بازی Genshin Impact یکی از بازی های رایگان گوشی است که اخیرا سر و صدای بسیار زیادی به پا کرده است. این بازی یک بازی اپن ورد یا دنیای آزاد است که برپایه role-play و با مشارکت تعداد زیادی بازیکن از سراسر دنیا اجرا می‌شود. استریمرها و یوتیوبرهای زیادی وجود دارند. این بازی در سبک RPG ساخته شده است و از مکانیک بازی gacha استفاده می‌کند. مسئول توسعه و تولید این بازی پرطرفدار، شرکت چینی miHoYo می‌باشد. به عنوان پلیر شما کنترل کاراکترهای مختلفی را در اختیار دارید که هر کدام از آن‌ها توانایی‌ها، سلاح‌ها و تجهیزات مختلفی دارند. نبردها در زمان واقعی رخ می‌دهند و در آن‌ها می‌توانید از انواع حملات نزدیک، دور و... برعلیه دشمنان خودتان استفاده کنید. 

خیلی از منتقدین بازی Genshin Impact را با بازی Legend of Zelda: Breath of the Wild مقایسه می‌کنند. تنها تفاوت موجود، ظاهر انیمیشنی این بازی پرطرفدار است. خیلی از محیط‌های این دو بازی کاملا شبیه به هم است. یکی دیگر از شباهت‌های این دوبازی این است که شما می‌توانید در بازی اندروید Genshin Impact تقریبا از تمامی سطوح بالا بروید و مقداری هم که می‌توانید بالا بروید به میزان قدرت یا Stamina شما بستگی دارد. همچنین زمانی که به نقطه مورد نظر خودتان رسیدید هم می‌توانید با گلایدر پرواز کنید و خیلی سریع‌تر به مقصد خودتان برسید. این اتفاق در بازی Legend of Zelda نیز رخ می‌دهد. البته اینکه بگوییم بازی Genshin Impact کپی مستقیم Legend of Zelda است کمی بی انصافی است زیرا این بازی تلاش زیادی کرده تا متفاوت باشد. 

مکانیک gacha در بازی اندروید Genshin Impact

مکانیک gacha در بازی اندروید Genshin Impact

مکانیک بازی gacha یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازی گنشین ایمپکت است. نحوه کار این عنصر هم بدین شکل است که می‌توانید از واحد پولی داخل بازی یا پول واقعی برای خرید کاراکتر، تجهیزات و... استفاده کنید. تجهیزاتی هم که در اختیار شما قرار می‌گیرد کاملا رندوم است و فقط مقدار نایاب بودن آن‌ها متفاوت خواهد بود. ممکن است شما در همان تلاش اول کاراکتر محبوب خودتان را در بازی Genshin Impact به دست بیاورید و یا لازم باشد ده‌ها ساعت بازی کنید تا بتوانید آن را پیدا کنید. امکان به دست آوردن کاراکترها و تجهیزات کاملا متفاوت است و اینطور نیست که شانس به دست آوردن همه آن‌ها با هم برابر باشد. می‌توانید با بازی کردن به صورت نرمال هم کاراکترهای موردنظر خودتان را پیدا کنید اما برخی از کاراکترها خیلی کمیاب هستند و به همین خاطر برخی از پلیرها صدها دلار برای به دست آوردن آن‌ها هزینه می‌کنند. 

پس از دانلود بازی اندروید Genshin Impact در طول بازی بنرهای مختلفی به شما داده می‌شود. با استفاده از این بنرها، امکان به دست آوردن یک کاراکتر خاص نیز افزایش خواهد یافت و به همین خاطر ترغیب می‌شوید که بیشتر بازی Genshin Impact را انجام دهید. برخی اوقات نیز ممکن است کاراکترهایی که یک بار با استفاده از بنر اختصاص یافته‌اند دوباره ارائه شوند و بتوانید یک بار دیگر، شانس خودتان را برای به دست آوردن آن امتحان کنید. به صورت کلی مکانیک gacha روش اصلی کسب درآمد بازی است. اتفاقی بودن اختصاص کاراکترها نیز باعث می‌شود که پلیرها علاقه داشته باشند بازی را ادامه دهند.

دانلود بازی Genshin Impact از گوگل پلی

دانلود بازی Genshin Impact از اپ استور

بازی Genshin impact روی چه پلتفرم‌هایی عرضه شده است؟

بازی Genshin impact روی چه پلتفرم‌هایی عرضه شده است؟

در حال حاضر بازی Genshin Impact بر روی پلتفرم‌های کامپیوتر، اندروید، پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ عرضه شده است و در آینده نیز برای نینتندو سوئیچ عرضه خواهد شد. بخشی از دلیل محبوبیت این بازی هم همین است که بر روی پلتفرم‌های مختلفی قابل نصب است و پلیرها می‌توانند صرف نظر از نوع پلتفرم مورد استفاده هم آن را بازی کنند. در واقع شما می‌توانید با دانلود بازی Genshin Impact آن را روی گوشی موبایل خودتان نصب کنید و در عین حال با پلیرهایی که دارای کنسول هستند هم بازی کنید. در زمان عرضه، بازی Genshin Impact فقط برای دستگاه‌های موبایل عرضه شد و به همین خاطر اولین بار که روی کنسول ارائه شد، کنترلرهای آن خیلی عملکرد خوبی نداشتند و سیستم منوی آن نیز خیلی پیچیده بود. البته این مشکلات هنوز هم تا حدودی وجود دارد و انتظار می‌رود با عرضه برای نینتندو سوئیچ تا حد امکان برطرف شوند. البته این بازی روی گوشی‌های پایین رده اجرا نمی‌شود و ممکن است نیاز به خرید گوشی جدید داشته باشید.

آیا بازی Genshin Impact به صورت مولتی پلیر عرضه می‌شود؟

بله، بازی گنشین ایمپکت از حالت چندنفره و مولتی پلیر نیز پشتیبانی می‌کند و می‌توانید با دوستان خودتان از این بازی لذت ببرید. شما می‌توانید در این بازی یک تیم ۴ نفره تشکیل دهید و با سه نفر از دوستان خودتان بازی کنید. در حالت چند نفره شما باید در دنیای وسیع بازی به گشت و گذار بپردازید، مراحل جانبی مختلف را طی کنید و به کشف سیاه‌چاله‌های مختلف بازی بپردازید. در خیلی از بخش‌های بازی Genshin Impact هم هیولاهای قدرتمندی حضور دارند که مطمئنا شکست دادن آن‌ها با کمک دوستان کار راحت‌تری است. 

البته برای بازی کردن با دوستان خودتان باید اول به رنک ۱۶ بازی برسید. رسیدن به این رنک ممکن است در ابتدا خیلی سخت باشد و لازم است که به صورت مرتب بازی کنید. پس از رسیدن به رنک ۱۶ می‌توانید یک بازی را میزبانی کنید و یا به بازی‌های موجود بپیوندید. همچنین می‌توانید با تیم‌های کوچک‌تر هم استفاده کنید اما در نظر داشته باشید که در حالت تیمی نمی‌توانید مراحل داستانی را رد کنید و امکان استفاده از صندوق یا جمع‌آوری آیتم‌های قابل جمع‌آوری را نخواهید داشت. 

گیم پلی بازی Genshin Impact

گیم پلی بازی Genshin Impact

گیم پلی بازی گنشین ایمپکت به شکلی است که باید در ماموریت‌های مختلف شرکت کنید، قسمت‌های مختلف نقشه را بگردید، نقاط Fast-Travel را بازگشایی کنید و البته با دشمنان خودتان بجنگید. در حین مبارزه نیز می‌توانید کاراکتر خودتان را تغییر دهید و از انواع مختلفی از حمله بر روی دشمنان استفاده کنید. برای مثال برخی از کاراکترها در حملات نزدیک تبحر دارند و برخی دیگر هم برای درگیری از فاصله دور مناسب هستند. در بازی گنشین ایمپکت شما ترغیب می‌شوید که قسمت‌های مختلف نقشه را کشف کنید و با کشف سیاه‌چال‌ها مراحل بازی را تکمیل کنید. 

پس از اینکه کشف یک سیاه‌چال کامل شد، جوایز مختلفی به شما اهدا خواهد شد. نایاب بودن این جوایز نیز بسته به سختی سیاه چال تعیین می‌شود. برای شروع کشف یک سیاه چال شما به موارد مختلفی نیاز خواهید داشت که شامل شکست دشمنان و حل کردن پازل‌های خاص خواهد بود. با جمع‌آوری منابع مختلف در بازی گنشین ایمپکت، می‌توانید تجهیزات مختلفی هم برای خودتان بسازید و از آن‌ها برای تکمیل مراحل استفاده کنید. همچنین می‌توانید آیتم‌های مختلفی را هم در طول بازی خریداری کنید و از آن‌ها برای پیشربرد بازی استفاده کنید. تقریبا تمامی چیزهایی که از یک بازی RPG با دنیای آزاد نیاز دارید، در این بازی گنشین ایمپکت گنجانده شده است. 

آیا بازی Genshin Impact رایگان است؟

در بخش‌های قبلی مقاله به روش درآمدزایی بازی اندروید Genshin Impact اشاره کردیم که ممکن است باعث نگرانی برخی افراد شود. اما از آنجایی که این بازی کاملا رایگان است جای نگرانی نیست. در واقع شما می‌توانید بدون پرداخت یک ریال هم این بازی را انجام دهید و از آن لذت ببرید. برخلاف دیگر بازی‌های مشابه که کاربر را به خرید درون برنامه‌ای تشویق می‌کنند، در بازی گنشین ایمپکت نیازی به خرید هیچ چیزی نیست و می‌توانید به صورت رایگان به بازی کردن خودتان ادامه دهید. 

سخن نهایی

بازی Genshin impact یکی از بهترین بازی های اندروید است و اگر به بازی‌های سبک RPG در دنیای آزاد علاقه دارید، می‌تواند نیاز شما را به صورت کامل برطرف کند. در صورتی که در مورد این بازی یا نحوه دانلود و نصب آن سوالی دارید، می‌توانید از طریق بخش نظرات همین مطلب با ما در ارتباط باشید؛ کارشناسان همه چی آنلاین در کوتاه‌ترین زمان ممکن به تمامی سوالات شما پاسخ خواهند داد. 


منبع: Digital Trends