امروزه شاهد تنوع و پیشرفت چشم گیر بازی‌های موبایل هستیم که تحت پوشش سیستم‌های عامل گوشی موبایل از جمله اندروید در دسترس کاربران قرار گرفته اند. با این وجود، بسیاری از کاربران هستند که خواهان داشتن بازی‌های موبایل بر روی کامپیوتر شخصی یا لپ‌تاپ خود بوده و به هر دلیلی نسخه‌ی ویندوز بازی مورد نظر را در دسترس ندارند. برنامه گیم لوپ، یک شبیه ساز قدرت‌مند برای ویندوز بوده که کاربران با استفاده از آن می‌توانند بهترین بازی‌های اندروید را بر روی کامپیوتر اجرا کنند. در واقع برنامه گیم لوپ به نوعی کنترل جریان کلی بازی را به عهده می‌گیرد و از آنجایی که پروسه‌ی انجام یک بازی داخل یک لوپ قرار دارد، به آن گیم لوپ گفته می‌شود. 

در حقیقت فرایند انجام یک بازی، دائم در حال جریان بوده و داخل یک حلقه‌ی تکرار قرار دارد تا زمانی که خود کاربر فرمان خروج را صادر کند. این برنامه به صورت ماهانه بیش از 50 میلیون کاربر فعال داشته و همچنین هزاران بازی در کتابخانه‌ی خود دارد. در ادامه‌ی این مقاله به سایر ویژگی‌های برنامه گیم لوپ، دانلود برنامه گیم لوپ و همچنین تنظیمات برنامه گیم لوپ پرداخته شده است.

اپلیکیشن Gameloop

در این بخش، بیشتر به ویژگی‌های اپلیکیشن Gameloop که یکی از بهترین شبیه سازهای اندروید می باشد، پرداخته شده و مزایا و قابلیت‌های آن مورد بررسی قرار گرفته است. شاید برای عده‌ای از کاربران سوال پیش بیاید که آیا برنامه گیم لوپ برای کامپیوتر ضرر و آسیبی به همراه دارد یا خیر؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که اپلیکیشن Gameloop، یک شبیه‌ساز 100% ایمن برای انجام بازی‌های اندروید بر روی لپ‌تاپ به حساب می‌آید. البته باید توجه داشت که هیچ برنامه‌ای به صورت کامل از گزند ویروس‌ها و بدافزارها در امان نیست اما برنامه گیم لوپ از سال‌های قبل تا کنون مورد استفاده قرار گرفته و برای کاربران یک اپلیکیشن مطمئن به حساب می‌آید. 

اپلیکیشن Gameloop

طبق تاریخچه‌ی گیم لوپ، می‌توان گفت که این برنامه‌ی شبیه‌ساز، فعالیت خود را در سال 2018 تحت عنوان Tencent Gaming Buddy آغاز کرده است. گیم لوپ علاه بر حجم وسیعی از بازی‌ها که در کتابخانه‌ی خود دارد، اخیرا بخش Streaming و Novel را نیز به قابلیت‌های خود افزوده است که به کاربر این امکان را می‌دهد تا فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی را پخش کرده و همچنین کتاب‌هایی را برای دانلود و مطالعه، جست و جو کند. 

دانلود برنامه گیم لوپ

همان طور که قبل‌تر اشاره شد، برنامه گیم لوپ یک شبیه ساز اندروید برای انجام بازی‌های موبایل بر روی کامپیوتر به حساب می‌آید. کاربران می‌توانند به دلایل متعدد از جمله داشتن گیم‌پلی مناسب‌تر نسبت به گوشی موبایل، سراغ دانلود برنامه گیم لوپ رفته و از آن استفاده کنند. چراکه ممکن است صفحه‌ی بعضی از گوشی‌های موبایل کوچک بوده یا به هر دلیلی مناسب انجام بعضی بازی ها از جمله Call Of Duty: Mobile و یا PUBG نباشند. به همین دلیل در این بخش به نحوه دانلود و استفاده از برنامه گیم لوپ پرداخته شده است. برای دانلود و نصب این شبیه‌ساز اندروید بر روی لپ‌تاپ، طبق آموزش زیر به صورت مرحله به مرحله عمل کنید.

دانلود برنامه گیم لوپ

 • پس از پایان دانلود، محل فایل اجرایی دانلود شده را برای گیم لوپ تعیین نموده و سپس با دابل کلیک کردن بر روی آن، فرآیند نصب را آغاز کنید.
 • بر روی گزینه‌ی «نصب» یا Install کلیک نمایید.

نصب گیم لوپ

 • زمانی را منتظر بمانید و اجازه دهید فرآیند نصب تکمیل شود.
 • بر روی گزینه‌ی Start کلیک نمایید.

اجرای گیم لوپ

 • زمانی را منتظر بمانید تا گیم لوپ دانلود جزئی خود را به پایان برساند.

تنظیمات برنامه گیم لوپ

برای اینکه برنامه گیم لوپ عملکرد بهتری داشته باشد، می‌توان از بخش تنظیمات برنامه گیم لوپ، یک سری تغییرات را اعمال کرد. بعد از آن، وقتی که کاربر بازی‌های گوناگون نظیر PUBG یا Call Of Duty: Mobile را اجرا کند، می‌تواند در گرافیک داخلی بازی تغییرات ایجاد کرده و یک تجربه‌ی جذاب‌تری از بازی داشته باشد. برای انجام این تغییرات، وارد قسمت تنظیمات برنامه گیم لوپ شده و به شکل زیر عمل کنید:

بهترین تنظیمات گیم لوپ برای بازی PUBG

بهترین تنظیمات گیم لوپ برای بازی PUBG

 • تنظیمات بخش Game Loop Best Engine Settings:
  1. OpenGL: این بخش از تنظیمات، از پردازنده‌ی گرافیکی رایانه شخصی کاربر با CPU استفاده می‌کند.
  2. تیک Rendering Cache را فعال کنید.
  3. تیک Force Global Rendering Cache را فعال کنید.
  4. تیک Enable Rendering Optimization را فعال کنید.
  5. Anti-Aliasing را خاموش کنید.
  6. Memory: 4096مگابایت، اگر رم کامپیوتر شما 16گیگابایت است(50% RAM کامپیوتر خود را اختصاص بدهید.)
  7. Processor: 8
  8. Resolution: 768*1366
  9. Screen DPI: 240
 • تنظیمات بخش Gameloop Model Setting Option:
  1. هر مدلی را انتخاب کنید که از بازی 60 یا 90FPS پشتیبانی می‌کند.(با توجه به کامپیوتر کاربر، این بخش از پیش تعیین شده است و می‌توان از آن صرف نظر کرد)
 • تنظیمات بخش Gameloop Best Game Settings:
  1. Game Definition: SD 720p
  2. Graphic Quality: Smooth
  3. FPS: 60 یا 90

بعد از اینکه مراحل بالا را در قسمت تنظیمات برنامه گیم لوپ طی نمودید، پس از اجرای بازی PUBG Mobile در گیم لوپ، می‌توانید به بخش تنظیمات گرافیکی PUBG رفته و آن را روی بهترین حالت و کیفیت گرافیکی قرار دهید تا تجربه‌ای جدید و بهتر از بازی روان داشته باشید. 

بهترین تنظیمات کامپیوتر برای عملکرد بهتر برنامه گیم لوپ

برای داشتن عملکرد بهتر از سوی گیم لوپ، لازم است طبق مراحل زیر عمل کرده و گیم لوپ را در بالاترین اولویت قرار دهید تا شاهد سرعت و کیفیت بالاتری در عملکرد آن باشید. 

 1. وارد گیم لوپ شده و یک بازی مثلا PUBG را اجرا کنید.
 2. سپس کلیدهای Ctrl و Shift و Esc را فشار دهید تا پنجره‌ی Task Manager باز شود و وارد بخش Details شوید.
 3. حالا شاهد دو تا لوگوی گیم لوپ در لیست هستید؛ لوگوی GameloopEmulatorEx.exe را پیدا کنید.
 4. سپس روی آن کلیک راست کرده Priority آن را روی گزینه‌ی High تنظیم نمایید.

توجه داشته باشید که پس از هر بار بستن برنامه گیم لوپ و باز کردن مجدد آن برای هر بازی، نیاز به تنظیم دوباره‌ی اولویت طبق مراحل بالا است. می‌توانید تنظیمات فوق را برای هر بازی یا برنامه‌ای در کامپیوتر خود پیاده‌سازی کنید و طبق اولویتی که به آن برنامه می‌دهید در واقع اجازه‌ی استفاده‌ی کامل از کامپیوتر را به آن برنامه می‌دهید. با این کار، آن برنامه از بیشترین ظرفیت RAM و گرافیک کامپیوتر شما استفاده کرده و کامپیوتر آن برنامه را در بالاترین اولویت خود قرار می‌دهد. به این ترتیب شما شاهد عملکرد سریع‌تر و با کیفیت‌تری از برنامه مورد نظر خود خواهید بود.

کلام آخر

امروزه شاهد پیشرفت چشم‌گیر بازی‌های گوشی موبایل تحت پوشش سیستم عامل اندروید هستیم که هر کدام از این بازی ها طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده اند. تعداد قابل توجهی از کاربران تمایل دارند بازی های گوشی موبایل را بر روی کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ خود اجرا کنند، به همین دلیل از برنامه گیم لوپ  استفاده می‌کنند. گیم لوپ در واقع یک شبیه ساز اندروید به حساب می‌آید که کاربران می‌توانند بنا به هر دلیل، همان بازی های گوشی موبایل را بر روی ویندوز پیاده‌سازی و اجرا کنند. بسیاری از کاربران هستند که صفحه‌ی گوشی نسبتا کوچکی در اختیار دارند و فضای گوشی آن‌ها برای بازی کردن مناسب به حساب نمی‌آید. به همین دلیل به برنامه گیم لوپ مراجعه کرده و بازی های دلخواه خود را با استفاده از تنظیمات پیشرفته‌تر و در یک گیم پلی مطلوب اجرا می‌کنند. در این مقاله به بررسی و آموزش نصب گیم لوپ و همچنین کار با بخش تنظیمات این برنامه پرداخته شد؛ امیدواریم این مطلب برای دوست‌داران گیم مفید بوده باشد.

منبع: makeuseof