اگر در بین ترفندهای تلگرام به دنبال روشی می‌گردید که همزمان از یک مکالمه با مخاطبین مختلف صحبت کنید، با ساخت گروه در تلگرام می‌توانید مشکل خود را حل کنید. تلگرام یک برنامه پیام‌رسانی ابری است که دارای همگام‌ سازی یک پارچه است. این مسئله به شما در دسترسی به پیام‌های خود از چندین دستگاه به‌ طور همزمان، از جمله تبلت و کامپیوتر کمک می‌کند. این برنامه رمزگذاری سرتاسری را ارائه می‌دهد و اگر فضای ذخیره‌سازی کمتری در دستگاه خود دارید، همیشه می‌توانید داده‌هایتان را در فضای ابری آن نگه دارید. بهترین بخش این است که شما امکان ساخت گروه در تلگرام را دارید که در آن می‌توانید حداکثر 200،000 نفر را اضافه کنید. آیا می‌دانید ساخت گروه در تلگرام را چگونه باید انجام دهید؟ 

اگر یک حساب تلگرام دارید، با رعایت چند مرحله ساده می‌توانید یک گروه تلگرام ایجاد کنید. ما یک راهنمای گام به گام برای آموزش ساخت گروه در تلگرام تدارک دیده‌ایم که شما می‌توانید آن را دنبال کنید. ساخت گروه در تلگرام به شما امکان می‌دهد تعداد نامحدودی عکس، فیلم و فایل، doc ،zip ،mp3 و غیره را به اشتراک بگذارید.

آموزش ساخت گروه در تلگرام

آموزش ساخت گروه در تلگرام

شهرت تلگرام علل گوناگونی دارد؛ این برنامه فوق‌العاده پایدار است و چندین ویژگی برای ایمن نگه داشتن مکالمات ارائه می‌دهد. شما می‌توانید حداکثر 200،000 نفر را به یک گروه اضافه کنید. برای انجام این‌ کار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: اپلیکیشن تلگرام را در دستگاه خود باز کنید.

مرحله 2: اگر کاربر Android هستید، روی نماد مداد مدور در لیست چت و New Group ضربه بزنید و اگر کاربر iOS هستید روی Chats > New Group ضربه بزنید.

مرحله 3: New Group را انتخاب کنید.

مرحله 4: مخاطبینی را که می‌خواهید به گروه اضافه کنید، انتخاب کنید.

مرحله 5: برای گروه تلگرام خود یک اسم و یک عکس انتخاب کنید و روی علامت تیک آبی ضربه بزنید.

اگر از تلگرامِ دسکتاپ استفاده می‌کنید، باید روی دکمه منو در گوشه بالا سمت چپ > New Group کلیک کنید.

پس از ساخت گروه در تلگرام می‌توانید اعضا را اضافه کنید. دو روش اصلی برای اضافه کردن اعضای گروه تلگرام وجود دارد. می‌توانید مخاطبین خود را دعوت کرده یا یک لینک ایجاد کنید که افراد را به گروه ببرد. جدا از آن، می‌توانید در تنظیمات گروه تلگرام انتخاب کنید که به اعضای جدید اجازه بدهید سابقه چت گروه تلگرام را ببینند یا خیر.

نحوه دعوت مخاطبین در تنظیمات گروه تلگرام

ساده‌ترین راه برای اضافه کردن اعضا به یک گروه تلگرامی، دعوت کردن افراد از لیست مخاطبین شما است. می‌توانید مخاطبین خود را اضافه کنید یا از جستجو با نام کاربری استفاده کنید. برای افزودن مخاطبین تلفن کافی است به مسیر Info> Add Member بروید. پس از اینکه مراحل ساخت گروه در تلگرام را به پایان رساندید، می‌توانید اختیارات اعضا را در تنظیمات گروه تلگرام با فرایند زیر مدیریت کنید:

  • روی نام گروه در چت ضربه بزنید.
  • انگشتتان را روی نام مخاطبی مورد نظر گذاشته و چند ثانیه نگه دارید.
  • بین Promote to admin (ارتقا به ادمین) یا User permissions (اختیارات کاربر) یکی را انتخاب کنید.

به این ترتیب می‌توانید اقداماتی را انتخاب کنید که مخاطبین گروه می‌توانند انجام دهند. به‌عنوان مثال، ایده خوبی است که امکان تغییر اطلاعات چت، لینک و فایل‌های چند رسانه‌ای برای جلوگیری از اسپم را محدود کنید.

نحوه افزودن اعضای گروه تلگرام از طریق لینک دعوت

اگر به دنبال راهی برای دعوت افرادی به‌ غیر از دوستان خود هستید، می‌توانید از لینک‌های دعوت استفاده کنید. پس از ایجاد لینک دعوت گروه تلگرام، می‌توانید آن را از طریق پیام ارسال کنید یا آن را در سایر گروه‌های تلگرام، رسانه‌های اجتماعی، وب سایت خود و ... ارسال کنید. برای ایجاد لینک دعوت، ابتدا باید به Group Info > Add Member > Invite to Group via Link  بروید. هر شخصی که تلگرام را روی دستگاه خود نصب کرده باشد، می‌تواند با استفاده از این لینک دعوت به گروه شما بپیوندد.