در این مطلب، نحوه حذف پس زمینه عکس با استفاده از سایت‌ها و برنامه‌های مختلف را بررسی خواهیم کرد. در واقع، برخی از برنامه‌های ادیت عکس و فیلم وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بک‌گراند عکس و ویدئوهای خود را حذف کرده و با عکس دیگری جایگزین کنید. به‌عنوان مثال اگر می‌خواهید از شر سایه‌ها یا انعکاس نور اضافه خلاص شوید، یک سایت حذف پس زمینه عکس می‌تواند بزرگی به شما بکند. در صورتی‌که تا پیش از این اگر نیاز به حذف پس زمینه فیلم یا عکس داشتید باید از برنامه‌های ادیت استفاده می‌کردید و ساعت‌ها زمان برای آن می‌گذاشتید.

فرض کنید عکس فوق‌العاده‌ای گرفته‌اید اما در بک‌گراند آن به‌طور ناخواسته، اشیاء یا افرادی قرار گرفته‌اند. در این صورت با برنامه حذف پس زمینه عکس، می‌توانید تصویر یا ویدئوی خود را زیباتر کنید. همچنین حذف پس زمینه فیلم و عکس، کاری است که هر صاحب کسب‌و‌کار آنلاین باید بلد باشد تا بتواند از آن برای گسترش زیبایی ظاهر تصاویری که در سایت خود قرار می‌دهد استفاده کند. بنابراین بیایید برخی از برنامه‌ها و سایت‌های مختلف را بررسی کنیم تا بدانیم که چگونه پس زمینه عکس و فیلم را حذف کنیم؟

چگونه پس زمینه عکس و فیلم را حذف کنیم؟

همان‌طور که گفتیم، سایت‌ها و برنامه‌های مختلفی وجود دارند که با استفاده از AI یا همان هوش مصنوعی،‌ پس زمینه عکس یا فیلم را حذف می‌کنند. در گذشته، برای حذف پس زمینه فیلم باید حتماً از پرده سبز استفاده می‌کردید تا بتوانید در هنگام ادیت، پرده سبز را حذف کرده و تصویر دیگری را جایگزین آن کنید. اما با برنامه‌های مختلفی که برای ادیت فیلم و عکس وجود دارد این کار به مراتب، آسان‌تر شده است. کافی است که بهترین سایت یا برنامه حذف پس زمینه عکس را پیدا کرده و حذف بک‌گراند تصاویر خود را به آن بسپارید. ما در ادامه، بهترین برنامه و سایت حذف پس زمینه فیلم و عکس را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین سایت حذف پس زمینه عکس

در این بخش، به معرفی سه مورد از بهترین سایت‌های حذف پس زمینه عکس و فیلم خواهیم پرداخت. گاهی اوقات با حذف پس زمینه عکس، تصویری تمیزتر خواهید داشت و می‌توانید با جایگزین کردن بک‌گراند آن، ظاهر تصویر را جذاب‌تر کنید. برخی از سایت‌ها وجود دارند که می‌توانید عکس یا فیلم خود را در آن‌ها آپلود کرده و انتخاب کنید که بک‌گراند آن حذف شود. بسیاری از این سایت‌ها رایگان هستند و امکانات دیگری همچون حذف نوشته عکس و... را نیز ارائه می‌دهند.

سایت remove.bg برای حذف پس زمینه عکس

سایت remove.bg برای حذف پس زمینه عکس

اگر به سادگی می خواهید پس زمینه تصویر را حذف کنید، فقط کافی است که عکس را در این سایت آپلود کنید تا این کار در یک ثانیه انجام شود. همچنین می‌توانید از یک پس زمینه جدید یا یک رنگ ثابت برای بک‌گراند تصویرتان استفاده کنید. جالب است بدانید که هر کسب‌و‌کاری اعم از بازاریابی، تجارت الکترونیک، رسانه، نمایندگی خودرو و... داشته باشید می‌توانید از این سایت استفاده کنید.

همچنین اگر شما یک عکاس هستید، remove.bg به شما پیشنهاد می‌دهد که از افزونه فتوشاپ برای ویرایش عکس در چند ثانیه، استفاده کنید.

مراحل حذف پس زمینه عکس در سایت remove.bg

 1. برای حذف پس زمینه عکس در remove.bg کافی است که وارد این سایت شوید و روی گزینه Upload Image کلیک کنید.
 2. سپس عکس مورد نظر را انتخاب کرده و دکمه Open را بزنید.
 3. اکنون باید کمی صبر کنید تا هوش مصنوعی سایت، تصویر شما را آپلود کند.
 4. سپس می‌توانید عکس اصلی را در تب Original و عکسی که پس زمینه آن حذف شده است را در تب Removed Background مشاهده کنید.

سایت unscreen.com برای حذف پس زمینه فیلم

سایت unscreen.com برای حذف پس زمینه فیلم

ساختن یک ویدیو به اندازه کافی سخت است. علاوه‌بر آن، امروزه محتوای شما باید در هر پلتفرمی، اعم از YouTube، Instagram، Tiktok یا... دیده شود. از این رو ممکن است از هم‌خوانی ویدئوی خود با هر فرمت و در هر کانال رسانه اجتماعی ناامید شده باشید. اما نگران نباشید! سایت unscreen.com یک ویرایشگر ویدیوی آنلاین مجهز به هوش مصنوعی است که به شما کمک می‌کند محتوای خود را ادیت کنید. همچنین به شما کمک می‌کند که یک تولیدکننده محتوای مدرن با توانایی بالا تبدیل شوید.

در واقع، این سایت مانند سایت حذف پس زمینه عکس عمل می‌کند. بنابراین unscreen.com را به‌عنوان ادیتور شخصی جهت حذف پس زمینه فیلم و ویرایش محتوای ویدئویی خود در نظر بگیرید تا بتوانید فعالیت خود را در رسانه‌های مختلف گسترش دهید، برند خود را ایجاد کنید و اعتبار محتوای خود را تقویت کنید.

مراحل حذف پس زمینه فیلم در سایت unscreen.com

 1. حذف پس زمینه فیلم در این سایت بسیار آسان است. تنها کافی است وارد سایت شده و روی گزینه Upload Clip کلیک کنید.
 2. سپس ویدئویی که می‌خواهید پس زمینه آن را حذف کنید انتخاب کرده و دکمه Open را بزنید.
 3. اکنون باید کمی صبر کنید تا محتوای شما در سایت آپلود شود.
 4. پس از آن می‌توانید ویدئوی خود را با بک‌گراند حذف شده مشاهده کنید.

همچنین شما می‌توانید با استفاده از این سایت، ویدئوهای خود را به GIF و یا فایل انیمیشنی PNG تبدیل کنید.

سایت Slazzer.com برای حذف پس زمینه عکس

سایت Slazzer.com برای حذف پس زمینه عکس

حذف پس زمینه عکس توسط Slazzer برای کسانی که می‌خواهند عکس‌ها را به‌صورت دستی و بدون صرف زمان زیاد، برای چاپ ویرایش کنند مناسب است. در این سایت ادیت عکس نیز می‌توانید پس‌زمینه تصویر را حذف کنید و پس‌زمینه‌های جدیدی مانند افراد، محصولات، وسایل نقلیه، خانه‌ها و... را اضافه کنید. علاوه‌بر آن می‌توانید ویژگی Slazzer's Design Maker را امتحان کنید تا عملیاتی مانند ویرایشگر خودکار عکس خودرو، بهبود عکس و... ایجاد کنید.

همچنین اگر نیاز به حذف پس‌زمینه یک سری عکس دارید می‌توانید نرم افزار ویندوز Slazzer را دانلود کنید تا سرعت کار خلاقانه شما افزایش یابد. همچنین با نصب پلاگین Slazzer، می‌توانید از این افزونه حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ نیز استفاده کنید.

مراحل حذف پس زمینه عکس با استفاده از سایت Slazzer

 1. برای حذف پس زمینه عکس با استفاده از این سایت باید ابتدا وارد سایت شده و روی گزینه Upload Image کلیک کنید.
 2. سپس تصویر مورد نظر را از میان عکس‌های خود انتخاب کرده و دکمه Open را بزنید.
 3. در این سایت نیز مانند سایت remove.bg باید کمی صبر کنید تا تصویر شما آپلود شده و بک‌گراند آن توسط هوش مصنوعی حذف شود.
 4. سپس می‌توانید عکس اصلی و عکسی که بک‌گراند آن حذف شده است را مشاهده کرده و آن را با کیفیت خوب و کیفیت HD دانلود کنید.

بهترین برنامه‌های حذف پس زمینه عکس و فیلم برای آیفون و اندروید

حذف پس زمینه فیلم و عکس، ساده‌تر از آن است که تصور می‌کنید! تنها چیزی که نیاز دارید یک برنامه حذف پس زمینه است که بتواند این کار را انجام دهد. خوشبختانه، برنامه‌های زیادی برای این کار طراحی شده‌اند. در اینجا ۳ مورد از بهترین بک‌گراند ریموورهای رایگان برای آیفون و اندروید را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید به‌راحتی، پس زمینه عکس‌ها و ویدئوها را حذف کنید.

برنامه YouCam Perfect برای حذف پس زمینه عکس

برنامه YouCam Perfect برای حذف پس زمینه عکس

YouCam Perfect بهترین برنامه برای تغییر و حذف پس زمینه عکس‌های شماست. YouCam Perfect با رتبه‌بندی بالا و ویژگی‌های تقریباً بی‌پایان برای تکمیل تصاویر شما، ویرایش عکس‌ها را برایتان جذاب‌تر کرده و باعث سرگرم شدن شما می‌شود.YouCam Perfect  مجموعه عظیمی از ابزارها از جمله ابزار Cutout را ارائه می‌دهد. در واقع، با نصب این برنامه روی گوشی موبایل، می‌توانید از امکاناتی همچون حذف پس زمینه توسط هوش مصنوعی، ایجاد پس زمینه شفاف و افزودن پس‌ زمینه جدید استفاده کنید.

دانلود برنامه YouCam Perfect از گوگل پلی

دانلود برنامه YouCam Perfect از اپ استور

برنامه Final Cut Pro برای حذف پس زمینه فیلم

برنامه Final Cut Pro برای حذف پس زمینه فیلم

Final Cut Pro یک نرم‌افزار ادیت فیلم حرفه‌ای با کاربری آسان است. با استفاده از این نرم‌افزار، شما به‌راحتی می‌توانید اشیاء غیر ضروری را از پس زمینه ویدیو جدا کرده و پس زمینه‌های جدید اضافه کنید. لازم به ذکر است که برای استفاده از این برنامه و حذف پس زمینه فیلم، نیازی به پرده سبز نیست. در واقع، پس از آپلود ویدیو در این برنامه، پس زمینه ویدئوی شما را به‌طور رایگان حذف می‌کند. باید بگوییم که این برنامه، افراد، محصولات، حیوانات، مواد غذایی، اتومبیل‌ها و... در پس زمینه را بسیار دقیق حذف می‌کند.

پس از اینکه ویدئوی خود را در این برنامه وارد کردید و پس زمینه آن حذف شد می‌توانید آن را به‌راحتی با پس زمینه شفاف دانلود کنید. همچنین از ویژگی‌های دیگر این برنامه، می‌توان به ارائه دادن بک‌گراندهای جذاب و متفاوت نیز اشاره کرد.

دانلود final cut pro از گوگل پلی

دانلود final cut pro از اپ استور

برنامه Pixelcut برای حذف پس زمینه عکس

برنامه Pixelcut برای حذف پس زمینه عکس

Pixelcut یک برنامه ویرایش و حذف پس زمینه عکس در موبایل است که با استفاده از هوش مصنوعی، به طور خاص برای حذف و تغییر پس زمینه تصاویر ساخته شده است. این برنامه که در دستگاه‌های iOS و Android موجود است، به‌صورت خودکار بک‌گراند هر عکسی را تشخیص می‌دهد. شما می‌توانید با کشیدن انگشت، سوژه خود را برش داده و پس زمینه تصویر را حذف کنید.

علاوه‌بر آن Pixelcut به شما این امکان را می‌دهد که پس زمینه‌ای شفاف داشته باشید و تصویر را با فرمت PNG ذخیره کنید. البته با استفاده از این برنامه حذف پس زمینه عکس،‌ می‌توانید به مجموعه‌ عظیمی از تصاویر و بک‌گراندها دسترسی داشته باشید و آن‌ها را جایگزین پس زمینه حذف‌شده کنید. همچنین برای ویرایش بیشتر عکس می‌توانید سایه‌ها، حاشیه‌ها، برچسب‌ها و متن را به پس‌زمینه جدید خود اضافه کنید. کل این فرآیند فقط چند دقیقه طول می‌کشد و نیازی به علم و دانش زیادی هم ندارد. همچنین قالب‌های آماده‌ای در برنامه Pixelcut وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای سرعت بخشیدن به کارتان استفاده کنید.

دانلود برنامه Pixelcut از گوگل پلی

دانلود برنامه Pixelcut از اپ استور

سخن پایانی

در این مطلب با بهترین سایت و برنامه حذف پس زمینه عکس آشنا شدید. شما می‌توانید هر کدام از این برنامه‌ها را دانلود کرده و به‌راحتی از آن‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید از افزونه‌های مختلف برای حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ استفاده کنید. در این صورت می‌توانید عکس‌ها و ویدئوهای خلاقانه‌ای با دستگاه آیفون و سامسونگ خود بسازید و آن را در شبکه‌های اجتماعی، به اشتراک بگذارید. برنامه یا سایت حذف پس زمینه فیلم را امتحان کنید تا ببینید کار ویرایش فیلم و عکس تا چه حد برای شما آسان‌تر می‌شود.

منبع: atomisystems