تلگرام یک بستر پیام رسان بسیار محبوب، کاربر پسند و پرطرفدار است. این محبوبیت دلایل گوناگونی دارد اما یکی از آن‌ها امنیت تلگرام می‌باشد چرا که برای کاربران بسیار مهم است حریم شخصی آن‌ها حفظ شود و بتوانند با خیال راحت به گفت و گو بپردازند. اگر از طرفداران و کاربران این پیام رسان شگفت انگیز  باشید، حتما نام سکرت چت تلگرام به گوشتان خورده است و درباره دانستن جزئیات آن علاقمند هستید. سکرت چت تلگرام با چت معمولی تفاوت زیادی دارد و امکانات بهتر، امن‌تر و بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. فرض کنید تصمیم دارید یک پیام مهم را به صورت کاملا ایمن به کسی برسانید و نمی‌خواهید شخص دیگری از آن مطلع شود در این صورت بهترین راه استفاده از سکرت چت برنامه تلگرام است. برای پاسخ به هر گونه سوال در این زمینه با ما همراه باشید.

سکرت چت در تلگرام چیست؟

سکرت چت در تلگرام چیست؟

شاید نام سکرت چت تلگرام را شنیده باشید و به دنبال پاسخی دقیق برای این سوال هستید که سکرت چت در تلگرام چیست؟ و چه کاری انجام می‌دهد؟ همانطور که گفتیم اگر قصد دارید برای یک شخص پیامی را به صورت کاملا ایمن ارسال کنید، سکرت چت تلگرام انتخاب مناسبی است. در سکرت چت یک رمزگذاری سراسری انجام می‌شود که در آن هیچ کس (حتی خود تلگرام) نمی‌تواند به پیام‎ها و اطلاعاتی که در آن رد و بدل می‎شوند؛ دسترسی پیدا کند. سکرت چت اپ تلگرام به گونه‌ای است که برای مکالمه دو نفر می‌باشد و امکان حضور فرد سومی وجود ندارد. در این چت مخفی، تلگرام رمزگذاری انتها به انتها انجام می‌دهد و این به این معنی است که تنها دو فرد گفتگو کننده می‌توانند پیام‌ها را بخوانند و پیام‌ها در سرورهای تلگرام ذخیره نمی‌شوند.

تلگرام از امن ترین پیام رسان های دنیا می‌باشد و سکرت چت آن محیط امن و مناسبی برای گفت و گویی دو نفره ایجاد می‌کند. جالب است بدانید پیام‌هایی که در سکرت چت وجود دارند قابل ارسال نیستند و هر کدام از دو نفر که پیامی را حذف کنند برای هر دو پاک می‌شود. همچنین اگر یکی از افراد اسکرین شات بگیرد، به فرد مقابل اطلاع داده خواهد شد. اگر یکی از افراد از دستگاهی که در آن چت می‌کردند خارج شود، آن مکالمه را از دست می‌دهد و اگر مکالمه توسط یک فرد پاک شود کل پیام‌ها برای هر دوی آن‌ها حذف می‌شوند.

حالا که درباره سکرت چت برنامه تلگرام صحبت کردیم بهتر است نحوه استفاده از آن را هم در زیر ببینیم:

 1. ابتدا وارد صفحه مخاطبین می‌شویم و مخاطبی که قرار است با او چت مخفی داشته باشیم را انتخاب می‌نماییم.
 2. بر روی پروفایل شخص می‌رویم.
 3. علامت سه نقطه (گزینه‌های بیشتر) را از بالا سمت راست انتخاب می‌کنیم.
 4. گزینه start secret chat را می‌زنیم.
 5. حالا تنها کافیست مخاطب شما پاسخ دهد و به سکرت چت برنامه تلگرام ملحق شود.

ذخیره عکس و فیلم در سکرت چت تلگرام

درست است که گفتیم سکرت چت برنامه تلگرام امن‌تر از چت معمولی است و حتی در صورت گرفتن اسکرین شات به فرد مقابل اطلاع داده می‌شود؛ با این حال ما به شما توصیه می کنیم تنها با کسی سکرت چت داشته باشید که کاملا به او اطمینان دارید و خیالتان از بابت او راحت است. اگر فردی که با او در سکرت چت اپ تلگرام گفت و گو می‌کنید به دنبال سو استفاده از پیام‌ها، عکس‌ها و فیلم‌های منتشر شده در این محیط باشد؛ مطمئنا راه آن را پیدا می‌کند. خیلی مراقب باشید که با چه شخصی به گفت و گو می‌پردازید. هرچند ذخیره عکس و فیلم در سکرت چت تلگرام کار درست و اخلاقی نمی‌باشد با این حال ما برخی از روش هایی که برای این کار وجود دارند را در زیر با شما در میان می‌گذاریم تا کاملا هوشیار شوید و مورد سوء استفاده قرار نگیرید:

 1. طرف مقابل با استفاده از یک دوربین و یا دوربین یک گوشی دیگر اقدام به عکس گرفتن از صفحه گوشی کند.
 2. اگر شخص مقابل به جای تلگرام اصلی از موبوگرام استفاده کند، موبوگرام امکان ذخیره عکس‌ها و فیلم‌های داخل سکرت چت را به او می‌دهد.
 3. استفاده از file manager گوشی های اندروید به این صورت که فرد قبل از باز کردن پیام سکرت چت به قسمت Android > data>org.telegram.messenger رفته و در حافظه پنهان آن عکس و فیلم ارسالی در چت مخفی را کپی کند.
 4. با استفاده از یکی از برنامه‌های ضبط صفحه موبایل مانند AZ Screen Recorder هم می‌توان از تمام پیام‌ها، عکس‌ها و فیلم‌های داخل سکرت چت فیلم ضبط کرد.

ذخیره کردن عکس و فیلم در سکرت چت تلگرام به وسیله فایل منیجر

ذخیره عکس و فیلم در سکرت چت با کمک فایل منیجر به صورت زیر می باشد:

 1. یکی از اپلیکیشن‌های File Commander یا ES File Manager را نصب نمایید.
 2. پیامی که در سکرت چت تلگرام برای شما ارسال می‌شود را باز نکنید.
 3. اپلیکیشن نصب شده را باز کنید و مسیر  Android>data >org.telegram.messenger را در اپلیکیشن بیابید.
 4. پوشه کش یا همان cache را باز کرده و لیست فایل‌ها را مشاهده نمایید و عکس مورد نظرتان را پیدا کنید.
 5. حالا می‌توانید عکس را در یک جای دلخواه دیگر کپی نمایید. 

بازیابی پیام‌ های سکرت چت تلگرام

بازیابی پیام‌ های سکرت چت تلگرام

گاهی اوقات ممکن است افراد پیام‌های سکرت چت تلگرام را مشاهده کنند و سپس آن‌ها را حذف کنند و بعد از مدتی به بازیابی آن‌ها نیاز پیدا کنند. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا امکان بازیابی پیام های سکرت چت تلگرام وجود دارد؟ انتقال پیام‌ها در سکرت چت به صورت end-to-end است و فقط همان دو نفری که چت می‌کنند به آن دسترسی دارند و حتی در سرور تلگرام هم ذخیره نمی‌شوند. این که حفظ حریم شخصی به این صورت در سکرت اپ چت تلگرام اتفاق می‌افتد بسیار ارزشمند است اما نه در شرایطی که پیام‌ها پاک شده باشند یا موبایل جدیدی خریده باشید و چت‌های خصوصی که ماه‌ها یا حتی سال‌ها در سکرت چت داشته‌اید و برخی از آن‌ها اهمیت زیادی برای شما داشته‌اند را از دست بدهید.

همانطور که متوجه شده‌اید شما نمی‌توانید از پیام‌های سکرت چت اپ تلگرام خود مانند سایر پیام‌های عادی تلگرام نسخه پشتیبان تهیه کنید یا کاری کنید که آن‌ها به یک دستگاه جدید منتقل شوند. اما اگر این اطلاعات برای شما حیاتی هستند و گوشی اندرویدی روت دارید، در این صورت با استفاده از نسخه حرفه ای اپلیکیشن Titanium Backup می‌توانید پیام‌های سکرت چت تلگرام خود را بازیابی کنید. 

آیا سکرت چت تلگرام هک می‌­شود؟

آیا سکرت چت تلگرام هک می‌­شود؟

گاهی ممکن است این نگرانی برای برخی از کاربران تلگرام پیش آید که آیا سکرت چت تلگرام هک میشود؟ همانطور که گفتیم پیام‌های سکرت چت بر خلاف پیام‌های معمولی تلگرام در سرورهای آن ذخیره نمی‌شوند و این پیام ها  قبل از ارسال به دستگاه مخاطب به صورت end-to-end رمزنگاری می‌شوند. بنابراین پیام‌های سکرت چت شما از چشمان کنجکاو هرکسی حتی خود پیام رسان تلگرام، در امان هستند. ارسال پیام و گرفتن اسکرین شات نیز برای چت‌های مخفی شما غیرفعال است. همچنین تلگرام قابلیت Self-Destruction یا قابلیت حذف خودکار گفت و گو را دارد. برای فعال کردن آن شما می‌توانید در تنظیمات تلگرام گفتگوی مخفی را به گونه‌ای تنظیم کنید که بعد از مدتی تعیین شده به صورت کاملا اتوماتیک پیام‌ها در هر دو طرف حذف شوند. 

ممکن است فکر کنید با وجود این کارها بعید است که سکرت چت برنامه تلگرام هک شود؛ اما متاسفانه هکرهای بسیار کاربلد و ماهری وجود دارند که با ترفندهای فوق حرفه‌ای می‌توانند تلگرام را هک کنند و برای اطمینان بیشتر توصیه می‌کنیم در کنار سکرت چت تلگرام از نرم افزارهای امنیتی نیز استفاده کنید تا از حمله هکرها به طور کامل جلوگیری نمایید.

سخن پایانی

ما سعی کردیم پاسخ تمام پرسش‌های شما درباره سکرت چت تلگرام را بدهیم و راهنمایی‌های خود را بیان کنیم. اکنون تصمیم با شماست که چگونه بخواهید از سکرت چت و سایر ترفندهای تلگرام استفاده کنید. تلگرام به عنوان یک پیام رسان امن و محبوب شناخته شده است. در رابطه با سکرت چت هم این اطمینان را داشته باشید که شخص سومی به پیام های شما دسترسی نخواهد داشت، اما بسیار مهم است فردی که با او در سکرت چت صحبت می کنید، فردی درستکار و مطمئن باشد و نخواهد از پیام‌های شما سوء استفاده کند. امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

منبع: howtogeek