ما معمولاً بر روی گوشی‌ها و تبلت‌های هوشمندمان یک لایه محافظ گلس گوشی می‌چسبانیم تا از نمایشگر گوشیمان در برابر خط‌ و‌ خش و ضربات احتمالی محافظت کند. اما این کار به همین راحتی هم میسر نیست! بلکه آموزش نصب گلس گوشی و تبلت عملی است که باید قبل از آغاز کار کاملاً به آن احاطه داشته باشیم. در متن زیر سعی کرده‌ایم تا شما را با نحوه نصب گلس گوشی آشنا کنیم تا دیگر لازم نباشد از فرد دومی کمک بخواهید و هزینه‌ای بیشتر بپردازید. با ما همراه باشید تا نصب گلس گوشی شیائومی و دیگر برندهای روز دنیا را فرا بگیرید. قبل از هر چیز مطمئن باشید آموزش نصب گلس گوشی و تبلت کار ساده‌ای است!

قدم به قدم با آموزش نصب گلس گوشی و تبلت

قدم به قدم با آموزش نصب گلس گوشی و تبلت

آموزش نصب گلس گوشی و تبلت بسیار راحت‌تر از آن چه است که فکرش را کنید. فقط لازم است در مکانی تمیز و روشن کار کنید تا جلوی چسبیدن هرگونه آلودگی و ایجاد مشکلات در نحوه نصب گلس گوشی را بگیرید. پشت یک میز راحت بنشینید و سعی کنید تا یک منبع نور مناسب بالای سرتان باشد. نور خوب به شما کمک می‌کند گلس محافظ نمایشگر را به‌ درستی تراز کنید و پس از چسباندن آن به صفحه نمایشگر، حباب‌های هوای احتمالی را به دقت تشخیص دهید. البته توصیه ما به شما این است که در ابتدا آموزش نصب گلس گوشی و تبلت را یک بار تا آخر بخوانید، سپس دست به کار شوید. حال قبل از اینکه گوشی خود را روی سطح میز قرار دهید، سطح را با پاک‌کننده چند منظوره و یک پارچه تمیز پاک کنید تا هرگونه گرد و غبار و آلودگی پاک شود. فراموش نکنید قبل از نصب گلس محافظ، دستان خود را با آب گرم و صابون بشویید و کامل خشک کنید. تمیز کردن دست‌ها به شما کمک می‌کند تا از ایجاد هرگونه کثیفی و چربی روی صفحه نمایش گوشی یا زیر گلس جلوگیری کنید. قبل از شروع نصب گلس گوشی، دست‌ها را با یک حوله تمیز و بدون پرز خشک کنید. برای خشک کردن دست‌ها هرگز از دستمال کاغذی استفاده نکنید. حوله‌های کاغذی نیز پر از پرز هستند و می‌توانند ابتدا به دستان شما و سپس به صفحه نمایش گوشی شما منتقل شوند.

در مرحله بعدی آموزش نصب گلس گوشی و تبلت، صفحه نمایش گوشی خود را با یک پارچه میکروفیبری یا همان پارچه‌های نانوی معروف پاک کنید. برخی اوقات یک پارچه مخصوص میکروفیبر همراه با گلس محافظ ارائه می‌شود که بهترین نوع متریال بدون پرز برای تمیز کردن سطح شیشه‌ای نمایشگر است. پارچه خشک را از بسته بیرون بکشید و صفحه گوشی خود را پاک کنید تا پرز و گرد و غبار پاک شود. در این مرحله می‌توانید در صورت داشتن عینک از پارچه مربوط به آن نیز استفاده کنید. پس از شستشوی نمایشگر توسط شیشه پاک کن و دستمال بدون پرز، عموما افرادی که نصاب گلس گوشی موبایل هستند از نوار چسب برای برداشتن هرگونه پرز احتمالی استفاده می کنند، بدین صورت که یک قطعه نوار چسب تقریبا به اندازه طول گوشی برش می دهند و قطعه چسب را از بالا تا پایین نمایشگر دائما می چسبانند و برمی دارند تا اگر پرزی بر روی صفحه نمایش قرار داشته باشد بدین صورت به قطعه چسب بچسبد و از نمایشگر جدا شود.

آموزش نصب گلس گوشی و تبلت (پارچه عینک)

 در مرحله بعدی لایه محافظ کاغذی را از قسمت چسبنده گلس جدا کنید و مشخص کنید کدام طرف شیشه آن طرفی است که قرار است به صفحه نمایشگر بچسبد. سپس از همان گوشه، لایه محافظ را جدا کنید تا قسمت چسبنده شیشه‌ای نمایان شود. برخی از محافظ‌های صفحه گلس با برچسب‌‎هایی برچسب‌گذاری می‌شوند که به شما می‌گوید ابتدا کدام قسمت را جدا کنید. به دنبال نشانگرهایی مانند این بگردید تا مشخص کنید کدام طرف باید مقابل صفحه قرار گیرد. بیشتر محافظ‌های به اصطلاح گلس یکسان کار می‌کنند. اما ایده خوبی است که همیشه دستورالعمل‌های همراه آن را در ابتدا بخوانید تا مطمئن شوید که روش صحیح را دنبال می‌کنید.

آموزش نصب گلس گوشی و تبلت (جدا کردن لایه ی محافظ)

در ادامه آموزش نصب گلس گوشی و تبلت، گلس محافظ را با صفحه نمایشگر گوشی خود کاملاً تراز کنید. آن را درست بالای صفحه به‌ صورتی نگه دارید که سمت چسبنده رو به پایین باشد. مطمئن شوید که هر بریدگی مخصوص در گلس محافظ به درستی روی جایگاه میکروفون، دوربین سلفی، بلندگو و دکمه‌های تلفن شما قرار گرفته است. مراقب باشید تا زمانی که هنوز برای قرار دادن گلس آماده نشده‌اید، گلس شیشه‌ای صفحه نمایشگر را لمس نکند. هرگز از یاد نبرید قرار دادن مجدد بعد از یک اشتباه، بسیار سخت‌تر از قرار دادن درست و حساب شده آن در بار اول است!

آموزش نصب گلس گوشی و تبلت (تراز کردن گلس)

حالا در ادامه آموزش نصب گلس گوشی و تبلت، زمانی که گلس محافظ را به‌ صورت افقی روی نمایشگر گوشی قرار دادید، به آرامی وسط آن را فشار دهید. قسمت چسبنده شیشه سکوریت را به آرامی روی صفحه گوشی خود قرار دهید. با استفاده از دو انگشت به وسط فشار دهید و مراقب باشید تا چسب پخش شود. پخش شدن چسب می‌تواند مانند یک «موج» پس از چسبیدن کامل گلس به نظر برسد. به شکلی که یک موج از جایی که شما فشار داده‌اید به سمت بیرون کشیده شود. ملاحظه کردید که نحوه نصب گلس گوشی تا چه اندازه آسان است. آموزش نصب گلس گوشی و تبلت در این جا به پایان رسیده است، اما شاید شما با یک مشکل بزرگ در نصب گلس گوشی شیائومی یا گوشی‌های دیگر روبه‌رو شوید! چاره چیست؟

نصب گلس گوشی شیائومی یا ... با موفقیت انجام شد، با حباب احتمالی چه کنم؟

نصب گلس گوشی شیائومی یا ... با موفقیت انجام شد، با حباب احتمالی چه کنم؟

اگر بر طبق آموزش نصب گلس گوشی و تبلت قدم به قدم پیش بروید، احتمالاً با کمترین خطا و مشکل روبه‌رو خواهید شد. اما به‌ هر حال امکان دارد پس از نصب گلس گوشی شیائومی یا هر گوشی دیگر حباب‌های ریزی را در زیر گلس گوشی مشاهده کنید. نگران نباشید! از بین بردن حباب زیر گلس گوشی کار نسبتاً راحتی است. شما می‌توانید از پارچه بدون پرز برای از بین بردن حباب‌های محبوس هوا از مرکز به سمت بیرون استفاده کنید. با پارچه میکروفیبر حباب‌های هوا را محکم فشار دهید. سپس آن‌ها را به سمت لبه‌های انتهایی گلس کشیده و خارج کنید. در این مرحله از آموزش نصب گلس گوشی و تبلت به این موضوع فکر کنید که چطور می‌توانید این حباب‌های مزاحم بد شکل را به بیرون سطح گلس و نمایشگر هدایت کنید و به اصطلاح خارج کنید! برخی از کیت‌های گلس محافظ ممکن است ابزار دیگری مانند یک تکه پلاستیکی تخت و کوچک برای از بین بردن حباب‌های احتمالی ارائه دهند. اگر چنین بود، دستورالعمل‌های کیت خود را برای استفاده از ابزار اضافی به دقت مطالعه کنید.

نصب گلس گوشی و تبلت سامسونگ

نصب گلس گوشی و تبلت سامسونگ

نصب گلس برای مدل های مختلف سامسونگ همانند نصب برای گوشی های دیگر برند ها می باشد منتها تنها نکته ای که باید بدان در زمان نصب محافظ نمایشگر برای گوشی سامسونگ بدان توجه داشت، این است که گوشی هایی که در اصلاح دارای edge هستند یعنی لبه های نمایشگر خمیده است مانند گوشی های سری S سامسونگ، نصب گلس برای این مدل ها مانند مدل های معمولی دارای صفحه نمایش تخت، آسان نیست و توصیه اکید ما این است که برای نصب آنها باید به افراد خبره مراجعه کنید.

نصب گلس گوشی و تبلت شیائومی

نصب گلس برای محصولات شیائومی نیز همانند دیگر مدل ها می باشد و تنها نکته ای که در این بخش باید بدان توجه کنید، این است که بعضی مدل های شیائومی همچون مدل های سری Ultra نیز همانند برخی مدل های سامسونگ دارای edge هستند و بدلیل سخت بودن نصب محافظ نمایشگر، توصیه ما به شما این است که حتما برای نصب گلس بر روی این گونه گوشی ها به افراد خبره مراجعه نمایید.

نصب گلس آیفون و آیپد

شاید برای شما سوال پیش بیاید که آیا نصب گلس آیفون و آیپد ترفند خاصی دارد یا اینکه همانند دیگر گوشی می توان به راحتی آن را نصب کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نصب گلس آیفون و آیپد نیز همانند دیگر مدل های موجود در بازار می باشد و بدلیل اینکه صفحه نمایش گوشی های اپل از خانواده امولد می باشد، نصب گلس به راحتی بر روی این گوشی ها صورت می پذیرد. تنها نکته ای که در اینجا باید بدان اشاره کنیم، وجود دکمه در پایین صفحه نمایش سبب می شد تا کمی نصب گلس سخت تر شود بدلیل اینکه دکمه باید به راحتی لمس و فشرده شود.

نکات نصب گلس گوشی و تبلت در خانه

نکته ای که باید قبل از نصب گلس توجه داشته باشید این است که فرآیند نصب گلس تقریبا برای تمامی گوشی های یکسان می باشد اما میزان سختی کار متفاوت است. بطور مثال گوشی هایی که صفحه نمایش TFT دارند، باید در هنگام نصب نصب محافظ صفحه دقت بیشتری شود زیرا در زمان نصب چسب گلس به شدت به نمایشگر می چسبد و اگر حباب هوایی در زیر آن قرار بگیرید یا اینکه گرد و غبار یا پرزی در زیر محافظ قرار بگیرید به سختی می توان این موارد را برطرف کرد مخصوصا اگر پرز باشد. در صورتی که در گوشی هایی که از صفحه نمایش ال سی دی برخوردار هستند، چونکه نسبت به نمایشگرهای TFT راحت تر می توان گلس را جدا کرد، عمل نصب گلس گوشی و تبلت راحت تر انجام می شود. در طرف دیگر گوشی هایی که از صفحه نمایش امولد برخوردار هستند نیز همانند گوشی های دارای صفحه نمایش LCD نصب راحت تری را به همراه خواهند داشت. 

گلس گوشی خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

گلس برای محافظت از صفحه‌نمایش بسیار حیاتی است، اما نوع نامناسب آن هم می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد. اگر قصد خرید گلس برای گوشی خود را دارید قبل از اینکه مدلی را مد نظر قرار دهید باید بدانید که در درجه اول صرف نظر از برند و یا موارد دیگر باید:

  • گلس باید شفافیت خوبی داشته باشد تا نمایشگر را تیره‌تر نشان ندهد و کیفیت تصویر تا جایی که می‌شود همانند زمانی باشد که گلس ندارد.
  • گلس باید اختلالی در تابش نور نمایشگر ایجاد نکند. گلسی که انتخاب می‌کنید نباید خوانش نمایشگر را در نور مستقیم روز مختل کند.
  • گلس خوب می‌بایست به خوبی از نمایشگر موبایل شما محافظت کند که همان هدف استفاده از گلس هاست.
  • برای ارائه حداکثر کارایی و زیبایی گلسی انتخاب کنید که لبه های نمایشگر را به خوبی پوشش دهد.

مواردی که اشاره شد مهمترین نکاتی است که هنگام خرید گلس باید به آنها توجه کنید؛ اما نحوه کاربرد و فیکس کردن گلس‌ها را هم نباید نادیده گرفت.

مزایا و معایب گلس گوشی

مزایا و معایب گلس گوشی

بسیاری از کاربران درباره مزایای گلس دچار تردید هستند و پرسش آیا گلس برای گوشی مفید است؟ را همیشه سوال می کنند. در این رابطه باید گفت که بله، گلس گوشی قطعا در محافظت از صفحه نمایش نقش موثری را ایفا خواهد کرد. البته محافظت در مقابل ضربات احتمالی و مراقبت در مقابل خط و خش اصلی ترین کارکرد این قطعه جانبی می باشد.

مزایا

  • لایه محافظتی اضافه
  • افزایش طول عمر گوشی
  • جلوگیری از شکستن صفحه نمایش در هنگام افتادن گوشی

معایب

  • کاهش نرخ نمونه برداری صفحه نمایش به علت کاهش اصحکاک
  • هزینه اضافه برای خرید گلس

کلام آخر

با وجود اینکه استفاده از گلس گوشی می تواند تا حدود زیادی از صفحه نمایش گوشی شما در مقابل خط و خش و حتی ضربات احتمالی محافظت کند اما در گوشی های جدید و عموما گران قیمت استفاده از فناوری های حفاظتی همچون گوریلا گلس 5 و غیره تا حدود زیادی شما را از داشتن گلس بی نیاز می کنند. البته وجود گلس در این گونه موارد قطعا محافظت بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت. در نهایت باید گفت که نصب گلس کار آسانی می باشد و تنها نکته آن زمان فیکس کردن گلس بر روی صفحه نمایش می باشد که باید کمی دقت به خرج داد. اگر شما نکته ای در رابطه با نصب گلس می دانید که در این مطلب ذکر نشده، خوشحال می شویم که آن را با ما و کاربران سایت همه چی آنلاین از طریق بخش نظرسنجی در میان بگذارید.

منبع: redwireless