گلس گوشی یا همان محافظ‌های صفحه نمایش گوشی‌های موبایل ممکن است به محافظت از وسایل الکترونیکی شما در برابر ترک‌ها کمک کنند، اما قرار دادن آن‌ها می‌تواند بسیار دشوار باشد. اگر محافظ صفحه را اشتباه بچسبانید یا صفحه نمایش کاملاً تراز نباشد، ممکن است حباب‌های هوا در زیر سطح ظاهر شوند. هنگامی که محافظ صفحه نمایش گوشی را روی نمایشگر خود قرار می‌دهید، نمی توانید به راحتی حباب‌های هوا را در وسط آن از بین ببرید، مگر اینکه محافظ صفحه را بردارید و دوباره آن را قرار دهید. البته یک استثنا این است که حباب‌های هوا در نزدیکی لبه‌های محافظ صفحه باشند. شاید بتوانید آنها را با روغن آشپزی ماساژ دهید راه‌هایی دیگر برای از بین بردن حباب زیر گلس گوشی را امتحان کنید. همه‌چی آنلاین به شما می‌آموزد که چگونه اقدام به از بین بردن حباب زیر گلس گوشی یا تبلت خود کنید. با ما همراه باشید تا حباب‌های مزاحم را از بین ببرید!

از بین بردن حباب زیر گلس گوشی چه زمانی نیاز است؟

برای پاسخ به سوال شما مبنی بر از بین بردن حباب زیر گلس گوشی چگونه میسر است؟ نخست باید گفت خیلی وقت‌ها با اینکه شما سعی می‌کنید گلس گوشی را کاملاً دقیق در سر جایش قرار دهید و بچسبانید، باز هم حباب‌های مزاحم هوا زیر گلس تشکیل می‌شوند. حتی وقتی این کار را به فردی ماهر می‌سپارید، باز هم امکان دارد این اتفاق بیفتد. این حباب‌ها در حین کار با گوشی همراهتان بسیار اعصاب خردکن هستند. همچنین از زیبایی ظاهری گوشی هوشمندتان می‌کاهند و باعث می‌شوند متون در نمایشگر گوشی به درستی خوانده نشوند. در چنین مواقعی شما دو راه بیشتر ندارد: یا باید گلس جدیدی جایگزین کنید که طبعاً هزینه‌بر است یا اینکه راه حلی برای از بین بردن حباب زیر گلس پیدا کنید. در ادامه این مطلب ما به شما چند شیوه برای از بین بردن حباب زیر گلس گوشی را آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

استفاده مجدد از محافظ صفحه نمایشگر

استفاده مجدد از محافظ صفحه نمایشگر

برای از بین بردن حباب زیر گلس گوشی، یک گوشه از محافظ صفحه نمایش گوشی خود را با یک کارت اعتباری یا یک شیئی نازک تیز بلند کنید. لبه تیز کارت اعتباری (یا چیز دیگری با لبه‌های تیز) را در زیر یکی از گوشه‌های محافظ صفحه‌تان با دقت بکشید. شما همچنین می‌توانید تیغ ریش تراش را امتحان کنید، اما بسیار مراقب باشید که دست خود را نبریده و به صفحه نمایش گوشی همراه نیز آسیب نزنید. اگر از تیغ استفاده می‌کنید، تیغه را افقی نگه دارید. هنگامی که گوشه را بلند کردید، جدا کردن محافظ صفحه از صفحه نمایش باید آسان باشد. سعی نکنید محافظ صفحه خود را خم کنید تا آن را بلند کنید زیرا ممکن است بشکند یا خرد شود. بسیاری از محافظ‌های صفحه را می‌توان چندین بار برداشته و دوباره استفاده کرد. این راه برای از بین بردن حباب زیر گلس گوشی راه حلی آسان و ساده است. 

با کارت اعتباری یا انگشت حباب ها را خارج کنید

با کارت اعتباری یا انگشت حباب ها را خارج کنید

راه حل دیگر برای از بین بردن حباب زیر گلس گوشی استفاده از یک کارت اعتباری بانکی است. انگشت یا کارت اعتباری خود را روی سطح محافظ صفحه خود بمالید. هنگامی که محافظ صفحه به صفحه می‌چسبد، با انگشت خود یا لبه‌ی کارت اعتباری، مرکز صفحه را فشار دهید. انگشتتان را از مرکز صفحه نمایش خود به لبه‌های بیرونی فشار دهید تا حباب‌های هوا به سمت بیرون حرکت کنند. در اطراف کل صفحه این کار را تکرار کنید تا زمانی که تمام حباب‌های هوا را با فشار خارج کنید. اگر هنوز حباب‌های هوا روی صفحه‌نمایش شما وجود دارد، دوباره و دوباره این کار را برای از بین بردن حباب زیر گلس گوشی تکرار کنید یا در نهایت یک گلس جدید تهیه کنید.

به کمک روغن حباب ها را از بین ببرید

به کمک روغن حباب ها را از بین ببرید

راه حل دیگر برای از بین بردن حباب زیر گلس گوشی استفاده از روغن است. اگر حباب‌های هوا به لبه‌های محافظ صفحه‌ نمایش نزدیک هستند، روغن زیتون، گیاهی یا روغن‌های نیمه شفاف دیگر را امتحان کنید. 1-2 قاشق چایخوری روغن را در یک ظرف کوچک بریزید تا بتوانید به راحتی انتهای گوش پاک کن را خیس کنید. انتهای پنبه‌ای یک گوش پاک کن را با روغن پخت و پز خیس کنید. دقت کنید گوش پاک کن را تنها با لایه‌ای نازک از روغن بپوشانید تا چکه نکند. در این روش بسیار مراقب باشید که روغن داخل دستگاه نرود. بنابراین تا حد امکان در مورد برنامه خود دقیق باشید. حالا گوش پاک کن را در امتداد لبه‌هایِ با حبابِ هوا بمالید. روغن اضافی را از سر پنبه گوش پاک کن جدا کنید و لبه‌های محافظ صفحه‌ نمایش را دور بزنید. یک لایه نازک از روغن را به لبه‌ها بمالید تا بتواند به آرامی زیر گلس صفحه نمایش شما قرار گیرد. در واقع در این روش روغن حباب‌های هوا را صاف می‌کند و مهر و موم کاملی ایجاد می‌کند.

اگر حباب‌های هوا در حین از بین بردن حباب زیر گلس گوشی به وسیله روغن ناپدید نشدند، لبه محافظ صفحه را به آرامی با ناخن یا تیغ خود کمی بالا بیاورید تا روغن زیر آن نفوذ کند. سپس گلس را به سمت پایین فشار دهید و روغن اضافی را پاک کنید. وقتی هیچ حباب هوایی زیر محافظ گلس شما باقی نماند، آن را محکم روی صفحه فشار دهید تا محکم بچسبد. از یک تکه حوله کاغذی استفاده کنید تا لبه‌های اطراف گلس صفحه نمایش خود را خشک کنید و روغن اضافی بیرون رانده شده را کاملاً تمیز کنید. یکبار دیگر اطراف لبه‌های محافظ صفحه نمایش خود را فشار دهید تا ببینید آیا روغنی از زیر آن خارج می شود یا خیر. می‌توانید از یک پارچه بدون پرز برای پاک کردن روغن اضافی گوشی یا تبلت خود استفاده کنید. به نظر می‌رسد راه حل مذکور راه حلی آسان و مؤثر برای از بین بردن حباب زیر گلس گوشی باشد.

قبل از چسباندن گلس چطور از ایجاد حباب‌ های مزاحم جلوگیری کنم؟

قبل از چسباندن گلس چطور از ایجاد حباب‌ های مزاحم جلوگیری کنم؟

راه دیگر برای از بین بردن حباب زیر گلس گوشی قبل از چسباندن آن، این است که صفحه نمایش خود را با یک پارچه تمیز کننده بدون پرز تمیز و خشک کنید. گرد و غبار و پرز روی صفحه نمایش شما می‌تواند سطح آن را ناهموار کند و باعث نمایان شدن حباب‌های هوا در زیر محافظ شود. گوشه یک پارچه تمیزکننده میکروفیبر (اگر پارچه‌های مخصوص پاک کردن نمایشگر گوشی را ندارید، از پارچه مخصوص نظافت عینک استفاده کنید.) را به الکل آغشته کنید و آن را روی صفحه نمایش دستگاه خود بمالید تا گرد و غبار یا پرز پاک شود. پدهای الکلی همراه نیز در این موقعیت به کارتان می‌آید. پس از حذف آلودگی، از انتهای خشک پارچه تمیزکننده استفاده کنید تا صفحه نمایش کاملاً خشک شود. حتما دست‌های خود را بشویید و مطمئن شوید که در محیطی تمیز و عاری از گرد و غبار هستید. هرگونه آلودگی، گرد و غبار یا چربی روی دستان شما می‌تواند به صفحه نمایش یا قسمت پایین محافظ صفحه منتقل شود. شما همچنین می توانید از دستمال مرطوب بسته‌بندی شده برای تمیز کردن صفحه نمایش استفاده کنید. دستمال مرطوب صفحه نمایش در فروشگاه های لوازم الکترونیکی موجود است.

همچنین گرد و غبار اضافی را با نوار چسب نیز می‌توانید پاک کنید. برخی از محافظ‌های صفحه نمایش دارای پلاستیک چسبنده هستند که برای از بین بردن گرد و غبار اضافی از صفحه نمایش استفاده می‌شود. اما اگر گلس شما این ویژگی را نداشت، می‌توانید از نوار چسب ساده استفاده کنید. نوار چسب را روی صفحه نمایش خود قرار دهید و به آرامی روی آن فشار دهید تا بچسبد. به آرامی نوار را بلند کنید تا تکه‌های کوچک‌تر گرد و غبار یا پرز از روی صفحه نمایش گرفته شود. روی صفحه حرکت کنید، کمی روی قسمت‌هایی که قبلاً تمیز کرده‌اید دوباره بچسبانید تا هیچ جایی را از قلم نیندازید. اگر می‌خواهید یک باره صفحه‌نمایش را تمیز کنید، از نوارهای چسب نواری پهن استفاده کنید. این راه برای از بین بردن حباب زیر گلس گوشی در قبل از چسباندن گلس گوشی بسیار رایج است. در زمان استفاده مجدد از گلس نیز قطعاً به کارتان خواهد آمد. 

از بین بردن حباب زیر گلس گوشی را انجام دادم. چطور گلس قبلی را دوباره بچسبانم؟

از بین بردن حباب زیر گلس گوشی را انجام دادم. چطور گلس قبلی را دوباره بچسبانم؟

 پس از مراحل بالا گلس محافظ را روی نمایشگر گوشی خود بچسبانید. در این مرحله می‌توانید از همان گلس قبلی نیز که هنوز دارای خاصیت چسبندگی است، استفاده کنید. لبه‌های محافظ صفحه خود را با گوشی خود ردیف کنید تا کج نشود. وقتی از نحوه قرارگیری محافظ صفحه کاملاً راضی شدید، یک لبه آن را روی صفحه قرار دهید و به آرامی آن را در جای خود فشار دهید. چسب پشت محافظ بلافاصله شروع به چسبیدن به صفحه خواهد کرد. فقط به خاطر بسپارید که گلس را از لبه‌های آن بگیرید تا از اثر انگشت روی صفحه جلوگیری شود. همچنین اگر مطمئن هستید که به گوشیتان آسیب نمی‌رسد، محافظ صفحه نمایش را در یک اتاق مرطوب مانند حمام قرار دهید تا حباب‌های هوا کاهش یابد. البته ما این کار را به شما مگر در موارد خاص توصیه نمی‌کنیم. 

یک نکته مهم: گوریلا گلس یا گلس ساده؟

گوشی‌های جدید مجهز به تکنولوژی گوریلا گلس (وبسایت گوریلا گلس) هستند که لایه‌ای محافظ برای جلوگیری از خط و خش است. کاربران معمولاً روی این لایه محافظ گلس نمی‌چسبانند. چسباندن گلس روی این لایه‌های محافظ معمولاً باعث می‌شود در حین کار سرعت عمل پایین آمده و تاچ گوشی به درستی کار نکند. مطلب فوق در واقع راه حلی برای از بین بردن حباب زیر گلس گوشی است که کاربران به صورت خود جوش آن را روی نمایشگر گوشی خود می‌چسبانند.