به قبل و بعد از یک پدیده، یا حتی ساختن میم/محتوای طنزآمیز تصویری) و موارد دیگر. در برخی موارد نیز، به نمایش گذاشتن یک تصویر از یک منظره برای رساندن جزئیات به شکل کامل کافی نیست، در نتیجه دو برداشت گوناگون از یک چشم‌انداز با هم ادغام می‌شوند تا تصویری کامل‌تر به دست بیاید.

در تمام این موارد، ترکیب دو عکس کار دشواری نیست و به آسانی و با کمک برنامه ادغام تصاویر یا ابزارهای آنلاین می‌توان به ترکیبی دقیق از دو تصویر رسید. 

در این نوشته، با بررسی دقیق بهترین برنامه‌های اندروید و بهترین برنامه‌های آیفون، چگونگی ترکیب دو عکس شرح داده می‌شود.

چگونه دو عکس را ترکیب کنیم؟

چگونه دو عکس را ترکیب کنیم؟ برای ترکیب دو عکس، می‌توان به سراغ دو روش عمده رفت. روش نخست، استفاده از برنامه‌های موبایلی ادیت عکس(به ویژه برنامه ادغام تصاویر) است و روش دوم، به کار گرفتن سایت‌های ویژه‌ی ادغام دو عکس. هر کدام از این دو روش برتری خود را نسبت به دیگری دارند. ترکیب دو عکس به شیوه‌ی آنلاین اغلب سرعت بیشتری نسبت به خروجی گرفتن از برنامه ادغام تصاویر دارد(بدیهی است که استفاده از برنامه‌ها مستلزم نصب برنامه بر موبایل است) اما در برنامه‌های اندروید و آی‌او‌اس قالب‌های متنوع‌تری برای ترکیب عکس‌ها وجود دارد.

سایت‌های ادیت عکس، دستورالعمل کاری خود را به زبانی ساده و در چند مرحله برای کاربران نوشته‌اند، اما در برنامه‌ها کمتر با «نوشته‌ی راهنما» به این شکل روبروییم. همچنین، در سایت‌ها با ابزارهایی تخصصی مانند تعیین فام رنگی تصاویر، تعیین و انتخاب مرز بین عکس‌ها، زاویه‌ی عکس‌ها، محو یا آشکار بودن تصویر و حتی امکانی مانند محو سازی/دیزالو دو تصویر در یکدیگر روبروییم که امکانات برنامه‌های موبایلی به مراتب ساده‌تر و کلی‌تر از این ویژگی‌هاست. در نهایت، سایت‌ها و برنامه‌ها هر کدام امکانات خاص خود را دارند و این میانه نمی‌توان با قطعیت گفت که کدام شیوه به دیگری برتری دارد. 

ترکیب عکس با استفاده از برنامه‌های موبایلی

در این بخش از نوشته، تلاش می‌شود تا بهترین برنامه‌های ادیت عکس آیفون و اندروید به اختصار معرفی شوند. برنامه‌هایی که در سطحی نزدیک به هم و کاربری آسان، برای ادغام دو عکس و اشتراک‌گذاری بلافاصله‌ی حاصل آن‌ها مناسبند. به همین دلیل سه برنامه‌ی برتر برای معرفی انتخاب شده‌اند که در هر دو پلتفرم مذکور قابل دسترسی هستند.

Pic Stitch

Pic Stitch

پیک‌استیچ را می‌توان بهترین برنامه ادیت عکس آیفون و اندروید دانست. از این نظر که فراتر از پدید آوردن زمینه‌ی یک برنامه ادغام تصاویر، به امکانات برجسته‌ی ادیت نیز مجهز است.

این برنامه برای اندروید نیز موجود است. نسخه‌ی اندروید برنامه با همان کیفیت، تنوع قالب و امکانات نسخه‌ی ویژه‌ی آیفون انتخابی مناسب برای کسانی است که قصد ترکیب دو عکس را دارند. برتری این برنامه نسبت به برنامه‌های مشابه در بهره‌مندی از قالب‌های فانتزی، فیلترهای گوناگون و مهجز بودن به امکانات ساخت کلاژ تصویری باز می‌گردد. این برنامه در ابتدای عرضه‌شدن، به کلی رایگان بود.

اما مدتی است که نسخه‌ی کامل این برنامه(ویژه‌ی آیفون) با قیمت ۰.۹۹ دلار در اپ‌استور در دسترس بوده و نسخه‌ی رایگان آن، با امکانتی برابر با نسخه‌ی پرو(و تبلیغاتی اندک) قابل دانلود و استفاده است. همچنین، این برنامه برای ویندوز ۸ نیز ارائه شده و با امکاناتی بیشتر از نسخه‌های اندروید و آیفون قابل استفاده است.دانلود Pic Stitch از گوگل پلی

Layout From Instagram

Layout From Instagram

برنامه‌ی لی‌آوت، اینستاگرام از مشهورترین برنامه‌های ترکیب دو تا چند عکس است. این برنامه، با فضای کاربری ساده، خروجی‌گیری سریع، حفظ کیفیت کلی تصاویر، مهجز بودن به بالغ بر ده الگوی گوناگون برای ادغام تصاویر و مجهز بودن به امکاناتی مانند خاصیت وارونه‌سازی تصویر و ادیت اولیه‌ی حاصل ترکیب دو عکس می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای ترکیب عکس‌ها باشد. اشتراک‌گذاری این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی نیز به آسانی صورت می‌گیرد. این برنامه را می‌توان یکی از بهترین برنامه های اندروید و آیفون در زمینه ترکیب دو عکس دانست.دانلود Layout From Instagram از گوگل پلیدانلود Layout From Instagram از اپ استور

Photo Collage Pro Edtior

Photo Collage Pro Edtior

فوتو کالج پرو ادیتور یکی دیگر از بهترین برنامه های آیفون و اندروید برای ترکیب دو عکس است. این برنامه در مجهز بودن به الگوهای چینش تصویر برتری‌ای قابل توجه نسبت به لی‌آوت اینستاگرام دارد. سرعت و آسانی کاربری این برنامه سبب شده است تا به سرعت انتخاب تصاویر از گالری، خروجی نهایی را شاهد باشیم. کاربر در این برنامه می‌تواند زاویه‌ی تصاویر، نوع برش آن‌ها، تنها ضعف این برنامه را می‌توان تبلیغات نسخه‌ی رایگان آن دانست. نکته‌ای که چندان آزارنده نیست و تحمل آن به امکانات این برنامه می‌ارزد.دانلود Photo Collage Pro Edtior از گوگل پلیدانلود Photo Collage Pro Edtior از اپ استور

ترکیب دو عکس آنلاین

در این بخش از نوشته، سه سایت نیز برای ترکیب دو عکس معرفی می‌شوند. ویژگی مهم این سایت‌ها این است که برخلاف برنامه‌های اندروید که علاوه بر ادغام دو عکس، امکان ساخت کولاژ از چند تصویر را دارند، تنها بر ترکیب دو عکس(و نه بیشتر) تمرکز دارند. این تمرکز در طراحی سبب شده است تا کیفیت تصویر خروجی به مراتب بهتر از خروجی برنامه‌های موبایلی باشد. 

Pinetools

Pinetools

پاین‌تولز سایتی است که کاربری آن بسیار ساده بوده و امکانات آن بسیار متنوع‌اند. همچنین، دریافت خروجی ادغام دو تصویر در این سایت از سایت‌های دیگر سرعت و سهولت بیشتری دارد. برای ترکیب دو عکس به کمک این سایت، ابتدا تصاویر خود را بارگذاری می‌کنیم. پس از بارگذاری دو تصویر، ابتدا آن‌ها به میزان مورد نیاز با ابزار زوم به اندازه‌ی دلخواه در می‌آیند.

سپس، کاربر با انتخاب عمودی یا افقی بودن تصویر، به نمایی کلی از تصویر نهایی می‌رسد. در مراحل بعدی، امکان انتخاب تقدم تصاویر نسبت به هم، برش، چرخش، تغییر زاویه‌ی تصاویر و در نهایت کنترل کنتراست و فام رنگی تصاویر نیز وجود دارد. ویژگی مثبت این سایت نسبت به سایت‌های دیگر، باز گذاشتن دست کاربر در نوعی شخصی‌سازی حین ادغام دو تصویر است. 

Online Convert Free

Online Convert Free

سایت آنلاین کانورت‌فری از ساده‌ترین طراحی‌ ممکن در میان سایت‌های مذکور برخوردار است. برای کار با این سایت تنها کافی است که کاربر دو تصویر مورد نیاز خود را بارگذاری کرده، بعد از انتخاب عمودی یا افقی بودن تصویرها و اندازه‌و شکل مرز میان دو تصویر و ضخامت آن تصویر نهایی را دریافت می‌کنند. این سایت از امکانات ویژه‌ای مانند تبدیل فرمت‌های مختلف تصویر به یکدیگر، تبدیل تصویر به آیکون، برش تصویر و کم‌حجم‌‌کردن تصاویر برخوردار است. 

Photo Joiner

Photo Joiner

فوتو جوینر را در میان سایت‌های ادیت تصویر و ترکیب دو عکس می‌توان مجهزترین و تخصصی‌ترین به شمار آورد. در این سایت، با یک فضای کاربری تخصصی، و یک میز مجهز مجازی برای ادیت تصویر روبروییم. در ابتدای ورود به این سایت، پس از انتخاب پنل بارگذاری تصاویر، وارد فضای ادیت می‌شویم. فضایی که از نظر کاربری و طراحی کم از حرفه‌ای‌ترین برنامه‌های ادیت عکس ندارد.

این سایت علاوه بر این که واجد امکانات تخصصی ترکیب دو عکس آنلاین است، از نظر طراحی بصری شکلی خلاقانه و پویا داشته و در بحث تجهیزات و امکانات، به کاربران امکان حذف زمینه‌ی دو تصویر، اضافه کردن نوشته به تصویر، اضافه کردن استیکرها و ایموجی‌های متعدد به تصاویر، طراحی دقیق زمینه‌ی تصویر، حذف یا طراحی گوشه‌های دو تصویر و نقاشی کردن بر تصویرها را می‌دهد. امکانات این سایت در برنامه‌های موبایلی وابسته به آن نیز قابل دسترسی هستند.

سخن پایانی

برنامه ها و سایت های متعددی جهت ترکیب نمودن دو عکس وجود دارد. نکته قابل توجه آن می باشد که همه ی این سایت ها و برنامه ها دارای کیفیت مناسب و بالا نمی باشند. در بالا برای شما لیستی از بهترین برنامه ها و سایت های ترکیب دو عکس آورده اییم تا به راحتی بتوانید عکس های خود را با یکدیگر ترکیب نمایید. پیشنهاد می شود برنامه ها را از مراجع معتبر دانلود کنید. لینک دانلود برای شما بالاتر قرار داده شده است.

منبع: freeappsforme