از جمله بازی‌های جذاب و پرهیجان تلفن‌های همراه بازی هلیکوپتری است. در این دسته از بازی‌ها اغلب فرد بازی کننده به عنوان یک خلبان هلیکوپتر فعالیت می‌کند و به مبارزه کردن می‌پردازد؛‌ به عبارت دیگر، این بازی‌ها بیشتر در دسته بازی جنگی قرار می‌گیرند. خلاقیت‌هایی که سازنده این بازی‌ها دارند در کنار بالا بودن کیفیت گرافیکی آن‌ها می‌تواند بر اثرگذاریشان را بیشتر می‌کند. در این مقاله قصد داریم بهترین بازی های هلیکوپتری گوشی‌های اندروید و آیفون را خدمت شما معرفی کنیم. در صورتی که تمایل دارید این بازی‌های جذاب را بشناسید و خلبان بودن را تجربه کنید با ما تا پایان همراه باشید.

معرفی و دانلود بازی هلیکوپتری برای موبایل

بازی‌های زیادی برای گوشی‌های اندروید و آیفون روانه بازار شده‌اند که در آن‌ها هلیکوپتر وجود داشته و جزو بازی هلیکوپتری محسوب می‌شوند. در ادامه با بهترین بازی های هلیکوپتری تلفن‌های همراه آشنا خواهید شد.

1) بازی Police Helicopter Flying Simulator

بازی Police Helicopter Flying Simulator

یکی از بهترین مواردی که در دسته بازی هلیکوپتری اندروید قرار می‌گیرد بازی Police Helicopter Flying Simulator است. در این بازی که ویژه گوشی‌های اندرویدی است شما به عنوان یک پلیس در شهر فعالیت می‌کنید و ماموریت‌های مختلفی خواهید داشت. البته این ماموریت‌ها تنها پرواز نیست و باید به کمک هلیکوپتر ماموریت‌هایی چون خاموش کردن آتش و پیدا کردن افراد در جنگل را انجام دهید. در حدود 20 سطح و ماموریت این بازی به صورت رایگان قابل دانلود است.

بلندکردن اجسام خیلی سنگین به کمک یک آهنربای قوی، تماشای منظره اطراف در حالت پرواز شبیه یک پرنده، حرکت‌های چرخشی و... همگی حس کنترل واقعی یک هلیکوپتر را به شما داده و باعث می‌شود که خلبانی را تجربه کنید. جهت دانلود این بازی هلیکوپتری از لینک زیر اقدام کنید.

دانلود بازی Police Helicopter Flying Simulator برای اندروید

2) بازی Helicopter Simulator 2017

بازی Helicopter Simulator 2017

تجربه یک محیط واقعی را می‌توانید در بازی Helicopter Simulator 2017 داشته باشید. در این بازی هدف اصلی شما کمک رساندن به مردم است. به انتخاب خود می‌توانید یکی از نقش‌های پلیس، گروه نجات و یا اورژانس را انتخاب کنید تا ماموریت‌های شما در این زمینه معین گردد. حمل بارهای سنگین برای افراد یا دستگیری جنایتکاران فراری از جمله کارهایی است که در این بازی انجام خواهید داد. برخلاف بازی قبلی این بازی هم برای اندروید و هم برای گوشی‌های آیفون نسخه دارد. جهت دانلود بازی هلیکوپتری Helicopter Simulator 2017 از لینک‌های زیر می‌توانید استفاده نمایید.

دانلود بازی Helicopter Simulator 2017 برای اندروید

دانلود بازی Helicopter Simulator 2017 برای آیفون

3) بازی Helicopter Flight Simulator 3D

بازی Helicopter Flight Simulator 3D

اگر به دنبال بازی هلیکوپتری هستید که هیجان بالا داشته و یا می‌خواهید تجربه خلبانی یک هلیکوپتر نظامی را داشته باشید، بازی Helicopter Flight Simulator 3D انتخابی خوبی برایتان خواهد بود. در این بازی شما ماموریت‌های هیجان انگیز مختلفی را تجربه خواهید کرد؛ زیرا بعضا به عنوان یک مامور مخفی فعالیت می‌کنید و عهده‌دار مدیریت یک هلیکوپتر نظامی ارتش خواهید بود. ماموریت‌های شما نیز در سطح‌های مختلفی مشخص می‌شود؛ برای مثال ممکن است وظیفه‌ی شما بمباران کردن خاک دشمن باشد و یا اینکه برخی از اجسام سنگین را به کمک یک آهنربای قوی جابه‌جا کنید.

از جمله مزیت‌هایی که این بازی هلیکوپتری ایفون و اندروید دارد این است که به صورت مرحله به مرحله کار شما سخت‌تر خواهد شد؛ به عبارت دیگر با انجام هر ماموریت کار شما برای مرحله بعدی دشوارتر خواهد شد. برای تجربه کردن وضعیت و شرایط یک خلبان ارتش تنها کافی است که که از لینک‌های زیر برای دانلود این بازی استفاده نمایید.

دانلود بازی  Helicopter Flight Simulator 3D برای اندروید

دانلود بازی  Helicopter Flight Simulator 3D برای آیفون

4) بازی US Army Helicopter Flight Simulator Rescue Mission

بازی US Army Helicopter Flight Simulator Rescue Mission

بالا رفتن حس قهرمانی، شجاعت، احساس مسئولیت و... را در بازی هلیکوپتری US Army Helicopter Flight Simulator Rescue Mission شاهد خواهید بود. این بازی نیز در یک محیط نظامی انجام می‌شود و شما باید ماموریت‌های اضطراری نظامی را در شرایط سخت انجام دهید.  البته برخی از ماموریت‌های شما کمک به مردم عادی در شرایزی مانند طوفان برف است. هلیکوپتر شما متعلق به ارتش ایالات متحده است و مهارت‌های خاص خود را برای پرواز دارد. از این رو شما باید ابتدا سطح خود را انتخاب کرده و به مرور می‌توانید سراغ سطح‌های دشوارتری بروید.

به بیان دیگر شما در این بازی هلیکوپتری می‌توانید ابتدا با سطح‌های ساده شروع کنید تا مهارتتان در پرواز بیشتر شود. پس از آن می‌توانید ماموریت‌های دشوارتر را انتخاب کرده و هیجان و شگفتی بالاتری را تجربه کنید. این بازی نیز تنها نسخه اندروید داشته و جزو دسته بازی های رایگان گوشی است. جهت دانلود این بازی هلیکوپتری اندروید از لینک زیر اقدام فرمایید.

دانلود بازی   US Army Helicopter Flight Simulator Rescue Mission برای اندروید

5) بازی Cobra Helicopter Flight Simulator AH-1 Viper Pilot

در این بازی شما خلبان یک هلیکوپتر واقعی به اسم AH-1Z Cobra خواهید بود که در چندین کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ویژگی منحصر به فرد بازی Cobra Helicopter Flight Simulator AH-1 Viper Pilot است که شما در شرایط کاملا واقعی قرار می‌گیرید؛ حتی کابین خلبان و موقعیت‌های شلیک موشک‌های خاص این هلیکوپتر را نیز شما واقعا تجربه می‌کنید.

در طراحی این بازی هلیکوپتری بسیار دقت شده است و از لحاظ گرافیکی ساخت خوبی دارد. این حالت باعث می‌شود که شما هیجان واقعی را تجربه کنید. این بازی هلیکوپتر به دلیل القای حس خوب خلبانی واقعی می‌تواند انتخاب خوبی برای افرادی باشد که به دنبال بهترین بازی های افلاین هستند.

دانلود بازی  Cobra Helicopter Flight Simulator AH-1 Viper Pilotبرای اندروید

6) بازی Chinook Helicopter Flight Sim

بازی Chinook Helicopter Flight Sim

داشتن یک هلیکوپتر Chinook و تجربه خلبانی کردن آن را می‌توانید در این بازی داشته باشید. این بازی هلیکوپتری اندروید و ios پر از ماموریت‌های متنوع و جذاب است که شما را شگفت‌زده خواهد کرد. نفوذ به منطقه دشمن و خراب کردن ماشین‌ها و ساختمان‌هایی که دارند از جمله اتفاقاتی است که در این بازی تجربه می‌کنید. داشتن فضای سه بعدی هلیکوپتر Chinook CH-47، دقت در طراحی المان‌های بازی، حرکت‌های واقعی هلیکوپتر و... همگی بر کیفیت و جذابیت این بازی می‌افزاید. شما می‌توانید این بازی هلیکوپتری جذاب را از طریق لینک‌های زیر دانلود نمایید.

دانلود بازی  Chinook Helicopter Flight Sim برای اندروید

دانلود بازی  Chinook Helicopter Flight Sim برای آیفون

7) بازی Hind – Helicopter Flight Sim

بازی Hind – Helicopter Flight Sim

قبل از دانلود بازی هلیکوپتری که انتظار دارید جذاب باشد، پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به این بازی نیز بیاندازید. در بازی Hind – Helicopter Flight Sim برخلاف دیگر بازی‌ها شما می‌توانید نقش یک شورشی مخرب را داشته باشید. در شروع این بازی هلیکوپتری شما داخل یک پایگاه هوایی مستقر هستید که از آنجا می‌توانید به مناطق مختلف اطراف رفته و یا پرواز را در فراز آسمان تجربه کنید. این بازی جزو بهترین بازی های هلیکوپتری ویژه تلفن‌های اندروید است و از لحاظ داستان کمی با دیگر بازی‌ها تفاوت دارد.

8) بازی Osprey Operations – Helicopter Flight Simulator

بازی Osprey Operations – Helicopter Flight Simulator

یکی از تجهیرات نظامی مشهور ایالات متحده که با عملکرد بی‌نظیر خود در افغانستان نیز شهرت دارد، V-22 Osprey است. V-22 Osprey ترکیبی از هلیکوپتر و هواپیما است که بسیار مدرن بوده و خلبانی آن بسیار جذاب است. خلبانی این هواپیما – هلیکوپتر در بازی هلیکوپتریOsprey Operations – Helicopter Flight Simulator در منطقه افغانستان و یا جزیره‌ای گرمسیری بر عهده شماست. فرود آمدن کوتاه و پرواز خیلی سریع از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این پرنده است که شما همه‌ی این موارد را در این بازی حس خواهید کرد.

داستان این بازی کمی با دیگر بازی‌ها متفاوت بوده و حتی خلبانی آن نیز متفاوت است. حتی اگر از بهترین بازی های آنلاین استفاده کرده باشید، باز هم تجربه کار کردن با این وسیله در فضای شبیه‌سازی فوق‌العاده‌ای که دارد، خالی از لطف نخواهد بود. جهت دانلود این بازی جذاب برای اندروید از لینک زیر استفاده نمایید.

دانلود بازی Osprey Operations – Helicopter Flight Simulatorبرای اندروید

9) بازی X-Plane 10 Flight Simulator

بازی X-Plane 10 Flight Simulator

اگر بازی X-Plane 10 Flight Simulator را جذاب‌ترین بازی هلیکوپتری معرفی کنیم، خیلی اغراق نکرده‌ایم. این بازی یکی از بهترین بازی های هلیکوپتری تلفن‌های همراه است که تمام ویژگی‌هایی که در بازی رایانه‌ای قرار داشته است را در پلتفرم موبایل برای کاربران ارائه داده است. در این بازی شما می‌توانید یک باند فرودگاه واقعی را ببینید که به هنگام فرود و برخواست تجربه‌ای واقعی خواهید داشت. همچنین شما می‌توانید در این بازی ماموریت‌های نظامی و غیرنظامی را تجربه کنید. کابین خلبانی که در این بازی طراحی شده است بسیار نزدیک به واقعی بوده و حسگرهای جذابی دارد. جهت دانلود این بازی برای اندروید و ios از لینک‌های زیر اقدام کنید.

دانلود بازی X-Plane 10 Flight Simulator برای اندروید

دانلود بازی X-Plane 10 Flight Simulator برای آیفون

10) بازی Carrier Helicopter Flight Simulator – Fly Game ATC

بازی Carrier Helicopter Flight Simulator – Fly Game ATC

آخرین بازی هلیکوپتری اندروید که در این مقاله خدمت شما معرفی می‌شود بازی Carrier Helicopter Flight Simulator – Fly Game ATC است. این بازی در مناطق استوایی اجرا می‌شود و شما در ماموریت‌های مختلف خود مناطقی چون کوه‌ها و دریاها را مشاهده می‌کنید. همچنین مسئولیت کشف مناطق مختلف در این بازی هلیکوپتری نیز بر عهده شماست. دقت زیادی در شبیه‌سازی این بازی شده است که شما حس خوبی در انجام آن خواهید داشت. این بازی نیز فقط نسخه اندروید داشته که از طریق لینک زیر می‌توانید آن را دانلود نمایید.

دانلود بازی Carrier Helicopter Flight Simulator – Fly Game ATC برای اندروید

جمع‌بندی

تجربه‌ی پرواز و خلبانی کردن از جمله مواردی است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. از آنجا که خلبان شدن برای هر کسی امکان‌پذیر نیست، بازی‌های مختلف با طراحی حرفه‌ای خود توانسته‌اند شرایطی فراهم کنند که بتوانید این حس را تجربه کنید. بازی هلیکوپتری مختلف که برای تلفن‌های همراه تولید و ارائه شده‌اند با ویژگی‌های مختلف جایگاه خوبی در میان کاربران دارند. در این مقاله 10 مورد از بهترین بازی های هلیکوپتری اندروید و آیفون را معرفی کردیم. لینک دانلود بازی هلیکوپتری نیز در زیر هر بازی قرار داده شده است. در صورتی که بازی هلیکوپتری آیفون و یا اندروید خوب می‌شناسید که در لیست نبود می‌توانید آن را در کامنت به همه معرفی نمایید. همچنین اگر تجربه انجام یکی از بازی‌های معرفی شده را دارید، می‌توانید با دیگران به اشتراک بگذارید.